Index >

Sint Philipsland Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sint Philipsland opgericht in 1657:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. D. Ketelaer (Daniel) 21-01-1657 Putten (N-B.) ??-05-1660 overleden
ds. A. Caerman (Anthonie) 06-03-1661 kandidaat 28-02-1666 Stavenisse
ds. V. Bolle (Vincent) 04-04-1666 kandidaat ??-12-1671 Serooskerke (Schouwen)
ds. P. van Hattem (Pontiaan) 31-07-1672 kandidaat 29-05-1683 afgezet
ds. A. Reygersman (Adrianus) 05-12-1683 kandidaat 20-01-1686 Stavenisse
ds. N. Wouters (Nicolaas) 01-09-1686 kandidaat ??-??-1688 Oud-Vossemeer
ds. J. Boeye (Jan) 24-09-1688 kandidaat ??-04-1695 Zonnemaire
ds. J. van der Kruyssen (Johannes) 28-08-1695 kandidaat 19-03-1711 overleden
ds. S. Specht (Samuel) 24-05-1711 kandidaat 02-11-1714 Strijen
ds. S. Wopkens (Samuel) 03-03-1714 kandidaat 18-08-1720 Sint Laurens 01
01 ds. J. Bierman (Joachim) 03-11-1720 kandidaat Middelburg 23-04-1742 overleden 00
01 ds. Q.L. Pijl (Quirinus Lambertus) 18-11-1742 kandidaat s-Hertogenbosch 17-12-1748 overleden 00
01 ds. G. Sevenhuyzen (Gerardus) 14-12-1749 hulppred. Leiden 12-04-1758 Bruinisse 01
01 ds. C.E. Heggers (Caspar Engelbert) 22-10-1758 kandidaat Utrecht 22-10-1780 Oud- en Nieuw- Gastel 01
01 ds. C.J. Pols (Cornelis Jacobus) 20-01-1782 kandidaat Werkendam 17-04-1785 Vrouwenpolder 01
01 ds. C. van den Brink (Cornelis) 25-02-1787 kandidaat 11-05-1790 Krabbendijke 03
01 ds. C. Schietekatte (Cornelis) 25-11-1792 kandidaat 16-07-1797 Gapinge 02
01 ds. J. Hoogklimmer van Heulen (Jacob) 30-07-1797 Retranchement 23-04-1809 Zoutelande 01
03 ds. W.L. van Oosterzee (Wouter Leonardus) 05-11-1808 Brakel 29-10-1815 Zonnemaire 01
02 ds. W. Vervoorn (Willem) 08-09-1816 Spijk (Z-H.) 30-07-1820 Domburg 01
10 ds. S.J. Everaars (Samuel Jacobus) 14-07-1822 Stad aan t Haringvliet 02-01-1842 overleden 00
01 ds. A.F. Gerlach (Arnoldus Fredericus) 04-12-1842 kandidaat 26-09-1852 Watergang 02
03 ds. L. van Daalen (Lucas) 05-06-1853 kandidaat 06-12-1868 Goudriaan 01
06 ds. J.H. Muhring (Johan Herman) 20-12-1869 Wilnis 29-04-1877 Dussen 03
09 ds. C.J. Montijn (Christoffel Johannes) 25-01-1880 kandidaat 26-06-1887 Chaam 07
21 ds. J.A. Schouten (Johannes Albertus) 04-10-1896 Geervliet 30-09-1906 Noordgouwe 08
01 ds. E.G.J. Bal (Egbertus Gerardus Johannes) 25-11-1906 g.v. Meerenberg 10-08-1913 Hellendoorn 02
01 ds. T.M. Loran (Thomas Marinus) 09-11-1913 Druten 19-10-1919 De Lier 01
05 ds. D. Los (Dirk) 01-11-1920 Daarle 24-06-1923 Mijnsheerenland 03
06 ds. P.C. van Doorn (Peter Cornelis) 14-12-1924 kandidaat Nigtevecht 01-07-1930 overleden 00
04 ds. J.W. Verschoor (Jan Willem) 07-08-1932 Nieuw-Weerdinge 25-09-1941 overleden 00
03 ds. P. Holst (Pelgrim) 04-10-1942 hulppred. Boskoop 27-10-1946 Woerden 03
02 ds. E.S. de Lint (Egbert Servaas) 01-12-1946 Sluipwijk 27-03-1955 Lienden 04
02 ds. F. van Dieren (Filip) 19-06-1955 Hoornaar 30-07-1961 Heusden 01
11 ds. B.A. van Donkersgoed (Berend Albertus) 04-11-1962 kandidaat Den Hulst 18-07-1967 Wierden 09
04 ds. M. van der Linden (Marinus) 01-10-1967 kandidaat Utrecht 06-08-1972 Dirksland 02
05 ds. H. Harkema (Harke) 08-04-1973 kandidaat Utrecht 06-11-1977 Brakel 04
01 ds. A.B. Cysouw 27-11-1977 kandidaat Rijswijk (Z-H.) 15-05-1987 ontheven 00
01 ds. J.H. Lammers 12-06-1988 hulppred. Barneveld 15-08-1993 Benthuizen 03
01 ds. D.J. van Eckeveld (Dirk Jan) 19-12-1993 kandidaat Houten 15-11-1998 Kockengen 01
01 ds. J.C. Klein 19-09-1999 kandidaat Ridderkerk 27-06-2004 Hei- en Boeicop 02
01 ds. L.W. den Boer (Leendert Willem) 24-09-2006 kandidaat Nieuw-Beijerland 13-03-2010 Werkendam 03
01 ds. G. van den Berg (Gerard) 13-03-2016 hulppred. Barendrecht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
W. Ditmar 1893
ds. M.D. Geuze 1972 Sint Annaland 1973


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-05-1809 P.J. Landsknegt Sleeuwijk
02 28-05-1809 P.J. Landsknegt (2e keer) Sleeuwijk
03 20-08-1809 W.L. van Oosterzee Brakel


Beroepen vacature 1815:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-12-1815 J. Wanrooij Bruinisse
02 01-05-1815 W. Vervoorn Spijk (Z-H.)


Beroepen vacature 1820:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-01-1821 F. Schultz Werth
02 ??-04-1821 C. Kumsius Opheusden
03 ??-04-1821 A.T. Beausar Ritthem
04 ??-05-1821 H.J. van Nouhuijs Nederhemert
05 10-07-1821 P. Moriljon Loijsen Rozenburg
06 15-08-1821 G. van Geijtenbeek Akersloot
07 24-09-1821 Th. van Spall Koedijk
08 14-11-1821 J.F. Gobius du Sart Sint Anthoniepolder
09 27-12-1821 C. Meeuse Hoek
10 04-02-1822 S.J. Everaars Stad aan Haringvliet


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1842 A.F. Gerlach kandidaat


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1852 A. Mac Pherson Hierden
02 ??-11-1852 A. Mac Pherson (2e keer) Hierden
03 ??-01-1853 L. van Daalen kandidaat


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1869 C.C.J. Hiebendaal Otterlo
02 ??-03-1869 J.F.T.U. Lauts Oosterland (Zld.)
03 ??-04-1869 F. Hopster Noorden
04 ??-06-1869 J.G. Ormel Zaamslag
05 ??-08-1869 C.L.D. van Coeverden Adriani Benthuizen
06 ??-09-1869 J.H. Muhring Wilnis


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1877 A. Mac Pherson Ooltgensplaat
02 ??-07-1877 A.H. de Klerck Nederlangbroek
03 ??-08-1877 Th.H. van Dolder Nisse
04 ??-11-1877 C. van Koetsveld Zevenhuizen (Z-H.)
05 ??-07-1878 C.M. van Oosterzee kandidaat
06 ??-01-1879 L. van Maanen Oud-Vossemeer
07 ??-04-1879 H. Vermaas Yerseke
08 ??-05-1879 J.C.K. Nonhebel Vlaardingen
09 ??-08-1879 C.J. Montijn kandidaat


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1887 W.K.P. Goeree Kerkwerve
02 ??-11-1887 E. Loen Grijpskerke
03 ??-02-1888 J.L. Tichelaar Ouddorp
04 ??-04-1888 H. Visch Herwijnen
05 ??-09-1888 T.F. Westrik Schiedam
06 ??-11-1888 L. Smit kandidaat
07 ??-02-1889 C.J. Six Dijkstra Genderen
08 ??-07-1889 P.S. Meerburg Kethel-Spaland
09 ??-10-1889 W. Hulsbergen kandidaat Hattem
10 ??-05-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
11 ??-10-1890 K. van der Werfhorst Mastenbroek
12 ??-06-1891 H. Snel kandidaat
13 ??-10-1893 W.H.H. Dijkman Breskens
14 ??-06-1894 A.J. ten Bokkel Huinink kandidaat Utrecht
15 ??-09-1894 K.E. van Griethuijsen Kethel-Spaland
16 ??-11-1894 A.G.F. Smit kandidaat
17 ??-02-1895 F.A. van Schaik Den Burg (Tex.)
18 ??-11-1895 J. Langman kandidaat Steenwijk
19 ??-03-1896 D. van Herwaarden Diepenveen
20 ??-06-1896 J.J. Homburg kandidaat
21 ??-07-1896 J.A. Schouten Geervliet


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1906 E.G.J. Bal Meerenberg


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1913 Th.M. Loran Druten


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1919 D.M. Vermet Herwijnen
02 ??-12-1919 H. van Essen Hoedekenskerke
03 ??-01-1920 D. Jacobs kandidaat Rotterdam
04 ??-05-1920 Joh.D. Jansen Zundert
05 ??-08-1920 D. Los Daarle


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1923 Jac. Poort Elkerzee
02 ??-11-1923 A. Kardolus kandidaat Delft
03 ??-02-1924 H. Bogers Zoelen
04 ??-06-1924 J.F. van Berkel kandidaat Soest
05 ??-08-1924 A.W.M. Ode kandidaat Leiden
06 ??-10-1924 P.C. van Doorn kandidaat Nigtevecht


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1931 C.A. Lingbeek emeritus Voorthuizen
02 ??-07-1931 O.J. van Rootselaar Poortvliet
03 ??-12-1931 H.H. van Ameide Ouddorp
04 ??-04-1932 J.W. Verschoor Nieuw-Weerdinge


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1942 G.H.J. Marsman Bruinisse
02 ??-03-1942 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
03 ??-07-1942 P. Holst hulppred. Boskoop


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1946 W. Anker Herkingen
02 ??-08-1946 E.S. de Lint Sluipwijk


Beroepen vacature 1955:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1955 T.D. van Soest Rijnsaterwoude
02 ??-02-1955 F. van Dieren Hoornaar


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1961 J.J. de Heer Babylonienbroek
02 ??-08-1961 J. Kerekes Waverveen
03 ??-09-1961 J. Vink Besoyen
04 ??-10-1961 C.G. Baart Heteren
05 ??-11-1961 J. Groenenboom Lopikerkapel
06 ??-02-1962 L. van Nieuwpoort kandidaat Linschoten
07 ??-03-1962 S.J. Seinen kandidaat Utrecht
08 ??-04-1962 J. Enkelaar Sluipwijk
09 ??-05-1962 Joh. van der Schee s-Gravenmoer
10 ??-06-1962 A. Lam Op- en Neder- Andel
11 ??-08-1962 B.A. van Donkersgoed kandidaat Den Hulst


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1967 D.B. van Lokhorst Eemnes-Buiten
02 ??-05-1967 I. Boot Wijngaarden
03 ??-06-1967 C. Mulder Hien-Dodewaard
04 ??-08-1967 M. van der Linden kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1972 J. van Dijk Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-10-1972 C.A. van der Sluijs kandidaat Oude-Tonge
03 ??-11-1972 G.K. Korporaal kandidaat Gorinchem
04 ??-12-1972 J. Vink Valburg-Homoet
05 ??-01-1973 H. Harkema kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1977 A.B. Cysouw kandidaat Rijswijk (Z-H.)


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-02-1988 J.H. Lammers kandidaat Ede


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-09-1993 D.J. van Eckeveld kandidaat Houten


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-06-1999 J.C. Klein kandidaat Ridderkerk


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-06-2006 L.W. den Boer kandidaat Nieuw-Beijerland


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-09-2015 G. van den Berg kandidaat Stolwijk 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 16 december 2018