Index >

Oosterland Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Zierikzee
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Oosterland opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Ouwerkerk sedert 1-4-1977
i.s.m. Kerkwerve-pg sedert 2016
-
ds. B. Pietersz. (Bernard) ??-??-1574 ??-??-1575
ds. A. Algoed (Antonius) ??-??-1577 ??-??-1578
ds. C. Rengerse (Cornelis) ??-??-1578 ??-??-1580
ds. D.H. Slatius (Daniel Hendriksz.) 11-10-1580 31-12-1614
ds. N. van Heyst (Nicolaas) 09-04-1615 Kerkwerve – Noordgouwe ??-09-1615 Goes
ds. M. Bruynvisch (Martinus) ??-05-1616 ??-11-1624 Zierikzee
ds. T. Damman (Tobias) ??-??-1624 Zonnemaire ??-??-1638 Zierikzee
ds. L. de Wasier (Levinus) 06-06-1638 Kerkwerve 29-05-1644 Terneuzen
ds. J. Eduardi (Johannes) ??-07-1644 conrector Goes 09-05-1652 Domburg
ds. J. Pipardus (Johannes) ??-04-1652 kandidaat ??-??-1662 overleden
ds. J. a Kerckhoven (Johannes) 13-04-1662 Renesse 30-11-1670 Sommelsdijk
ds. B. Kousemaker (Balduinus) ??-??-1671 Schoondijke 08-02-1680 Sas van Gent
ds. T. Saal (Theodorus) ??-??-1680 kandidaat ??-??-1685 overleden
ds. I. Bisschop (Isaac) ??-??-1686 kandidaat ??-??-1695 overleden
ds. A. van Rijssel (Adrianus) ??-??-1695 kandidaat ??-??-1699 Vianen
ds. W. Muller (Wilhelmus) ??-01-1701 kandidaat ??-??-1705 dienst neergelegd
ds. A. Fechierre (Abel) ??-??-1706 legerpred. 23-11-1719 emeritus
01 ds. J. Steenhuizen (Johannes) 24-11-1720 kandidaat 14-03-1728 Sint Maartensdijk 01
01 ds. P.J. Pedecoeur (Petrus Johannes) 06-06-1728 kandidaat Middelburg 16-09-1742 Wissenkerke 01
01 ds. J. van Cleeff (Jacobus) 02-12-1742 Sirjansland 21-11-1784 emeritus 00
01 ds. I. Beausar (Izaak) 22-05-1785 Schoondijke 19-10-1788 Woubrugge 01
02 ds. B. van Weemen (Bernardus) 29-03-1789 Akersloot 02-06-1793 Leeuwarden 02
02 ds. J. Schoenmakers (Jeremias) 18-05-1794 Wijngaarden 01-04-1798 Heusden 02
02 ds. G.H. Schutter (Gerbrand Hendrik) 09-12-1798 t Waal 24-09-1840 overleden 00
01 ds. B. Gewin (Bernardus) 07-11-1841 kandidaat 24-04-1853 Oud-Loosdrecht 01
04 ds. L.H.F. Creutzberg (Lodewijk Hendrik Frederik) 15-01-1854 kandidaat 18-09-1859 Zeist 07
01 ds. T.J. van Stipriaan Luiscius (Theodorus Jacobus) 11-12-1859 kandidaat 07-10-1866 Scherpenzeel (Gld.) 05
06 ds. J.T.F.U. Lauts (John Thomas Frederik Ulrich) 19-05-1867 Vrouwenpolder 20-03-1870 Leerbroek 04
04 ds. J.A. de Vlieger (Jan Anthonie) 12-03-1871 kandidaat 19-07-1874 Katwijk aan Zee 06
15 ds. F.W. Stutterheim (Frederik Willem) 25-06-1876 voorheen Middelburg-elg 10-11-1878 Austerlitz 01
07 ds. L.A.F. Creutzberg (Louis August Frederik) 14-03-1880 kandidaat Woudenberg 10-10-1886 Beekbergen 14
03 ds. B. Bollee (Boudewijn) 06-03-1887 kandidaat Harderwijk 29-12-1889 Rumpt 04
04 ds. P.A. Klap (Pieter Adriaan) 01-03-1891 kandidaat Katwijk aan den Rijn 09-05-1897 Velsen 03
03 ds. G. Smit (Gerard) 09-01-1898 kandidaat Kruiningen 18-09-1904 Makkum 01
02 ds. C.J.L. Ruijsch van Dugteren (Carel Jacob Lodewijk) 18-12-1904 kandidaat Strijen 15-12-1907 Transvaal (Z-Afrika) 01
02 ds. W.H. Weeda (Willem Hendrik) 28-06-1908 Cadzand 19-12-1943 emeritus 01
02 ds. C.L. van den Broeck (Corstiaan Louis) 07-04-1946 Terheijden (N-Br.) 25-09-1949 Zwammerdam 02
05 ds. W. Radstake (Willem) 08-10-1950 kandidaat Rotterdam 29-07-1956 Rotterdam-Kralingen 01
01 ds. G.J. Rijks (Gerrit Jan) 16-09-1956 kandidaat Amersfoort 29-10-1961 Deventer 02
01 ds. H.J. Groenewegen (Hendrik Jakobus) 12-11-1961 vicaris Gravenhage 21-05-1967 Schiedam 03
02 ds. H. Ommering (Hendrik) 24-09-1967 kandidaat Schiedam 07-11-1971 Glanerbrug 01
06 ds. M.C. van der Meer (Martinus Cornelis) 11-11-1973 kandidaat Rotterdam 11-09-1977 Sassenheim 02
04 ds. J. Plante (Johan) 17-12-1978 kandidaat Utrecht 24-04-1983 Dinxperlo 01
02 ds. W. Vijfvinkel (Willem) 10-06-1984 zendingspred. GZB 15-01-1989 Vaassen 01
03 ds. J.C. Hanekamp (Johan Carel) 28-10-1990 Breedevoort 31-12-1994 emeritus 00
01 ds. J. de Haan (Jorrit) 05-05-1996 Geertruidenberg – Made 30-04-2000 emeritus 00
01 ds. R.R.J. de Bruijn (Reijer Rutgerus Jan) 01-07-2001 kandidaat Rotterdam 30-09-2008 ontheven 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. A. van der Ploeg (Adam) ??-??-2010 emeritus Bruinisse
ds. H.G.W. Groot Karsijn (Edwin) (mobiliteitspool PKN) 13-11-2016 kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-10-1788 H. Schagen van Leeuwen Giessen
02 21-11-1788 B. van Weemen Akersloot


Beroepen vacature 1793:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-09-1793 H. van Meerten Wadenoijen
02 01-10-1793 J. Schoenmakers Wijngaarden


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-04-1798 N. van Steenbergen Goudriaan
02 17-06-1798 G.H. Schutter Tull en t Waal


Beroepen vacature 1853:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1853 J. Drost Almkerk
02 ??-07-1853 H.C.G. Schijvliet Bennekom
03 ??-08-1853 H.C.G. Schijvliet (2e keer) Bennekom
04 ??-10-1853 L.H.F. Creutzberg kandidaat


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1866 G.J. van Lindonk Burum
02 ??-09-1866 J.H. Gravenstein Serooskerke
03 ??-10-1866 G.C. Boomer Ritthem
04 ??-12-1866 B.A. de Jong Hoogvliet
05 ??-01-1867 M.J. Wentink Loon op Zand
06 ??-02-1867 J.T.F.U. Lauts Vrouwenpolder


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1870 C. de Wilde Poortvliet
02 ??-08-1870 J.C. Eijkman kandidaat
03 ??-09-1870 C.J.L. Ruijsch van Dugteren Sint Annaland
04 ??-10-1870 J.A. de Vlieger kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1874 J.G. Klomp kandidaat Utrecht
02 ??-08-1874 A. Voorhoeve kandidaat
03 ??-09-1874 G. Vlug kandidaat
04 ??-10-1874 J.G. Bruining kandidaat
05 ??-11-1874 D.C.C. Stap kandidaat
06 ??-12-1874 H. van Druten kandidaat
07 ??-01-1875 G.C. Boomer Ritthem
08 ??-02-1875 P.G. Datema kandidaat
09 ??-05-1875 F.A. Franssen kandidaat
10 ??-06-1875 D.J. Veen kandidaat
11 ??-07-1875 A.J.T. Jonker kandidaat
12 ??-09-1875 J. Groenewegen Rilland-Bath
13 ??-11-1875 J. van den Bergen kandidaat
14 ??-02-1876 P.D. Schouw Santvoort Leiderdorp
15 ??-05-1876 F.W. Stutterheim voorheen Middelburg-elg


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1878 W. van den Bijtel kandidaat
02 ??-02-1879 J. van den Bergen Oostkapelle
03 ??-03-1879 J.P. van der Land Wons
04 ??-06-1879 J.J.C. van Toorenenbergen kandidaat
05 ??-09-1879 C.J. Lammerink kandidaat
06 ??-10-1879 J. Politiek kandidaat
07 ??-11-1879 L.A.F. Creutzberg kandidaat Woudenberg


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1886 C.J. Six Dijkstra kandidaat Cadzand
02 ??-10-1886 C.J. Montijn Sint Philipsland
03 ??-11-1886 B. Bollee kandidaat Harderwijk


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1890 L.M. van Noppen Zwartsluis
02 ??-05-1890 J.P. van Melle kandidaat
03 ??-06-1890 J.J. de Kat Angelino Deil
04 ??-09-1890 P.A. Klap kandidaat Katwijk aan den Rijn


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1897 G. van Hoogstraten kandidaat
02 ??-07-1897 H.J. Couvee Kerkwerve
03 ??-09-1897 G. Smit kandidaat Kruiningen


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1904 P.J. Steinsz Stavenisse
02 ??-09-1904 C.J.L. Ruijsch van Dugteren kandidaat Strijen


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1907 J.J. Homburg Groede
02 ??-03-1908 W.H. Weeda Cadzand


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1945 G.H. van Willenswaard Ellewoutsdijk
02 ??-12-1945 C.L. van den Broeck Terheijden


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1949 A. Kentie Tzum
02 ??-11-1949 W.R. Ambrosius Leerdam
03 ??-12-1949 A. Baas Baardwijk-Drunen
04 ??-03-1950 L.H.W. Theunissen Aagtekerke
05 ??-05-1950 W. Radstake kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1956 G.J. Rijks kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1961 H.J. Groenewegen vicaris Gravenhage


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1967 J.J. Koopman kandidaat Driebergen
02 ??-06-1967 H. Ommering kandidaat Schiedam


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1972 H.P. van der Horst vicaris Utrecht
02 ??-06-1972 G.H. van der Graaf kandidaat Utrecht
03 ??-08-1972 K.W. Slik Groningen
04 ??-09-1972 M.H. Geertsema Hendrik-Ido-Ambacht
05 ??-11-1972 J.K. Vlasblom kandidaat Rotterdam 04
06 ??-10-1973 M.C. van der Meer kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1977 J.J.C. Dee kandidaat Oegstgeest
02 ??-12-1977 H.O. Molenaar kandidaat Scheveningen
03 ??-03-1978 H. Schipaanboord kandidaat Utrecht
04 ??-11-1978 J. Plante kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1983 L. den Breejen kandidaat Vianen
02 ??-03-1984 W. Vijfvinkel zendingspred.


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1989 A.N. Rietveld Amerongen-Overberg
02 ??-03-1990 E. van der Sluis Maasdam-Cillaarshoek
03 ??-07-1990 J.C. Hanekamp Breedevoort


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1995 J. de Haan Geertruidenberg-Made


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-2001 R.R.J. de Bruijn kandidaat Rotterdam


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018