Brakel Hervormde Gemeente


Classis: Bommel
Provincie: Gelderland
Ring: Bommel
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Brakel opgericht in 1586:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Vuren-hg sedert 1614 tot 1652
-
ds. H. Spundaeus (Henricus) ??-??-1586 Ransdorp-Zunderdorp ??-??-1589 Arkel
ds. L. Cornelii (Laurentius) ??-??-1614 kandidaat ??-??-1619 Waardenburg
ds. J. de Noo (Johannes) ??-??-1619 Dwingeloo ??-??-1630 emeritus
ds. P. Eyckenberg (Petrus) ??-??-1632 kandidaat ??-??-1638 Zaltbommel
ds. J. Vitriarius (Johannes) ??-??-1638 kandidaat ??-??-1649 Rossum-Sint Andries
ds. M. van Vechoven (Martinus) ??-??-1649 kandidaat ??-??-1652 Aalburg
ds. I. Luiken (Isaac) 16-08-1652 kandidaat ??-??-1677 Dussen
ds. W. van Oort (Wilhelmus) ??-??-1677 voorheen legerpred. ??-??-1696 overleden
ds. J. Oosterling (Johannes) ??-03-1697 kandidaat 09-05-1712 Rijswijk (N-B)
ds. D.H. van Rie (Dionysius Helmond) ??-??-1713 kandidaat ??-??-1719 afgezet 00
01 ds. J. Ravens (Joachim) 07-01-1720 kandidaat Arnhem 11-05-1721 Cillaarshoek 01
01 ds. J. Davidson (Johannes) 22-02-1722 kandidaat 29-11-1733 Hagestein 01
01 ds. J. Jannette (Johannes) 28-11-1734 kandidaat ??-06-1784 overleden 00
01 ds. J. van Juchem (Johannes) 05-12-1784 Aagtekerke 25-04-1787 overleden 00
01 ds. N. Lobry (Nicolaas) 30-11-1788 kandidaat 25-07-1790 Avezaath 01
01 ds. J.D. Augier (Johan Daniel) 23-10-1791 Wognum-Wadway 04-08-1793 Hoek 01
01 ds. H. van Blokhuizen (Huibert) 09-07-1797 kandidaat 05-05-1805 Kethel 02
01 ds. W.L. van Oosterzee (Wouter Leonardus) 29-09-1805 kandidaat 29-10-1809 Sint Philipsland 03
01 ds. J.N. van der Zandt (Jacobus Nicolaas) 23-12-1810 Wamel-Dreumel 18-04-1813 Grouw 01
02 ds. A. van Wetering (Anthonie) 15-05-1814 kandidaat 27-10-1822 Huissen 06
01 ds. A.J. Buijs Ballot (Antonius Jacobus) 20-04-1823 Sint Laurens 21-10-1850 emeritus 02
01 ds. J.C.W. Quak (Johannes Christiaan Willem) 09-02-1851 kandidaat 14-12-1862 Bemmel 01
01 ds. R. Brink (Rinse) 07-06-1863 kandidaat 12-11-1865 Andijk 01
01 ds. M.J.C. Wolf (Martinus Jakob Christiaan) 08-04-1866 kandidaat 12-12-1869 Schaarsbergen 03
03 ds. C.H. Boland (Caspar Hendrik) 27-11-1870 Jaarsveld 24-11-1872 Well-Ammerzoden 01
05 ds. A.H. Overman (Arnoldus Henricus) 09-11-1873 Sluipwijk 03-05-1874 Herwijnen 01
07 ds. C. Speelman (Cornelis) 09-09-1875 Holysloot 30-04-1878 overleden 00
13 ds. L.C. Terneden (Leendert Cornelis) 10-09-1880 kandidaat Kralingen 22-03-1885 Maasdam 08
06 ds. W. van Esveld (Willem) 31-10-1886 kandidaat Nijkerk 05-04-1891 Hattem 14
14 ds. J. de Visser (Justus) 08-04-1894 kandidaat Utrecht 31-10-1897 Leerdam 13
01 ds. P.C. IJsseling (Paulus Cornelis) 18-12-1897 kandidaat Gravenhage 21-07-1901 Makkum 02
01 ds. G. Oorthuijs (Gerardus) 16-02-1902 kandidaat Rotterdam 25-03-1906 Leiden 02
04 ds. N. van der Snoek (Nicolaas) 21-10-1906 kandidaat Abcoude 18-04-1909 Oosternijkerk 04
28 ds. F. Anker (Floris) 25-10-1914 kandidaat Stolwijk 12-08-1917 Lopik 02
08 ds. J.H.T. Rappard (Jan Hendrik Theodorus) 04-05-1919 kandidaat Vuursche 02-07-1922 Barneveld 08
07 ds. L. Trouwborst (Leendert) 11-12-1938 kand. Ouderkerk aan den IJssel 15-06-1941 Aalburg 01
09 ds. A.G. Haring (Armand Gustave) 13-12-1942 Goedereede 12-12-1943 Vuursche 01
10 ds. P.M. van Galen (Pieter Marinus) 20-04-1947 Elst (Utr.) 27-08-1950 Papendrecht 11
14 ds. K. Exalto (Klaas) 10-09-1955 kandidaat Linschoten 17-01-1960 Melissant 02
03 ds. A.N. Langhout (Adolf Nicolaas) 16-04-1961 Heusden 13-02-1966 Bennekom 02
26 ds. M. Verduin (Maarten) 22-05-1972 kandidaat Gouda 04-09-1977 Kampen 15
01 ds. H. Harkema (Harke) 13-11-1977 Sint Philipsland 26-08-1984 Onstwedde 22
05 ds. E. van den Ham (Evert) 11-08-1985 leraar Utrecht 01-09-1991 zendingspred. Kenia 03
03 ds. B.J. van de Kamp (Brand Jan) 19-04-1992 Scherpenzeel (Gld.) 15-12-1996 Wageningen 02
02 ds. H. Born (Huibrecht) 31-08-1997 Asperen 16-09-2007 Rouveen 02
03 ds. B.A. Belder (Bastiaan) 15-02-2009 Schelluinen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
L. Verheul (Lodewijk) 02-10-1927 Giessendam-Neder-Hardinxveld 15-10-1934 overleden


Beroepen vacature 1696:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-11-1696 J. Oosterling kandidaat


Beroepen vacature 1813:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-05-1813 C.C. Bruggink kandidaat > eerst aan
02 ??-09-1813 A. van Wetering kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1870 W.N. Coenen Doeveren
02 ??-07-1870 W. van Veen Eethen-Drongelen
03 ??-??-1870 C.H. Boland Jaarsveld


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1873 P.S. Niemeijer Nederhemert
02 ??-02-1873 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
03 ??-04-1873 H. Slothouber Randwijk
04 ??-06-1873 H.C.H. Reyers Boxmeer
05 ??-08-1873 A.H. Overman Sluipwijk


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1874 J.S. Tichelman Hurwenen
02 ??-08-1874 A. Voorhoeve kandidaat
03 ??-11-1874 L.H.A. Bahler Oosterwolde (Gld.)
04 ??-12-1874 H. Vermaas emeritus Gapinge
05 ??-01-1875 W. Callenbach Hardenberg
06 ??-05-1875 W. van den Hoonaard kandidaat
07 ??-06-1875 C. Speelman Holysloot


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1878 G. Ringnalda Grevelduin-Capelle
02 ??-08-1878 J. van der Meulen Hedel
03 ??-10-1878 F.J.C. Schook Garderen
04 ??-12-1878 J. Kok Wijk bij Heusden
05 ??-03-1879 J. Doorenbos Blauwkapel
06 ??-05-1879 W.N. Coenen Leeuwen
07 ??-07-1879 W.G.F. Bange kandidaat Sappemeer
08 ??-09-1879 G.C. Boomer Ritthem
09 ??-11-1879 J.H. Themmen de Lang Hiaure
10 ??-12-1879 H.F.O.H. Ulfers kandidaat Domburg
11 ??-04-1880 J.A. Binneweg Buurmalsen
12 ??-05-1880 D.J. Karssen kandidaat
13 ??-06-1880 L.C. Terneden kandidaat


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1885 A.L.G.J. Soeters Ingen
02 ??-08-1885 G.A. van der Brugghen Boxmeer
03 ??-11-1885 A. de Haan kandidaat Weesp
04 ??-01-1886 Z.J. Reijers kandidaat Hekendorp
05 ??-03-1886 L.F.A. Westerbeek van Eerten kandidaat Utrecht
06 ??-04-1886 W. van Esveld kandidaat Nijkerk


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1891 J. Koek kandidaat Velp
02 ??-07-1891 W. Magendans kandidaat Slijk-Ewijk
03 ??-10-1891 C.A. de Bruin kandidaat
04 ??-10-1891 C.R. van Lelyveld Schoonebeek
05 ??-05-1892 G. van der Giessen kandidaat
06 ??-06-1892 A.S. Talma kandidaat
07 ??-09-1892 H.A. Heijer kandidaat Utrecht
08 ??-10-1892 J.B. Benders kandidaat
09 ??-03-1893 G. Timmer Nieuwpoort
10 ??-05-1893 J.H. Gunning kandidaat Oosthem
11 ??-06-1893 J.D.J. Idenburg kandidaat Utrecht
12 ??-07-1893 W.G. van Doorne Sint Michielsgestel
13 ??-10-1893 J.A.M. Bolderman Gravenzande
14 ??-11-1893 J. de Visser kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1897 P.C. IJsseling kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1901 G. Oorthuijs kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1906 P. Zandt kandidaat Westeremden
02 ??-03-1906 H. Meijer kandidaat Vriezenveen
03 ??-05-1906 G. Benes Hoogblokland
04 ??-06-1906 N. van der Snoek kandidaat Abcoude


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1909 J. Kraaij Leerbroek
02 ??-08-1909 J.P. Paauwe Bennekom
03 ??-11-1909 B. van der Wal Hasselt
04 ??-01-1910 P. de Looze Waarder
05 ??-04-1910 A. Renier Ouderkerk aan den IJssel
06 ??-06-1910 P. van Toorn Sprang
07 ??-08-1910 P. Zandt Loon op Zand
08 ??-09-1910 P. Kruijt kandidaat Hekendorp
09 ??-11-1910 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
10 ??-12-1910 A. Dekker Gameren
11 ??-03-1911 J.G. Dekking Monster
12 ??-04-1911 J.H. van Paddenburgh Sint Annaland
13 ??-05-1911 N.C. Bakker Kesteren
14 ??-12-1911 F. Kijftenbelt Nieuwer ter Aa
15 ??-03-1912 H. Doornveld Oudewater
16 ??-06-1912 J.G. Woelderink Ottoland
17 ??-08-1912 H.W.T. Jansen Werkhoven
18 ??-10-1912 P.J. Vreugdenhil kandidaat Ter Heijde
19 ??-11-1912 J. Dijkshoorn kandidaat Delft
20 ??-01-1913 D.E.J. Hupkes Staphorst
21 ??-04-1913 C. Bouthoorn Dordrecht
22 ??-06-1913 J.M.P. Schippers Ede
23 ??-08-1913 H.A. de Geus Wilnis
24 ??-10-1913 S. Goverts kandidaat Veenendaal
25 ??-12-1913 N. van der Snoek Vlaardingen
26 ??-01-1914 H. Ewoldt kandidaat Utrecht
27 ??-04-1914 B.J. Werther Otterlo
28 ??-06-1914 F. Anker kandidaat Stolwijk


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1917 B.N.B. Bouthoorn kandidaat Dordrecht
02 ??-10-1917 J. Ronge Hoogblokland
03 ??-12-1917 S.C. Groeneveld kandidaat Garderen
04 ??-03-1918 J. Severijn Wilnis
05 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
06 ??-08-1918 A. Oskam Benthuizen
07 ??-11-1918 E.V.J. Japchen Aalst
08 ??-12-1918 J.H.T. Rappard kandidaat Vuursche


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1937 J.R. Cuperus Grevelduin-Capelle
02 ??-11-1937 J. Lekkerkerker Oldebroek
03 ??-01-1938 J.J. Poot Bunschoten
04 ??-03-1938 W. Vroegindeweij Reeuwijk
05 ??-04-1938 J. de Lange Wilsum
06 ??-06-1938 D.T. Keck Staphorst
07 ??-09-1938 L. Trouwborst kandidaat Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1941 J. Zwijnenburg kandidaat Reeuwijk
02 ??-08-1941 A. Vroegindeweij Loon op Zand
03 ??-10-1941 P.J. Dorsman kandidaat Rotterdam
04 ??-12-1941 A.P. van der Kooij kandidaat Delft
05 ??-01-1942 A.G. Haring Goedereede
06 ??-03-1942 H. Roelofsen kandidaat Ede
07 ??-05-1942 L. Kievit kandidaat Baarn
08 ??-09-1942 J.W. van der Linden Kootwijk
09 ??-11-1942 A.G. Haring Goedereede


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1944 A. Barendrecht Westbroek
02 ??-05-1944 J. Boeser Eethen-Drongelen
03 ??-06-1944 N. Kleermaker hulppred. Delft
04 ??-09-1944 R.W. Steur Oldebroek
05 ??-06-1945 H.A. van Slooten kandidaat Bennekom
06 ??-07-1945 R.W. Steur (2e keer) Oldebroek
07 ??-11-1945 E.R. Damste Stavenisse
08 ??-06-1946 A.J. Wijnmaalen Leerbroek
09 ??-09-1946 M. Verweij Nederlangbroek
10 ??-11-1946 P.M. van Galen Elst (Utr.)


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1950 C. van den Bosch hulppred. Vreeswijk
02 ??-06-1950 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
03 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
04 ??-12-1950 A.J. Wijnmaalen (2e keer) Oldebroek
05 ??-01-1951 B. Haverkamp Veen
06 ??-03-1951 J. van Rootselaar Oud-Alblas
07 ??-06-1951 P.J.F. Lamens Elspeet
08 ??-02-1952 J. Smit kandidaat Rotterdam
09 ??-07-1952 dr. J.C. Hooykaas wonend Scheveningen
10 ??-02-1954 C.J.P. Lam kandidaat Hilversum
11 ??-07-1954 D. van den Berg kandidaat Lopikerkapel
12 ??-11-1954 R.W. Steur Ouddorp
13 ??-02-1955 J. van t Ende kandidaat Kampen
14 ??-07-1955 K. Exalto kandidaat Linschoten


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1960 E.F. Vergunst Rijssen
02 ??-04-1960 J.C. Schuurman Bleskensgraaf
03 ??-12-1960 A.N. Langhout Heusden


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1966 W.C. Hovius Nieuw-Lekkerland
02 ??-07-1966 J.L. Ravesloot kandidaat Delft
03 ??-09-1966 S. de Jong Houten
04 ??-11-1966 B. Haverkamp Blauwkapel
05 ??-01-1967 J. Catsburg Opheusden
06 ??-02-1967 drs. I. Kok Zegveld
07 ??-04-1967 J.C. Stelwagen Zwijndrecht
08 ??-06-1967 J. Maasland kandidaat Sliedrecht
09 ??-10-1967 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
10 ??-02-1968 W. van Hennekeler Zwartebroek
11 ??-09-1968 W. van Hennekeler (2e keer) Zwartebroek
12 ??-10-1968 S. de Jong Houten
13 ??-02-1969 J. van Rootselaar Barneveld
14 ??-06-1969 T. de Jong kandidaat Genderen
15 ??-08-1969 J.P. Verkade Nieuwe-Tonge
16 ??-02-1970 H. van der Post kandidaat Beekbergen
17 ??-03-1970 C. Evers kandidaat Putten
18 ??-04-1970 J. van Rootselaar (2e keer) Barneveld
19 ??-09-1970 J.P. Verkade (2e keer) Nieuwe-Tonge
20 ??-10-1970 D. van den Berg Huizen
21 ??-12-1970 J.C. Schuurman Putten
22 ??-01-1971 H. Visser kandidaat Epe
23 ??-06-1971 G. Veldjesgraaf Wouterswoude
24 ??-07-1971 W. Arkeraats kandidaat Ouderkerk aan den IJssel
25 ??-09-1971 I. Kok (2e keer) Baarn
26 ??-02-1972 drs. M. Verduin kandidaat Gouda


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1977 H. Harkema Sint Philipsland


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1984 G. van den End Kampen
02 ??-10-1984 G.C. Kunz Dordrecht
03 ??-12-1984 H.W. Riphagen Papendrecht
04 ??-02-1985 C. Trouwborst Vlaardingen
05 ??-04-1985 E. van den Ham leraar Utrecht, wonend Zeist


Beroepen vacature 1991:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1991 G. van den End Huizen
02 ??-10-1991 R.W. van Mourik Meeuwen
03 ??-01-1992 B.J. van de Kamp Scherpenzeel (Gld.)


Beroepen vacature 1996:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1997 J. van Holten Zalk-Veecaten
02 ??-05-1997 H. Born Asperen


Beroepen vacature 2007:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-2008 J.S. Heutink Ede
02 ??-05-2008 F.J.K. van Santen Noordhorn-Saaksum
03 ??-11-2008 B.A. Belder Schelluinen


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 25 juli 2021