Uitwijk-Waardhuizen Hervormde Gemeente


Classis: Heusden/Almkerk
Provincie: Noord-Brabant
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Uitwijk-Waardhuizen opgericht in 1607:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. C. Polletz (Cornelis Fransz.) zomer 1607 Nieuwer ter Aa ??-03-1610 Grevelduin-Capelle-Waspik 01
ds. J.W. Loenen (Jan Willemsz.) ??-??-1610 Heukelum ??-??-1619 Giessen-Oudekerk 01
ds. A. van der Beke (Torrentinus) (Abraham) 14-07-1619 kandidaat ??-??-1637 overleden 00
ds. E. Billichius (Edmund) najaar 1639 Poederoijen-Aalst 02-01-1675 overleden 00
ds. A. Messu (Abraham) ??-??-1680 ambassadepred. Lissabon ??-??-1717 emeritus 00
02 ds. B. van Cleeff (Bernardus) 22-08-1717 kandidaat 04-05-1734 afgezet 00
02 ds. P. Muilman (Petrus) 18-09-1735 kandidaat 30-08-1744 Lexmond 01
04 ds. D. Reijnen (Didericus) 11-06-1746 kandidaat Rotterdam 18-12-1776 overleden 00
01 ds. C. Groen van Prinsterer (Cornelis) 25-05-1777 Heeze 24-10-1779 emeritus 00
01 ds. G. Allemand (Gualtherus) 07-11-1779 kandidaat Rotterdam 04-06-1781 Hasselt 01
01 ds. J. Philippo (Johannes) 02-09-1781 kandidaat 20-06-1784 Capelle aan den IJssel 01
01 ds. J.M. Petit (Jan Martinus) 19-09-1784 kandidaat Leiden 05-10-1788 Nieuwpoort 01
02 ds. B. Stevens (Bernhardus) 17-01-1790 kandidaat Uelsen 25-06-1843 emeritus 02
01 ds. S.G.E. Jorissen (Samuel Gerard Emilius) 04-11-1849 kandidaat Utrecht 18-03-1855 Doorn 01
01 ds. W.F. Trip van Zoudtlandt (Willem Frederik) 14-10-1855 kandidaat 15-05-1859 Hattem 03
01 ds. F.W. Smits (Frans Wouter) 04-09-1859 kandidaat 25-05-1862 Baarn 02
01 ds. W. Callenbach (Willem) 05-10-1862 kandidaat 15-10-1865 Gaastmeer 02
01 ds. W. Koelman (Willem) 29-04-1866 kandidaat 20-12-1868 Nieuwerkerk aan den IJssel02
07 ds. J.C. Montijn (Johannes Cathalinus) 27-03-1870 Loenen 15-09-1872 Sprang 02
01 ds. G. Oldeman (Gerrit) 19-01-1873 Hall 03-05-1874 Zuid-Beijerland 01
12 ds. R.O.C. Aitton (Rijk Otto Cornelis) 02-04-1876 Oosterwijk 17-09-1882 Melissant 02
06 ds. J.G. Harthoorn (Johannes Gerribertus) 17-02-1884 kandidaat Breda 26-09-1886 Steenwijkerwold 01
30 ds. G.J. Brutel de la Riviere (Guilliam Johannes) 29-07-1894 emeritus Ressen 25-10-1896 Gravenmoer 03
15 ds. J. Keller (Johannes) 28-06-1903 kandidaat Leeuwarden 27-01-1907 Bleskensgraaf 01
01 ds. M. Niemeijer (Meindert) 14-07-1907 hulppred. Overdinkel 11-01-1914 Woud 01
02 ds. W.L. Hermanides (Willem Laurentinus) 17-01-1915 kandidaat Gravenhage 16-06-1918 Kleverskerke 02
04 ds. A.H. de Wit (Antonie Hendrik) 25-05-1919 kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel 19-04-1925 Zoelmond 01
05 ds. F.J. Pop (Francois Jacobus) 07-10-1928 kandidaat Leiden 22-02-1931 Spijkenisse 05
01 ds. C. Hooykaas (Cornelis) 27-09-1931 kandidaat Arnhem 03-06-1934 Brielle 03
03 ds. F.R.A. Henkels (Friedrich Robert August) 28-04-1935 hulppred. Assen 12-12-1937 Winschoten (evangelisatie)02
01 ds. G.C. Molenaar (Gerrit Cornelis) 01-05-1938 kandidaat Arnhem 25-08-1940 Wijk bij Duurstede 01
01 ds. L.A. Snijders (Lambertus Arie) 20-10-1940 kandidaat Delft 18-07-1944 Boskoop 02
01 ds. G. van der Meulen (Gosse) 06-08-1944 hulppred. Doorn 29-06-1947 Raamsdonk 03
02 ds. G.J. Woldinga (Gerrit Jan) 05-10-1947 kandidaat 30-08-1953 leraar Vlaardingen 01
01 ds. W. Koole (Willem) 21-02-1954 vicaris Cillaarshoek 24-08-1958 Wissenkerke 04
03 ds. J. van Ginkel (Jan) 19-10-1959 kandidaat Utrecht 07-06-1964 Oosthem 08
06 ds. S. van der Zee (Sjirk) 18-09-1966 kandidaat Utrecht 05-09-1971 Amerongen 02
02 ds. W.J. van Asselt (Willem Jan) 17-09-1972 kandidaat Utrecht 04-09-1977 Steenwijk 02
02 ds. H. Schipaanboord (Hendrik) 30-04-1978 kandidaat Utrecht 13-06-1982 Everdingen 02
01 ds. N. de Boo (Nico) 29-06-1983 kandidaat Koudekerk aan den Rijn 06-12-1987 Zierikzee 03
02 ds. J. van Walsum (Johannes) 27-11-1988 kandidaat Ede 18-04-1993 Zoetermeer 01
01 ds. J. Meertens (Jan) 06-02-1994 kandidaat Houten 24-05-1998 Bedum-Onderdendam 01
01 ds. N.W. van den Houten (Nico Wilhelm) 26-09-1999 kandidaat Benschop 06-11-2005 Dordrecht 01
01 ds. D. Wolters (Dinant) 25-02-2007 kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel 28-02-2012 Uitwijk-Waardhuizen-pg -


Beroepen vacature 1717:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1717 ?. Gisbertus Beuningen-Ewijk
02 ??-07-1717 B. van Kleeff kandidaat


Beroepen vacature 1734:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1734 H. Lingius kandidaat Rotterdam
02 ??-04-1735 P. Muilman kandidaat Uitwijk


Beroepen vacature 1744:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1744 J.H. Smidt Arkel
02 ??-01-1745 J. van Walvoort Drumpt
03 ??-06-1746 W. Budde Acquoy
04 ??-02-1747 D. Reine kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1788 C.J. Pols Heer Arendskerke
02 17-09-1789 B. Stevens kandidaat Uelsen


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1868 C.H. van Dam Baardwijk
02 ??-02-1869 J.D. Holsteijn emeritus Vianen
03 ??-06-1869 W.F. Trip van Zoudtlandt Hattem
04 ??-08-1869 L. Kan de Beer Vrouwenpolder
05 ??-09-1869 C.L.D. van Coeverden Adriani Benthuizen
06 ??-10-1869 P.N. Pikaar Hoogblokland
07 ??-12-1869 J.C. Montijn Loenen


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1872 G. Oldeman Hall


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1874 T.J. Ringeling kandidaat
02 ??-08-1874 A. Voorhoeve kandidaat
03 ??-09-1874 G.O.W. van Geytenbeek Scherpenisse
04 ??-11-1874 H.S.J. Rijsoort Kockengen
05 ??-01-1875 P.F. van den Berg kandidaat
06 ??-03-1875 C.L. Laan Leerbroek
07 ??-04-1875 B. van Schelven Oostwest-Souburg
08 ??-05-1875 A. Knoll kandidaat Sexbierum
09 ??-07-1875 H. van der Meulen Hedel
10 ??-09-1875 H. van der Hagt Genemuiden
11 ??-11-1875 H.C. Bervoets De Kaag
12 ??-01-1876 R.O.C. Aitton Oosterwijk


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1883 L.C. Terneden Brakel
02 ??-06-1883 A.A.L.J. Rouijer Nieuwerkerk
03 ??-07-1883 W.G. van Doorne Bussum
04 ??-09-1883 J. Ossewaarde kandidaat Wilhelminadorp
05 ??-10-1883 H. Feijkes kandidaat Haarlem
06 ??-11-1883 J.G. Harthoorn kandidaat Breda


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1887 P.K. Dommisse Lage Zwaluwe
02 ??-08-1887 J.A. van Tuijnen Borssele
03 ??-09-1887 H.J. Bisperink Moerkapelle
04 ??-10-1887 A.S. Talma kandidaat Dordrecht
05 ??-12-1887 C.C.J.W. Wierts van Coehoorn Nieuwerkerk
06 ??-04-1888 J.A. van Wijk Oosterwijk
07 ??-08-1888 H.J. Hulscher Reeuwijk
08 ??-10-1888 A. ten Have kandidaat Hilversum
09 ??-11-1888 C.H. Callenbach Maartensdijk
10 ??-12-1888 A. Steehouwer Cothen
11 ??-02-1889 W. van Esveld Brakel
12 ??-05-1889 P. Bokma kandidaat
13 ??-09-1889 W. Hulsbergen kandidaat Hattem
14 ??-11-1889 C. de Vries kandidaat
15 ??-01-1890 N.P. Fockens Schelluinen
16 ??-05-1890 G. Boersma kandidaat
17 ??-05-1890 A.F.C. Pont kandidaat
18 ??-09-1890 J.J. van den Broek kandidaat
19 ??-10-1890 F.H. Koster kandidaat Beerta
20 ??-11-1890 F.J.J. Loeff kandidaat Dordrecht
21 ??-12-1890 J.A. Schouten kandidaat Utrecht
22 ??-05-1891 H. Smits kandidaat Nijmegen
23 ??-07-1891 W. Magendans kandidaat Slijk-Ewijk
24 ??-12-1891 L. Ingelse kandidaat
25 ??-06-1892 P. Heimens Visser kandidaat Geervliet
26 ??-07-1892 F.G. Pont kandidaat Utrecht
27 ??-09-1892 W. van der Waal kandidaat Ridderkerk
28 ??-12-1893 C.J. van Veenhuijsen kandidaat Nederhorst den Berg
29 ??-04-1894 W. Westhoff Kolderveen
30 ??-05-1894 G.J. Brutel de la Riviere emeritus Ressen


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1897 H.K. Wolfensberger kandidaat
02 ??-08-1897 G. van Herwaarden Diepenveen
03 ??-12-1897 J.B. Moorrees kandidaat Aalst
04 ??-12-1898 C.A. van den Akker kandidaat
05 ??-12-1899 M. van Grieken kandidaat Woerden
06 ??-01-1900 P. de Looze kandidaat Zierikzee
07 ??-06-1900 J. Swart kandidaat Leeuwarden
08 ??-09-1900 J.M. Coops hulppred. Hekendorp
09 ??-11-1900 L. van Mastrigt kandidaat Overschie
10 ??-06-1901 J. de Zeeuw kandidaat Gravendeel
11 ??-11-1901 G.H. Beekenkamp kandidaat Gouda
12 ??-06-1902 T.J.L. Ruijs kandidaat Kampen
13 ??-09-1902 W.H. de Bode kandidaat Zwolle
14 ??-11-1902 F. Kijftenbelt kandidaat Eibergen
15 ??-04-1903 J. Keller kandidaat Leeuwarden


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1907 M. Niemeijer hulppred. Overdinkel


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1914 W. van Limburgh kandidaat Uithoorn
02 ??-09-1914 W.L. Hermanides kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1918 J.H. Huygens Oud- en Nieuw-Gastel
02 ??-09-1918 J. van der Pol Meeuwen
03 ??-11-1918 J.A.A. Ouwejan Waverveen
04 ??-01-1919 A.H. de Wit kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1926 D. Louwerse Wijckel
02 ??-06-1926 R.J.D. Beerekamp kandidaat Leiderdorp
03 ??-11-1926 J. de Wit hulppred. Heemstede
04 ??-05-1927 P.N. van Schouwenburg kandidaat Amsterdam
05 ??-06-1928 F.J. Pop kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1931 C. Hooijkaas kandidaat Arnhem


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1934 W.J. Holzscherer kandidaat Arnhem
02 ??-10-1934 R. Bijl kandidaat Oranjewoud
03 ??-11-1934 F.R.A. Henkels hulppred. Assen


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1938 G.C. Molenaar kandidaat Arnhem


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1940 L.A. Snijders kandidaat Delft


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1944 G. van der Meulen hulppred. Doorn


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1947 G.F. Overgaauw kandidaat Zwijndrecht
02 ??-??-1947 G.J. Woldinga kandidaat


Beroepen vacature 1953:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1953 W. Koole vicaris Cillaarshoek


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1958 A. Westra kandidaat Berlikum
02 ??-02-1959 D.H. Bosma kandidaat Nieuwkoop
03 ??-07-1959 J. van Ginkel kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1964 D. Bouman kandidaat Katwijk aan Zee
02 ??-10-1964 A. de Leeuw kandidaat Utrecht
03 ??-01-1965 L. Gulmans kandidaat Reitsum
04 ??-08-1965 G.J.E. Tigchelaar kandidaat Utrecht
05 ??-02-1966 E. Bouman kandidaat Katwijk aan Zee
06 ??-07-1966 S. van der Zee kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1971 W.B. Harleman kandidaat Vlaardingen
02 ??-02-1972 W.J. van Asselt kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1977 J.J.C. Dee kandidaat Oegstgeest
02 ??-03-1978 H. Schipaanboord kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1983 N. de Boo kandidaat Koudekerk aan den Rijn


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1988 T.H. van der Hoeven kandidaat Gravenhage
02 ??-07-1988 J. van Walsum kandidaat Ede


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1993 J. Meertens kandidaat Houten


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1999 N.W. van der Houten kandidaat Benschop


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2006 D. Wolters kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 28 september 2020