Index >

Oud-Vossemeer Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Oud-Vossemeer opgericht in 1583:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Nieuw-Vossemeer-hg tot 1649
-
ds. E. Dierckens (Ephraim) ??-??-1583 Goudswaard-Piershil ??-??-1587 afgezet
ds. A. Aldertsz (Adriaen) 28-09-1587 Harenkarspel ??-07-1592 overleden
ds. T. Damman (Tobias) 04-04-1593 16-07-1596 Ovezande
ds. C. Bosschaert (Cornelis) 15-12-1596 ??-09-1602 fort Lillo-Liefkenshoek
ds. G. Schepens (Gerard) ??-09-1602 fort Lillo 20-12-1618 overleden
ds. F. Mantenau (Francois) ??-04-1619 ??-??-1665 overleden
ds. A. Burs (Aegidius) 17-01-1666 kandidaat 19-06-1678 dienst neergelegd
ds. A. Beukelaar (Adrianus) 14-08-1678 kandidaat ??-??-1680 Tholen
ds. A. van Rodenburg (Albertus) 26-02-1681 Nieuw-Vossemeer ??-??-1687 overleden
ds. N. Wouters (Nicolaas) ??-??-1688 Sint Philipsland ??-12-1702 dienst neergelegd
ds. S. Boon (Samuel) 23-11-1704 kandidaat 28-02-1706 Sint Maartensdijk
ds. M. de Rijke (Marinus) 25-04-1706 kandidaat 06-12-1711 Giessen-Nieuwkerk
ds. H.W. Coetier (Hendrik Willem) 17-02-1712 hulppred. Bergen op Zoom 24-09-1719 Middelburg 01
01 ds. P. Wopkens (Petrus) 22-10-1719 voorheen Bergen-Henegouwen 13-06-1728 overleden 00
01 ds. P. Tiquet (Petrus) 28-11-1728 kandidaat Maastricht 02-01-1731 Arnemuiden 01
02 ds. F.U. Gerhardi (Fredericus Uldericus) 30-09-1731 kandidaat Oldambt 27-11-1735 Koudekerke 02
01 ds. H.L. Temmink (Henricus Ludovicus) 08-04-1736 kandidaat Culemborg 27-08-1753 overleden 00
01 ds. G. Soetens (Guarnerus) 30-12-1753 Kalslagen 25-04-1762 Vlissingen 01
02 ds. A. le Grand (Aaron) 24-10-1762 Oosterleek 09-09-1764 Nieuw-Loosdrecht 01
01 ds. J.W. Hoog (Johannes Wilhelmus) 25-11-1764 Ritthem 15-12-1771 Eindhoven 01
01 ds. J. Zuydhoek van Laren (Johannes) 22-03-1772 hulppred. Aardenburg 14-06-1772 Rotterdam 02
02 ds. B. Hancke (Balduinus) 08-11-1772 Ransdorp 25-04-1793 overleden 01
01 ds. J.W. de Bruin (Justus Willem) 13-04-1794 Stabroek (Suriname) 18-05-1806 Koudekerke 01
03 ds. P. Picke (Petrus) 22-02-1807 Goes 28-02-1815 overleden 00
02 ds. C. Giltaij (Cornelis) 02-02-1817 Kattendijke 26-12-1847 emeritus 03
01 ds. A. Wilod Versprille (Arnoldus) 02-07-1848 Grijpskerke 09-08-1868 Noordeloos 01
12 ds. L. van Maanen (Lambertus) 01-05-1870 Blitterswijk 29-03-1880 Schelluinen 06
03 ds. C. Diehl (Cornelis) 26-09-1880 Rijssen 04-06-1882 Hillegersberg 02
12 ds. H.J. Westrik (Hendrik Jan) 21-09-1884 kandidaat 13-01-1889 Sommelsdijk 04
02 ds. W.H.B. van Linschoten 06-10-1889 kandidaat Leiden 13-12-1891 Varsseveld 03
19 ds. P. de Looze (Pieter) 15-07-1900 kandidaat Zierikzee 24-11-1907 Waarder 14
08 ds. J.J. van de Pol (Jacob Johan) 20-06-1909 Meeuwen 31-03-1912 Bergschenhoek 02
03 ds. F. van Asch (Frederik) 06-10-1912 kandidaat Eethen-Drongelen 28-01-1917 Eethen-Drongelen 02
01 ds. A. van Griethuijsen (Arnold) 03-06-1917 Hagestein 07-12-1924 Zuid-Beijerland 03
02 ds. F. de Gidts (Frits) 27-06-1926 Goedereede 06-11-1932 Asperen 04
08 ds. H. van Elst (Herman) 20-01-1935 IJzendoorn 30-12-1943 emeritus 00
01 ds. S.G.J. Goverts (Sytze Gerardus Johannes) 09-12-1945 hulppred. Utrecht 28-11-1948 Katwijk aan de Rijn 10
01 ds. R.C. van Putten (Ruilof Cornelis) 13-03-1949 Babylonienbroek 16-10-1955 Loenen aan de Vecht 01
03 ds. A. Breure (Antonie) 29-01-1956 Zegveld 28-08-1960 Oudshoorn 03
03 ds. P.J. Leenmans (Philippus Jacobus) 13-11-1960 Hagestein 05-08-1967 Rijnsaterwoude 04
02 ds. G.J. Voortman (Gerrit Jan) 14-01-1968 Dussen - Hank 22-08-1976 Houtrijk-Polanen 03
10 ds. T.W.H. van der Heijden (Theophorus Willem Hendrik) 20-08-1978 Zalk - Veecaten 24-02-1985 Noordhorn - Niezijl 03
03 ds. A.J. de Kieviet (Abraham Jochem) 25-08-1985 Oosterzee 18-03-1990 Numansdorp 01
02 ds. D.A. Snijder (Dirk Antonie) 04-11-1990 Abbenbroek 31-12-2002 emeritus 00
01 ds. J.W. Scheurwater (Jan Willem) 02-07-2006 kandidaat Vianen 21-04-2013 Hoogblokland 08


Beroepen vacature 1731:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1731 S.S. Temmink Zijderveld
02 ??-07-1731 F.U. Gerhardi kandidaat Oldambt (na loting)


Beroepen vacature 1762:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-06-1762 P.W. la Motthe Waarde
02 15-07-1762 A. le Grand Oosterbeek


Beroepen vacature 1772:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1772 A.H. Nieuwold Lippenhuizen
02 ??-08-1772 B. Hancke Ransdorp


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-05-1806 A. Ledeboer Hellum
02 02-08-1806 J.S.S. Ballot Wesepe
03 26-12-1806 P. Picke Goes


Beroepen vacature 1815:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-08-1816 H.J. Krom Schelluinen
02 24-09-1816 C. Giltaij Kattendijke


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1868 A.I. Kan Nieuw- en Sint-Joosland
02 ??-09-1868 G.C. Boomer Ritthem
03 ??-11-1868 A. Keers Koudekerke
04 ??-12-1868 J.D. Sigal Lage-Zwaluwe
05 ??-01-1869 D.N. Eerdmans Maasdam
06 ??-03-1869 F. Hage Wolphaartsdijk
07 ??-04-1869 G.J.B. Gelderman Biezelinge
08 ??-06-1869 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Rotterdam-Overschie
09 ??-07-1869 D.H. Teljer Oostburg
10 ??-09-1869 J.G. Blaauw Oostkapelle
11 ??-11-1869 G.J. Vos Zevenhuizen (Z-H.)
12 ??-01-1870 L. van Maanen Blitterswijk


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1880 G. Boxman Oud-Alblas
02 ??-05-1880 F. Lion Cachet voorheen Tiliersdorp (Zuid-Afrika)
03 ??-07-1880 C. Diehl Rijssen


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1882 W. van Roggen Boven-Hardinxveld
02 ??-09-1882 W. de Lange Goedereede
03 ??-12-1882 P. Peter Ginneken
04 ??-01-1883 W.A. Houbolt Westbroek
05 ??-03-1883 J.C. Mol de Moncourt Bunnik
06 ??-05-1883 J.L. de Heer Nootdorp
07 ??-07-1883 W.C. Barbas Dubbeldam
08 ??-10-1883 J. Hoogenraad Polsbroek
09 ??-11-1883 J. Bajema kandidaat Utrecht
10 ??-01-1884 J. Westrik Schiedam
11 ??-04-1884 P. Segboer Hoogvliet
12 ??-06-1884 H.J. Westrik kandidaat Schiedam


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1889 H.F.O.U. Ulfers Zelhem
02 ??-06-1889 W.B.H. van Linschoten kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1891 J.W.F. Roth Ottoland
02 ??-01-1892 J.W.F. Roth (2e keer) Ottoland
03 ??-05-1892 P.J. Kromsigt kandidaat Dordrecht
04 ??-07-1892 A.F. Simons Poortvliet
05 ??-05-1893 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
06 ??-10-1893 J.C.V. Meischke Raamsdonk
07 ??-04-1894 H.J. Bisperink Waspik
08 ??-12-1896 H. Kwint kandidaat Groningen
09 ??-04-1897 J.A. Hoekzema kandidaat Groningen
10 ??-11-1897 M.J.F. Keers kandidaat Hazerswoude
11 ??-05-1898 N.C. Bakker Wijngaarden
12 ??-09-1898 H. Snel Gameren
13 ??-10-1898 B. Moorrees Babylonienbroek
14 ??-04-1899 P. Snoep Waarde
15 ??-05-1899 J.H. Schreuder Ovezande
16 ??-07-1899 A. Dekker Nieuwpoort
17 ??-09-1899 J. van den Berge Biezelinge
18 ??-02-1900 G. Tjalma Veen
19 ??-03-1900 P. de Looze kandidaat Zierikzee


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1907 J.H.F. Remme kandidaat Rijswijk
02 ??-11-1907 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie
03 ??-12-1907 T. Lekkerkerker Montfoort
04 ??-03-1908 J.C.C. Trillaard Scherpenisse
05 ??-05-1908 G. van Montfrans kandidaat Nijkerk
06 ??-07-1908 F. de Gidts Goedereede
07 ??-01-1909 N. van der Snoek Brakel
08 ??-03-1909 J.J. van de Pol Meeuwen


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1912 J.C.C. Trillaard Aalburg
02 ??-04-1912 J.G. Woelderink Ottoland
03 ??-06-1912 F. van Asch kandidaat Eethen-Drongelen


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1917 A. van Griethuijsen Hagestein


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1925 W.L. Mulder Enter
02 ??-03-1926 F. de Gidts Goedereede


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1932 J. Bakker Bleiswijk
02 ??-05-1933 T.G. Vollebregt kandidaat Delft
03 ??-09-1933 H. Hiensch kandidaat Veenendaal
04 ??-03-1934 J. Ronge Hoogblokland
05 ??-05-1934 W. van Griethuijsen kandidaat Staphorst
06 ??-06-1934 P. Bouw Melissant
07 ??-09-1934 A. de Leeuw kandidaat Zegveld
08 ??-11-1934 H. van Elst IJzendoorn


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1945 S.G.J. Goverts hulppred. Utrecht


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1948 R.C. van Putten Babylonienbroek


Beroepen vacature 1955:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1955 E.M. Pannekoek Ochten
02 ??-09-1955 C.J. van den Broek Meteren-Est
03 ??-10-1955 A. Breure Zegveld


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1960 J. Groenenboom Lopikerkapel
02 ??-08-1960 G.C. Post kandidaat Delft
03 ??-09-1960 P.J. Leenmans Hagestein


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1967 A.M. Lindenburg Ter Aar
02 ??-06-1967 G.J. Voortman Dussen-Hank


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1976 A. van Wijngaarden Waverveen
02 ??-12-1976 D.D. Lucas Waardenburg-Neerijnen
03 ??-02-1977 A. Juffer kandidaat Stolwijk
04 ??-03-1977 S. Janse kandidaat Hilversum
05 ??-06-1977 F. van Dieren Hien-Dodewaard
06 ??-09-1977 drs. B. van t Veld Well-Ammerzoden
07 ??-11-1977 J.J.C. Dee kandidaat Oegstgeest
08 ??-12-1977 H.O. Molenaar kandidaat Scheveningen
09 ??-03-1978 H.G. de Graaff kandidaat Reeuwijk
10 ??-04-1978 T.W.H. van der Heijden Zalk-Veecaten


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1985 H. Poot jeugdpred. Heusden
02 ??-03-1985 A. Vos Den Bommel
03 ??-05-1985 A.J. de Kieviet Oosterzee


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1990 H. de Jong kandidaat Middelburg
02 ??-08-1990 D.A. Snijder Abbenbroek


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-2006 J.W. Scheurwater kandidaat Vianen


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 18 december 2018