Index >

Stadskanaal Gereformeerde Kerk


Classis: Oost-Groningen
Provincie: Groningen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Stadskanaal opgericht in 10-4-1835:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J.M. Kloppenburg (Jan Menses) 14-01-1841 oefenaar Stadskanaal 24-10-1843 overleden
ds. A.H. Veenhuizen (Anton Herman) 14-07-1844 Heemse 09-11-1845 Assen
ds. R.P. Medema (Roelof Pieters) 16-08-1846 Harlingen 11-02-1849 Hallum
ds. A.H. Veenhuizen (Anton Herman) 17-06-1849 Assen 16-12-1860 emeritus
ds. W. Diemer (Willem) 10-11-1861 Sluis 14-08-1864 Alphen aan den Rijn
ds. L.J. Hulst (Lammert Jan) 04-12-1864 Ferwerd 16-08-1874 Verenigde Staten
ds. H. op t Holt (Hermannus) 07-12-1875 Heemse 06-12-1890 overleden
ds. W. Fokkens (Watze) 16-08-1891 Minnertsga 17-09-1911 Hollandscheveld
ds. H.J. Heida (Homme Jeip) 30-06-1912 Halfweg 12-01-1920 Vlaardingen
ds. P. Bos (Pieter) 27-03-1921 Winsum-Obergum 29-03-1931 emeritus
ds. W. van der Heide (Wieger) 28-08-1932 Zoutkamp 23-05-1937 Leeuwarden-Huizum
ds. H. Zandbergen 15-05-1938 Drachten 23-06-1946 Vlaardingen
ds. L. Praamsma 12-11-1944 Nieuwolda 18-09-1949 Groningen
ds. A.H. Piersma 04-07-1948 Anjum 30-09-1956 emeritus
ds. L.G. Pleijsant 15-04-1950 Paesens ??-07-1953 Leeuwarden
ds. G. Schrovenwever 05-12-1954 Scheemda 31-07-1971 emeritus
ds. W. Stuursma (i.s.m. Pekelderweg) 27-04-1958 Grootegast ??-12-1963 Dokkum
ds. J.J. Lamme 04-09-1964 Avereest-Balkbrug ??-08-1968 Delft
ds. G. Aalbersberg 07-11-1971 De Glind 30-06-1978 emeritus
ds. J.W. Post 23-01-1972 Kornhorn 10-03-1997 emeritus
ds. G.F. Hooijer 30-01-1977 Bruchterveld 31-03-1984 bijz. werkzaamheden
ds. H. Kuiper 16-09-1979 Geleen 31-07-1994 emeritus
ds. mw. B.W. Marsman (p-t) 14-05-1995 Lemele-Lemelerveld 04-09-2005 Winterswijk
ds. J.T. Parmentier (p-t) 14-05-1995 kandidaat 04-09-2005 Winterswijk
ds. M.M. Leffers 23-08-1998 Echtenerbrug-Oosterzee 31-08-2008 losgemaakt
-
opgegaan in Stadskanaal-pg sedert 2008

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.M. Kloppenburg (oefenaar) 10-04-1835 23-10-1841 pred. Stadskanaal
Jac. Poutsma 1943 1944


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 22 november 2018