Index >

Utrecht Hervormde Gemeente


Classis: Utrecht
Provincie: Utrecht
Ring: Utrecht
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Utrecht opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
H. Duifhuis (Huibert Jacobi) ??-??-1574 pastoor Keulen 03-04-1581 overleden
-
2e predikantsplaats sinds 1579
N. Sopingius (Nicolaas) 10-01-1579 Leeuwarden 17-12-1589 afgezet > Breda
-
3e predikantsplaats sinds 1579
W. Helmichius (Wernerus) ??-05-1579 Frankfurt aan de Main 17-12-1589 afgezet > Delft
-
4e predikantsplaats sinds 1580
H. Moded (Herman) ??-10-1580 Norwich ??-??-1588
-
5e predikantsplaats sinds 1580
E. Backer (Erasmus) 07-10-1580 ??-??-1582 ambt neergelegd
H. Elconius (Hermannus) 24-07-1581 priester Harlingen 17-12-1589 afgezet > Harlingen
-
6e predikantsplaats sinds 1581
H. Caesarius (Henricus) ??-??-1581 Schoonhoven ??-08-1619 afgezet remonstrant
-
7e predikantsplaats sinds 1581
S. Hebelenius (Simon) 06-11-1581 Edam 04-05-1584 Medemblik
T. Sybrants (Taco) 18-06-1582 pastoor Nijland 15-05-1586 ambt neergelegd
J. Uytenbogaert (Johannes) ??-05-1585 kandidaat 17-12-1589 afgezet > s-Gravenhage
-
8e predikantsplaats sinds 1585
C.M. Rodenburg (Cornelis Martini) 07-06-1585 kandidaat 17-12-1589 afgezet > Breda
J. Gerobulus (Johannes) ??-12-1590 Harderwijk 14-02-1606 overleden
J. Ursinus (Johannes) ??-??-1594 Frankenthal-De Paltz ??-12-1599 afgezet > Amsterdam
H. Conchardus (Henricus) ??-??-1594 Erlenbach-De Paltz ??-??-1600 overleden
J.M. Bergerus (Johannes Mauritius) 16-09-1600 Zutphen 07-03-1605 afgezet
E. Booth (Everhardus) 02-08-1602 kandidaat 14-08-1610 overleden
J. Taurinus (Jacobus) 19-10-1605 Rotterdam-Delfshaven ??-09-1618 gevlucht naar Antwerpen
J. Spenhovius (Johannes) 19-10-1605 Lingen 24-07-1619 afgezet remonstrant
J. Bruno (Jacobus) 09-01-1608 Arnhem ??-??-1608 overleden
C. Rijckewaert (Carolus) ??-07-1609 Oostvoorne ??-??-1619 afgezet remonstrant
R.A. van Zijl (Rudolf Anthonisz.) 06-12-1612 Maarssen 18-02-1619 afgezet remonstrant
I.F. Lutius (Isaacus Frederici) 19-07-1612 Noordwijk aan Zee 18-02-1619 afgezet remonstrant
W.H. van Niepoort (Wilhelmus Henrici) 06-12-1612 Zeist 18-02-1619 afgezet remonstrant
B. Busschof (Bernardus) 21-03-1619 Zoelen ??-10-1639 overleden
C. Dunganus (Cornelis) 13-06-1619 Arnhem 24-06-1636 overleden
J. Langius (Johannes) 13-06-1619 Vollenhove ??-09-1624 overleden
A. Teckman (Arnoldus) 16-07-1620 hulppred. Zwijndrecht 29-12-1666 overleden
J. Flaman (Johannes) 27-08-1620 Oostwest-Zaandam 11-11-1661 overleden
H. Ribbius (Hermannus) 18-11-1621 Bolsward 11-10-1622 overleden
A. Suavius (Andreas) (vac. H.R.) ??-10-1623 Alkmaar 01-06-1647 emeritus
J. Breyerus (Johannes) (vac. J.L.) 08-05-1625 Ravenstein 15-09-1655 overleden
G. Voetius (Gisbertus) 06-04-1637 Utrecht-univ 01-11-1676 overleden
M. Schotanus (Meinardus) (tevens univ.) 07-05-1637 Franeker-univ 06-04-1644 overleden
C. Dematius (Carolus) (tevens univ.) 02-06-1640 Middelburg 17-04-1651 overleden
C. Heycoop (Cornelius) 02-06-1640 Schoonhoven 06-09-1648 overleden
L. Spruyt (Lubertus) 24-06-1644 Blauwkapel 15-09-1651 overleden
-
9e predikantsplaats sinds 1644
G. de Bruyn (Gualtherus) (tevens univ.) 24-06-1644 Hagestein 07-07-1653 overleden
J. Hoornbeek (Johannes) (tevens univ. 16-11-1645 Muhlheim ??-05-1654 Leiden (tevens univ.)
D. van Henghel (Daniël) (vac. A.S.) 10-09-1648 Amerongen - Leersum 22-08-1689 overleden
C. van der Lingen (Cornelius) (vac. C.H.) 09-06-1650 Sluis 01-03-1651 overleden
A. Essenius (Andreas) (tevens univ.) 17-08-1651 Nederlangbroek 18-05-1677 overleden
A. van der Velde (Abraham) 09-11-1651 Schoonhoven 19-07-1660 afgezet
-
10e predikantsplaats sinds 1653 tot 1821
J. van Lodenstein (Jodocus) 17-04-1653 Sluis 06-08-1677 overleden
J. van den Bogaert (Justus) 30-10-1653 Rotterdam 09-04-1663 overleden
C. Gentman (Cornelis) 14-01-1655 Hulst 23-01-1696 overleden
-
11e predikantsplaats sinds 1655 tot 1814
J. Teellinck (Johannes) 14-01-1655 Vlissingen 19-07-1660 afgezet
-
12e predikantsplaats sinds 1655 tot 1717
J.T. van der Wenden (Johannes Theodorius) 04-03-1655 Ede 24-07-1664 overleden
J. van Heymenberg (Johannes) (vac. J.B.) 26-10-1656 Montfoort 02-08-1677 overleden
G. van Nellesteyn (Gualtherus) 10-02-1661 Jutphaas 15-07-1698 overleden
J. Thiens (Johannes) 10-02-1661 Westbroek 18-12-1661 overleden
F. Burmannus (Franciscus) (tevens univ.) 01-05-1664 Utrecht-univ 12-11-1679 overleden
H. van Halen (Hermannus) (tevens univ.) 01-05-1664 Ammerstol 30-04-1701 overleden
P. Montanus (Petrus) 22-05-1664 Schellingwoude 27-10-1679 emeritus
-
13e predikantsplaats sinds 1664 tot 1677
C. van der Vliet (Cornelius) 22-05-1664 Maastricht 25-06-1683 overleden
L. Sanderus (Lambertus) (vac. J.T.vd W.) 26-12-1664 De Bilt 24-02-1672 overleden
P. van Breen (Petrus) (vac. A.T.) 08-12-1667 Hoorn 17-02-1709 overleden
H. van Rijp (Henricus) (vac L.S.) 27-09-1674 Woerden 22-12-1685 overleden
P. van Eindhoven (Petrus) 23-09-1677 Leeuwarden 25-12-1707 overleden
N. Voetius (Nicolaus) 23-09-1677 Heusden 29-01-1679 overleden
J. Lastdrager (Johannes) 21-07-1678 Leeuwarden 27-04-1685 overleden
J. Trigland (Jacobus) 25-04-1680 Breda ??-??-1681 Leiden
H. Witsius (Herman) (tevens univ.) 25-04-1680 Franeker (tevens univ) ??-08-1698 Leiden (tevens univ.)
N. Haring (Nicolaas) 26-06-1681 Leeuwarden 25-03-1708 overleden
T. Smith (Theodorus) 11-09-1681 Kampen 12-12-1689 overleden
G. Douwius (Gerardus) (vac. C.v.d.V.) 18-04-1684 Kampen 20-11-1705 overleden
D. van Crombrugge (David) (vac. J.L.) 28-03-1686 Rotterdam-Delfshaven 13-11-1707 overleden
H. Brink (Henricus) (vac. H.v.R.) 24-04-1687 Joure 09-06-1723 overleden
D. van Henghel (David) (vac. D.v.H.) 14-12-1690 Zevenhuizen (Z-H) 09-04-1711 overleden
A. Beukelaar (Adrianus) (vac. T.S.) 12-04-1691 Goes 13-09-1696 Amsterdam
J. Gerkoma (Justus) (vac. C.G.) 06-12-1696 Leeuwarden 27-05-1714 overleden
H. de Moor (Hermannus) 25-12-1698 Breda 12-10-1724 overleden
N. van Wingen (Nicolaas) 30-07-1699 Medemblik 12-10-1721 overleden
H. Pontanus (Henricus) (tevens univ.) 14-01-1700 Lingen 02-03-1704 emeritus
P. Boudaan (Petrus) 15-07-1703 Arnhem 07-09-1710 Amsterdam
A.J. Brakonier (Abraham Josua) 05-04-1706 Nijmegen 30-03-1736 overleden
J. van Noorden (Johannes) 24-05-1706 Sommelsdijk 09-04-1748 overleden
C. Boot (Cornelis) 02-09-1708 Vlissingen 01-02-1713 overleden
Ae. Van der Putt (Aegidius) 23-12-1708 Maastricht 04-08-1748 overleden
C. Ruiter (Cornelis) 15-09-1709 Deventer 02-11-1710 overleden
S. Stratenus (Simon) 12-10-1710 Schiedam 09-07-1742 overleden
A. Driessen (Antonius) 01-02-1711 Maastricht 09-05-1717 Groningen (tevens univ.)
B. Tolling (Bartholdus) 12-07-1711 Leeuwarden 22-04-1722 overleden
H. Vos (Henricus) 18-09-1712 Enkhuizen ??-04-1716 Amsterdam
J.R. Kelderman (Johan Reijnier) 21-05-1714 Zwolle 04-05-1743 overleden
J. Peregrinus (Jacobus) (vac. J.G.) 02-08-1714 Zwolle 18-06-1719 s-Gravenhage
02 L. de With (Ludolphus) (vac. H.V.) 12-12-1717 Londen 16-02-1736 overleden 00
04 J. Ens (Johannes) (vac. J.P.) (tevens univ.) 10-03-1720 prof. Lingen 06-01-1732 overleden 00
01 J. Vos (Johannes) (vac. N.v.W.) 02-08-1722 Maastricht 13-08-1741 overleden 00
02 J.F. Daverveld (Jacob Ferdinand) (vac. B.T.) 27-09-1722 Monnickendam 15-09-1759 overleden 00
02 J.S. van Hermkhuizen (Johan Sibing) (vac. H.B.) 23-04-1724 Rolde 28-01-1740 overleden 00
03 J. Plantinus (Johannes) (vac. H.d.M.) 25-11-1725 Leeuwarden 22-09-1726 Amsterdam 01
-
12e predikantsplaats sinds 1725 tot 1812
01 J. Schermer (Jacobus) 25-11-1725 Alkmaar 19-07-1756 overleden 00
01 P. Laan (Petrus) (vac. J.P.) 20-04-1727 Groningen 02-03-1738 universiteit Franeker 01
01 J. Oosterdijk (Jacobus) (vac. J.E.) 27-04-1732 Katwijk aan den Rijn 16-02-1744 overleden 00
01 T. Feltman de Beveren (Theodorus) (vac. L.d.W.) 05-08-1736 Vlissingen 10-04-1767 overleden 01
01 G.M. Elsnerus (Gijsbertus Mattheus) (vac. A.J.B.) (tevens univ.) 12-05-1737 Zaltbommel 07-07-1775 overleden 00
02 J. de Groot (Jacobus) (vac P.L.) 07-09-1738 Purmerend 10-08-1750 overleden 00
01 J. Boskoop (Johannes) (vac. J.S.H.) 01-05-1740 Rijswijk (Z-H) 30-01-1746 Amsterdam 01
01 J. van IJsseldijk (Johannes) (vac. J.V.) 29-04-1742 Wijk bij Duurstede 16-11-1772 overleden 01
01 F. Burmannus (Franciscus) (vac. S.S.) (tevens univ.) 20-01-1743 Nijmegen 10-04-1793 overleden 00
01 D. du Toist (Dionysius) (vac. J.R.K.) 08-12-1743 Brielle 25-12-1774 overleden 00
01 M.D. Romer (Matthias Daniel) (vac. J.O.) 03-05-1744 Amersfoort 12-01-1774 overleden 00
-
13e predikantsplaats sinds 1745 tot 1793
02 W.J. Gromme (Wilhelmus Jacobus) 01-08-1745 Vlissingen 03-10-1758 overleden 00
01 W. Geisweit (Wilhelmus) (vac. J.B.) 08-05-1746 Schoonhoven 02-02-1762 overleden 00
01 W. van Rees (Wilhelmus (vac. Ae.vd.P.) 08-12-1748 Amersfoort 15-07-1762 overleden 00
02 J. Engel (Jacobus) (vac. J.v.N.) 11-05-1749 Middelburg 28-03-1782 overleden 00
03 J. Hinlopen (Jacobus) (vac. J.d.G.) 28-11-1751 Goes 23-06-1803 overleden 01
01 J.H. Bachiene (Johannes Henricus) (vac. J.S.) 15-05-1757 Middelburg 23-08-1789 overleden 00
03 C. Segaar (Carolus) (vac. W.J.G.) 02-12-1759 Groningen 22-12-1803 overleden 00
01 H. van Kortenhoef (Hubertus) (vac. J.F.D.) 14-09-1760 Linschoten ??-10-1802 emeritus 00
01 P. Rutgers (Paulus) (vac. W.v.R.) 26-09-1762 Leeuwarden 21-12-1801 overleden 00
01 H. Schouw (Henricus) (vac. W.G.) 02-01-1763 Heusden 04-06-1788 emeritus 00
01 H. Swanenburg (Hubertus) (vac. T.F.d.B.) 28-02-1768 Middelburg 27-08-1772 overleden 00
01 J. Wolterbeek (Johannes) (vac. H.S.) 08-08-1773 Zutphen 18-06-1804 overleden 00
01 H. Peirolet (Henricus) (vac. J.v.IJ.) 12-12-1773 Groningen 26-08-1785 overleden 00
02 J.A. Blank (Johannes Abraham) (vac. M.D.R.) 16-04-1775 Zierikzee 04-10-1787 afgezet 00
06 M. Buys (Michael) (vac. D.d.T.) 18-02-1776 Monnikendam 17-09-1781 overleden 00
04 P.J. Bachiene (Philippus Jan) (vac. G.M.E.) (tevens univ.) 29-09-1776 Jutphaas 19-10-1797 overleden 02
03 A. Kok (Andreas) (vac. M.B.) 24-11-1782 Deventer ??-08-1814 emeritus 00
01 H. Weyland (Henricus) (vac. J.E.) 24-11-1782 Gouda 03-01-1806 overleden 00
01 W.L. Krieger (Willem Leendert) (vac. H.P.) 11-12-1785 Nijmegen 20-11-1791 s-Gravenhage 01
01 H. Smith (Henricus) (vac. J.A.B.) 30-03-1788 Amersfoort ??-??-1823 emeritus 00
01 D. Colenbrander (Dirk) (vac. H.S.) 19-10-1788 Ouderkerk aan den Amstel 09-10-1821 overleden 00
01 S. van Beuningen (Samuel) (vac. J.H.B.) 13-12-1789 Hoorn 09-01-1832 emeritus 00
01 G. Masman (Gerardus) (vac. W.L.K.) 09-04-1792 Haarlem 28-11-1812 overleden 01
01 O.C. Wolterbeek (Otto Coenraad) (vac. P.J.B.) 16-12-1798 Deventer 31-02-1836 overleden 00
02 P. Hugenholtz (Petrus) (vac. P.R.) 27-03-1803 Vlissingen 28-06-1830 emeritus 00
01 H.H. Viervant (Hendrik Husly) (vac. J.H.) 11-04-1803 afgezet Amsterdam 15-04-1804 Amsterdam 01
04 D. Huisman (Dithmar) (vac. H.v.K.) (tevens univ) 14-08-1803 Vlissingen 08-01-1822 overleden 00
03 C. van der Leeuw (Cornelis) (vac. C.S.) 29-07-1804 Hoorn 23-03-1825 overleden 00
01 G. van Oordt (Gabriel) (vac. H.H.V.) 30-09-1804 Haarlem ??-??-1805 universiteit Utrecht 01
01 J. van Marienhof (Jacobus) (vac. J.W.) 25-08-1805 Haarlem 13-06-1831 emeritus 00
01 W.L. Voorduin (Willem Leonard) (vac. G.v.O.) 17-11-1805 Groningen 28-12-1828 emeritus 00
02 L.J. Beverlo Brouwer (Leonardus Johannes) (vac. H.W.) 20-07-1806 Brielle 28-12-1828 emeritus 00
01 L. Merens (vac. D.C.) 09-06-1822 Delft 09-08-1863 overleden 00
01 J.F. van Oordt (vac. H.S.) 26-11-1823 Alkmaar 14-01-1829 universiteit Groningen 02
01 A. Francken (Ahasveros) (vac. C.v.d.L.) 07-05-1826 Delft 30-09-1855 emeritus
02 D. Bonvoust Beeckman (Dirk) (vac. W.L.V.) 15-02-1829 Nijmegen 05-10-1853 overleden
01 H.E. Vinke (Henricus Egbertus) (vac. L.J.B.B.) 10-05-1829 Alkmaar 04-12-1836 universiteit Utrecht
03 R. Rodenburg Mentz (Rutger) (vac. J.F.v.O.) 14-06-1829 Franeker 07-07-1861 emeritus
02 L. Dibbits (Lambertus) (vac. P.H.) 07-11-1830 Schiedam 01-06-1855 overleden
02 S.G. Jorissen (Smauel Gerard) (vac. J.v.M.) 06-11-1831 Zwolle 30-06-1860 emeritus
02 C.G. Montijn (Christiaan Gerrit) (vac. S.v.B.) 06-05-1832 Hoorn 13-11-1864 overleden
03 J.F. van Hoogstraten (Jacob Francois) (vac. O.C.W.) 20-11-1836 Lochem 31-07-1878 overleden
01 J.A.D. Molster (Johannes Abraham Dederiks) (vac. H.E.V.) 21-05-1837 Leeuwarden 24-02-1850 overleden
-
10e predikantsplaats sinds 1844
01 W. Storm (Willem) 09-02-1845 Delft 29-03-1845 overleden
01 J.H. Bosken (Johan Herman) (vac. W.S.) 14-12-1845 Vlissingen 13-07-1873 overleden
01 F.C. van den Ham (Frederik Constans) (vac. J.A.D.M.) 11-05-1851 Harderwijk 19-08-1863 overleden
01 N. Beets (Nicolaas) (vac. D.B.B.) 11-06-1854 Heemstede ??-12-1874 universiteit Utrecht
01 G. Barger (Gerrit) (vac. L.D.) 29-06-1856 Vreeland 30-06-1867 emeritus
02 B.J. Adriani (Bernard Jacob) (vac. A.F.) 07-12-1856 Haarlem 21-08-1859 Rotterdam
01 J.C. Verhoeff (Justus Cornelis) (vac. B.J.A.) 02-09-1860 Amersfoort 29-02-1904 emeritus 00
01 W.J. Jorissen (Willem Jacob) (vac. S.G.J.) 30-06-1861 Hattem 05-05-1867 Rotterdam 01
01 D. Gildemeester (Daniel) (vac. R.R.M.) 18-05-1862 Scheveningen 25-03-1869 overleden 00
01 J.W. Felix (Jan Wouter) (vac. L.M.) 13-03-1864 Katwijk aan den Rijn 31-12-1893 emeritus 17
01 H.C.G. Schijvliet (Hendrik Cornelis Gerardus) (vac F.C.v.d.H.) 09-11-1864 Hilversum 31-03-1883 emeritus 09
05 F.W. Merens (Frederik Willem) (vac. C.G.M.) 16-02-1867 Vlissingen 30-09-1885 emeritus 00
02 A. Kuyper (Abraham) (vac. W.J.J.) 10-11-1867 Beesd 31-07-1870 Amsterdam 01
02 H.C. Bervoets (Hendrik Carel) (vac. G.B.) 22-12-1867 Zwolle ??-04-1875 Kage 01
-
11e predikantsplaats sinds 1868
03 B. Gewin (Bernardus) 05-09-1869 IJsselstein 11-03-1873 overleden 00
01 E.F.H. Wolf (Elias Frederik Hendrik) (vac. D.G.) 15-05-1870 Valburg 30-09-1894 emeritus 02
05 V.J. Koningsberger (Victor Jacob) (vac. A.K.) 20-08-1871 Velp 30-04-1900 emeritus 00
04 S.S. de Koe (Salomon Sieuwert) (vac. J.H.B.) 01-02-1874 Buitenpost 12-10-1884 universiteit Groningen 01
01 A.H.Duval Slothouwer (Anne Hobbes) (vac. N.B.) 12-09-1875 Zutphen 14-08-1893 overleden 00
07 C.A. Renier (Cornelis Adriaan) (vac. B.G.) 07-11-1875 Bergschenhoek 23-06-1878 Amsterdam 02
05 A.R. Ruitenschild (Adam Ritske) (vac. H.C.B.) 23-04-1876 Oegstgeest 08-02-1902 overleden 00
01 L. Schouten (Leendert) (J.F.v.H.) 01-06-1879 Rotterdam 30-12-1894 emeritus 01
01 A.W. Bronsveld (Andries Willem) (vac. C.A.R.) 07-03-1880 Haarlem 27-12-1914 emeritus 01
04 E.E. Gewin (Everhard Egidius) (vac. H.C.G.S.) 30-03-1884 Renkum 26-07-1909 overleden 04
01 H. Hoekstra (Hendrik) (vac S.S.d.K.) 03-05-1885 Berlikum 23-03-1887 Utrecht-dolerend 02
02 G. Ringnalda (Gerben) (vac. F.W.M.) 01-08-1886 Oldebroek 23-03-1887 Utrecht-dolerend 00
02 C.P.N. Pikaar (Charles Pieter Nicolaas) 15-04-1888 Overschie 14-05-1897 emeritus 02
03 J. Quast (Jan) 03-06-1888 Nijbroek 03-09-1929 overleden 00
01 J.H. Gunning (Johannes Hermanus) (vac. J.W.F.) 26-08-1894 Leiden 02-03-1913 Haarlem-ziekenhuis 04
01 B. van Meer (Bernardus) (vac. A.H.D.S.) 16-12-1894 Wijk bij Heusden 20-03-1904 Slijk-Ewijk 06
02 J.D. de Lind van Wijngaarden (Jan Daniel) (vac. E.F.H.W.) 28-04-1895 Oud-Alblas 30-12-1906 Renkum 10
01 E.C. Gravemeijer (Eskelhoff Carsjen) (vac. L.S.) 16-06-1895 Gorinchem 15-04-1900 overleden 02
05 H.H. Barger (Hendrikus Hermanus) (vac. C.P.N.P.) 02-10-1898 Bloemendaal 04-10-1931 emeritus 00
01 A.B. ter Haar Romenij (Adam Bernard) (vac. V.J.K.) 04-11-1900 Middelburg 12-06-1905 overleden 00
01 G.J.A. Jonker (Gerrit Jan Abraham) (vac. E.C.G.) 29-09-1901 Haarlem 12-01-1924 overleden 01
01 L.W. Bakhuizen van de Brink (Ludolf Willem) (vac. A.R.R.) 06-09-1903 Vlissingen 27-09-1914 bijz.werk secr. Synode 01
02 A. Troelstra (Anne) (vac. B.v.M.) 13-11-1904 Burgwerd 30-04-1911 s-Gravenhage 02
05 H.C. Briet (Hendrik Carel) (vac. J.C.V.) 15-10-1905 Koudum 14-11-1943 emeritus 02
03 E.B. Couvee (Evert Barend) (vac. A.B.t.H.R.) 12-05-1907 Schiedam 11-07-1909 bijz.werk tentzending 01
01 C.J. Leenmans (Casimier Johannes) (vac J.D.d.L.v.W.) 21-07-1907 Bennekom 28-01-1917 Oosterwolde (Gld.) 08
-
12e predikantsplaats sinds 1907
01 J.R. Slotemaker de Bruine (Jan Rudolph) 20-10-1907 Nijmegen 24-09-1916 universiteit Utrecht 03
01 H. Kwint (Hendrik) (vac. E.E.G.) 06-03-1910 Gorinchem 10-10-1937 emeritus 00
02 J.L.A. Martens van Sevenhoven (Jan Louis Anne) (vac. E.B.C.) 17-04-1910 Eerbeek 03-06-1945 emeritus 05
02 M. Woudstra (Marten) (vac. A.T.) 03-03-1912 Welsrijp 30-09-1927 emeritus 01
-
13e predikantsplaats sinds 1911
01 J. Goslinga (Johannes) 10-03-1912 Leerdam 26-09-1943 emeritus 06
01 G.P. Marang (Gerardus Pieter) (vac. J.H.G.) 14-09-1913 Meppel 30-09-1945 emeritus 00
01 J.F. Beerens (Jan Frederik) (vac. L.W.B.v.d.B.) 18-04-1915 Doesburg 30-04-1948 emeritus 01
01 P. de Haas (Pieter) (vac. A.W.B.) 16-05-1915 Purmerend 29-12-1943 emeritus 00
01 P. Veen (Pieter) (vac. J.R.S.d.B.) 15-04-1917 Zutphen 29-04-1945 emeritus 01
01 W. Bieshaar (Willem) (vac. C.J.L.) 21-10-1917 Zetten-Andelst 19-09-1920 s-Gravenhage 03
-
14e predikantsplaats sinds 1919
01 B.C. Koolhaas (Bernard Cornelis) 02-11-1919 Nijkerkerveen 31-05-1939 emeritus 00
02 S. van Dorp (Simon) (vac. W.B.) 11-09-1921 Rotterdam 22-03-1925 s-Gravenhage 03
01 B. Batelaan (Baan) (vac. S.v.D.) 03-05-1925 Zeist 10-03-1929 Barneveld 04
03 G.W. Oberman (Gerrit Wijnand) (vac. G.J.A.J.) 24-01-1926 Leeuwarden 31-03-1949 Indonesië 01
01 J.H. Grolle (Johan Hendrik) (vac. M.W.) 20-05-1928 Hillegom 31-03-1947 bijz.werk Kerk-Israel 01
03 A. Meijers (Abram) (vac. B.B.) 04-05-1930 Hoogeveen 30-04-1959 emeritus 04
01 E. van Meer (Egbert) (vac. J.Q.) 07-09-1930 Wageningen 28-12-1945 emeritus 00
01 H.W. Obbink (Hendrik Willem) (vac. H.H.B.) (tevens univ.) 06-03-1932 Middelburg 26-11-1939 universiteit Utrecht 01
01 B. van Ginkel (Bartholomeus) (vac. H.K.) 27-03-1938 Gouda 30-06-1955 Utrecht-ziekenhuis 03
01 J.R. Wolfensberger (Johannes Rudolf) (vac. B.C.K.) 08-10-1939 Sneek-bijz. werk 02-09-1945 Amsterdam 01
01 M.N.W. Smit (Marinus Nicolaas Wisse) (vac H.W.O.) 02-06-1940 Zwolle 07-03-1948 s-Gravenhage 04
01 A.J. Brinkman (Abraham Jacob) (vac. J.G.) 30-01-1944 Zegveld 14-11-1977 emeritus Harmelen 03
02 C.M. van Endt (Cornelis Marinus) (vac. P.d.H.) 02-07-1944 Amstelveen 05-06-1972 emeritus 01
-
15e predikantsplaats sinds 1944 tot 2002
02 C. Brouwer (Cornelis) 16-07-1944 Wilnis 31-08-1964 eervol ontslag 00
-
16e predikantsplaats sinds 1944 tot 1996
01 J.B. Groenewegen (Jan Barend) 09-09-1945 Zwolle 14-02-1952 Australië 01
03 G. Gerbrandy (Gerben) (vac. H.C.B.) 07-10-1945 Leeuwarden 26-04-1964 emeritus Utrecht 01
J.J.F. Franck (Julius Joannes Franciscus) (vac. P.V.) 13-01-1946 Velp 26-11-1972 emeritus 01
01 P.A. Warners (Philip Andries) (vac. G.P.M.) 03-02-1946 Almelo 24-12-1976 overleden 00
01 A. van der Hoeven (vac. J.R.W.) 03-03-1946 Warnsveld 21-12-1952 Australië 03
-
17e predikantsplaats sinds 1946 tot 1991
01 D. van der Plas (Dirk) 15-05-1946 Oosterend-gk in herst.verb16-11-1958 Scheveningen 02
02 J.W. van de Meene (Jan Willem) (vac. J.L.A.M.v.S.) 14-07-1946 Voorst 20-01-1952 Australië 01
02 G.J. Geurtsen (Gerrit Jacobus) (vac. E.v.M.) 13-10-1946 Neerbosch-Hees 27-07-1958 Amerika 01
01 A.F.N. Lekkerkerker (Arie Frederik Nelis) (vac. J.F.B.) 10-10-1948 Loosduinen 20-09-1959 universiteit Groningen 01
03 W.H. Kelder (Willem Hendrik) (vac. M.N.W.S.) 25-09-1949 Leiden 31-01-1959 ontslag 00
04 E. van der Schoot (Ebel) (vac. G.W.O.) 22-07-1951 Zaandam 31-03-1966 eervol ontheven 00
-
18e predikantsplaats sinds 1951 tot 1989
03 H. Bout (Hendrik) 28-10-1951 Amersfoort (Zon en Schild)04-01-1970 emeritus 00
02 H. van Schothorst (Henricus) (vac. J.W.v.d.M.) 14-12-1952 Deventer 30-01-1972 emeritus 00
04 J.T. van Veenen (Jan Theunis) (vac. J.B.G.) 20-09-1953 Rotterdam-Hillegersberg 16-01-1975 emeritus 00
02 C.G.H. Blok (Carl Gustav Heirich) (vac. A.v.d.H.) 23-05-1954 Amersfoort 31-10-1970 emeritus 00
02 G. Spilt (Gijsbert) (vac. B.v.G.) 09-09-1956 Ermelo 26-09-1965 legerpred. 01
01 C.P. van Andel (Cornelis Pieter) (vac. G.J.G.) 05-04-1959 Scharnegoutum 31-08-1968 bijz.werk 01
01 M. Groenenberg (Marinus) (vac. D.v.d.P.) 12-04-1959 Amsterdam 30-04-1970 emeritus 00
01 J.M. Hasselaar (Johannes Martinus) (vac. W.H.K.) 19-04-1959 Djakarta 30-09-1961 Utrecht-univ.pred. 01
02 W.L. Jens (Willem Leendert) (vac. A.F.N.L.) 17-01-1960 secretaris A.M.V.J. 03-09-1978 emeritus 00
01 S. Gerssen (Samuël) (vac. A.M.) 06-03-1960 Huizen 25-04-1965 bijz.werk Kerk-Israël 01
01 D.J. Blikkendaal (vac. J.M.H.) 09-09-1962 Vaals 02-10-1977 Maastricht 01
-
nieuwe predikantsplaats Overvecht-I sinds 1963
01 J. Struys (Jacques) 13-10-1963 Venlo-Blitterswijk 06-01-1974 Diemen (Bijlmermeer) 02
02 J.C. Greive (Johan Cornelis) (vac. G.G.) 25-07-1965 Ossendrecht 25-04-1971 Amstelveen-Buitenveldert 02
01 H.J. van Druten (Hendrik Jan) (vac. G.S.) 06-03-1966 Nijverdal 12-06-1977 Buren 01
01 A. Kool (Aris) (vac. S.G.) 17-04-1966 Rijssen 10-09-1989 emeritus 00
01 P.H. de Pree (Pieter Hubrecht) (vac. C.B.) 05-06-1966 Hendrik-Ido-Ambacht 11-08-1974 Arnhem 01
02 M.G.L. den Boer (Martinus Gerrit Lieven) (vac. E.v.d.S.) 21-05-1967 Spijkenisse 30-09-1990 emeritus 00
01 mej.M.C. Barbas (Maria Catharina) 03-03-1968 hulppred. Utrecht 31-01-1973 Utrecht-bejaardenpastoraat00
-
nieuwe predikantsplaats Overvecht-II sinds 1969
01 H.J. Ruis 20-04-1969 Sluiskil 01-07-1990 Arnhem 01
01 G. Pettinga (Gerardus) (vac. C.P.v.A.) 26-10-1969 Wageningen 30-09-1979 scriba P.K.V. Utrecht 02
-
nieuwe predikantsplaats combinatie met Zuilen sinds 1970
- I. Voorsteegh 01-01-1970 Zuilen 31-05-1970 g.v. Zeist 01
01 J. van der Werf (Johan) (stadspastoraat) 10-05-1970 Utrecht-bijz.werk 02-10-1979 overleden 00
06 A. Noordegraaf (vac. M.G.) 15-04-1973 Ede 08-01-1978 leraar Ede 01
02 J. Irik (Tuindorp) 30-09-1973 Oegstgeest 15-05-1983 Varik-Heesselt 01
01 G. Jonkers (Gijsbert) (vac. P.H.d.P.) 06-04-1975 Vriezenveen 03-05-1992 g.v. Utrecht 01
03 D.J. Spijkerboer (Derk Jan) (vac. J.S.) 02-05-1976 Santpoort 30-12-1981 overleden 00
01 W.A.Z. Tieman (Willem Antoon Zacharias) (vac. P.A.W.) (ook diakonaal pred.) 18-09-1977 Purmerend 14-09-1986 vervroegde uit treding 00
02 W.S. Duvekot (Willem Samuël) (vac. H.J.v.D.) 12-03-1978 Brielle 05-05-1996 emeritus 00
- mw.J.S. Breedveld-Klap 02-04-1978 hulppred. Utrecht 31-07-1982 emeritus 00
- mw.S.G. in der Maur (Susanna Georgina) 09-04-1978 hulppred. Utrecht 28-02-1982 emeritus 00
- mw.M. Grootenboer (Maria) 16-04-1978 hulppred. Utrecht 30-04-1982 emeritus 00
- P. Kok 30-04-1978 hulppred. Utrecht 31-12-1979 emeritus 00
01 J.H. Uytenbogaardt (vac. D.J.B.) 18-06-1978 Noord-Schermer 19-11-1989 bijz.werk 01
01 B. Wallet (Barend) (vac. W.L.J.) 28-01-1979 Driebergen 01-06-1991 bijz.werk 01
02 P. Kikstra (vac. A.J.B.) 29-04-1979 Hoogeveen 08-02-1987 Rotterdam-Zuid-ziek 01
04 J. Noltes (Jan) (vac. A.N.) 24-06-1979 leraar Elburg 09-09-1990 emeritus 00
01 J. Kronenburg (vac. J.v.d.W.) 17-08-1980 Eindhoven 12-03-1991 Leeuwarden 01
02 mw.B.J. Ruis-Lazonder (vac. G.P.) 13-09-1981 kandidaat 01-09-1989 ontheven 00
01 P. Warners (Pieter) (vac. J.I.) 20-01-1985 Veenendaal-deelgemeente 30-11-2003 emeritus 00
01 D.N.M. Kpobi (gastpred.) 13-09-1987 kandidaat ??-??-1991 vertrokken 00
01 A.J. Zoutendijk (Andries Johannes) (Jacobikerk, vac. A.K.)04-02-1990 Groningen
01 W.J. Bouw (Willem Johannes) (Oost, vac. J.N.) 01-09-1991 bijz.werk 29-09-2002 emeritus 00
01 mw.J.H.M.E. Broeyer-Bogers (vac. M.G.L.d.B., p-t) 06-10-1991 vicaris Utrecht ??-??-2010 Hilversum 01
01 P. Oussoren (Oranjekapel) (vac. J.H.U.) (sinds 1996 te Zuilen) 13-10-1991 Bussum 30-06-2005 emeritus 00
01 E. Reefhuis (vac. H.J.R.) 28-06-1992 ontheven Oisterwijk 30-04-1999 emeritus 00
01 H.A. van Olst (vac. J.K.) 20-09-1992 Amsterdam 12-02-2006 emeritus 00
01 R. van Essen (Rob) (vac. B.W.) 01-11-1992 Amsterdam 02-09-2001 s-Gravenhage-Loosduinen 01
01 mw.E. van Gemerden (Erica) (West, p-t) 09-05-1993 Hellendoorn 13-04-1997 ontheven 00
01 J. de Heer (Johannes) 19-09-1993 Delft-studenten 26-05-2002 Ouderkerk aan den Amstel 01
01 C.P. Bouman (Cornelis Pieter) 09-04-1995 Spijkenisse 31-08-2008 emeritus 00
01 G.H.J. Gerelings (Stefanuskerk) 16-02-1997 Avezaath 16-02-1999 justitiepredikant 01
01 mw.E. Bakker 01-05-2003 g.v. Utrecht
01 mw.G.R. Peetoom (Nicolaikerk) 07-05-2006 Groningen-Zuid
01 mw.N.J. de Jong-Dorland 05-11-2006 Groningen-Zuid
01 J.S. Koops (Hans) (Marcus en Wilhelmina) 25-01-2009 Dongen-Rijen
01 mw. M.C. van Giezen (Marcus/Wilhelminakerk) 28-11-2010 kandidaat Zeist
-
nieuwe predikantsplaats: stadszending sinds 1932
01 E.B. Couvée 17-07-1932 Stadszending Utrecht 30-12-1944 emeritus 00
01 A. Dronkers (Anton) 26-05-1946 Zaandam 29-06-1975 emeritus 00
01 mw. J. van der Velden (Johanna) 30-05-1976 vicaris Utrecht 02-09-1979 Metslawier 01
01 D.C. Nicolai 26-10-1980 Oostzaan 30-12-1984 bijz.werk Zendingsraad 01
01 G. Siebert (Gerard) 27-09-1987 Apeldoorn-veg 01-09-1990 overleden 00
01 R.M.K. van der Grijp (Rainer Maria Klaus) 10-11-1991 Voorburg 31-08-2001 emeritus 00
-
nieuwe predikantsplaatsen: g.v. ziekenhuizen sinds 1932
01 G. Koning (Gerrit) 17-07-1932 Stadszending Utrecht 27-12-1943 emeritus 00
01 P.J. Roscam Abbing (Pieter Johan) 25-07-1943 Bovensmilde 07-07-1947 vormingswerk diaconessen 01
01 E.H. Blaauwenbraad (Evert Hendrik) 09-11-1947 Baarn 31-12-1951 emeritus 00
01 G.J. Derksen (Gerard Jan) 21-03-1948 Groede-Nieuwvliet 30-04-1968 emeritus 00
01 A. Everts 27-01-1952 Ned.Oost-Indië 09-01-1955 Nieuw-Zeeland 01
01 C.W. de Planque (directeur Diakonessenhuis) 01-08-1969 bijz.werk Utrecht 31-05-1991 emeritus 00
02 J. Sierat 17-08-1969 Westervoort 30-04-1982 emeritus 00
01 W. Hoekstra (Wiggele) 01-03-1970 Eindhoven 27-04-1975 Amsterdam-bijz.werk 01
01 G.M. Spelberg (ziekenhuis Oudenrijn) 01-10-1974 Utrecht-bijz.werk 31-01-1987 emeritus 00
01 M.J. Tang (Diakonessenhuis) 07-09-1975 g.v. Zuidlaren 31-12-1984 Diepenveen 01
01 H.A. Winkel (Hubertus Anne) (Diakonessenhuis) 22-08-1976 Bloemendaal 30-09-1988 emeritus 00
01 A. van het Hof (Antoniusziekenhuis) 17-10-1976 kandidaat 31-01-1987 g.v. MESOS-Oudenrijn 01
01 J.W. Scheeuwe (Ooglijdersgasthuis en vd Hoevenkliniek) 28-05-1978 kandidaat
01 mw.N.M.D. Nieuwenhuijze (Akad. Ziekenhuis) 27-01-1980 kandidaat 22-01-1994 g.v. Gouda ziekenhuis 01
01 mw.D. Methorst (Ziekenhuis Overvecht) 08-04-1984 kandidaat 31-10-2000 eervol ontheven 00
01 A. van het Hof (MESOS-Oudenrijn) 01-02-1987 g.v. Utrecht 31-01-2004 emeritus 00
01 G. Jonkers 10-05-1992 Utrecht 31-12-1996 emeritus 00
01 A. van Buuren (hoofd g.v. Academisch Ziekenhuis) 14-01-1996 g.v. ’s-Gravenhage-ziek
01 mw.G.J.M. Kievit-Lamens (Academisch Ziekenhuis) 13-10-1996 kandidaat
-
nieuwe predikantsplaatsen: arbeid onder vrijzinnigen sinds 1946
01 C.B. Burger (Casparus Bernardus) 22-09-1946 Deventer 28-04-1963 emeritus 00
01 G.M. Spelberg 23-09-1962 bijz.werkzaamheden 30-09-1974 g.v. Utrecht ziekenhuis 01
01 D. Oosten 21-06-1964 Enschede 18-01-1976 emeritus 00
01 K.M. Witteveen (Klaas Maarten) 10-08-1975 Sneek 01-11-1982 emeritus 00
01 mw.L.A. van Ketel 02-09-1984 voorganger Weesp-NPB 27-09-1998 Epe 01
01 H.D. van Hoogstraten (Hans Dirk) 05-09-1999 eervol ontheven 31-07-2001 eervol ontheven 00
-
nieuwe predikantsplaats: directeur GZB sinds 1946 tot 1955
01 J. Batelaan (Johannes) 22-12-1946 Tholen 08-11-1955 emeritus 00
-
nieuwe predikantsplaatsen: studentenpastoraat sinds 1947
02 H.C. Touw (Hendrik Cornelis) 20-04-1947 Leiden 24-04-1955 Nijmegen 01
01 E.J. Beker 23-10-1955 Workum 12-05-1963 Amsterdam 01
01 J.C. de Bruine 06-10-1963 vlootpred. Den Helder 05-09-1971 Scheveningen 01
01 N. van Egmond 01-10-1967 Haarlem 30-06-1989 emeritus 00
01 B.E.Th. Rutgers 20-02-1972 Wijdenes 23-09-1990 Gorinchem 01
02 D.M. de Jong (p-t) 01-05-1994 Oss 30-09-2002 g.v. Tiel 01
01 mw.A. Nottelman 20-09-1998 kandidaat
-
nieuwe predikantsplaats: Oecumenische Beweging sinds 1948 tot 1954
01 H. van der Linde 18-07-1948 Beek-Ubbergen 23-08-1953 Middelburg 01
-
nieuwe predikantsplaats: Stichting Kerk.-Soc.Arbeid sinds 1956 tot 1959
01 J.C. van Dongen (Johan Casper) 25-03-1956 Rotterdam-diak 30-06-1959 eervol ontslag 00
-
nieuwe predikantsplaats: Secretaris Jeugdraad sinds 1960 tot 1970
01 J. van der Werf (Johan) 13-03-1960 Naarden-bijz.werk 10-05-1970 Utrecht-stadpastoraat 03
-
nieuwe predikantsplaats: Universiteitspredikant sinds 1961 tot 1964
01 J.M. Hasselaar (Johannes Martinus) 01-10-1961 Utrecht 01-10-1964 Utrecht-univ 01
-
nieuwe predikantsplaats: dir.Herv. Gemeente scholen sinds 1968 tot 1975
01 J. Overduin 06-10-1968 Oosterbeek 07-09-1975 Rilland-Bath 01
-
nieuwe predikantsplaats: jeugdpredikant sinds 1970 tot 1975
01 A.K. van Kooy 24-05-1970 jeugdpred. Noorderveld 28-09-1975 Dronten 01
-
nieuwe predikantsplaats: bejaardenpastoraat sinds 1973
01 mw.M.C. Barbas (Maria Catharina) 01-02-1973 Utrecht 30-04-1980 emeritus 00
01 P. Oussoren 13-02-1977 leraar Bussum 18-11-1979 Utrecht-elk 01
01 J.G. Bos (Johannes Gerrit) 27-07-1980 Slochteren 09-06-1985 Ulrum-Niekerk 01
01 J.C. Krajenbrink 17-03-1985 Vorden 05-01-1992 emeritus 00
01 mw.E. Bakker 09-03-1986 g.v. Laren 30-04-2003 Utrecht 01
01 mw.N.B.A.A. Vonk-Wartena (Transwijk) 28-06-1987 kandidaat 04-09-1989 Cothen 01
01 mw.E. Noltus (Albert van Koningsbruggen) 14-03-1993 kandidaat 09-10-1994 Hengelo (Gld.) 01
01 mw.S.M.A. Wevers-van der Feltz (Swellengrebel) 04-09-1994 kandidaat 30-04-2004 ontheven 00
01 mw.C. van Opstal (Albert van Koningsbruggen) 23-04-1995 kandidaat 30-09-2002 Utrecht-elk 01
01 W. Vijfvinkel 04-05-1997 Vaassen
01 J.H.L. Riemens (Jan Hendrik Laurens) (Transwijk) 01-11-2000 Montfoort (deelgemeente)
01 mw.E. Noltus (Rosendael) 14-10-2001 emeritus Hengelo (Gld.)
-
nieuwe predikantsplaats: opbouwwerk Geuzenwijk sinds 1988
01 P. Goodijk 11-12-1988 kandidaat 07-07-1996 Renesse-Noordwelle 01
01 mw.H.E. Treurniet 23-03-1997 kandidaat
-
nieuwe predikantsplaats: missionair werker Jacobikerk sinds 2004
01 A. Markus 23-05-2004 kandidaat

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Andelius (Johannes) (bij lening) 30-06-1590 Westzaan ??-??-1592 Ameide-Tienhoven
G. Blockhoven (Gerardus) (bij lening) ??-??-1591 Woudrichem ??-06-1598 afgezet > Nigtevecht
G. van Sonnevelt (Gideon) (bij lening) ??-??-1604 Woudrichem ??-??-1605 Woudrichem
A. van den Borre (Adrianus) (bij lening) ??-??-1605 Schoonhoven 15-08-1605 Leiden
Joh. Dibbets (Johan) (bij lening) ??-??-1605 Dordrecht
Joh. Dibbets (Johan) (bij lening) ??-??-1618 Dordrecht
S. Damman (Sebastiaan) (bij lening) ??-??-1618 Zutphen
J.P. Henrika 1747 kandidaat 1748
W. Wiardi 1770 kandidaat
A. Kerkhof (g.o.) 1799
J.G.C. Kalckhoff 1802 1803
H. Bielevelt (g.o.) 1825 Groningen
W. Leffef (g.o.) 1825 1866 overleden
N.A. Kuiperi 1838 kandidaat 1840 hulppred Hellendoorn
J. Beumer (g.o.) 1868
P. Meijers (g.o.) 03-01-1873
J. Kool (g.o.) 1900
M. Franekma (stadszending) 1910 Naarden
G. Koning (Gerrit) (stadszending) 15-09-1913 Enkhuizen 17-07-1932 g.v. Utrecht
W.C. Mense 1913 Groningen-bapt 09-1915 Amsterdam-veg
J.F. Westenburg 1915 hulppred. Eefde 08-1915 Pesse
M.D. Voskuil (stadszending) 1921 evang. Edam
F.G.H. Nicolai (Frans George Hendrik) (Oranjewijk) 1924 kandidaat 10-1924 Voorhout
J. Veenstra (stadszending) 1928 Eemster-Leggelo
A.J. Montijn 1930
Th.L.W. van Ravesteijn 1930 20-05-1940 overleden
J. van Noort (Johannes) 1930 kandidaat 1931 Noordwijkerhout
P. Bouw 1931 kandidaat 1932 Melissant
J.W. van Hell 1931 kandidaat 1932 Kattendijke
G.Ph. Scheers 09-1931 kandidaat 09-1932 Kolderveen
J.J.F. Franck (Julius Johannes Franciscus) 15-09-1932 kandidaat 09-1933 Hindeloopen
J.P. Honnef (Johan Peter) 1935 kandidaat 1936 Engwierum
E.R.O. Richard 1936 kandidaat
J. Hoogenkamp (Jan) 1937 kandidaat 1937 Hindeloopen
G.J. Hintzbergen kandidaat 1937 Wijckel
A. Braakman kandidaat 04-1938 Rozendaal
H.J. Achterberg kandidaat 1939 Echteld
N. Visser kandidaat 1939 Serooskerke (Wal.)
D. van Krugten kandidaat 1941 Asten
mej.M.C. Barbas 1940 03-03-1968 Utrecht
J.L. Meesters (Jan Lambertus) 1941 kandidaat 1942 Nieuw-Scheemda
W. van Hassel (Willem) 1941 kandidaat 1943 St.Michielsgestel
M.W.J. Geursen 1941 kandidaat
J.R. Immink 1942 voorganger Utrecht-NPB
O. Veening 1942 kandidaat
A.J. de Jong 1942 kandidaat 1943 Ederveen
J. van Vliet (Johannes) 1942 kandidaat 03-1944 Breskens
A.P. Vonk Noordegraaf 05-05-1942 kandidaat 1946 Bladel
H. van der Linde 01-09-1942 kandidaat 06-1944 Beek-Ubbergen
D. Jalink 1943
J. Colijn 1943 kandidaat
W.M. Maas 1943 kandidaat 1944 Kuinre
G.M. van Dieren 1943 kandidaat
W.J. Kolkert 1943 kandidaat
L. van de Peut 1943 kandidaat 1944 Besoijen
J.W. Koelman 1944 hulppred. Apeldoorn 1945 Garrelsweer
J. Jellema 1944 kandidaat
S.G.J. Goverts 1944 kandidaat
J. Veen 1944 Kerkwerve
J. Vink 1944 Stad aan ’t Haringvliet
J. van Drenth 12-1944 kandidaat 1946 Waverveen
F.J. Goethals 1945 kandidaat
C.P. van Andel 1945 kandidaat 1947 Durgerdam
mej.A.F. Oenema (Ajke Francisca) 1945 hulppred Amsterdam
D.J. Peterse (Dirk Jacobus) 1946 emeritus De Meern
J.W. Bogaardt 1946 emeritus Rossum 1947 hulppred. Hurwenen
H.C. Hogerzeil 1947 emeritus
J. Hogerzeil 1947 Eenrum
J. van de Blink 1947 Ned.Oost Indië 03-1948 Hilversum
A. Terlouw (Aart) 1947 kandidaat 1947 Tietjerk
F. van Dieren 1947 kandidaat
S.J. de Hoest (Samuël Johannes) 1947 emeritus Menaldum
A. Luteijn 1947 hulppred. Delft
J.H. Bogers 1947 kandidaat 05-1948 Morra-Lioessens
G.R. Bruins 1947 kandidaat 1948 hulp Ouderkerk ad Amstel
J.F. Beerens 1948 emeritus Utrecht 1949 overleden
W.B. Bergsma (Willem Bernard) 1948 hulppred. Hindeloopen 1950 Waterlandkerkje
D. van der Plas 1949 emeritus Doorn
P. de Haas 1950 emeritus Utrecht
J. Riemens (Johannes) 1950 emeritus Leiden hulppred. Zeist
K. de Bel 1950 emeritus Schiedam
A. Stekelenburg 1950 kandidaat 1954 Linschoten
H.J. de Bie 1950 kandidaat 1951 Ommeren
W.K. Kansil 1951 emeritus Indonesië 1953 hulppred. Soesterberg
A.J. Mooy (vicaris) 1951
mej.J.M. van Ginkel 1951
M.G. Kampstra (vicaris) 1952
J. van Veen 1953 Vroomshoop
J. Overduin (vicaris) 1954 1956 Tjerkwerd
H.W. Obbink 1955 kandidaat
A. Kamman (vicaris) 1955 1956 vicaris Noordwijk aan Zee
W.M.A. Kalkman (Oudwijk) 1955 emeritus Bunnik
A. de Kuiper 1956 kandidaat
J.J. Ploos van Amstel (wijk VII) 1956 emeritus De Bilt
mej.G.A. van de Hout (vicaris Oog in Al) 1956
G.H. Duyvendak (vicaris) 1956 Dreischor
mej.A.F. Oenema (Ajke Francisca) hulppred. Dalen 1959 jeugdcatecheet Winterswijk
P.F. van Noort (wijk VIII) 1956 emeritus Hilversum 1960 overleden
mw.J.S. Breedveld-Klap 01-07-1956 02-04-1978 pred. Utrecht
L. Hokke (wika) 01-09-1956
mej.M.C. de Wilde (vicaris) 1957 vicaris Leeuwarden
mej.G.A. van der Hout (Geertje Adriana) (vicaris) 1956 1970 Ruurlo
G.C. Vijzelaar (vicaris) 1958 Deil-Enspijk
C.A. Metting van Rijn (vicaris stadsevangelisatie) 1958
A. van Dorssen (wijk X) 1958 1961 Gasselternijveen
K. Blei (vicaris stadsevangelisatie) 1958 1960 Austerlitz
L. Hokke (wika jeugdwerk) 01-03-1958
mej.P.S. van der Pol (wika) 1958
W. Krayenhoff 1958 Aruba
D. Scheepmaker (David) (catecheet) 1958 p.w. ’s-Gravenhage 1970 hulppred Oude-Tonge
J.A. van Nie (Mariëndaal) 1959 emeritus ’s-Graveland 1969
J. Leeuwis (vicaris) 1959 1960 Emmer-Erfscheidenveen
mej.J.Ch. ten Have (vicaris ziekenhuis) 1959 vicaris Alphen aan den Rijn
F.L. Tromp (stadsevangelisatie) wika Gerkesklooster
F. Gerbrandy (vicaris) 1960 Vrouwenparochie
G.W.K. Hugenholtz (Oudwijk) 1960 emeritus Zeist 1969 overleden
A.J. van Binsbergen (vicaris) 1960 1961 Opperdoes
mej.J. Bos (wika wijk Vd Schoot) 1960
J.A. Foekema (wika vormingswerk) 1960
R. Crouwel (vicaris) 1961 Rekken
J.Th. Groot (vicaris) 1961
mej.H. Burgersdijk (vicaris ziekenhuis) 1961 g.v. Naarden
A. Luteijn (Adriaan) emeritus Nijkerk 1961 overleden
F.J.Th. van Boven (vicaris Utrecht) 1962 1962 Muntendam
A.M.A. Hellendoorn (vicaris) 1962 Anna-Paulowna
mw.S.G. in der Maur (catecheet) 04-06-1962 01-09-1964 hulppred. Utrecht
H.P. Venema (vicaris) 1963 Nieuwenhoorn
M.A. Savornin Lohman (vicaris) 1963 Terkaple
K.A. Cladder (Karel August) (vicaris) 1963 Dongen
A. Strum (vicaris) 1964 Pesse
G. Gerbrandy (Gerben) 1964 emeritus Utrecht
P. Kok 01-05-1964 catecheet Utrecht 30-04-1978 pred. Utrecht
mw.S.G. in der Maur (wijk XII) 01-09-1964 catecheet Utrecht 09-04-1978 pred. Utrecht
H.G. van der Vlist (vicaris) 1966 Altforst
H.D. van Hoogstraten (vicaris) 1967 Middelharnis-dg
K.A. Reehorst (vicaris) 1967 Hoogkarspel-Lutjebroek
C.V. Morra (stadszending)
?. Baart (evangelist IZB)
mej.H.G. van der Waals (vicaris) 1970 Groningen-studenten
J.L. van der Eijk (vicaris) 1970 Sluiskil
H.P. van der Horst (jeugdwerk Oog in Al) 1970 kandidaat 1972 Ouwsterhaule
L.J. de Leeuw (vicaris) 1972 kandidaat 1974 Sint Annaparochie
mej.C. van Maanen (evangeliste IZB) 08-10-1972
K. Hilverda evang. Oude-Pekela hulppred. Oosterwierum
J.A. Tammens (Jan Albert) (ziekenhuizen) emeritus Varsseveld
A.P.J. van Ligten (vicaris) 1973 Molkwerum
J. van Vliet (Johannes) hulppred. Zuidlaren
A.E. van Eeden 01-03-1976
mw.M. Grootenboer (Maria) 01-07-1969 30-04-1978 pred. Utrecht
W. Poldervaart (evangelist IZB) 18-03-1979
J.C. Wolthers (Jan Christiaan) emeritus Oude-Tonge
K. van der Scheer (evangelist) 28-04-1985
mw.R. Oldenboom (vicaris) 1988 kandidaat Amsterdam 1989 Egmond aan Zee
mw.H.K. Groen (vicaris) 18-09-1988 kandidaat Groningen
mw.I.C. Fokkens-de Jong (vicaris) 30-04-1989 Huizen-dg
M. Snaterse (vicaris) 1990 Beesd
mw.J.H.M. Broeyer-Bogers (vicaris) 1990 kandidaat 06-10-1991 Utrecht
mw.P.J. van der Linden (vicaris) 1990 kandidaat Houten 1992 Nijmegen-pt
mw.H.K. Houwman-Groen (vicaris jeugdwerk) 1990 Heerewaarden
B. Goedeking (gastpredikant Utrecht-West) 1996 beroepbaar


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 20 september 2018