Sint Philipsland Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sint Philipsland opgericht in 1657:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Sint Annaland-hg en Stavenisse-hg sedert 2021
-
01 ds. D. Ketelaer (Daniel) 21-01-1657 Putten (N-B.) ??-05-1660 overleden 00
02 ds. A. Caerman (Anthonie) 06-03-1661 kandidaat 28-02-1666 Stavenisse 01
01 ds. V. Bolle (Vincent) 04-04-1666 kandidaat ??-12-1671 Serooskerke (Schouwen) 01
01 ds. P. van Hattem (Pontianus) 31-07-1672 kandidaat 29-05-1683 afgezet 00
01 ds. A. Reijgersman (Adriaen) 05-12-1683 kandidaat 20-01-1686 Stavenisse 01
01 ds. N. Wouters (Nicolaas) 01-09-1686 kandidaat ??-09-1688 Oud-Vossemeer 01
01 ds. J. Boeije (Johan) 26-09-1688 kandidaat Zierikzee ??-08-1695 Zonnemaire 01
01 ds. J. van der Cruijssen (Johannes) 28-08-1695 kandidaat 19-03-1711 overleden 00
01 ds. S. Specht (Samuel) 24-05-1711 kandidaat 02-11-1714 Strijen 01
01 ds. S. Wopkens (Samuel) 03-03-1715 kandidaat 18-08-1720 Sint Laurens 01
01 ds. J. Bierman (Joachim) 03-11-1720 kandidaat Middelburg 23-04-1742 overleden 00
01 ds. Q.L. Pijll (Quirinus Lambertus) 18-11-1742 kandidaat Hertogenbosch 17-12-1748 overleden 00
01 ds. G. Sevenhuyzen (Gerardus) 14-12-1749 hulppred. Leiden 12-04-1758 Bruinisse 01
01 ds. C.E. Heggers (Caspar Engelbert) 22-10-1758 kandidaat Utrecht 22-10-1780 Oud- en Nieuw- Gastel 01
01 ds. C.J. Pols (Cornelis Jacobus) 20-01-1782 kandidaat Werkendam 17-04-1785 Vrouwenpolder 01
01 ds. C. van den Brink (Cornelis) 25-02-1787 kandidaat 11-05-1790 Krabbendijke 03
01 ds. C. Schietekatte (Cornelis) 25-11-1792 kandidaat 16-07-1797 Gapinge 02
01 ds. J. Hoogklimmer van Heulen (Jacob) 30-07-1797 Retranchement 23-04-1809 Zoutelande 01
03 ds. W.L. van Oosterzee (Wouter Leonardus) 05-11-1809 Brakel 29-10-1815 Zonnemaire 01
02 ds. W. Vervoorn (Willem) 08-09-1816 Spijk (Z-H.) 30-07-1820 Domburg 01
10 ds. S.J. Everaars (Samuel Jacobus) 14-07-1822 Stad aan t Haringvliet 02-01-1842 overleden 00
01 ds. A.F. Gerlach (Arnoldus Fredericus) 04-12-1842 kandidaat 26-09-1852 Watergang 02
03 ds. L. van Daalen (Lucas) 05-06-1853 kandidaat 06-12-1868 Goudriaan 01
06 ds. J.H. Muhring (Johan Herman) 19-12-1869 Wilnis 29-04-1877 Dussen 03
11 ds. C.J. Montijn (Christoffel Johannes) 25-01-1880 kandidaat 05-06-1887 Chaam 07
23 ds. J.A. Schouten (Johannes Albertus) 04-10-1896 Geervliet 30-09-1906 Noordgouwe 08
01 ds. E.G.J. Bal (Egbertus Gerardus Johannes) 25-11-1906 g.v. Meerenberg 10-08-1913 Hellendoorn 02
01 ds. T.M. Loran (Thomas Marinus) 09-11-1913 Druten 19-10-1919 De Lier 01
05 ds. D. Los (Dirk) 01-11-1920 Daarle 24-06-1923 Mijnsheerenland 03
06 ds. P.C. van Doorn (Peter Cornelis) 14-12-1924 kandidaat Nigtevecht 01-07-1930 overleden 00
04 ds. J.W. Verschoor (Jan Willem) 07-08-1932 Nieuw-Weerdinge 25-09-1941 overleden 00
03 ds. P. Holst (Pelgrim) 04-10-1942 hulppred. Boskoop 27-10-1946 Woerden 03
02 ds. E.S. de Lint (Egbert Servaas) 01-12-1946 Sluipwijk 27-03-1955 Lienden 04
02 ds. F. van Dieren (Filip) 19-06-1955 Hoornaar 30-07-1961 Heusden 01
11 ds. B.A. van Donkersgoed (Berend Albertus) 04-11-1962 kandidaat Den Hulst 18-07-1967 Wierden 09
04 ds. M. van der Linden (Marinus) 01-10-1967 kandidaat Utrecht 06-08-1972 Dirksland 02
05 ds. H. Harkema (Harke) 08-04-1973 kandidaat Utrecht 06-11-1977 Brakel 04
01 ds. A.B. Cysouw 27-11-1977 kandidaat Rijswijk (Z-H.) 15-05-1987 ontheven 00
01 ds. J.H. Lammers (Johannes Hendrik) 12-06-1988 hulppred. Barneveld 15-08-1993 Benthuizen 03
01 ds. D.J. van Eckeveld (Dirk Jan) 19-12-1993 kandidaat Houten 15-11-1998 Kockengen 01
01 ds. J.C. Klein 19-09-1999 kandidaat Ridderkerk 27-06-2004 Hei- en Boeicop 02
01 ds. L.W. den Boer (Leendert Willem) 24-09-2006 kandidaat Nieuw-Beijerland 13-03-2010 Werkendam 03
01 ds. G. van den Berg (Gerard) 13-03-2016 hulppred. Barendrecht 04-07-2021 Onstwedde 01
01 ds. C. Doorneweerd (Cornelis) (70%) 16-04-2023 Strijen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.W. Ditmaar (Johannes Wilhelmus) 01-12-1891 g.o. Rotterdam 07-03-1894
ds. M.D. Geuze ??-??-1972 Sint Annaland ??-??-1973


Beroepen vacature 1660:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-10-1660 S. Panneel ontheven Poortvliet
02 24-12-1660 A. Caerman kandidaat


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-05-1809 P.J. Landsknegt Sleeuwijk
02 28-05-1809 P.J. Landsknegt (2e keer) Sleeuwijk
03 20-08-1809 W.L. van Oosterzee Brakel


Beroepen vacature 1815:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-12-1815 J. Wanrooij Bruinisse
02 01-05-1815 W. Vervoorn Spijk (Z-H.)


Beroepen vacature 1820:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-01-1821 F. Schultz Werth
02 ??-04-1821 C. Kumsius Opheusden
03 ??-04-1821 A.T. Beausar Ritthem
04 ??-05-1821 H.J. van Nouhuijs Nederhemert
05 10-07-1821 P. Moriljon Loijsen Rozenburg
06 15-08-1821 G. van Geijtenbeek Akersloot
07 24-09-1821 T. van Spall Koedijk
08 14-11-1821 J.F. Gobius du Sart Sint Anthoniepolder
09 27-12-1821 C. Meeuse Hoek
10 04-02-1822 S.J. Everaars Stad aan Haringvliet


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-09-1842 A.F. Gerlach kandidaat


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-10-1852 A. Mac Pherson Hierden
02 ??-11-1852 A. Mac Pherson (2e keer) Hierden
03 17-01-1853 L. van Daalen kandidaat


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-01-1869 C.C.J. Hiebendaal Otterlo
02 10-03-1869 J.F.T.U. Lauts Oosterland (Zld.)
03 14-04-1869 F. Hopster Noorden
04 20-06-1869 J.G. Ormel Zaamslag
05 19-08-1869 C.L.D. van Coeverden Adriani Benthuizen
06 22-09-1869 J.H. Muhring Wilnis


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-06-1877 A. Mac Pherson Ooltgensplaat
02 20-07-1877 A.H. de Klerck Nederlangbroek
03 ??-09-1877 T.H. van Dolder Nisse
04 30-10-1877 C. van Koetsveld Zevenhuizen (Z-H.)
05 30-04-1878 M.J. Wentink Dinteloord
06 ??-07-1878 C.M. van Oosterzee (toez.) kandidaat
07 ??-11-1878 S.L. van Stein Callenfels kandidaat
08 07-01-1879 L. van Maanen Oud-Vossemeer
09 04-04-1879 H. Vermaas (toez.) Yerseke
10 20-05-1879 J.C.K. Nonhebel Vlaardingen
11 07-08-1879 C.J. Montijn kandidaat


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-08-1887 W.K.P. Goeree Kerkwerve
02 23-10-1887 E. Loen Grijpskerke
03 21-12-1887 J.L. Tichelaar Ouddorp
04 14-03-1888 H. Visch Herwijnen
05 05-06-1888 J.G. Ormel Sint Maartensdijk
06 16-08-1888 T.F. Westrik Schiedam
07 25-10-1888 L. Smit kandidaat
08 24-02-1889 C.J. Six Dijkstra Genderen
09 11-07-1889 P.S. Meerburg Kethel-Spaland
10 06-10-1889 W. Hulsbergen kandidaat Hattem
11 15-05-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
12 20-10-1890 K. van der Werfhorst Mastenbroek
13 05-06-1891 H. Snel kandidaat
14 02-09-1891 J.D. de Lind van Wijngaarden kandidaat Numansdorp
15 02-08-1893 W.H.H. Dijkman Breskens
16 12-06-1894 A.J. ten Bokkel Huinink kandidaat Utrecht
17 19-09-1894 K.E. van Griethuijsen Kethel-Spaland
18 21-11-1894 A.G.F. Smit kandidaat Zutphen
19 ??-02-1895 F.A. van Schaick Den Burg (Tex.)
20 29-11-1895 J. Langman kandidaat Steenwijk
21 04-03-1896 D. van Herwaarden Diepenveen
22 22-05-1896 J.J. Homburg kandidaat
23 07-07-1896 J.A. Schouten Geervliet


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-09-1906 E.G.J. Bal (toez.) Meerenberg


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-07-1913 T.M. Loran (toez.) Druten


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-09-1919 D.M. Vermet (toez.) Herwijnen
02 10-12-1919 H. van Essen Hoedekenskerke
03 25-01-1920 D. Jacobs kandidaat Rotterdam
04 07-05-1920 J.D. Jansen Zundert
05 05-08-1920 D. Los Daarle


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-08-1923 J. Poort Elkerzee
02 31-10-1923 A. Kardolus kandidaat Delft
03 27-02-1924 H. Bogers Zoelen
04 18-06-1924 J.F. van Berkel kandidaat Soest
05 20-08-1924 A.W.M. Ode kandidaat Leiden
06 17-10-1924 P.C. van Doorn kandidaat Nigtevecht


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1931 C.A. Lingbeek emeritus Voorthuizen
02 ??-07-1931 O.J. van Rootselaar Poortvliet
03 ??-12-1931 H.H. van Ameide Ouddorp
04 ??-04-1932 J.W. Verschoor Nieuw-Weerdinge


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1942 G.H.J. Marsman Bruinisse
02 ??-03-1942 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
03 ??-07-1942 P. Holst hulppred. Boskoop


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1946 W. Anker Herkingen
02 ??-08-1946 E.S. de Lint Sluipwijk


Beroepen vacature 1955:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1955 T.D. van Soest Rijnsaterwoude
02 ??-02-1955 F. van Dieren Hoornaar


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1961 J.J. de Heer (toez.) Babylonienbroek
02 08-08-1961 J. Kerekes (toez.) Waverveen
03 30-08-1961 J. Vink Besoyen
04 ??-10-1961 C.G. Baart Heteren
05 ??-11-1961 J. Groenenboom Lopikerkapel
06 13-02-1962 L. van Nieuwpoort kandidaat Linschoten
07 29-03-1962 S.J. Seinen kandidaat Utrecht
08 ??-04-1962 J. Enkelaar Sluipwijk
09 21-05-1962 J. van der Schee Gravenmoer
10 24-06-1962 A. Lam Op- en Neder- Andel
11 ??-08-1962 B.A. van Donkersgoed kandidaat Den Hulst


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1967 D.B. van Lokhorst Eemnes-Buiten
02 ??-05-1967 I. Boot Wijngaarden
03 ??-06-1967 C. Mulder Hien-Dodewaard
04 ??-08-1967 M. van der Linden kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1972 J. van Dijk Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-10-1972 C.A. van der Sluijs kandidaat Oude-Tonge
03 ??-11-1972 G.K. Korporaal kandidaat Gorinchem
04 ??-12-1972 J. Vink Valburg-Homoet
05 ??-01-1973 H. Harkema kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1977 A.B. Cysouw kandidaat Rijswijk (Z-H.)


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1988 J.H. Lammers kandidaat Ede


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1993 D.J. van Eckeveld kandidaat Houten


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1999 J.C. Klein kandidaat Ridderkerk


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-2006 L.W. den Boer kandidaat Nieuw-Beijerland


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-09-2015 G. van den Berg kandidaat Stolwijk 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 21 juni 2024