Index >

Delft Gereformeerde Kerk


Classis: Delft
Provincie: Zuid-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Delft opgericht in 14-12-1897:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voortgekomen uit samenvoeging Delft-gk-A en Delft-gk-B
i.c.m. Delft-Abtswoude sedert 1-1-1994
-
- ds. A.H. Gezelle Meerburg (Alettinus Hendrikus) 14-12-1897 Delft-gk-A 02-07-1899 Amsterdam-Watergraafsmeer 01
- ds. C.W.J. van Lummel (Christiaan Willem Johan) 14-12-1897 Delft-gk-B 08-08-1909 Zuidland 02
03 ds. G. Wielenga (Gerrit) 08-11-1899 Katwijk aan den Rijn 27-06-1909 Zwolle 04
01 ds. L. Kuiper (Luitsel) 07-11-1909 Enkhuizen 15-08-1920 Kampen 01
02 ds. C.W.E. Ploos van Amstel (Carel Willem Emile) 06-03-1910 Zwolle 13-06-1920 Steenwijk 02
03 ds. K. van Anken (Karel) 20-03-1921 Wildervank 31-08-1947 emeritus
07 ds. T.J. Hagen (Teunis Johannes) 22-09-1921 Nieuwe-Pekela 30-04-1941 emeritus
-
3e predikantsplaats sedert 1921
04 ds. K. Schilder (Klaas) 04-10-1922 Gorinchem 28-09-1925 Oegstgeest 01
12 ds. W.H. Gispen (Willem Hendrik) 15-08-1928 Hazerswoude 30-09-1945 hoogleraar Amsterdam-VU
ds. C.P. Boodt 18-03-1942 Leerdam 24-06-1945 overleden
-
4e predikantsplaats sedert 1942 tot 1983
ds. P.H. de Kleer 29-04-1942 Overschild 18-09-1947 Utrecht
ds. H.W. Engelkes 13-06-1945 Meppel ??-10-1951 Amersfoort
ds. J.C. Jonkers 12-12-1945 Scherpenzeel 31-12-1967 emeritus
ds. H. Mulder 08-10-1947 Deventer 30-06-1966 bijz.werk: Morgenlandzending
ds. P. van Strien 28-04-1948 Groningen 31-12-1967 emeritus Scherpenzeel (Gld.)
ds. W. Kreuzen 12-12-1951 Heerenveen 31-08-1975 emeritus
-
5e predikantsplaats sedert 1953 tot 1975
ds. E. de Vries (Elizabertus) 09-09-1953 Dwingeloo ??-01-1957 Amsterdam-West
ds. G.P. Hartvelt 07-01-1959 Assen ??-10-1964 Hilversum
-
6e predikantsplaats sedert 1963 tot 1971
ds. G. Oppedijk 20-11-1963 Dokkum ??-06-1971 Voorthuizen
ds. A.C. Hofland 06-10-1966 Rotterdam-Pendrecht 30-09-1986 emeritus
ds. H.D. Bakker 19-05-1968 Emmeloord 10-11-1983 overleden
ds. J.J. Lamme 08-09-1968 Stadskanaal 01-09-1976 bijz. werk: dovenpastor
03 ds. W.H. Duker 11-09-1977 Zwolle-Berkum 31-12-2004 emeritus
03 ds. I. de Jong 15-03-1987 Maastricht 25-04-1993 emeritus
01 ds. H.J.K. Vaartjes 30-08-1987 Winschoten 31-01-2011 emeritus
- ds. G.C. van de Kamp 01-01-1994 Delft-Abtswoude 31-01-2011 emeritus
- ds. W.J. Pantjes 01-01-1994 Delft-Abtswoude 30-09-1998 g.v. Joris Delft
01 ds. C. Maas 18-09-1994 Poortugaal 30-06-2000 emeritus
01 ds. J.G. Vennema (SoW Vierhoven) 09-01-2000 Edam
01 ds. D.M. Knibbe 22-10-2000 Sprang – Capelle
01 ds. F.A. van Helden 11-09-2011 Waddengemeente Texel
01 ds. mw. C.S. der Nederlanden 11-09-2011 Waddengemeente Texel
-
predikant bijzondere werkzaamheden
01 ds. L. Netelenbos (Lambertus) (missionair pred. Wonosobo, Java) 16-12-1903 Hijlaard ??-06-1918 Utrecht (missie) 01
01 ds. H.A. van Andel (missionair pred. Solo, Indonesie) 26-12-1922 Solo 27-03-1945 overleden
01 ds. P.H. van Eijk (Pieter Hendrik) (missionair pred. Solo) 17-06-1925 kandidaat Boskoop 31-03-1951 emeritus
02 ds. J.H. Bavinck (Johan Herman) (missionair pred. Wonosobo) 01-01-1929 Heemstede 30-09-1939 hoogleraar Kampen
03 ds. G.D. Kuiper (Gerrit Dinus) (missionair pred. Solo) 20-12-1931 Aalsmeer ??-??-1947 emeritus Staphorst
01 ds. S.U. Zuidema (Sijtse Ulbe) (missionair pred. Solo) 30-12-1936 Anna-Paulownapolder ??-04-1948 hoogleraar Amsterdam/Utrecht
ds. J.L. Koole (studentenpred.) 07-04-1943 Naaldwijk 10-05-1945 Schiedam
ds. J.C.A. van Loon (studentenpred.) 25-10-1945 Purmerend 29-02-1948 Leeuwarden-Huizum
ds. R.J. van der Veen (studentenpred.) 13-09-1961 hulppred. Delft 31-03-1969 secr. Ned. Zendingsraad
ds. K. Welbedacht (studentenpred.) 13-09-1964 Gravenhage-Oost ??-03-1969 Parijs
ds. S. de Jong (missionair pred. Java) 09-06-1967 Soestdijk ??-05-1976 Lunteren
ds. J.C. van Loon (studentenpred.) 07-09-1969 Leeuwarden ??-08-1977 Paterswolde
ds. J. van Drie (studentenpred.) 14-12-1969 Leiderdorp ??-02-1978 Hertogenbosch
ds. A.E. van der Woude (g.v. Bethelziekenhuis) 27-01-1974 Maassluis 31-07-1984 emeritus
ds. P. Wijbenga (studentenpred.) 10-09-1978 Velp 13-09-1987 Apeldoorn
ds. J.O. Kroesen (studentenpred., p-t) 27-08-1989 Krimpen aan de Lek 30-06-2008 ontheven
ds. B.M.H. van Drongelen (studentenpred., p-t) 01-01-1994 Delft-Abtswoude
ds. J.L.H. Krans (missionairpred. Kameroen) 26-03-1995 kandidaat
ds. R.G.E. Lutmers (g.v. Reinier de Graaf Gasthuis) 01-01-1994 Delft-Abtswoude 30-06-2010 emeritus
ds. W.J. Pantjes (g.v. Joris) 01-10-1998 Delft

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
C. van der Tas kandidaat 1939 pred. Spijkenisse
H.H. Grosheide 1939 kandidaat 1940
L. Zielhuis 1940 kandidaat 1942
F.H. von Meyenfeldt 1943 kandidaat 1944
G. Visser 1945 kandidaat 1946
R.J. van der Veen (studentenpastoraat) 1950 kandidaat 1961 pred. Delft
I. Groenenberg 1963 1965
M. Schreuder 1977 1980
J.P. van Vliet 1981 1984
ds. A. de Bruin 1981 emeritus


Beroepen vacature 1899 (vac. Gezelle Meerburg):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1899 G. Wielenga Katwijk aan den Rijn
02 ??-07-1899 J. van Haeringen Katendrecht
03 ??-08-1899 G. Wielenga (2e keer) Katwijk aan den Rijn


Beroepen vacature 1903 (missionair pred.):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1903 L. Netelenbos Hijlaard


Beroepen vacature 1909 (vac. Wielenga):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1909 L. Kuiper Enkhuizen


Beroepen vacature 1909 (vac. Van Lummel):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1909 S. Oudkerk Kralingen
02 ??-12-1909 C.W.E. Ploos van Amstel Zwolle


Beroepen vacature 1920 (vac. Ploos van Amstel):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1920 D.B. Hagenbeek Vlaardingen
02 ??-09-1920 H.S. Bouma Leeuwarden
03 ??-11-1920 K. van Anken Wildervank


Beroepen vacature 1920 (vac. Kuiper):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1920 dr. K. Dijk Gravenhage
02 ??-08-1920 C. Bouma Hoofddorp
03 ??-09-1920 A. Hoeneveld Nijkerk
04 ??-11-1920 B.A. Knoppers Almelo
05 ??-01-1921 F.C. Meyster Rotterdam
06 ??-04-1921 J.L. van der Wolf Haastrecht
07 ??-05-1921 T.J. Hagen Nieuwe-Pekela


Beroepen vacature 1921 (wijk 3):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1921 J. Waterink Zutphen
02 ??-01-1922 H. Brouwer Heemstede
03 ??-04-1922 H.A. Munnik Zwolle
04 ??-06-1922 K. Schilder Gorinchem


Beroepen vacature 1922 (missie vac. Netelenbos):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1922 dr. H.A. van Andel Solo


Beroepen vacature 1924 (2e missionair pred.):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1924 P.H. van Eijk kandidaat Boskoop


Beroepen vacature 1925 (vac. Schilder):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1925 J. van der Meulen Hertogenbosch
02 ??-02-1926 J. Wijmenga Rotterdam-Charlois
03 ??-04-1926 A.M. Boeijenga Sassenheim
04 ??-06-1926 mr. W.S. de Vries Tzum
05 ??-07-1926 G. Laarman Klundert
06 ??-10-1926 dr. E.D. Kraan Vlaardingen
07 ??-12-1926 S.W. Bos Dokkum
08 ??-01-1927 A.J. Bouma Wanswerd
09 ??-05-1927 J.H. Telkamp Middelburg
10 ??-09-1927 P. Deddens Rijswijk
11 ??-11-1927 C.W. Keur Heinkenszand
12 ??-03-1928 dr. W.H. Gispen Hazerswoude


Beroepen vacature 1928 (3e missionair pred.):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1928 dr. J.H. Bavinck Heemstede
02 ??-11-1928 dr. J.H. Bavinck (2e keer) Heemstede


Beroepen vacature 1930 (4e missionair pred.):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1930 J.H. Sillevis Smitt Semarang
02 ??-04-1931 H. van der Brink kandidaat Gravenhage
03 ??-11-1931 G.D. Kuiper Aalsmeer


Beroepen vacature 1934 (5e missionair pred.):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1934 S.U. Zuidema Anna-Paulownapolder


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 26 februari 2018