Index >

Sprang Hervormde Gemeente


Classis: * Heusden/Almkerk
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Waalwijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sprang opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Besoyen tot 1613
-
ds. C. Hanecopius (Cornelius) ??-??-1610 Molenaarsgraaf ? Brandwijk ??-??-1616 Breda
ds. J. Torrentius (van der Beeke) (Johannes) 03-11-1616 kandidaat ??-??-1620 Giessen-Oudekerk
ds. J. Bron (Johannes) ??-??-1621 kandidaat 21-06-1669 overleden
ds. J. Schalken (Johannes) ??-??-1670 ??-??-1679 Rotterdam-Charlois
ds. J. Caymax (Jacobus) ??-??-1680 kandidaat ??-??-1687 afgezet
ds. W.W. Verhorst (Wilhelmus Wernerus) ??-??-1687 kandidaat ??-??-1699 Deventer
ds. P. Elsevier (Petrus) ??-??-1699 kandidaat ??-??-1709 Nijkerk
ds. G. Kloek (Gerardus) 24-11-1709 kandidaat 19-07-1767 emeritus 00
01 ds. J.C. Schoorn (Jan Carel) 19-07-1767 kandidaat Breda 08-12-1775 Schiedam 02
02 ds. G. Masman (Gerardus) 05-07-1775 Ommeren 15-07-1781 Giessen-Nieuwkerk 03
02 ds. J.J. de Merree (Johannes Jacobus) 14-07-1782 kandidaat Schiedam ??-??-1787 afgezet 00
02 ds. J. van Lokhorst (Johannes) 24-02-1788 Zuid-Beijerland 30-08-1794 Geervliet 01
01 ds. P. Picke (Petrus) 17-05-1795 Giessendam-Neder-Hardinxveld 04-12-1796 Goes 01
06 ds. C.A. van den Broek (Cornelis Adrianus) 06-08-1797 t Woud 20-03-1803 Oud-Beijerland 01
01 ds. L. Boom van der Broek (Laurens) 15-05-1803 Berkenwoude 25-06-1803 overleden 00
03 ds. J.J. le Roy (Jacobus Johannes) 13-05-1804 Sint Anthoniepolder 31-10-1813 Oude-Tonge 02
01 ds. J. van der Feltz (Jacob) 07-08-1814 kandidaat 21-07-1816 Katwijk aan den Rijn 01
01 ds. J.P. Munting 10-11-1816 kandidaat 22-11-1818 Haastrecht 02
01 ds. H. van Idsinga 11-07-1819 Veenwouden 18-11-1821 Baardwijk 01
01 ds. H.J. van Hoorn 10-02-1822 kandidaat 21-08-1825 Maasland 02
01 ds. J.A. van Asperen 06-11-1825 Beetsterzwaag 08-06-1828 Hooge-Zwaluwe 02
03 ds. W.A. Lamping 09-11-1828 kandidaat 31-03-1833 Berkel-Rodenrijs 01
01 ds. C.F.S. Pape 10-11-1833 kandidaat 27-12-1840 Aalten 01
01 ds. J.A. ten Bokkel Huinink 21-03-1841 kandidaat 01-06-1846 Veenendaal 03
01 ds. W.A. van der Linden 20-12-1846 kandidaat 18-04-1869 Hooge-Zwaluwe 02
23 ds. J.C. Montijn (Johannes Cathalinus) 22-09-1872 Uitwijk - Waardhuizen 28-06-1874 Alblasserdam 04
21 ds. J.T.F.U. Lauts (Johan Thomas Frederik Ulrich) 14-04-1878 Eemnes-Buiten 30-07-1882 Zuilichem-Nieuwaal 06
12 ds. C. Bouthoorn (Cornelis) 14-12-1884 kandidaat 25-09-1887 Oud-Beijerland 11
10 ds. G. van Dijk (Geert) 07-07-1889 Schraard 06-03-1892 Ter Aar 03
11 ds. D.E.J. Hupkes (Dirk Evert Jan) 29-04-1894 Zeerijp 02-10-1898 Genemuiden 08
10 ds. D. van Luttervelt (Daniel) 03-03-1901 kandidaat Kesteren 10-03-1907 Otterlo 03
06 ds. P. van Toorn (Pieter) 05-04-1908 kandidaat Overschie 26-03-1911 Oud-Beijerland 12
06 ds. A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus) 28-01-1912 kandidaat Katwijk aan Zee 06-12-1914 Elden 01
01 ds. P.J. Vreugdenhil (Philippus Johannes) 16-05-1915 Ottoland 17-02-1918 Leerdam 07
01 ds. S.C. Groeneveld (Samuel Christiaan) 05-05-1918 kandidaat Garderen 07-11-1920 Zuilichem-Nieuwaal 02
09 ds. J.C. Wolthers (Jan Christiaan) 13-05-1923 Kamperveen 29-11-1925 Onstwedde 02
09 ds. J. Fokkema 11-05-1930 kandidaat Utrecht 02-10-1932 Amstelveen 05
10 ds. W. Bousema (Willem) 19-08-1934 kandidaat Hoogkerk 10-07-1938 Zuid-Beijerland 01
05 ds. A. Sirag (Abraham) 01-10-1939 Herkingen 13-01-1946 legerpred. 01
04 ds. J.W. de Bruijn (Jan Wouter) 01-09-1946 Willige Langerak 26-03-1950 Harderwijk 29
04 ds. C. Streefkerk 10-09-1950 Emst 28-12-1956 overleden 01
02 ds. P.J. Bos 06-10-1957 kandidaat Veenendaal 24-04-1966 Ameide-Tienhoven 36
10 ds. G. Wursten 30-04-1967 Wierden 22-08-1971 Veenendaal 02
17 ds. A. Talsma 25-11-1973 Brandwijk 02-04-1978 Veenendaal 03
02 ds. W.J.C. van Rennes 13-08-1978 Onstwedde 12-02-1984 Nunspeet 01
04 ds. L. van Wingerden 16-12-1984 Zijderveld 15-01-1989 g.v. s-Hertogenbosch 01
01 ds. C. Kik 11-06-1989 Strijen 31-12-2000 emeritus 00
03 ds. M.J. Tekelenburg 17-03-2002 Linschoten 30-03-2008 IJsselstein 04
06 ds. L. Plug 18-07-2010 Willige Langerak 16-07-2017 Barneveld 02
01 ds. E. van Wijk 10-06-2018 Hei- en Boeicop

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. van Oostende 07-10-1984 voorheen Piershil
W. Nijland ??-??-1988 1991 Aalburg


Beroepen vacature 1775:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-01-1775 H.H. ten Oever Giessen-Oudekerk
02 ??-02-1775 G. Masman Ommeren


Beroepen vacature 1781:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-09-1781 J.J. de Merree kandidaat Schiedam > afgekeurd
02 ??-02-1782 J.J. de Merree (2e keer) kandidaat Schiedam


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1796 L. Slotemaker Middelharnis
02 31-01-1797 Joh. Slotemaker Besoyen
03 02-03-1797 J. de Leeuw Roosendaal
04 24-03-1797 L. Grendel hulppred. Dordrecht
05 13-04-1797 H. van Luinen Aalst
06 ??-06-1797 C.A. van den Broek t Woud


Beroepen vacature 1803:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-08-1803 P. Lietaert Groot-Ammers
02 26-09-1803 C. van Epen Nieuwerkerk
03 27-12-1803 J.J. le Roy Sint Anthoniepolder


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-07-1828 A. Biben Nieuwe-Tonge
02 ??-08-1828 C.J. Welle s-Gravenmoer
03 31-08-1828 W.A. Lamping kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1869 G.J. Noomen Austerlitz
02 ??-07-1869 J. Kromsigt Wijk bij Heusden
03 ??-09-1869 J.J. Gobius du Sart Raamsdonk
04 ??-10-1869 H.J.P. van der Linden Zevenbergen
05 ??-12-1869 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs 07
06 ??-01-1870 W. Kraijenbelt Ede
07 ??-03-1870 E. Jansen Schoonhoven Moerdijk
08 ??-04-1870 J.G. Ormel Loon op Zand
09 ??-06-1870 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
10 ??-08-1870 J.J. Ruijs Oud-Beijerland
11 ??-09-1870 W. van den Bijtel s-Grevelduin-Capelle
12 ??-11-1870 J. Verweij voorheen Scharnegoutum-gk
13 ??-12-1870 M.J. Wentink Willemstad
14 ??-03-1871 P. Deetman Bennekom
15 ??-05-1871 A.E. van der Dussen kandidaat
16 ??-07-1871 A. Dekkers emeritus
17 ??-09-1871 H.J. den Boer Giessen-Oudekerk
18 ??-10-1871 H. Bax Waarder
19 ??-01-1872 C. Leffef Elst (Utr.)
20 ??-02-1872 A.J. Kan Heerjansdam
21 ??-04-1872 E.W. Heinecken Noorden
22 ??-05-1872 J.M. Loois Woerden
23 ??-06-1872 J.C. Montijn Uitwijk-Waardhuizen


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1874 C.H. Koopman Waspik
02 ??-10-1874 J.A.C. Nonhebel Aalburg
03 ??-11-1874 J. Langhout kandidaat
04 ??-01-1875 C.A. Renier Bergschenhoek
05 ??-03-1875 J.W. Unger Dedemsvaart
06 ??-04-1875 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
07 ??-06-1875 J.J. Ruijs Hoevelaken
08 ??-08-1875 H. van der Meulen Hedel
09 ??-09-1875 E.A. Lazonder Oldebroek
10 ??-10-1875 D. Niessen Wijk bij Heusden
11 ??-02-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
12 ??-05-1876 J.H. Klomp Vlissingen
13 ??-06-1876 E.E. Gewin Abcoude
14 ??-08-1876 H.J.P. van der Linden Rotterdam-Hillegersberg
15 ??-09-1876 G. Nijhuis Langerak
16 ??-11-1876 H.A.J. Lutge Nederhorst den Berg
17 ??-02-1877 A. Mac Pherson Ooltgensplaat
18 ??-05-1877 A. Renier Wilnis
19 ??-08-1877 W.H.J. Baart de la Faille Leiden
20 ??-09-1877 J. Kromsigt Kortgene
21 ??-12-1877 J.T.F.U. Lauts Eemnes-Buiten


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1882 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-11-1882 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
03 ??-01-1883 W.A. Houbolt Westbroek
04 ??-02-1883 J. van der Meulen Hedel
05 ??-05-1883 P.S. van Ronkel Zetten-Andelst
06 ??-10-1883 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
07 ??-12-1883 A. van Veelo Waarder
08 ??-02-1884 G.J. van der Pol Garderen
09 ??-04-1884 F. van Spall Leimuiden
10 ??-06-1884 P.S. Bartstra Wassenaar
11 ??-08-1884 G. Ringnalda Oldebroek
12 ??-09-1884 C. Bouthoorn kandidaat


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 J. Bolkestein Ter Aar
02 ??-11-1887 P. Brongers Ameide-Tienhoven
03 ??-02-1888 J.A. van Boven Oostwest-Souburg
04 ??-05-1888 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
05 ??-06-1888 J. Bolkestein (2e keer) Ter Aar
06 ??-09-1888 H.J. Bisperink Moerkapelle
07 ??-10-1888 S. Sleeswijk Visser Rijsoord
08 ??-12-1888 J.G. Bruining Workum
09 ??-03-1889 G.J. van Limburgh Thamen aan den Amstel
10 ??-04-1889 G. van Dijk Schraard


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1892 J. Boss Maria-Hoorebeek (eerst aangenomen)
02 ??-05-1892 IJ. Doornveld Daarle
03 ??-08-1892 J.G. Dekking Jaarsveld
04 ??-10-1892 J. Beijer Maartensdijk
05 ??-11-1892 E. Weidner Ochten
06 ??-01-1893 D. Bax Haarlemmermeer
07 ??-03-1893 J.C. Klomp Lunteren
08 ??-04-1893 E.C. Gravemeijer Gorinchem
09 ??-06-1893 J. Oosterhuis Vriezenveen
10 ??-09-1893 E.H. Jonkers Buitenpost
11 ??-10-1893 D.E.J. Hupkes Zeerijp


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1899 P. Bongers Kamerik
02 ??-06-1899 H. IJsebrands kandidaat
03 ??-07-1899 J.P. de Bie kandidaat Rotterdam
04 ??-09-1899 A.J.W. van Ingen kandidaat Utrecht
05 ??-10-1899 C. Heemskerk kandidaat Leiden
06 ??-03-1900 W. Hellemans Wapenveld
07 ??-05-1900 B. van der Wal kandidaat Utrecht
08 ??-08-1900 G.G.J. Bleeker Mastenbroek
09 ??-10-1900 D. Bax Hierden
10 ??-11-1900 D. van Lutterveld kandidaat Kesteren


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1907 P. de Looze Oud-Vossemeer
02 ??-06-1907 F.G. Hospers Kethel
03 ??-08-1907 J. Ankerman Wommels
04 ??-09-1907 J.H.F. Remme kandidaat Rijswijk
05 ??-11-1907 M. van Grieken Ameide
06 ??-01-1908 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1911 P. de Looze Waarder
02 ??-05-1911 J.H. Koster Wijckel
03 ??-07-1911 F. Kijftenbelt Nieuwer ter Aa
04 ??-09-1911 IJ. Doornveld Nunspeet
05 ??-10-1911 A.H.J.G. van Voorthuizen kandidaat Ede
06 ??-11-1911 A.F.P. Pop kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1920 C.J. van der Graaf kandidaat Rotterdam
02 ??-02-1921 A.G. Oosterhuis Sint Annaland
03 ??-03-1921 H. Ewoldt Gameren
04 ??-04-1921 P.J. Steenbeek Wilnis
05 ??-06-1921 L.G. de Bruijn kandidaat Zeist
06 ??-09-1921 J.G.R. Langhout Mijdrecht
07 ??-10-1922 G.C. Severijn kandidaat Dordrecht
08 ??-11-1922 J. van Amstel kandidaat Zeist
09 ??-01-1923 J.C. Wolthers Kamperveen


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1929 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-03-1929 L.G. Bruijn Bergschenhoek
03 ??-04-1929 M. Ottevanger Papendrecht
04 ??-05-1929 Jac. Vermaas kandidaat Heinenoord
05 ??-07-1929 A.J. Westra Hoekzema Zegveld
06 ??-08-1929 P.A.A. Klusener Nieuwpoort
07 ??-09-1929 H. Bout kandidaat Huizen
08 ??-11-1929 D. Bouman kandidaat Veenendaal
09 ??-03-1930 J. Fokkema kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1932 J. Spelt kandidaat Stoutenburg
02 ??-12-1932 J. Hovius kandidaat s-Graveland
03 ??-01-1933 J.D. Kleijne Willige-Langerak
04 ??-04-1933 J. Bakker Bleiswijk
05 ??-05-1933 Th.G. Vollebregt kandidaat Delft
06 ??-06-1923 J.H. Gunning Schoonhoven
07 ??-11-1933 K. van de Pol kandidaat De Bilt
08 ??-02-1934 D. Plantinga Harmelen
09 ??-05-1934 C. van de Boogert kandidaat Sommelsdijk
10 ??-06-1934 W. Bousema kandidaat Hoogkerk


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1938 J.J. Poot Bunschoten
02 ??-11-1938 W. Bieshaar Benthuizen
03 ??-01-1939 J. de Lange Wilsum
04 ??-02-1939 H.A. Labrie Goedereede
05 ??-06-1939 A. Sirag Herkingen


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1946 L. Vroegindeweij Waddinxveen
02 ??-03-1946 G.M. van Dieren Hei- en Boeicop
03 ??-04-1946 E.R. Damste Stavenisse
04 ??-06-1946 J.W. de Bruijn Willige Langerak


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1950 Joh. Verwelius Hei- en Boeicop
02 ??-02-1950 C. Streefkerk Emst
03 ??-04-1950 J.C. Terlouw Otterlo
04 ??-05-1950 C. Streefkerk (2e keer) Emst


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1957 G.H. van Kooten Genemuiden
02 ??-07-1957 P.J. Bos kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1966 W.H. van Kooten Oud-Beijerland
02 ??-04-1966 R.J. van de Hoef Hierden
03 ??-05-1966 J. Broekhuis Waverveen
04 ??-06-1966 S.P. van Assenbergh Hedel
05 ??-08-1966 C.A. Tukker kandidaat Leiden
06 ??-08-1966 J. Vos Rijssen
07 ??-09-1966 T. van t Veld Den Bommel
08 ??-10-1966 Joh. Bos Lunteren
09 ??-11-1966 M.J.G. van der Velden Renkum
10 ??-01-1967 G. Wursten Wierden


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1971 R.E. Kuus Voorthuizen
02 ??-09-1971 J. Koolen Werkendam
03 ??-10-1971 J. Maasland Wilsum
04 ??-11-1971 L.J. Geluk Dirksland
05 ??-02-1972 W. van Gorsel Oude-Tonge
06 ??-03-1972 H. Jongerden Veenendaal
07 ??-04-1972 W. Verboom Benschop
08 ??-06-1972 H.J. de Bie Wierden
09 ??-07-1972 J.D. van Roest zendingspred.
10 ??-08-1972 J. Bogaard Woerden
11 ??-10-1972 G. van den End Zalk-Veecaten
12 ??-11-1972 J. Wieman Alblasserdam
13 ??-12-1972 G. Broere t Harde
14 ??-02-1973 W. Westland kandidaat Huizen
15 ??-03-1973 J. Vroegindeweij Emmeloord
16 ??-04-1973 B. Oosterom zendingspred.
17 ??-08-1973 A. Talsma Brandwijk


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1978 G. van den End Papendrecht
02 ??-03-1978 W.J.C. van Rennes Onstwedde


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-06-1984 A. van de Beek Genemuiden
02 04-04-1984 H. Harkema Brakel
03 01-06-1984 J.C. Schuurman Zalk-Veecaten
04 07-09-1984 L. van Wingerden Zijderveld