Index >

Usselo Hervormde Gemeente


Classis: * Enschede
Provincie: Overijssel
Ring: Enschede
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Enschede HG
Opgegaan in: Usselo PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Usselo opgericht in 1845:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Boekelo
-
01 ds. A. Brouwer (Arnold) 04-05-1845 kandidaat Velp 29-12-1861 emeritus 00
01 ds. A.G. Boon (Albert Goswin) 27-04-1862 kandidaat Diever 15-12-1867 Den Ham (Ov.) 02
01 ds. C. van Koetsveld (Cornelis) 19-04-1868 kandidaat Gravenhage 07-05-1871 Beusichem 03
01 ds. H. Romeny (Hendrik) 01-10-1871 Rekken 11-01-1887 overleden 01
11 ds. W.J. Meiners (Willem Jacobus) 14-08-1892 kandidaat 27-01-1895 Eibergen 02
06 ds. J.A. Wensinck (Johan) 28-02-1897 kandidaat 08-10-1899 Eibergen 01
02 ds. G.C.A.A. van de Wijngaard 04-02-1900 kandidaat Utrecht 1909 Ned. Oost-Indie 02
02 ds. W.C. Posthumus Meijjes (Willem Christiaan) 06-06-1909 kandidaat 22-03-1914 Giethoorn 01
01 ds. P.J. de Bruijn (Pieter Johannes) 07-06-1914 kandidaat Asperen 26-09-1920 dienst neergelegd > bankbediende Enschede00
04 ds. A.R. Rutgers (Abraham Rutger) 22-05-1921 emeritus Lochem 14-02-1932 Rotterdam 01
02 ds. G.E. Alers (Gerard Engelbert) 03-04-1932 Oostrand-Transvaal (Zuid-Afrika) 31-08-1932 dienst neergelegd 00
04 ds. B. ter Haar Romeny (Barend) 28-05-1933 Kruiningen 30-08-1946 emeritus 00
01 ds. J.D. Michon (Johan Dirk) 22-09-1946 Tweede-Exloermond 30-06-1953 emeritus 01
01 ds. B.M. ter Haar 29-11-1953 vicaris Usselo 28-04-1968 Dinxperlo 05
-
2e predikantsplaats sedert 1-6-1964 tot 1-9-1972
01 ds. H.J. de Vos 12-07-1964 vicaris Usselo 03-10-1971 Maas en Waal 01
01 ds. A.C.W. ten Cate 04-08-1968 De Krim 30-04-1977 emeritus 00
01 ds. S. de Roest (Sjoerd) 28-08-1977 Den Burg (Tex.) 11-12-1983 Surhuisterveen 02
01 ds. A. Heringa 29-04-1984 kandidaat Oldehove 12-09-1993 Breda-Terheyden 01
-
2e predikantsplaats sedert 12-8-1984 tot 1999
01 ds. mw. G.S. Bunjes-van der Lee 12-08-1984 kandidaat Borne 16-09-1998 ontheven 00
02 ds. G.J. Bouwmeester 11-09-1994 kandidaat Nieuwegein 31-08-1999 g.v. Haaksbergen 01
01 ds. M.C. van der Meer 19-09-1999 Nieuwerkerk aan den IJssel-dg (De Bron) 25-08-2013 emeritus Tiel 00
-
opgegaan in Usselo-pg sedert 2011
01 ds. O.G. Haasnoot (p-t) ??-09-2013 Zutphen-pg

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
W. van Oest 29-11-1931 31-12-1932 Ootmarsum
B.M. ter Haar (vicaris) ??-??-1952 kandidaat Zutphen 28-11-1953 pred. Usselo 03
H.J. de Vos (vicaris) ??-??-1962 11-07-1964 pred. Usselo
J.J. Roodsant ??-??-1976 hulppred. Wadenoyen ??-??-1978
J.A. van der Meiden ??-??-1979


Beroepen vacature 1845:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1845 A. Brouwer kandidaat Velp


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1862 dr. A.G. Boon kandidaat Diever


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1867 C. van Koetsveld kandidaat Gravenhage