Index >

Gravenhage Hervormde Gemeente


Classis: * Gravenhage
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gravenhage
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Gravenhage opgericht in 1572:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. M. Andriesz. (Michiel) ??-??-1572 Vlissingen ??-??-1573 gevlucht
ds. J.P. van Castricum (Jan Pietersz.) ??-??-1574 Wezel 10-10-1583 Castricum
-
2e predikantsplaats sedert 1576
ds. H. Hortensius (Hieronymus) ??-05-1576 Naarden 13-08-1583 Wassenaar
ds. B. de la Faille (Bernardus) 15-09-1583 Vlaanderen 31-07-1619 afgezet
ds. P. Everhardi (Petrus) 01-05-1584 Goes ??-06-1604 overleden
-
3e predikantsplaats sedert 1585
ds. L. Fraxinus (Libertus) 29-10-1585 voorheen Antwerpen 24-10-1606 Brielle
-
4e predikantsplaats sedert 1590
ds. J. Uytenbogaert (Johannes) (hofpredike)??-??-1590 voorheen Utrecht ??-??-1618 afgezet > remonstrant
-
5e predikantsplaats sedert 1604
ds. J. Lamotius (Johannes) 22-09-1604 Kampen (Waals) 09-10-1627 overleden
ds. H. Rosaeus (Henricus) 01-05-1607 Friemersheim (Meurs) 05-04-1637 overleden
ds. J. de la Haye (Johannes) ??-??-1609 voorheen Kampen ??-09-1618 overleden
ds. J. Taurinus (Johannes) 22-04-1618 Nieuw-Beijerland 29-11-1618 ontslagen
ds. C. Vryaeus (Cornelis) 24-03-1619 Bodegraven ??-11-1635 emeritus
ds. H.A. Beyerus (Hugo Adriani) 12-05-1619 Schiedam ??-??-1631 overleden
ds. W. Verhoeven (Wilhelmus) 14-03-1625 Terheyden (N-Br.) 20-11-1625 overleden
ds. L. Modaeus (Laurtenius) 14-11-1627 Wijk bij Duurstede ??-11-1642 overleden
ds. J. l Empereur (Johannes) 06-08-1629 Brielle 22-08-1637 overleden
ds. E. Lootius (Eleazar) 14-11-1632 Geertruidenberg 21-12-1668 overleden
ds. S. Cabeljau (Samuel) 03-01-1638 Brielle 30-11-1647 overleden
ds. C. Trigland (Cornelis) 11-04-1638 Hoorn 20-08-1672 overleden
ds. C. Streso (Casparus) 11-04-1638 Monster 27-05-1664 overleden
-
6e predikantsplaats sedert 1642
ds. T. Tegnejus (Gobias) 30-10-1642 Leeuwarden 11-12-1663 emeritus
ds. H.A. van der Linden (Herman Antonides) 31-07-1644 Broek in Waterland 05-06-1670 overleden
ds. J. Stermont (Jacobus) 20-06-1649 Rotterdam 26-10-1665 overleden
-
7e predikantsplaats sedert 1656
ds. G. Lamotius (Godefridus) 07-05-1656 Rotterdam 16-12-1674 overleden
-
8e predikantsplaats sedert 1663
ds. T. de Lantman (Thaddaeus) 29-07-1663 Delft 26-09-1681 overleden
ds. S. Simonides (Simon) 24-03-1664 Rotterdam 27-04-1675 overleden
ds. J. Vollenhove (Joannes) 30-08-1665 Zwolle 05-01-1705 emeritus
ds. L. Suggeraet (Ludovicus) 13-02-1667 Dordrecht 04-11-1703 overleden
ds. D. Amya (David) 02-03-1670 Harderwijk 11-01-1711 overleden
ds. A. Woodwand (Albertus) 30-03-1671 Gorinchem 21-07-1708 emeritus
ds. H. de Roy (Henricus) 11-12-1672 Zutphen 15-05-1675 overleden
ds. D. de Lobell (Daniel) 17-05-1676 s-Hertogenbosch 31-03-1687 overleden
ds. C. Bosch (Cornelis) 05-07-1676 Alkmaar 18-08-1713 emeritus
ds. G. Saldenus (Guilielmus) 21-03-1677 Delft 08-02-1694 overleden
ds. H. Troye (Henricus) 24-05-1682 Maastricht 06-06-1715 overleden
ds. P. van der Vliet (Philippus) 16-11-1687 Voorburg 25-03-1708 overleden
ds. F. Oosterland (Frederik) 25-08-1697 Goes 06-04-1711 overleden
ds. H. du Pon (Henricus) 29-03-1705 Brielle 01-04-1705 overleden
ds. J. de Bruine (Johannes) 05-04-1705 Dordrecht 04-09-1722 overleden
ds. J. de Kempenaer (Jacobus) 25-04-1706 Haarlem 23-04-1726 overleden
ds. B. Sandijk (Bernhard) 11-11-1708 Arnhem 09-06-1727 overleden
ds. C. Cuyk van Mierop (Cornelis) 05-05-1709 Nijmegen 06-09-1718 overleden
ds. M. Grommé (Mauritius) 08-11-1711 Monnickendam 30-01-1731 emeritus
ds. W. Muilman (Wigbold) 24-07-1712 Enkhuizen 09-11-1735 emeritus
ds. J. du Pire (Jacobus) 12-11-1713 Delft 06-09-1718 overleden
ds. H. Velse (Henricus) 07-12-1715 Delft 03-01-1744 overleden
01 ds. J. Doesburg (Johannes) 25-12-1718 Naarden 09-03-1735 overleden
01 ds. J. Peregrinus (Jakobus) 25-06-1719 Utrecht 14-04-1735 overleden
02 ds. J. Wittebol (Johannes) 24-10-1723 Dordrecht 28-03-1745 overleden
01 ds. G. van Utrecht (Godefridus) 22-09-1726 Deventer 19-06-1750 emeritus
01 ds. W.B. Blanken (Wolpherdus Bernardus) 18-01-1728 Leiden 10-05-1728 overleden
01 ds. L.T. Pielat (Ludovicus Timon) 06-02-1729 Nijmegen 20-05-1750 overleden
01 ds. H. Malecotius (Henricus) 22-04-1731 Leiden 03-09-1744 overleden
03 ds. G. van Kessel (Gosuinus) 28-08-1735 Hoorn 08-03-1756 overleden
01 ds. E. van Staveren (Elandus) 18-09-1735 Maassluis 12-05-1772 emeritus
01 ds. W. Muilman (Willem) 19-02-1736 Alkmaar 07-02-1759 overleden
01 ds. J.G. Moll (Jan Gijsbert) (hofprediker sinds 1748) 17-05-1744 Zwolle 02-11-1763 emeritus
01 ds. G. Sandifort (Gerardus) 27-12-1744 Dordrecht 31-12-1757 overleden
01 ds. J. Munnekemolen (Johannes) 06-06-1745 Edam 21-04-1795 overleden
-
9e predikantsplaats sedert 18-4-1748
01 ds. W.L. Pielat (Willem Lodewijk) 18-08-1748 Delft 28-03-1766 overleden
01 ds. J.I. Rauwerts (Jan Isaac) 13-09-1750 Groningen 02-10-1771 emeritus
01 ds. J. Beukelman (Johannes) 04-10-1750 Rotterdam 17-08-1757 overleden
01 ds. P. Nieuwland (Petrus) 20-11-1757 Haarlem 05-09-1794 emeritus
02 ds. G. Bonnet (Gijsbertus) 08-01-1758 Rotterdam 14-01-1761 Universiteit Utrecht
01 ds. R. Castendijk (Robertus) 13-05-1759 Haarlem 09-05-1785 overleden
01 ds. W. Muilman (Wigbold) 03-06-1759 Edam 13-01-1793 overleden
01 ds. J. van Spaan (Johannes) 23-05-1762 Leiden 17-11-1786 emeritus
01 ds. W. de Koning (Wilhelmus) 04-03-1764 Deventer 14-10-1809 overleden
01 ds. J.J. Serrurier (Johannes Jacobus) 27-10-1767 Zwolle 22-09-1791 emeritus
01 ds. J. Heringa (Johannes) 05-01-1772 Nijmegen 01-09-1814 emeritus
01 ds. B. Frieswijk (Benjamin) 27-09-1772 Rotterdam 21-08-1804 emeritus
02 ds. H. Royaards (Hermannus) 13-11-1785 Middelburg 08-08-1788 Universiteit Utrecht
01 ds. D.A. Reguleth (Daniël Albert) 25-03-1787 Haarlem 28-12-1794 overleden
02 ds. J.D. Wolterbeek (Jacob Derk) 02-11-1788 Leeuwarden 03-01-1793 overleden
01 ds. W.L. Krieger (Willem Leendert) (hofprediker sinds 1814) 27-11-1791 Utrecht 25-04-1821 emeritus
02 ds. J. Groeneveld (Jacobus) 26-05-1793 Middelburg 24-09-1815 overleden
02 ds. A. Bowier (Abraham) 28-07-1793 Culemborg 10-07-1807 overleden
01 ds. J.H. Hacke (Johannes Henricus) 09-11-1794 Nijmegen 26-05-1799 overleden
01 ds. J.H. van de Wijnpersse (Joannes Hulsius)27-12-1795 Amersfoort 05-12-1810 overleden
02 ds. J.B. Noordink (Johannes Bernardus) 17-01-1796 Harderwijk 31-12-1837 emeritus
02 ds. R.P. van de Kasteele (Reinier Pieter) 11-10-1801 Breda 10-10-1833 emeritus
02 ds. I.J. Dermout (Isaak Johannes) 15-04-1805 Zutphen 30-06-1848 emeritus
02 ds. B. Verweij (Bernardus) 18-04-1808 Zutphen 27-10-1821 emeritus
01 ds. I. Sluiter (Isaak) (hofprediker) 03-12-1809 Arnhem 16-05-1836 overleden
02 ds. J.D. Dibbets (Johannes Diderik) 09-09-1810 Zwolle 07-01-1813 overleden
01 ds. C.L. van den Broek (Christiaan Leonard) 05-06-1814 Dordrecht 30-06-1849 emeritus
01 ds. H. van Woudenberg (Hubertus) 15-05-1815 Kampen 28-01-1829 overleden
03 ds. A. Lens (Abraham) 12-05-1816 Dordrecht 30-06-1844 emeritus
01 ds. J. Wijs (Jacob) 09-09-1821 Schiedam 17-03-1828 overleden
02 ds. D. Molenaar (Dirk) 09-06-1822 Middelburg 31-12-1860 emeritus
04 ds. F. de Willigen (Frank) 07-06-1829 Vlaardingen 31-01-1862 emeritus
02 ds. J. Moll (Jan) 06-06-1830 Deventer 30-04-1888 emeritus
-
10e predikantsplaats sedert 1830
01 ds. J.J. Roozeboom (Jacobus Johannes) 02-05-1831 Gouda 31-03-1848 emeritus
01 ds. G. Ruitenschild (Gerrit) (hofprediker) 14-05-1834 Zutphen 07-12-1877 overleden
01 ds. H.P. Timmers Verhoeven (Henricus Petrus)06-08-1837 Hoorn 31-12-1853 emeritus
01 ds. T.C.R. Huydecoper (Theodoor Cornelis Reinier)01-07-1838 Zutphen 30-09-1865 emeritus
03 ds. P. Jas (Petrus) 20-04-1845 s-Hertogenbosch 13-06-1866 overleden
01 ds. H.L. Oort (Henricus Lucas) 30-07-1848 Delft 30-06-1897 emeritus
03 ds. C.E. van Koetsveld (Cornelis Eliza) (hofprediker)22-04-1849 Schoonhoven 04-11-1893 overleden
03 ds. R. Bennink Janssonius (Roelof) 28-04-1850 Arnhem 09-12-1872 overleden
01 ds. J.C. Zaalberg (Johannes Cornelis) 29-10-1854 Deventer 26-08-1876 Paramaribo
-
11e predikantsplaats sedert 1856
03 ds. J.J. van den Broek (Jan Jacob) 26-07-1857 Hoorn 07-01-1875 overleden
02 ds. J.H. Gunning (Johannes Hermanus) 11-08-1861 Hilversum 03-01-1883 Universiteit Amsterdam 02
02 ds. W. Hoevers (Willem) 27-08-1862 Leeuwarden 03-01-1884 overleden
01 ds. G.H. Lamers (Gijsbert Hendrik) 13-05-1866 Scherpenzeel (Gld.) 13-09-1874 Universiteit Groningen
05 ds. C.J. Bryce (Charles John) 09-05-1869 Alphen aan den Rijn 14-06-1908 overleden
03 ds. J.A. Gerth van Wijk (Johannes Abraham) 02-08-1874 Groningen 13-04-1902 emeritus
02 ds. I.G. Knottnerus (Ivo Gaukes) 13-06-1875 Dordrecht 25-10-1906 emeritus
01 ds. C.J.G. van Hoogstraten (Coenraad Jacob Gerbrand)16-05-1877 Almelo 20-10-1895 overleden
10 ds. G.A. Rademaker (Geurt Arend) 22-11-1877 Dordrecht 10-05-1908 overleden
01 ds. G.J. van der Flier (Gerrit Jacob) (hofprediker) 11-08-1878 Delft 30-09-1909 emeritus
01 ds. F. van Gheel Gildemeester (Francis) 04-11-1883 Dalfsen 01-01-1929 overleden
-
12e predikantsplaats sedert 1882
01 ds. D.C. Thijm (Daniel Cornelis) 29-06-1884 Hijkersmilde 05-10-1893 afgezet
03 ds. E.W. Heinecken (Eduard Wilhelm) 25-10-1885 Middelburg 19-03-1894 overleden
01 ds. C.B. Oorthuijs (Casparus Bernardus) 11-11-1888 Katwijk aan Zee 30-04-1893 Katwijk aan Zee
01 ds. D.J. Karres (Dirk Jacob) 12-11-1893 Genemuiden 04-03-1915 overleden
01 ds. A.J.A. Vermeer (Anthonie Johannes Adrianus)09-05-1894 Meppel 23-09-1928 emeritus
03 ds. W.L. Welter (Willem Leonard) (hofprediker) 09-12-1894 Arnhem 23-12-1928 emeritus
01 ds. H. Zeijdner (Henricus) 12-05-1895 Vollenhove 22-07-1914 overleden
03 ds. J.A. Cramer (Jan Anthony) 11-10-1896 Alkmaar 30-10-1921 Universiteit Utrecht
02 ds. J.H. Gerretsen (Jan Hendrik) (hofprediker) 06-02-1898 Dedemsvaart 31-08-1919 emeritus
-
13e predikantsplaats sedert 1899
03 ds. H.M. van Nes (Hendrik Marius) 14-10-1900 Rotterdam 01-10-1905 bijz. werk rector Zendingsschool
01 ds. E.J.W. Posthumus Meijjes (Egbert Johannes Wernhard) 21-09-1902 Middelburg 30-06-1939 emeritus
03 ds. H.T. Obbink (Herman Theodoor) (hofprediker) 14-10-1906 Midelburg 09-10-1910 Universiteit Amsterdam
-
14e predikantsplaats sedert 1906
06 ds. J.C. Schuller (Jacobus Coenraad) 01-12-1907 Goes 11-08-1931 overleden
02 ds. H. Schokking (Hendrik) 12-01-1908 Vlaardingen 31-01-1940 emeritus
01 ds. P.J. Molenaar (Pieter Johannes) 24-02-1909 Middelburg 18-07-1943 overleden
01 ds. M.M. den Hertog (Mattheus Marinus) 25-08-1909 Hillegom 30-04-1945 emeritus
01 ds. J.P. de Bie (Jan Pieter) 08-05-1910 Arnhem 31-07-1930 emeritus
01 ds. A. Troelstra (Anne) 07-05-1911 Utrecht 31-07-1928 emeritus
02 ds. D.A. van den Bosch (Dirk Ary) 13-02-1916 Stedum 20-03-1942 overleden
01 ds. A.B. te Winkel (Aalt Berthus) 25-06-1916 Arnhem 11-11-1939 overleden
01 ds. W. Bieshaar (Willem) 26-09-1920 Utrecht 28-09-1924 bijz. Werk: GZB
-
15e predikantsplaats sedert 1920
01 ds. K.H. Eskelhoff Gravemeijer (Koene Henricus)17-10-1920 Voorburg 31-03-1940 scriba synode NHK
01 ds. J. de Groot (Johannes) 24-09-1922 Vlissingen 30-09-1928 Universiteit Groningen
-
16e predikantsplaats sedert 1924
01 ds. J. Ravesloot (Jan) 01-03-1925 Driebergen 31-03-1947 emeritus
01 ds. S. van Dorp (Simon) 29-03-1925 Utrecht 31-12-1939 emeritus
-
17e predikantsplaats sedert 1926
01 ds. C. Ferguson (Cornelis) (jeugdwerk) 03-10-1926 Durgerdam 30-10-1934 overleden
02 ds. I. Voorsteegh (Isaac) 07-04-1929 Gouda 30-03-1949 emeritus
01 ds. L.J. van Leeuwen (Leendert Johannes) 28-04-1929 Haarlem 05-02-1936 overleden
03 ds. A.K. Straatsma (Anne Klaas)(Bethlehemkerk) 16-06-1929 Zandvoort 07-10-1951 emeritus
03 ds. W.J. de Wilde (Willem Johannes) 30-06-1929 Reitsum 30-04-1959 emeritus
03 ds. G.B. Westenburg (Gerardus Bartholomeus) 02-03-1930 Rotterdam-Feijenoord 30-09-1939 emeritus
01 ds. A.J. Wormgoor (Arend Johan) 15-03-1931 Bussum 30-04-1956 emeritus
-
18e predikantsplaats sedert 1931
01 ds. J. Poort (Jacobus) 17-04-1932 Beverwijk 30-04-1955 emeritus
-
19e predikantsplaats sedert 1926
01 ds. G.P. van Itterzon (Gerrit Pieter) 08-05-1932 Alblasserdam 14-09-1958 Universiteit Utrecht
01 ds. L.D. Terlaak Poot (Lourens Dirk) 14-05-1933 Amsterdam 31-08-1946 bijz. werk: varende gemeente
01 ds. G. Bos (Gerrit) 05-07-1936 Dedemsvaart 31-01-1943 emeritus
01 ds. H.J. Dijckmeester (Herman Jacob) 09-05-1937 Arnhem 17-07-1955 emeritus Hoogeloon - Eersel
01 ds. J. Schoneveld (Jacobus) (tevens univ. Brussel sedert 1955) 11-02-1940 Groningen 30-04-1969 emeritus
01 ds. C.J. Laarman (Cornelis Jacob) 07-04-1940 Velp 03-03-1945 overleden
01 ds. K. van de Pol (Klaas) 21-04-1940 Wierden 25-10-1942 Ede
02 ds. F.J. Broeyer (Frederik Jan) 14-09-1941 Katwijk aan Zee 31-08-1959 emeritus Holten
05 ds. W. Sijbrandij (Willem) 05-07-1942 Hees – Neerbosch 16-08-1973 emeritus
-
20e predikantsplaats sedert 1-7-1942
21e predikantsplaats sedert 1-7-1942 tot 31-12-1989
22e predikantsplaats (studentenpred.) sedert 1-7-1942 tot 31-12-1988
01 ds. F.H. Landsman (Frederik Hendrik) 16-08-1942 Roderwolde 28-02-1973 emeritus
04 ds. A.W. Lazonder (Adrianus Wijnandus) 04-04-1943 Nieuw-Vennep 31-05-1970 bijz. werk
02 ds. H.J. Drost (Henry Jacobus) 09-05-1943 Haarlem-Noord 31-03-1960 overleden
03 ds. P. van der Kraan (Pieter) 03-10-1943 Sliedrecht 05-09-1948 Bunnik
03 ds. H. Talsma (Hendrik) 28-11-1943 Wierden 24-04-1977 emeritus
02 ds. H.J. Groenewegen (Hendrik Jacobus) 26-12-1943 Alblasserdam 19-11-1961 Papendrecht (b.w.i.w.)
-
23e predikantsplaats sedert 1-11-1943 tot 31-12-1986
01 ds. D. Veldkamp (Dirk) 30-07-1944 De Bilt 01-05-1977 emeritus
05 ds. E. Jansen Schoonhoven (Evert) 21-10-1945 Eerbeek 30-11-1947 rector Zendingsschool Oegstgeest
-
24e predikantsplaats sedert 1-9-1944 tot 1982
25e predikantsplaats sedert 1-9-1944 tot 1-5-1976
01 ds. G.J. Streeder (Gerardus Johannes) 18-11-1945 Leiden 31-05-1966 emeritus
05 ds. P. Lugtigheid (Pieter) 09-12-1945 Deventer 30-04-1969 emeritus
-
26e predikantsplaats (bijz. werk) sedert 1946 tot 1-5-1976
01 ds. E. Emmen (Egbert) (scriba synode NHK) 10-03-1946 Haarlem 30-04-1951 algemene dienst NHK
-
27e predikantsplaats (bijz. werk) sedert 1946 tot 18-3-1976
01 ds. K.H.E. Gravemeijer (gedelegeerde synode NHK) 10-03-1946 emeritus s-Gravenhage 30-04-1951 algemene dienst NHK
02 ds. G. van Leeuwen (Gerrit) (jeugdpred.) 07-04-1946 Koudum 12-09-1954 Amsterdam (studenten)
-
28e predikantsplaats (bijz. werk: varende gemeente) sedert 1946 tot 31-3-1975
01 ds. L.D. Terlaak Poot (schipperspred.) 01-09-1946 s-Gravenhage 25-06-1950 Amsterdam (schipperspred.)
02 ds. P.H.T. Stevens (Pieter Hendrik Theodoor)08-09-1946 Zwolle 24-12-1946 overleden
05 ds. W. Aalders (Willem) 15-09-1946 Groningen 30-06-1967 ontheven
-
29e predikantsplaats sedert 1-7-1946 tot 31-12-1973
30e predikantsplaats sedert 1-7-1946 tot 31-8-1973
31e predikantsplaats sedert 1-7-1946 tot 31-5-1973
32e predikantsplaats sedert 1-7-1946 tot 31-3-1973
01 ds. A.J. Bronkhorst (Alexander Johannes) 08-06-1947 Willemstad 04-07-1954 bijz. werkzaamheden NHK
02 ds. I.P. van der Waal (Isaac Paul) 20-07-1947 Haarlem 30-04-1971 emeritus
01 ds. C.M. Krijger (Christiaan Marinus) 14-09-1947 Rotterdam-Vreewijk 30-04-1966 emeritus
01 ds. J.A. Peters (Jelis Antonie) 21-09-1947 Beverwijk 31-01-1972 emeritus
01 ds. J.J.P. Valeton (Josue Jean Philippe) 12-10-1947 Heerlen 01-03-1968 emeritus
02 ds. P. van den Berg (Pieter) 26-10-1947 Wapenveld 30-04-1976 emeritus
02 ds. M.C. Koole (Marius Cornelis) 09-11-1947 Gouda 15-12-1976 emeritus
02 ds. M.N.W. Smit (Marius Nicolaas Wisse) 14-03-1948 Utrecht 30-04-1965 emeritus
-
33e predikantsplaats sedert 1-4-1948 tot 30-6-1972
34e predikantsplaats sedert 1-4-1948 tot 31-3-1972
35e predikantsplaats sedert 1-4-1948 tot 1-5-1951
36e predikantsplaats sedert 1-4-1948 tot 1-5-1951
37e predikantsplaats sedert 1-4-1948 tot 16-7-1950
02 ds. C. Aalders (Cornelis) 03-10-1948 Voorburg 30-06-1963 Universiteit Utrecht
01 ds. J.W. van Barneveld (Jan Wulf) 12-12-1948 Woerden 25-02-1962 Nunspeet
02 ds. C.J. Gall (Christiaan Jozef) 26-06-1949 Rotterdam-Kralingen 30-11-1976 emeritus
02 ds. K.J.H. Burgy (Kasper Johannes Hendrik) 17-07-1949 Rijnsburg 31-12-1977 emeritus
01 ds. H.M.J. van Duyne (Hendrik Martinus Johannes) 04-09-1949 Almelo 31-01-1976 emeritus
02 ds. L. Lagerweij (Lambertus) 15-01-1950 Dordrecht 30-04-1972 emeritus s-Gravenhage
02 ds. A.J. Flink (Adrianus Jan) 02-07-1950 Capelle aan den IJssel 30-04-1974 emeritus
-
35e predikantsplaats sedert 22-6-1951 tot 15-2-1972
02 ds. J.J.W.A. Wijchers (Jurriaan Jan Willem Abraham) 21-10-1951 Djakarta 27-05-1979 emeritus
-
36e predikantsplaats (Duinoordkerk) sedert 7-12-1951 tot 31-12-1971
01 ds. J.A. Kwint (Johannes Arnoldus) 27-01-1952 Scheveningen (Duinoordkerk) 23-03-1963 overleden
01 ds. A.P. van der Haas (Adrianus Pieter)(Bethlehemkerk) 04-05-1952 Enschede 10-07-1976 emeritus
-
37e predikantsplaats (g.v. diakonessenhuis) sedert 15-3-1952 tot 31-12-1970
01 ds. J.C. Sickesz (Jan Cornelis) 06-07-1952 Vlissingen 30-04-1954 emeritus
-
38e predikantsplaats (g.v. ziekenhuizen) sedert 1-5-1953 tot 1-5-1954
02 ds. M. van der Voet (Marcus) 26-09-1954 Haarlem-Noord 30-04-1961 emeritus Bergeijk
01 ds. J.H. Boerlijst (Johannes Hendrik) 19-12-1954 Leeuwarden 27-08-1967 Ridderkerk
03 ds. H. Sondorp (Herman) (jeugdwerk) 01-04-1956 Sneek 06-09-1967 overleden
-
38e predikantsplaats (voor Ind. gerepatrieerden) sedert 26-2-1955 tot 1-7-1970
01 ds. G. van Haasen (Gustaaf) 22-05-1955 hulppred s-Gravenhage 08-06-1969 overleden
01 ds. J.F. van Woerden 27-11-1955 Almelo 10-11-1968 Delft
01 ds. A.M. Nortier (Arnoldus Marius)(g.v. Bronovo) 11-12-1955 Steenderen 17-05-1981 emeritus
01 ds. C.P. van Andel (Bezuidenhout) 11-11-1956 Borne 30-04-1961 bijz. werk: Raad Kerk en Samenleving
-
39e predikantsplaats (g.v. diakonessenhuis) sedert 8-2-1957 tot 1-4-1970
01 ds. G.L. Bouman (Gerardus Libertus) 07-07-1957 Oldenzaal 30-04-1965 emeritus
01 ds. F.D. Emous 05-07-1959 Rotterdam-Hillegersberg 24-10-1977 emeritus
01 ds. A.J. Jorg 08-05-1960 Delden 30-11-1971 emeritus
02 ds. H.W. van der Brink 15-05-1960 Bruinisse 01-10-1989 emeritus
-
40e predikantsplaats (jeugdwerk) sedert 15-2-1961 tot 1-5-1969
01 ds. J. Visser 16-04-1961 vicaris s-Gravenhage 10-09-1973 s-Gravenhage-Loosduinen
02 ds. J.W. Coenraad 14-05-1961 Goes 12-12-1976 Hummelo
04 ds. P. Holst 04-03-1962 Rotterdam-Charlois 11-01-1970 Heerde
02 ds. D.A. Cazemier 11-03-1962 Zwartemeer 29-10-1978 g.v. Leyenburg (clas. Den Haag)
03 ds. L.A. Snijders 01-07-1962 Zwolle 09-09-1973 Beetsterzwaag - Nijbeets
03 ds. A. van Es 08-07-1962 Hengelo (Ov.) 05-09-1971 Zwolle
01 ds. P.J. Barnouw (VVH) 17-03-1963 voorganger s-Gravenhage-vrijz 31-07-1972 ontheven
-
41e predikantsplaats (Ver. Vrijz. Herv.) sedert 1963 tot 1-5-1969
01 ds. J.F. Kruijt 17-03-1963 voorganger s-Gravenhage-vrijz 30-04-1964 emeritus Parijs
-
42e predikantsplaats (Ver. Vrijz. Herv.) sedert 1963 tot 1-4-1969
01 ds. W.C. Ligthelm (Willem Coenraad)(Houtrustkerk) 17-03-1963 voorganger s-Gravenhage-vrijz 03-02-1980 emeritus
-
43e predikantsplaats (g.v. Kindertehuis) sedert 1963 tot 1-3-1968
01 ds. A.W. Lenderink (kindertehuis) 03-05-1964 g.v. Hoenderloo 16-12-1966 Rotterdam (gevangenispred.)
01 ds. G.F.W. Herngreen (Duinoordkerk) 14-06-1964 Groningen 15-12-1968 Heemstede
01 ds. H. Snoep (Pauluskerk) 17-10-1965 Middelburg 30-09-1989 emeritus
01 ds. A.T. Stegenga (g.v. Bronovo) 22-05-1966 Amsterdam 31-03-1977 emeritus
01 ds. W.P. ten Kate 16-01-1966 Delft 05-10-1986 vervroegde uit treding
-
44e predikantsplaats sedert 1-2-1966 tot 1-3-1968
01 ds. J. Vinkenborg (Paaskerk) 28-08-1966 Arnhem 30-04-1983 emeritus
03 ds. M.J. Gols 24-09-1967 Witmarsum 24-08-1969 Borne
02 ds. C.M. ten Kate (Christiaan Mari) 10-09-1967 g.v. arbeiderskampen 25-04-1982 emeritus
01 ds. M.L.W. Schoch (Duinoordkerk) 07-04-1968 Heemstede 13-08-1976 emeritus Arnhem
01 ds. W.R. van der Zee (Willem Rein)(Maranatha) 01-12-1968 Rotterdam (jeugdwerk) 07-03-1982 secr. Raad Herderlijke zorg
03 ds. A. Krijger 07-12-1969 Grijpskerke 12-12-1993 Gemert - Boekel
01 ds. A.M.A. Hellendoorn 09-03-1969 Anna Paulowna 25-03-1973 g.v. Hattem
01 ds. G.H. van de Woord 01-02-1970 Spaarnwoude – Spaarndam 30-04-1976 emeritus
01 ds. H.H. Tulp (Duinzicht) 22-08-1971 Eindhoven 31-05-1988 emeritus
01 ds. mw. M. de Groot (Duinoordkerk) 11-03-1973 hulppred s-Gravenhage 07-04-1975 ontheven
02 ds. A.J. Wilzing 23-06-1974 Boxmeer – Vierlingsbeek 30-04-2004 emeritus
01 ds. J. Verburg 22-09-1974 Wageningen 30-06-1991 Doorn
01 ds. G. Kalsbeek (Kloosterkerk) 17-10-1976 Voorst 30-05-1982 s-Gravenhage (wijk XV)
01 ds. J. de Jong 28-08-1977 Eindhoven 24-01-1988 Dongen - Rijen
01 ds. C.W. Schlingemann (Bethel) 18-12-1977 Valkenswaard 13-06-1982 s-Gravenhage (vrijz.)
01 ds. E.J.C. Hamminga (Bethlehemkerk) 21-08-1977 Steenwijk 30-04-1995 emeritus
01 ds. mw. C.H. van Rijn van Alkemade (g.v.) 11-09-1977 kandidaat s-Gravenhage 28-02-1993 emeritus
01 ds. A. van der Lingen 02-04-1978 Usquert – Rottum 01-03-1988 emeritus
02 ds. H.R. Smid (Wilhelminakerk) 09-07-1978 Emmeloord 30-04-1995 emeritus
02 ds. T. Zevenbergen 10-09-1978 Steenwijkerwold 16-06-1985 Vlaardingen
01 ds. E.J. Bosch (Benoordenhout) 01-10-1978 Julianadorp – Callantsoog 31-10-2005 emeritus
01 ds. H.K. Jonkman (Bronovo) 05-11-1978 g.v. Eindhoven 29-05-1983 emeritus
- ds. H.J. van Buren (Huibert Jacob) 31-12-1978 hulppred s-Gravenhage 14-06-1981 emeritus
01 ds. F.N.M. Nijssen (diakonaal werk) 20-01-1980 bijz. werk: Kerk en Wereld 09-12-1988 emeritus
01 ds. S. de Jong (vrijz.) (Houtrustkerk) 31-08-1980 Groningen 04-10-1981 scriba PKV N-Holland
09 ds. L. Wullschleger (Louis) (Geref. Bond) 18-04-1982 Tholen 05-01-1992 Middelburg (b.w.) 12
01 ds. G. Kalsbeek 06-06-1982 s-Gravenhage (Kloosterkerk) 26-06-1994 vervroegde uit treding
01 ds. C.W. Schlingemann (vrijz. Houtrustkerk) 13-06-1982 s-Gravenhage (Bethel) 08-09-1991 overleden
01 ds. J. Stelwagen (Moerwijk) 22-08-1982 Boskoop 30-04-1995 Veenendaal (deelgemeente)
01 ds. B. Jager (missionair pred.) 23-01-1983 Roden 18-06-2000 emeritus
01 ds. IJ. Akkerman (IJjo) (Maranatha Duinoord)06-03-1983 Norg
01 ds. C.A. ter Linden (Kloosterkerk) 20-03-1983 Oegstgeest 20-09-1999 emeritus
02 ds. F. Bos (Julianakerk) 10-03-1985 Moordrecht 13-01-1991 Assen 02
01 ds. B. Plaisier 05-07-1987 zendingspred. Rantepao 25-05-1997 scriba synode NHK
01 ds. J.F. Mos (diakonaal werk) 12-03-1989 kandidaat 11-03-2001 g.v. Venray
01 ds. J.C. van Dongen 16-04-1989 Baarn
01 ds. C. Schakel (tevens te s-Gravenhage-gk) 25-06-1989 Oud-Beijerland (deelgemeente) 27-08-1995 Amsterdam
01 ds. R.L. Algera (Vredeskapel) 17-09-1989 vicaris s-Gravenhage 25-08-1991 s-Gravenhage
02 ds. C. van der Sluis 06-05-1990 Rozenburg 31-12-2001 emeritus
-
21e predikantsplaats sedert 23-1-1991
01 ds. R.L. Algera (p-t) 25-08-1991 s-Gravenhage (Vredeskapel) 30-10-1994 Voorburg
01 ds. J. Muis 08-09-1991 Warmond 30-06-1996 Universiteit Utrecht
01 ds. J. van der Meijden (Geref. Bond) 23-08-1992 Bleiswijk (b.w.) 26-01-1997 Harderwijk 01
01 ds. J. Zuur 07-06-1992 Lochem ??-02-2011 afgezet
01 ds. A. van Buuren (g.v. Bronovo) 16-05-1993 g.v. Deventer 31-12-1995 g.v. Utrecht
02 ds. A.C.J. Jonkers (vrijz. Houtrustkerk p-t, b.w. sinds 8-6-2001) 20-03-1994 ontheven Rotterdam-Kralingen 27-01-2002 emeritus
01 ds. mw. D.H. Bos (g.v. Bronovo-Nebo) 27-03-1994 kandidaat Wassenaar 31-01-2000 g.v. s-Gravenhage-Loosduinen
01 ds. mw. A.A.E. Bodisco-Massink (g.v. Rode Kruis Ziekenhuis) 07-01-1996 g.v. clas. Gravenhage30-11-1999 emeritus
01 ds. mw. M.W. van Beinum (Marianne) (g.v. Bronovo-Nebo) 12-05-1996 g.v. Leiden 31-01-2008 emeritus
01 ds. O. Elseman 08-09-1996 Middelburg
01 ds. L.J. Oosterom (Moerwijk) 08-09-1996 zendingspred. Indonesië 04-07-2004 Helmond
01 ds. mw. J.H. Veldhuizen 08-09-1996 Vuren 28-05-2006 Zundert
01 ds. mw. E. Hagen (wijk 4) 06-10-1996 Uitgeest – Akersloot 17-09-2006 Avezaath
01 ds. J.M.P. van Vliet 08-12-1996 Dieren 23-04-2006 overleden
01 ds. N.W. den Bok (Johanneskapel) 11-05-1997 kandidaat Utrecht 01-09-2007 ontheven
01 ds. E. Westrik (Evert) (i.s.m. gk) 07-06-1998 Dubbeldam 09-09-2007 Boskoop
04 ds. P.J. Visser (Paul)(Bethlehemkerk, Geref. Bond, hwba sinds 8-6-2001)25-10-1998 Bergambacht 03-01-2009 12
01 ds. mw. L.A. van Leeuwen (g.v. Mariahoeve) 19-12-1999 g.v. s-Gravenhage-Loosduinen 24-04-2004 overleden
01 ds. mw. W. de Boer (g.v. Juliana Kinderziekenhuis)30-01-2000 g.v. Leiden 30-06-2003 ontheven
01 ds. mw. J.W. Steenbergen (g.v. Bronovo-Nebo)04-06-2000 g.v. Haarlem
01 ds. mw. M.R. Limburg-Klokke (Kloosterkerk) 20-08-2000 Soest
01 ds. W.J.E. Jansen (Willem)(missionair pred.)15-10-2000 missionair pred. Pakistan ??-??-2009 zendingspred. Kenia
01 ds. P. Lootsma (Kloosterkerk) 05-11-2000 justitiepred. Amsterdam-g.v. Westerkerk 31-08-2008 ontheven
01 ds. Mw. M.A. Sijbrandij-Verbist (g.v. Oostduin-Houthaghe,p-t)17-12-2000 ontheven Voorburg-vrijz
01 ds. E.C. Roos (Zorggroep Residentie) 27-05-2001 ontheven g.v. Leiden
01 ds. mw. L.H. van Anneveld-van Rouendal (g.v. Luthers tehuis,p-t) 02-12-2001 kandidaat Almere
01 ds. A. Jonges (Houtrustkerk vrijz, p-t) 01-09-2002 Breda-vrijz
01 ds. R.Q. Kouwijzer 19-01-2003 kandidaat Amsterdam 31-12-2006 ontheven
-
sinds 30-6-2004 is hier een Protestantse Gemeente gevestigd, gegevens hiervan volgen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P.G. Schagius (Petrus Gabrielsz) 1566
ds. S.J. Neeranus (Servatius Johannes) 1583 geleend van Dordrecht
ds. P. Gellius Faber de Bouma (Petrus) 01-03-1584 geleend van Leer (Ost-Friesland) 31-05-1584 Emden
ds. N. Dammius (Nicolaas) 01-11-1606 geleend van Brielle 30-04-1607 Goedereede
G.J. Streeder (godsdienstonderwijzer) 15-02-1884
K.C. van der Nagel (godsdienstonderwijzer) 10-11-1890
J. Krop (evangelist) 01-07-1894 Strijen (g.o.)
F.B. Visser (godsdienstonderwijzer) 01-10-1895 1910 Scheveningen
W. den Boer (godsdienstonderwijzer) 01-11-1896
P.H. van Dijk (evangelist) 01-09-1901 Amsterdam
B. van Zweden (evangelist) 1906 Oosterend (g.o.)
ds. J. Groeneweg (voor diakonessenhuis) 1909 Groningen 1912 Doetinchem
ds. J.M. Jalink (kinderzorg) 1911 Gendringen 20-12-1920 Duinoordkerk Scheveningen
E.C. Brusse (middernachtzending) 21-05-1914 Zwolle (g.o.)
mej. M.M. Drost (g.o. N.P.B.) 01-10-1916
M.C. Sonneveld (godsdienstonderwijzer) 1917
J. Kooman (evangelist) 1918 Rotterdam
ds. H.W. Creutzberg (voor Duinoordkerk) 1918 IJmuiden 21-02-1934 Scheveningen
mej. W. Schippers (godsdienstonderwijzer) 1919
ds. H.A.C. Snethlage (voor diakonessenhuis)19-01-1913 Hoenderloo
Anton Weenink (godsdienstonderwijzer) 01-07-1920 19-03-1961 overleden
ds. J.C. van Dijk 1921 Rozendaal 10-1923 Bloemendaal
mej. W.E.J. ten Dam Ham (g.o. vrijz.) 09-1922
B. Renooy 01-06-1928 evangelist
C.J. van Dam (godsdienstonderwijzer) 01-07-1928
ds. W.G. Reddingius (voor vrijz.) 1929 Dokkum
ds. L.J. van Leeuwen (diakonessenhuis) 08-04-1929 Haarlem
A. Sonneveld 1931 kandidaat Voorburg
ds. A. Trouw (voor vrijz.) 1933 Haarlem-vrijz
J.H. Versluis (godsdienstonderwijzer) 1934
C.R. Plomp (Cornelis Roeland) 1935 kandidaat 04-1937 pred. Oosterhout (N-B.)
W. Hogeweg (g.o. gevangenis) 1936
F. Oberman (Foppe) (Duinoordkerk) 1936 kandidaat 1939 pred. Indonesië
J. Jonker (g.o. voor militairen) 01-10-1938 dir. Tehuis Militairen
ds. P. Kuijlman (voor jeugdwerk) 1937 Maastricht
J. Sprey kandidaat 1938 pred. Gulpen
J. Voorsteegh kandidaat 1939 pred. Driel
W.J. Schouten kandidaat 1939 pred. Nootdorp
ds. J.F. Kruijt (voor vrijz.) 1939 Zwolle
L. van den Hout (godsdienstonderwijzer) 01-03-1940
M.L.W. Schoch (Duinoordkerk) 1940 kandidaat 1940 pred. Veere
H. van t Hof kandidaat 1941 pred. Ommeren
C. Spoor 1941 kandidaat 1942 pred. Nieuwe-Pekela
J. van Leeuwen 1941 kandidaat s-Gravenhage
F.L. van t Hooft kandidaat 1941 pred. IJzendijke
F. Storm 1942 zendeling s-Gravenhage
H. Schokking 1942 kandidaat s-Gravenhage
H.C. Kranendonk 21-06-1942 kandidaat s-Gravenhage 1943 Beverwijk
J. de Zwaan (Johannes) (wijk XX) 1942 kandidaat 06-1944 Anna Paulowna
G.A. Alma kandidaat 1942 Naaldwijk-Honselersdijk
J.W. Lely (wijk XV) 1942 kandidaat s-Gravenhage 1944 Hoofddorp
G. Bos (wijk XX) 1942
ds. P.G. de Vey Mestdagh 1942 geleend van Rotterdam 06-1944
C.F.M. Ferguson kandidaat 1943 Roderwolde
M.H.F. Witteveen (wijk XIX) 1943 kandidaat s-Gravenhage
A. Rigters kandidaat 1943 Kampen (voor N.O.P.)
G.F.A. Carstens (Georg Frederik August) 1943 kandidaat s-Gravenhage 05-1944 pred. Gulpen
A.J. den Tonkelaar (Adolf Johan) 1944 kandidaat 1948 Nijmegen
G.J. Woldinga 1944 kandidaat s-Gravenhage
A.C.D. van den Bosch (Adrianus Cornelis Dick) 01-05-1944 kandidaat s-Gravenhage 09-1944 pred. Well-Ammerzoden
D. Kalmijn 06-1945 kandidaat s-Gravenhage 1946 pred. Dreischor
G. Duitemeijer kandidaat 1946 pred. Hoogvliet
ds. G.C. Foeken (voor jeudwerk) 1946 Bladel 1948 pred. Arnhem
G.J. Clay 1946 kandidaat Vijfhuizen 1949 Nieuw-Guinea
H.J. van Buuren (Huibert Jacob) (evangelist) 1947 g.o. Wapenveld – Nunspeet 1973 hulppred. s-Gravenhage
P.W. de Vries (wijk 22) 1947
C. Luiten kandidaat 1948 pred. Mijnsheerenland
C.W. Schlingemann (vicaris) 1956 Eenrum
mej. H.J. Dorlas 1956 Arnhem-vrijz.
G. van Haasen 1950 21-05-1955 pred. s-Gravenhage
T. Korporaal 1951 kandidaat 1951 pred. Beerta
ds. P.G. de Vey Mestdagh 1951 emeritus Roterdam
J.W. Falkenburg (vicaris) 1953 Canada
J. van Duin (vicaris) 1953 vicaris Noordwijk aan Zee
R.G. van Roon (wika) 1953
L.A.C. van Ginkel (wika) 1953
H. Wallenburg (wika) 1953
J.J. Franck (vicaris Duinzichtkerk) 1953 vicaris Brummen
H. Snoep (vicaris) kandidaat 1954 pred. Naarden
ds. D.J. van Dijk 08-1953 emeritus Ouwsterhaule
T. Rinkema (vicaris) kandidaat 1954 Nijega-Elahuizen
W. van Beem (vicaris wijk XXXI) 1954 kandidaat Amsterdam-Zuid 1956 pred. Badhoevedorp-Lijnden
J.J. Franck (vicaris) kandidaat 1955 pred. Pingjum-Zurich
A. Karreman (vicaris wijk XII) 1955 kandidaat Dordrecht
P. de Ruiter (vicaris wijk XX) 1955 kandidaat Utrecht 1956 Warnsveld
ds. I. Voorsteegh (wijk VIII en IX) 1955 emeritus s-Gravenhage
D.J. Spijkerboer (Derk Jan) kandidaat 1959 pred. Drumpt
W.F.O.E. Stange (vicaris) 1961 kandidaat 10-1963 pred. Weerselo
H.J. van Buuren (Huibert Jacob) 1973 evangelist s-Gravenhage 30-12-1978 pred. s-Gravenhage
A.W.F. Waardenburg 1955 kandidaat Utrecht
A. le Cocq (wijk XIX) 1955 vicaris Hilversum
W.R. van der Zee (vicaris wijk XIX) 1955 kandidaat Hilversum 1957 pred. Hoogkarspel-Lutjebroek
J. Karreman (vicaris wijk XII) 1956 kandidaat Dordrecht
mej. J.M. Offenberg (wika wijk XIII: Wilhelminakerk) 1956
W.J. van der Waal kandidaat 1957 vicaris Emmen (evangelisatie)
H.K. de Wilde (vicaris jeugdwerk) 1957 kandidaat s-Gravenhage 1958 pred. Beetsterzwaag-Nijbeets
mej. H.J. Oudenbroek (Duinzichtkerk) 1957 kandidaat Rotterdam
J.J. van Thiel (vicaris wijk XXIII) 1957 kandidaat Utrecht
J. Bronsgeest (vicaris) kandidaat 1958 pred. Hansweert
ds. A. Rigters 1958 zendingspred. Oegstgeest
H. Serlie (Duinoordkerk) 1958 kandidaat Amsterdam
ds. O.S. Jellema (g.v. ziekenhuis) 1958 emeritus Amersfoort 1961 overleden
F. Mein (wika) 1958
L. Hokke (wika jeugdwerk) 01-03-1958 wonend Utrecht
mej. H. Schruyer (wika) 01-05-1958
mej. H. van Aken (jeugdwerk) 01-09-1958
J. Ravestein (wika jeugwerk) 1958
K. van Otteren (vicaris) kandidaat 1959 pred. Lathum
J. Visser (vicaris jeugdwerk) 1959 kandidaat Rotterdam
H.J. ter Haar Romeny (jeugdwerk) 1959 voorheen Bandoeng 1959
ds. A.W.M. Odé (g.v.) 1959 emeritus Goes
M. Blom (jeugdwerk wijk XIX) 1959 kandidaat Oegstgeest
J.J. Duvekot (vicaris) kandidaat 1960 pred. Deurne
J.H. Veldkamp (vicaris) kandidaat 1960
W. Dijkerman (vicaris) kandidaat 1961 pred. Chaam-Alphen
G. de Leeuw (wika) 1960
D. Dubbelman (vicaris) kandidaat 1961 pred. Lijnden-Badhoevedorp
J.H. Pol (vicaris) kandidaat 1961 pred. Longerhouw
ds. J.G.L. Brouwer (g.v. ziekenhuis) 1962 emeritus De Lier 15-07-1973 overleden
H.J. Groenewegen (vicaris) kandidaat 1961 Oosterland (Zld.)
K.L.W. van der Maden (Karel Louis Wouter) (wijk 14) 01-10-1961 catecheet s-Gravenhage
mej. W.M. Baronesse van Lynden (vicaris) 1961 kandidaat s-Gravenhage


Beroepen vacature 1619:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1619 J. Bogerman Leeuwarden
02 ??-??-1619 C. Vryaeus Bodegraven


Beroepen vacature 1695 (vac. Saldenus):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-03-1695 A. Velingius Leiden
02 ??-??-1697 F. Oosterland Goes