Index >

Wijk bij Heusden Hervormde Gemeente


Classis: * Heusden/Almkerk
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Heusden
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Wijk bij Heusden opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Aalburg tot 1616
-
ds. J. Snoeck (Jacobus) ??-??-1610 Limmen ??-??-1616 overleden
ds. A.J. Snoeck (Abraham Jacobi) ??-10-1616 kandidaat Wijk bij Heusden 15-05-1622 Stolwijk 03
02 ds. E. Rademaker (Elias) (Rotarius) 28-09-1622 kandidaat ??-04-1651 emeritus
ds. J. Croll (Johannes) ??-??-1651 kandidaat ??-01-1673 overleden
ds. J. Wieligh (Justus) ??-??-1674 Vessem – Hoogeloon ??-??-1681 Eindhoven
ds. P. de Graaff (Petrus) ??-??-1682 kandidaat ??-??-1698 Heusden
ds. Ae. Beverlo (Aegidius) 29-06-1699 kandidaat 25-08-1722 overleden
01 ds. A. van Hardeveld (Anthonie) 11-04-1723 Eethen – Drongelen ??-11-1776 emeritus 00
04 ds. C.J. van Noorden (Cornelis Justus) 11-05-1777 Schelluinen 05-11-1780 Giessendam-Neder-Hardinxveld02
01 ds. I. Nederhouw (Isaac) 29-04-1781 Sleeuwijk 08-10-1794 Waarder 01
03 ds. J. van Broekhuysen (Joachim) 06-12-1795 Ingen 03-05-1801 Bleiswijk 01
03 ds. P.L. Jacobs (Petrus Lambertus) 16-08-1801 Waalwijk 13-11-1803 Strijen 02
01 ds. J.P. Verff (Johannes Petrus) 13-05-1804 Maasbommel – Alphen 20-07-1806 Bleskensgraaf 02
05 ds. D.A. Detmar (Dirk Adrianus) 19-01-1812 Vuursche 26-02-1815 Woerden 06
01 ds. B. Moorrees (Bernardus) 13-08-1815 Bovenkarspel 29-09-1816 Nijkerk 02
02 ds. A.G. van Dijkhuizen (Aalts Gerrits) 07-04-1817 Rijnsaterwoude 22-02-1818 Ouddorp 01
05 ds. O. Schuilinghe (Otto) 12-04-1819 IJlst 18-06-1830 overleden 00
01 ds. B. Moorrees (Bernardus) 07-08-1831 emeritus Nijkerk 29-06-1851 emeritus 06
04 ds. W. Zegers (Willem) 28-03-1852 Warns – Scharl 29-04-1855 Oosterbeek 07
01 ds. H. Rietveld Creyghton (Hermanus) 07-10-1855 Terneuzen 27-03-1859 Polsbroek 01
03 ds. J. van der Werff (Jacob) 27-11-1859 Oud-Alblas 30-03-1862 Huizen 03
12 ds. S. Hogerzeil (Simon) 01-11-1863 Berkel-Rodenrijs 29-10-1865 Polsbroek 02
01 ds. J. Kromsigt (Johannes) 08-04-1866 kandidaat 24-04-1870 Kortgene 07
05 ds. D. Niessen (Dionysius) 04-12-1870 Nieuwe-Tonge 07-01-1877 Giessen-Oudekerk 18
04 ds. J. Kok (Jacob) 30-09-1877 kandidaat 30-11-1884 Gouderak 06
05 ds. J. Draaisma (Jacob) 07-02-1886 kandidaat 24-02-1889 Klundert 05
15 ds. B. van Meer (Bernardus) 24-07-1892 Meteren 09-12-1894 Utrecht 03
03 ds. W. van der Waal (Willem) 01-09-1895 Moerkapelle 12-09-1897 Rotterdam-Overschie 02
01 ds. J.C.G. Gobius du Sart (Jacob Cornelis Guilielmus) 21-11-1897 Eemnes-Buiten 07-10-1936 overleden 06
10 ds. J. Slok (Johannes) 15-01-1939 Langerak 24-05-1942 Dordrecht 02
02 ds. H. Harkema (Harke) 25-10-1942 Noordeloos 17-07-1949 Zeist 35
10 ds. J. van Rootselaar (Jacob) 02-09-1951 Oud-Alblas 29-04-1956 Delft 08
31 ds. J. den Hoed 27-09-1960 Tholen 29-08-1966 Meerkerk 11
15 ds. J. Jongerden 24-11-1968 IJsselmuiden 18-03-1973 Harderwijk 06
22 ds. W. van Gorsel 19-12-1976 Ridderkerk 05-08-1984 Gouda 14
15 ds. J. Harteman 11-02-1987 Moerkapelle 07-03-1993 Wezep 03
01 ds. A.H. Veldhuizen 01-09-1993 Ouderkerk aan den IJssel 16-12-2001 vervroegde uit treding 02
04 ds. J.P.J. Voets 08-01-2006 Stolwijk 23-10-2011 Nijkerk 11
03 ds. M.A. Kuijt 28-10-2012 Huizen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J. Catsburg 1959 Genderen - Doeveren 1960


Beroepen vacature 1622:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1622 ?. Hoeck Eethen
02 27-06-1622 E. Rademaker kandidaat


Beroepen vacature 1776:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1776 G. Holst Oosterwijk
02 19-11-1776 G. Holst (2e keer) Oosterwijk > afgekeurd
03 03-01-1777 J. Duymaar van Twist Puttershoek
04 27-01-1777 C.J. van Noorden Schelluinen


Beroepen vacature 1794:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-04-1795 W.C. van Maanen Heerewaarden
02 27-05-1795 J. van Broekhuysen Ingen
03 09-07-1795 J. van Broekhuysen (2e keer) Ingen


Beroepen vacature 1801:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-05-1801 P.L. Jacobs Waalwijk
02 01-06-1801 P.L. Jacobs (2e keer) Waalwijk
03 30-06-1801 P.L. Jacobs (3e keer) Waalwijk


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-01-1804 J.P. Verff Maasbommel-Alphen (na loting)


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-07-1806 J. Schoonderbeek Nijkerk
02 07-08-1806 G. Schoonderbeek Otterlo
03 16-09-1806 F.C. Everaars Lopik
04 20-11-1806 G. Schoonderbeek (2e keer) Otterlo
05 20-01-1807 D.A. Detmar Vuursche


Beroepen vacature 1816:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-10-1816 J. van Gorkom Bennekom
02 27-11-1816 A.G. van Dijkhuizen Rijnsaterwoude


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-03-1818 J. van Gorkom Bennekom
02 01-05-1818 J. de Bouter Nunspeet
03 27-06-1818 J.A. Hartman Hierden
04 06-08-1818 H.J. Hattink Nigtevecht
05 15-09-1818 O. Schuilinghe IJlst


Beroepen vacature 1830:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-04-1831 B. Moorrees emeritus Nijkerk


Beroepen vacature 1851:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1851 D. Gildemeester Ophemert
02 ??-08-1851 A. van Herwaarden Fijnaart
03 ??-10-1851 W. Kraijenbelt Rotterdam-Overschie
04 ??-12-1851 W. Zegers Warns-Scharl


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1855 L. Tinholt Wissenkerke
02 ??-06-1855 L. Tinholt (2e keer) Wissenkerke
03 ??-07-1855 H. Rietveld Creyghton Terneuzen


Beroepen vacature 1859:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1859 H.J.P. van der Linden Bergschenhoek
02 ??-07-1859 J.A.C. Nonhebel Wemeldinge
03 ??-10-1859 J. van der Werff Oud-Alblas


Beroepen vacature 1862:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1862 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
02 ??-06-1862 J.W. Felix Nieuwe-Tonge
03 ??-08-1862 W. van den Bijtel Nunspeet
04 ??-09-1862 C.J. Brijce IJlst
05 ??-10-1862 C.C. Callenbach Elburg
06 ??-11-1862 C.J. Krafft Oldebroek
07 ??-12-1862 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
08 ??-01-1863 H. Slothouber Doornspijk
09 ??-02-1863 J.B. Nijhoff Dedemsvaart
10 ??-04-1863 H. van Strien Bennekom
11 ??-05-1863 L. Tiddens Schoonrewoerd
12 ??-06-1863 S. Hogerzeil Berkel-Rodenrijs


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1866 J. Kromsigt kandidaat


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1870 G.W.A. de Veer kandidaat
02 ??-06-1870 S.J. Kalma voorheen Sappemeer-afgescheiden
03 ??-08-1870 J. de Jong kandidaat
04 ??-09-1870 J.G. Ormel Loon op Zand
05 ??-10-1870 D. Niessen Nieuwe-Tonge


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1877 G.H. van Kasteel Giessen-Nieuwkerk
02 ??-03-1877 G. van Goor Oud-Beijerland
03 ??-05-1877 H. Hasselman Den Ham (Ov.)
04 ??-??-1877 J. Kok


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1885 T.H. Woudstra Oudemirdum
02 ??-03-1885 W. Ringnalda Loon op Zand
03 ??-05-1885 M.H. Bolkestein Hierden
04 ??-06-1885 P.H. Wiersma Harmelen
05 ??-10-1885 J. Draaisma kandidaat


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
02 ??-05-1889 G.J. Limburgh Thamen aan den Amstel
03 ??-06-1889 E.J. Homoet Opheusden
04 ??-08-1889 J.G. Deur Leerbroek
05 ??-10-1889 J.J.F. van de Hamme kandidaat
06 ??-01-1890 J.L. Pierson Halle
07 ??-12-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
08 ??-02-1891 L.M. van Noppen Zwartsluis
09 ??-04-1891 A.H. de Klerck Ridderkerk
10 ??-05-1891 C. Bouthoorn Dirksland
11 ??-07-1891 A.L. Geselschap Heerjansdam
12 ??-08-1891 C. de Hoogh Nijehaske
13 ??-09-1891 J.J. van der Lip Leiden
14 ??-12-1891 A. ten Have Polsbroek
15 ??-03-1892 B. van Meer Meteren


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1895 E.J. Homoet Staphorst
02 ??-03-1895 A. ten Have Polsbroek
03 ??-05-1895 W. van der Waal Moerkapelle


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1897 J.C.G. Gobius du Sart Eemnes-Buiten


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1937 T.H. Oostenbrug Gouderak
02 ??-09-1937 D.J. van de Graaf Schoonhoven
03 ??-11-1937 J.C. Terlouw Garderen
04 ??-12-1937 J.J. Poot Bunschoten
05 ??-03-1938 H.A. Labrie Goedereede
06 ??-05-1938 J. de Lange Wilsum
07 ??-06-1938 I. Schipper Kockengen
08 ??-08-1938 P. Bouw Benschop
09 ??-09-1938 S. van de Linde Lopik
10 ??-10-1938 J. Slok Langerak


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1942 H. Harkema Noordeloos
02 ??-07-1942 H. Harkema (2e keer) Noordeloos


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1949 L. Kievit Putten
02 ??-09-1949 J.T. Doornenbal Oene
03 ??-10-1949 J. Zwijnenburg Huizen
04 ??-12-1949 C. Treure Wilsum
05 ??-01-1950 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
06 ??-03-1950 P.J.F. Lamens Elspeet
07 ??-06-1950 C. van Dop Ameide-Tienhoven
08 ??-09-1950 J. Wieman Hoogblokland
09 ??-11-1950 G.H. van Kooten Brandwijk
10 ??-03-1951 J. van Rootselaar Oud-Alblas


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1955 J. van Malenstein Oud-Beijerland
02 ??-03-1956 K. van de Pol Veenendaal
03 ??-04-1956 J. Zwijnenburg Kinderdijk
04 ??-05-1956 C. Treure Ederveen
05 ??-08-1956 J. Wieman Oudewater
06 ??-10-1956 P. Bouw Ridderkerk
07 ??-12-1956 J. van Drenth Ooltgensplaat
08 ??-02-1957 I. Schipper Ede
09 ??-03-1957 A. Vroegindeweij Veenendaal
10 ??-05-1957 H. Stolk Scheveningen
11 ??-07-1957 P.J. Bos kandidaat Veenendaal
12 ??-09-1957 G.H. van Kooten Genemuiden
13 ??-10-1957 J. Noltes Emst
14 ??-12-1957 G. van Estrik Nieuwland
15 ??-02-1958 J. Smit kandidaat Vinkeveen
16 ??-03-1958 J. Smit Groot-Ammers
17 ??-05-1958 S. Meijers Hoogblokland
18 ??-07-1958 K. Schipper Waspik
19 ??-09-1958 W.H. van Kooten Hasselt
20 ??-10-1598 P. de Jong Kootwijk
21 ??-11-1958 D. van den Berg Oud-Alblas
22 ??-12-1958 J.C. Schuurman Bleskensgraaf
23 ??-02-1959 A. Muilwijk kandidaat Ameide
24 ??-03-1959 T. Langerak Vinkeveen
25 ??-04-1959 J. Vos Goudriaan-Ottoland
26 ??-05-1959 W.L. Tukker Rotterdam
27 ??-07-1959 J.T. Cazander kandidaat Gameren
28 ??-09-1959 H.N. van Hensbergen Renkum
29 ??-11-1959 A. Breure Oud-Vossemeer
30 ??-05-1960 L. Blok Capelle aan den IJssel
31 ??-06-1960 J. den Hoed Tholen


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1966 S. de Jong Houten
02 ??-08-1966 A.J. Timmer Elspeet
03 ??-10-1966 C. Vos Gouda
04 ??-12-1966 J. Zwijnenburg Oudewater
05 ??-02-1967 S. de Jong (2e keer) Houten
06 ??-03-1967 J. Vroegindeweij Goudswaard
07 ??-06-1967 J. Maasland kandidaat Sliedrecht
08 ??-09-1967 W. van Hennekeler Zwartebroek
09 ??-10-1967 C. Treure Hasselt
10 ??-11-1967 J. Bogaard Emst
11 ??-01-1968 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.)
12 ??-03-1968 B.J. Zaal IJsselmuiden
13 ??-05-1968 E.M. Bakker Tholen
14 ??-06-1968 J. Kruijt Hillegersberg
15 ??-08-1968 J. Jongerden IJsselmuiden


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1973 G.H. van Kooten Delft
02 ??-04-1973 C. van den Bergh Katwijk aan Zee
03 ??-05-1973 J.C. Schuurman Putten
04 ??-07-1973 A. Vlietstra Doornspijk
05 ??-09-1973 A. Vlietstra (2e keer) Doornspijk
06 ??-10-1973 E.F. Vergunst Capelle aan den IJssel
07 ??-01-1974 A. Vroegindeweij Veenendaal
08 ??-04-1974 H. van der Post Bergambacht
09 ??-07-1974 S. de Jong Ouddorp
10 ??-10-1974 W.C. Hovius Ede
11 ??-11-1974 C. Evers Leerbroek
12 ??-01-1975 S.P. van Assenbergh Nijkerk
13 ??-03-1975 G.H. van Kooten Delft
14 ??-06-1975 G.S.A. de Knegt Kesteren
15 ??-08-1975 J.H. Vlijm IJsselmuiden
16 ??-10-1975 Jac. Westland Schoonrewoerd
17 ??-12-1975 J. Maasland Middelharnis
18 ??-01-1976 A. Vlietstra (3e keer) Doornspijk
19 ??-02-1976 G. Hendriks kandidaat Woudenberg
20 ??-04-1976 J. van Rossem Meeuwen
21 ??-05-1976 J.E. de Groot Nederlangbroek
22 ??-08-1976 W. van Gorsel Ridderkerk


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-07-1984 H. Visser Katwijk aan Zee
02 10-09-1984 R. van Kooten Zeist
03 23-10-1984 M. Goudriaan Ouderkerk aan den IJssel
04 04-01-1985 J. Maasland Waddinxveen
05 14-02-1985 L.W.C. Ruijgrok Bruchem-Kerkwijk
06 04-04-1985 J. Westland Ede
07 21-05-1985 G.S.A. de Knegt Huizen
08 15-07-1985 G.D. Kamphuis Stolwijk
09 30-08-1985 A.W. van der Plas Bergambacht
10 21-10-1985 W. Arkeraats Giessendam-Neder-Hardinxveld
11 22-01-1986 L. Kruijmer Sommelsdijk
12 26-02-1986 L. Quist Middelharnis
13 28-04-1986 L. Wullschleger s-Gravenhage
14 10-09-1986 C. Oorschot Lunteren
15 22-10-1986 J. Harteman Moerkapelle


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-05-1993 A.H. Veldhuizen Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-11-2004 J. van Dijk Ridderkerk
02 18-02-2005 A.J. van den Herik Oene
03 28-04-2005 J. Geene Katwijk aan Zee
04 16-09-2005 J.P.J. Voets Stolwijk


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-12-2011 J. van Dijk Ede 02
02 ??-03-2012 A.J. Kunz Katwijk aan Zee 02
03 09-06-2012 M.A. Kuijt Huizen 03


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 14 november 2018