Index >

Grevelduin-Capelle Hervormde Gemeente


Classis: * Heusden/Almkerk
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Waalwijk
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Grevelduin-Capelle opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Waspik tot 1619
-
ds. C.F. Polletz (Cornelius Fransz.) 19-03-1610 Uitwijk 14-10-1619 Hooge-Zwaluwe
ds. J. Damman (Johannes) 28-11-1619 Made - Drimmelen ??-??-1625 afgezet
ds. J. Plassius (Johannes) 01-11-1626 kandidaat ??-??-1658 overleden
ds. H. Verhoeven (Henricus) 22-09-1658 kandidaat ??-??-1693 overleden
ds. H. van Zoelen (Hubertus) 22-11-1693 kandidaat 08-07-1703 Strijen
ds. P. Verhoeven (Petrus) 25-11-1703 kandidaat 27-06-1713 overleden
ds. J. Zeylmans (Johannes) 29-04-1714 Waalre – Aalst 12-06-1753 emeritus 00
02 ds. T. Heymans (Theodorus) 20-01-1754 Biezelinge ??-07-1795 emeritus 00
01 ds. L. Schemkes (Ludovicus) 20-09-1795 emeritus Deventer 27-07-1825 emeritus 03
02 ds. C. Gutteling (Cornelis) 25-09-1825 Zuidland 21-09-1839 overleden 03
02 ds. S.H. Sijpkens (Sijpko Haijo) 04-10-1840 Elspeet 21-07-1844 Putten 07
06 ds. W.G. van den Broek (Wouter Gijsbertus) 03-08-1845 Veenendaal 28-09-1856 Otterlo 03
03 ds. A.P.A. du Cloux (Alphonse Pierre Antoine) 26-04-1857 Oud-Alblas 27-11-1864 Spijk (Gr.) 29
02 ds. P. Deetman (Peter) 30-04-1865 IJsselmuiden – Grafhorst 16-09-1866 Klundert 05
08 ds. W. van den Bijtel (Wouter) 10-11-1867 Nunspeet 16-04-1871 Montfoort 10
04 ds. J.A.P. Ris Lambers (Jan Adriaan Petrus) 03-12-1871 Heeg 26-04-1874 Maasland 10
18 ds. G. Ringnalda (Gerben) 20-11-1876 Spijk (Gr.) 30-03-1879 Oldebroek 09
09 ds. J.M.C.H. Mond (Johannes Marius Catharinus Hendrikus) 08-08-1880 Hijlaard 28-10-1888 Dinteloord 07
04 ds. J.J. Ruijs (Josinus Joannes) 16-06-1889 Mijnsheerenland 30-06-1914 emeritus 06
01 ds. J.H. Koster (Johannes Hermanus) 07-02-1915 Wijckel 20-10-1918 Wouterswoude 18
09 ds. J.H. van Paddenburgh (Jan Hendrik) 21-09-1919 Waarder 20-02-1921 Elspeet 01
11 ds. A. Meijers (Abram) 06-05-1923 Woubrugge 13-06-1926 Hoogeveen 03
12 ds. A. van Willigen (Arie) 23-09-1928 Woudrichem 26-07-1931 Rijssen 10
19 ds. J.R. Cuperus (Jacob Reinder) 03-12-1933 Mastenbroek 28-11-1937 Doornspijk 07
02 ds. T.H. Oostenbrug (Teunis Hessel) 19-06-1938 Gouderak 16-11-1941 Groot-Ammers 03
05 ds. H.K. van Wingerden (Hendrik Karel) 10-05-1942 Arnemuiden 06-01-1946 Delft 02
06 ds. A. Wisgerhof (Albert) 10-11-1946 Lienden 19-06-1949 Oldebroek 01
30 ds. L. Trouwborst (Leendert) 27-06-1954 Monster 05-11-1961 Bleskensgraaf 04
11 ds. R.T. Huizinga (Renne Tjipke) 31-07-1963 Ouderkerk aan den IJssel 02-02-1969 Elspeet 04
08 ds. B.J. Zaal (Bastiaan Jacobus) 30-03-1970 IJsselmuiden – Grafhorst 21-05-1978 emeritus Moordrecht 01
14 ds. G. Hendriks (Gijsbert) 24-09-1980 Zuilichem – Nieuwaal 01-12-1985 Ouderkerk aan den IJssel 04
03 ds. J.C. de Groot (Jan Cornelis) 25-06-1986 kandidaat Ridderkerk 26-02-1992 Dordrecht 03
02 ds. J.H.C. Olie (Johan Heinrich Christiaan) 09-09-1992 IJsselmuiden – Grafhorst 02-07-2000 emeritus Spijk (Z-H.) 01
07 ds. K.J. Kaptein (Klaas Jelle) 19-06-2002 kandidaat Nieuw-Lekkerland 30-04-2004 ontheven > ’s-Grevelduin-Capelle-hhg00
02 ds. J. ter Maten (Johannes) 27-08-2006 Wijngaarden 20-03-2011 Kamerik 01
04 ds. T.C. de Leeuw (Teunis Christiaan) 13-01-2013 Kockengen


Beroepen vacature 1753:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1753 D.C. Martijn Leersum > afgekeurd
02 12-10-1753 T. Heymans Biezelinge


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-05-1825 C. Gutteling Zuidland
02 06-07-1825 C. Gutteling (2e keer) Zuidland


Beroepen vacature 1839:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1840 J.J. Knap Aarlanderveen
02 ??-07-1840 S.H. Sijpkens Elspeet


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1844 C.C. Callenbach Nijkerk
02 ??-11-1844 W. Kraijenbelt Rotterdam-Overschie
03 ??-12-1844 H. Astro Zegveld
04 ??-01-1845 J.C. Eijkman Balk
05 ??-03-1845 W. Kraijenbelt (2e keer) Rotterdam-Overschie
06 ??-05-1845 W.G. van de Broek Veenendaal


Beroepen vacature 1856:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1856 A.P.A. du Cloux Oud-Alblas
02 ??-12-1856 A.P.A. du Cloux (2e keer) Oud-Alblas
03 ??-01-1857 A.P.A. du Cloux (3e keer) Oud-Alblas


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1864 W. Kraijenbelt Waspik
02 ??-01-1865 P. Deetman IJsselmuiden-Grafhorst


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1866 J.D. Beman Brouwer Harderwijk
02 ??-12-1866 A.P.A. du Cloux Spijk (Gr.)
03 ??-01-1867 H.W.A. Verhoeff Scheveningen
04 ??-02-1867 N. Warmolts Ee
05 ??-03-1867 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
06 ??-05-1867 A.E. Kingma Rinsumageest
07 ??-07-1867 W. Mense Bodegraven
08 ??-08-1867 W. van den Bijtel Nunspeet


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1871 N. Warmolts Ee
02 ??-06-1871 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
03 ??-08-1871 L. Schouten Harderwijk
04 ??-09-1871 J.A.P. Ris Lambers Heeg


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1874 C.H. Koopman Waspik
02 ??-07-1874 E.A. Lazonder Oldebroek
03 ??-08-1874 W.R. Kalshoven Ede
04 ??-09-1874 N. Warmolts Sexbierum
05 ??-10-1874 J.A.C. Nonhebel Aalburg
06 ??-11-1874 C.A. Renier Bergschenhoek
07 ??-01-1875 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
08 ??-03-1875 H.W.A. Verhoeff Rotterdam-Charlois
09 ??-04-1875 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
10 ??-06-1875 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
11 ??-08-1875 W. Kraijenbelt Bodegraven
12 ??-10-1875 J.J. Ruijs Hoevelaken
13 ??-11-1875 J. Koster Huizen
14 ??-01-1876 P. Deetman Nijkerk
15 ??-03-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
16 ??-05-1876 W.J. Geselschap Rotterdam
17 28-06-1876 J.H. Guldenarm Oosthem
18 ??-08-1876 G. Ringnalda Spijk (Gr.)


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1879 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
02 ??-05-1879 H.W.A. Verhoeff Vlaardingen
03 ??-07-1879 W. Kraijenbelt Putten
04 ??-08-1879 W.J. Geselschap Rotterdam
05 ??-09-1879 E.A. Lazonder Zegveld
06 ??-11-1879 P. Deetman Kampen
07 ??-01-1880 C.P.N. Pikaar Harmelen
08 ??-03-1880 H.C.G. Schijvliet Utrecht
09 ??-04-1880 J.M.C.H. Mond Hijlaard


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1888 J. Bolkestein Ter Aar
02 ??-01-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
03 ??-02-1889 K. Havinga Den Ham (Ov.)
04 ??-03-1889 J.J. Ruijs Mijnsheerenland


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1914 J.H. Koster Wijckel


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1918 P. Kuijlman Lunteren
02 ??-10-1918 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
03 ??-12-1918 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
04 ??-01-1919 H.A. Leenmans Oudemirdum
05 ??-02-1919 W.J. van Lokhorst Noorden
06 ??-03-1919 R. Bartlema Beesd
07 ??-04-1919 J. Bus Enter
08 ??-06-1919 S. Ronner Mastenbroek
09 ??-07-1919 J.H. van Paddenburgh Waarder


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1921 P. Zandt Delft
02 ??-04-1921 J. Bus Ouddorp
03 ??-05-1921 A.H.J.G. van Voorthuizen Doornspijk
04 ??-07-1921 D.J. van de Graaf Raamsdonk
05 ??-08-1921 B. van der Wal Barneveld
06 ??-09-1921 J.J. van Ingen Harderwijk
07 ??-10-1921 H.J. van Schuppen Groot-Ammers
08 ??-12-1921 J.H.T. Rappard Brakel
09 ??-05-1922 J. Kraaij Gorinchem
10 ??-11-1922 J. van Amstel kandidaat Zeist
11 ??-12-1922 A. Meijers Woubrugge


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1927 G.J. Koolhaas Oud-Beijerland
02 ??-06-1927 A.M. den Oudsten Middelharnis
03 ??-07-1927 J.D. van Hof Wilnis
04 ??-08-1927 F. van Asch Den Ham (Ov.)
05 ??-09-1927 C. van der Wal Rijnsaterwoude
06 ??-10-1927 C.J. van der Graaf Ameide-Tienhoven
07 ??-11-1927 W. Rijnsburger kandidaat Utrecht
08 ??-12-1927 A. van Griethuijsen Zuid-Beijerland
09 ??-01-1928 R. Steenbeek Wapenveld
10 ??-02-1928 P.J. Steenbeek Kampen
11 ??-04-1928 G.J. Koolhaas Oud-Beijerland
12 ??-05-1928 A. van Willigen Woudrichem


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1931 W. Rijnsburger Polsbroek
02 ??-07-1931 W. Rijnsburger (2e keer) Polsbroek
03 ??-08-1931 W. Deur Schoonhoven
04 ??-09-1931 D.J. van de Graaf Ede
05 ??-10-1931 J. Vermaas Nieuwer ter Aa
06 ??-11-1931 W.L. Mulder Voorthuizen
07 ??-12-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
08 ??-01-1932 H. Bout Leerbroek
09 ??-03-1932 C. van der Wal Dirksland
10 ??-04-1932 W. Wesseldijk Den Ham (Ov.)
11 ??-09-1932 L. Vroegindeweij Wilnis
12 ??-10-1932 H.H. van Ameide Ouddorp
13 ??-11-1932 J.D. Kleijne Willige Langerak
14 ??-01-1933 H.A. de Geus De Bilt
15 ??-02-1933 S. Goverts Gameren
16 ??-04-1933 B. van Ginkel Nieuwpoort
17 ??-05-1933 J. Bakker Bleiswijk
18 ??-07-1933 A.J. Westra Hoekzema Mijnsheerenland
19 ??-09-1933 J.R. Cuperus Mastenbroek


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1938 E.E. de Looze Den Ham (Ov.)
02 ??-03-1938 T.H. Oostenbrug Gouderak


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1941 J.T. Doornenbal Kesteren
02 ??-11-1941 R. de Bruin Waspik
03 ??-12-1941 J.C. Terlouw Garderen
04 ??-01-1942 W.L. Tukker Hei- en Boeicop
05 ??-02-1942 H.K. van Wingerden Arnemuiden


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1945 J.T. Doornenbal Kesteren
02 ??-03-1946 H. Jonker Molenaarsgraaf
03 ??-04-1946 L. Brasser Bruchem-Kerkwijk
04 ??-05-1946 H.G. Abma IJsselstein
05 ??-07-1946 P.J.F. Lamens Elspeet
06 ??-??-1946 A. Wisgerhof


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1949 J.R. Cuperus Doornspijk
02 ??-09-1949 J. Zwijnenburg Huizen
03 ??-10-1949 J.J. Poot Barneveld
04 ??-12-1949 L. Brasser Rijssen
05 ??-02-1950 R.W. Steur Ouddorp
06 ??-04-1950 L. Blok Kampen
07 ??-05-1950 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
08 ??-06-1950 W.L. Mulder Maartensdijk
09 ??-07-1950 J.H. Cirkel Ede
10 ??-08-1950 J.C. Stelwagen Wezep
11 ??-11-1950 J.W. van der Linden Kamerik
12 ??-01-1951 J. van Dijk Gameren
13 ??-03-1951 B. Haverkamp Veen
14 ??-05-1951 J. Hovius Hoogeveen
15 ??-07-1951 J. Koele Dirksland
16 ??-08-1951 P.J.F. Lamens Elspeet
17 ??-12-1951 G.M. van Dieren Ede
18 ??-02-1952 H. Talsma ’s-Gravenhage
19 ??-03-1952 L. Trouwborst Monster
20 ??-05-1952 J. van den Heuvel Schoonhoven
21 ??-10-1952 H.G. Abma Rotterdam-Delfshaven
22 ??-12-1952 J. de Lange Nunspeet
23 ??-01-1953 P.M. van Galen Papendrecht
24 ??—06-1953 H. Goedhart Middelharnis > eerst aangenomen
25 ??-07-1953 C. Graafland kandidaat Gouda
26 ??-08-1953 P. Bouw Ridderkerk
27 ??-10-1953 R.W. Steur Ouddorp
28 ??-11-1953 D. van der Ent Braat Opheusden
29 ??-02-1952 H.A. van Slooten Wierden
30 ??-03-1954 L. Trouwborst Monster


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1961 P.J.F. Lamens Kamerik
02 ??-12-1961 T. Langerak Vinkeveen
03 ??-02-1962 C. Vos Bennekom
04 ??-03-1962 L. Kievit Putten
05 ??-04-1962 G.M. van Dieren Ede
06 ??-05-1962 J. Jongerden Bruchem-Kerkwijk
07 ??-07-1962 J. Catsburg Genderen-Doeveren
08 ??-10-1962 R.W. Steur Doornspijk
09 ??-11-1962 W. van Tuyl Rijssen
10 ??-12-1962 B. Haverkamp Blauwkapel
11 ??-02-1963 R.T. Huizinga Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1969 B.J. Zaal IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-04-1969 T. Langerak Veenendaal
03 ??-05-1969 A. Vlietstra Waarder
04 ??-06-1969 D. van Vliet Zetten-Andelst
05 ??-08-1969 J.P. Verkade Nieuwe-Tonge
06 ??-09-1969 C. Treure Hasselt
07 ??-10-1969 G. Post kandidaat Hilversum
08 ??-12-1969 B.J. Zaal (2e keer) IJsselmuiden-Grafhorst


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1978 C. den Boer Wageningen
02 ??-05-1978 J. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
03 ??-08-1978 A. Vlietstra Doornspijk
04 ??-09-1978 G. Mulder Bruchem-Kerkwijk
05 ??-11-1978 J. van der Ketterij Zetten-Andelst
06 ??-01-1979 J.R. Volk Polsbroek
07 ??-04-1979 P. Koeman Oene
08 ??-08-1979 C. van den Bergh Rotterdam-Zuid
09 ??-10-1979 G.S.A. de Knegt Barneveld
10 ??-11-1979 S.P. van Assenbergh Nijkerk
11 ??-01-1980 M.B. van den Akker Rijssen
12 ??-03-1980 J. Westland Amersfoort
13 ??-04-1980 J. den Hoed Sliedrecht
14 ??-05-1980 G. Hendriks Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-01-1986 G.S.A. de Knegt Huizen
02 18-02-1986 L. Quist Middelharnis
03 18-03-1986 J.C. de Groot kandidaat Ridderkerk


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-02-1992 P. Molenaar Lekkerkerk (deelgemeente)
02 13-04-1992 J.H.C. Olie IJsselmuiden-Grafhorst


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-12-2000 M. van Kooten Montfoort
02 19-02-2001 P. de Vries Elspeet
03 17-04-2001 N.P.J. Kleiberg Veenendaal
04 20-09-2001 A.L. van Zwet Hoevelaken
05 17-12-2001 P. van der Kraan Bleskensgraaf
06 14-02-2002 J. Belder Nieuw-Lekkerland
07 17-04-2002 K.J. Kaptein kandidaat Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-02-2006 J. van Dijk Ridderkerk
02 18-04-2006 J. ter Maten Wijngaarden


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-01-2012 J. Muller Zetten-Andelst 02
02 ??-03-2012 W. Stijf Meeuwen 01
03 ??-05-2012 T. van Bruggen Streefkerk 01
04 11-08-2012 T.C. de Leeuw Kockengen 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 15 november 2018