Driehuizen-Zuid-Schermer Hervormde Gemeente


Classis: Alkmaar
Provincie: Noord-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Driehuizen-Zuid-Schermer opgericht in 1656:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
kerkgebouw ingewijd op 20-04-1913
-
01 ds. J. Ursinus (Johannes) ??-??-1656 kandidaat ??-??-1661 Nieuwe Niedorp 01
01 ds. C. Wijnholds (Copius) ??-??-1662 kandidaat ??-06-1706 overleden 00
01 ds. L. Homma Veeris (Laurentius) 29-05-1707 kandidaat Assendelft 22-09-1709 Sint Maarten 01
01 ds. I. Schul (Isaacus) 26-01-1710 kandidaat Gravenhage 03-10-1717 Hilversum 01
01 ds. L.R. Brouwer (Lukas Regnerus) 25-05-1718 kandidaat Hoorn 12-05-1726 Kwadijk 01
01 ds. J. Beukelman (Johannes) 17-11-1726 kandidaat Hoorn 21-11-1728 Alblasserdam 01
02 ds. J. Cramer (Johannes) 13-11-1729 kandidaat Amsterdam ??-??-1766 emeritus > ovl 1776 00
01 ds. G.P. Cramer (Gerhardus Puppius) ??-02-1776 hulppred. Driehuizen 29-03-1796 overleden 00
01 ds. S.P. van der Meulen (Stephanus Petrus) 13-11-1796 Est 19-11-1797 Bennebroek 01
01 ds. B. der Kinderen (Bernardus) 18-02-1798 kandidaat Utrecht 12-10-1800 ambt neergelegd 00
01 ds. J.H. Weyers (Johannes Hendrik) 26-07-1801 kandidaat 30-01-1803 Winkel 01
01 ds. J. Pare (Johannes) 24-07-1803 kandidaat 03-06-1805 Koedijk 03
01 ds. W.A. van Henghel (Wessel Albertus) 15-09-1805 Kalslagen 29-04-1810 Grootebroek 03
01 ds. H.M. Bouvin (Henri Martin) 28-10-1810 kandidaat 23-07-1815 Beusichem 01
01 ds. N.C. Lette (Nicolaas Cornelius) 03-03-1816 kandidaat 08-02-1818 Graft 01
01 ds. J. van der Lee (Johannes) 12-07-1818 Etten 06-06-1819 Westzaan 01
01 ds. D. Dagevos (David) 03-10-1819 Akersloot 12-12-1824 Landsmeer 03
03 ds. J. Pothoff (Jan) 02-10-1825 Scharwoude 29-06-1841 emeritus 00
02 ds. J.P. Stricker (Johannes Paulus) 09-01-1842 kandidaat 27-07-1845 Hoorn 02
01 ds. A.W. van Worm (Abraham Willem) 28-09-1845 kandidaat 29-05-1847 overleden 00
01 ds. H. Berghege (Hermannus) 14-11-1847 kandidaat 25-05-1856 Twisk 01
01 ds. H.J. van der Weerd (Hendrik Jan) 28-09-1856 kandidaat 18-02-1872 Oudendijk 02
03 ds. W.M. de Vries (Willem Marie) 04-08-1872 Dreischor 18-07-1875 Oudorp 01
04 ds. A. Jentink (Andries) 12-03-1876 Petten 25-08-1878 Oostzaan 01
08 ds. P. van der Meulen (Pieter) 25-04-1880 Oud- en Nieuw-Gastel 24-06-1883 Brielsch-Nieuwland 04
02 ds. J.T.J. van Goens (Justus Theodorus Jan) 06-07-1884 Emst 19-06-1887 Huissen 01
04 ds. S. Steenmeijer (Samuel) 19-05-1889 Middelie 15-11-1891 Huins-Lyons 02
10 ds. G.J. ten Brummeler Andriesse (Gerardus Jacobus) 28-10-1894 Zuidzande 28-10-1906 emeritus 00
03 ds. M.A.G. Vorstman (Marius Antonius Gijsbertus) 30-04-1911 Sijbekarspel 30-03-1913 Watergang 01
03 ds. J.J.T. Spaargaren (Jacques Johan Teunis) 02-08-1914 kandidaat Gravenhage 03-09-1916 Oterleek 02
-
gevoegd bij Graft-De Rijp sedert 01-09-1946

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G.P. Cramer (Gerardus Puppius) 05-10-1766 kandidaat ??-02-1776 pred. Driehuizen 01


Beroepen vacature 1728:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1729 T. Vosman kandidaat De Rijp
02 ??-09-1729 J. Kramer kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1824:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-02-1825 R. Hellendoorn Houten
02 ??-04-1825 T.J. Wijnoldij Egmond aan Zee
03 25-05-1825 J. Pothof Scharwoude


Beroepen vacature 1841:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1841 A.B. Schreuder Callantsoog > aan > afgekeurd
02 10-10-1841 J.P. Stricker kandidaat


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1872 W. van Dam kandidaat
02 ??-03-1872 C.M. Vos Heenvliet
03 ??-05-1872 W.M. de Vries Dreischor


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1875 J.A. Prins kandidaat
02 ??-09-1875 J.C. van Slee Oostzaan
03 ??-10-1875 C.J. van Bemmel Suijck Hoogkeppel-Laagkeppel
04 ??-11-1875 A. Jentink Petten


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1878 L. van t Sant Oterleek
02 ??-09-1878 W. Beekhuis Loenen
03 ??-11-1878 A.J.H.W. Brandt kandidaat Amsterdam
04 ??-03-1879 W. de Visser Lutten
05 ??-06-1879 W. Schuurman Spaarndam
06 ??-08-1879 B.H. Habbema Eierland (Tex.)
07 ??-11-1879 H. van der Hoeven Brielsch-Nieuwland
08 ??-02-1880 P. van der Meulen Oud- en Nieuw-Gastel


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1883 J.C.C. Abbing Zundert
02 ??-03-1884 J.T.J. van Goens Emst


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1887 H.M. Laurman Zunderdorp
02 ??-12-1887 B. Jelgersma Heenvliet
03 ??-04-1888 F.W. Drijver Warder
04 ??-01-1889 S. Steenmeijer Middelie


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1892 A.L.T. van der Ven kandidaat Leiden
02 ??-06-1892 P. Peaux Wijk aan Zee
03 ??-08-1892 J.F.L. Boonacker Oterleek
04 ??-10-1892 J. Bleeker kandidaat Groningen
05 ??-04-1893 H.D. Hellema kandidaat Woldendorp
06 ??-07-1893 F. Tammens kandidaat
07 ??-11-1893 J. Koerts Sikkema kandidaat Gieten
08 ??-02-1894 J.W.E. van Loon kandidaat Leeuwarden
09 ??-05-1894 A. Weeder kandidaat Wognum
10 ??-08-1894 G.J. ten Brummeler Andriesse Zuidzande


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1906 J.L. van Apeldoorn kandidaat Helpman
02 ??-05-1907 J.W. Poort De Rijp
03 ??-04-1908 A.J.A. Scholte Heerhugowaard
04 ??-03-1911 M.A.G. Vorstman Sijbekarspel


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1913 P. van der Wal kandidaat Gravenhage
02 ??-10-1913 J.L. Adriani kandidaat Westblokker
03 ??-06-1914 J.J.T. Spaargaren kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1919 F.H. Bruins kandidaat Wartena


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 19 juni 2024