Index >

Noorden Hervormde Gemeente


Classis: * Alphen ad Rijn
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Ter Aar
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Noorden opgericht in 1588:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H. Westhovius (Henricus) ??-??-1588 afgezet Etersheim ??-??-1593 overleden
ds. H. Reineri (Henricus) ??-??-1593 Ter Aar 09-08-1611 emeritus
ds. N. Osterhaern (Nicolaus) ??-??-1612 kandidaat ??-??-1619 afgezet > remonstrant
ds. S.A. Bucaeus (Samuel Amandi) 31-10-1619 kandidaat ??-??-1625 Waddinxveen
ds. C. Paludanus (Cornelius) ??-??-1625 kandidaat ??-??-1637 overleden
ds. S. Vossius (Samuel) 08-11-1637 kandidaat ??-??-1675 emeritus
ds. J. de Baudous (Jacobus) ??-??-1675 kandidaat 25-12-1693 overleden
ds. P. Resler (Petrus) 16-01-1695 kandidaat 14-04-1731 overleden
01 ds. L. Zegers Rijser (Lambertus) 27-01-1732 kandidaat Amsterdam 07-04-1737 Nijkerk 01
01 ds. A. Exters Hellenius (Abraham) 22-09-1737 kandidaat Leiden 04-09-1746 Schoonhoven 02
01 ds. D. ten Dall (Didericus) 12-03-1747 kandidaat De Lier 13-08-1752 overleden 00
01 ds. A.G. Blanken (Arnoldus Gasparus) 13-05-1753 kandidaat Gravenhage 08-09-1776 emeritus 01
01 ds. D. Bresser (Dirk) 15-09-1776 Hagestein 02-09-1797 overleden 00
01 ds. J.H. Aldenrahd (Johannes Hendrikus) 28-05-1798 kandidaat 03-04-1803 Rijnsburg 04
01 ds. P.G. Jongbloed (Petrus Gerardus) 08-01-1804 kandidaat 17-09-1809 Westwoud - Binnenwijzend01
03 ds. T. Vermaasen (Tieleman) 07-04-1811 kandidaat Leiden 31-10-1813 Oud-Loosdrecht 01
02 ds. H. van Steeden (Hendrik) 05-06-1814 hulppred. Amsterdam 29-06-1817 Maurik 01
01 ds. M.L. Bonzet (Matthijs Louis) 09-11-1817 Kamerik 25-08-1822 Denekamp 04
01 ds. A. Nagel (Adolf) 09-03-1823 Eethen - Drongelen 26-10-1828 Noordeloos 02
01 ds. A. Fonhoff (Aarnout) 05-04-1829 Yerseke 28-06-1846 emeritus 00
01 ds. J.G. Blaauw (Jean Gerard) 22-11-1846 kandidaat 30-09-1855 Elst (Utr.) 01
01 ds. W.C. Groenevelt (Willem Christiaan) 05-04-1856 kandidaat 19-12-1858 Monnikendam 01
01 ds. P.A. de Bruine (Philip Antoine) 15-05-1859 kandidaat 21-05-1866 Harich 01
01 ds. F. Hopster (Frederik) 02-09-1866 kandidaat 15-08-1869 Veen 06
01 ds. E.W. Heinecken (Eduard Wilhelm) 12-12-1869 kandidaat 01-12-1872 Renswoude 08
53 ds. O.J. van Rootselaar (Otto Johann) 16-05-1909 kandidaat Leiden 27-08-1911 Polsbroek 02
14 ds. W.J. van Lokhorst (Willem Jan) 23-07-1916 kandidaat Alphen aan den Rijn 22-06-1919 Bennekom 16
05 ds. D. Bax (Daniel) 31-10-1920 Asperen 25-05-1924 Oude Tonge 07
11 ds. J. Zwijnenburg (Jan) 28-09-1941 kandidaat Reeuwijk 10-06-1946 Huizen 07
04 ds. W.G.G. van Voorthuizen (Wouter Gerhardus Gijsbertus) 12-10-1947 kandidaat Zeist 15-12-1949 ontheven 00
07 ds. J. Bos (Johannes) 04-11-1951 kandidaat Capelle aan den Ijssel04-03-1956 Wierden 02
03 ds. A. van der Kooij (Arie) 23-09-1956 Zuilichem - Nieuwaal 30-04-1976 emeritus 00
01 ds. A.J. Zoutendijk (Andries Johannes) 22-01-1978 kandidaat Delft 19-09-1982 Groningen 02
01 ds. M.D. Geuze (Matthijs Dirk) 08-04-1984 Sint Annaland 16-07-1995 Nunspeet 03
01 ds. J.A.W. Verhoeven (Jan Adriaan Wilhelm) 28-01-1996 zendingspred. 13-08-2000 Oudewater 02
01 ds. M.J. van Oordt 07-01-2001 kandidaat Oudewater 07-08-2005 Hendrik-Ido-Ambacht 04
03 ds. L.J. Vogelaar (Laurens Jan) 18-02-2007 kandidaat Rotterdam 18-06-2011 Gravenhage 04
01 ds. D.G.R.A. Beekman (Dries Gerrit Roel Aalt) 30-09-2012 hulppred. t Harde 15-04-2018 Ede 04

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.J. ’t Hart (Jacobus Johannes) 1881 1883 ’s-Gravenhage
J. van Drunen (Johannes) 1884 1890 uitgetreden > Woerdense Verlaat-dolerend
D. van der Togt (Dirk) 1891 27-09-1908 Vijfhuizen


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-02-1810 G. Mettengang Huizen
02 ??-10-1810 K. Heicop ten Ham kandidaat > afgekeurd
03 ??-12-1810 T. Vermaasen kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1813:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-10-1813 T. Sanders Kortenhoef
02 17-02-1814 H. van Steeden kandidaat


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1873 A.J. Eijkman Kesteren
02 ??-05-1874 T.J. Ringeling kandidaat
03 ??-08-1874 P.F. van den Berg kandidaat
04 ??-10-1874 J.G. Bruining kandidaat
05 ??-11-1875 E. Japchen kandidaat
06 ??-05-1876 F. Oberman kandidaat
07 ??-06-1876 J.P. van der Land kandidaat
08 ??-12-1876 J. Heringa kandidaat
09 ??-05-1877 E.J. Homoet kandidaat
10 ??-06-1877 F. van Gheel Gildemeester kandidaat
11 ??-12-1881 E.A. Lazonder Zegveld
12 ??-09-1882 A.J. Loois Aalsmeer
13 ??-11-1883 J. Vonk De Meern
14 ??-11-1884 J.F. Verhoeff kandidaat
15 ??-09-1885 M.H. Bolkestein Hierden
16 ??-12-1886 M.J. Bouman De Meern
17 ??-12-1889 F. Hopster Moerdijk
18 ??-12-1898 A.F. Krull Mijdrecht
19 ??-04-1900 P. Bongers Kamerik
20 ??-05-1900 B. Tichelman kandidaat Utrecht
21 ??-07-1900 A.M. den Oudsten kandidaat Streefkerk
22 ??-10-1900 P.N. Pikaar kandidaat Dieren
23 ??-11-1900 L. van Mastrigt kandidaat Rotterdam-Overschie
24 ??-02-1901 P.N. Gijsman kandidaat Aalsmeer
25 ??-06-1901 J. de Zeeuw kandidaat ’s-Gravendeel
26 ??-09-1901 J.A. Radix kandidaat Woerden
27 ??-12-1901 J.J.H. Klomp kandidaat ’s-Gravenhage
28 ??-02-1902 J. Hoogenraad kandidaat Scheveningen
29 ??-05-1902 T.J.L. Ruijs kandidaat Kampen
30 ??-09-1902 J. Laurense kandidaat Fijnaart
31 ??-12-1902 E. Warmolts kandidaat Hilversum
32 ??-05-1903 W.W. van Haaften kandidaat Sliedrecht
33 ??-08-1903 J. Pannebakker kandidaat Utrecht
34 ??-11-1903 H. Altevogt kandidaat Rotterdam
35 ??-04-1904 J.F. Lijsen kandidaat Utrecht
36 ??-06-1904 J. Booij kandidaat Woerden
37 ??-10-1904 J.A.A. Ouwejan kandidaat Utrecht
38 ??-12-1904 W. de Lange kandidaat Woudenberg
39 ??-03-1905 D.J. Peterse kandidaat Utrecht
40 ??-06-1905 M. Niemeijer kandidaat Vuursche
41 ??-09-1905 F. Postma kandidaat Blauwkapel
42 ??-12-1905 J. Japchen kandidaat Utrecht
43 ??-03-1906 P. van der Elst kandidaat De Bilt
44 ??-06-1906 J. Kraaij kandidaat Nieuw-Lekkerland
45 ??-09-1906 H.H. van Ameide kandidaat Ouderkerk aan den Amstel
46 ??-12-1906 J.P. van Leusden kandidaat Utrecht
47 ??-03-1907 S. Ybema hulppred. Kamperland
48 ??-06-1907 L.J. van Leeuwen kandidaat Woerden
49 ??-12-1907 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie
50 ??-03-1908 J.H. Koster kandidaat Utrecht
51 ??-06-1908 A.M. den Oudsten Wezep
52 ??-10-1908 N.G. Veldhoen kandidaat Elburg
53 ??-03-1909 O.J. van Rootselaar kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1911 G.A. Pott kandidaat Zetten
02 ??-03-1912 F. Kijftenbelt Nieuwer ter Aa
03 ??-07-1912 J. Haring IJsselstein
04 ??-10-1912 J. Dijkshoorn kandidaat Delft
05 ??-07-1913 G.J. Koolhaas kandidaat Woudenberg
06 ??-08-1913 K. Eekhof Asten
07 ??-12-1913 B.J. Werther Otterlo
08 ??-05-1914 J. Bus hulppred. Alphen aan den Rijn
09 ??-09-1914 P. Kruijt Gouderak
10 ??-01-1915 W.J. Kolkert Ter Aar
11 ??-07-1915 P.K. Datema Muiden
12 ??-09-1915 A. Oskam kandidaat Stolwijk
13 ??-11-1915 S.C. van Wijngaarden kandidaat Zevenhuizen (Z-H.)
14 ??-05-1916 W.J. van Lokhorst kandidaat Alphen aan den Rijn


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1919 J.A. van Boven Ede
02 ??-10-1919 B.N.B. Bouthoorn Nieuwer ter Aa
03 ??-12-1919 W. Deur kandidaat Gouda
04 ??-05-1920 J. Enkelaar kandidaat Ter Aar
05 ??-08-1920 D. Bax Asperen


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1938 J.C. Hooijkaas Dussen-Hank
02 ??-11-1938 A. Barendrecht kandidaat Delft
03 ??-02-1939 H.A. Labrie Goedereede
04 ??-10-1939 A.G. Haring kandidaat Giessendam
05 ??-03-1940 G. Huls hulppred. Ede
06 ??-06-1940 A.A. Koolhaas kandidaat Huizen
07 ??-09-1940 J. van Vliet kandidaat Bleskensgraaf
08 ??-11-1940 J.C. Stelwagen kandidaat Driebergen
09 ??-01-1941 P.J.F. Lamens kandidaat Zaandam
10 ??-05-1941 H.G. Abma kandidaat Ede
11 ??-06-1941 J. Zwijnenburg kandidaat Reeuwijk


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1946 J. van Wier kandidaat Amstelveen
02 ??-11-1946 A.J. Wijnmaalen Leerbroek
03 ??-01-1947 J.C. Hooykaas Arnemuiden
04 ??-07-1947 W.G.G. van Voorthuizen kandidaat Zeist


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1950 W.L. Mulder Maartensdijk
02 ??-06-1950 H. van Amstel kandidaat Goudswaard
03 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
04 ??-11-1950 S. Gerssen hulppred. Putten
05 ??-03-1951 A.J. Jorissen kandidaat Rijssen
06 ??-05-1951 G.J. Jansen kandidaat Wezep
07 ??-07-1951 J. Bos kandidaat Capelle aan den IJssel


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1956 A.J. Mulder kandidaat Dordrecht
02 ??-04-1956 E.J. Schimmel Hei- en Boeicop
03 ??-05-1956 A. van der Kooij Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1977 A.J. Zoutendijk kandidaat Delft


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-11-1983 M.D. Geuze Sint Annaland


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-10-1995 J.A.W. Verhoeven zendingspred, wonend Putten


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-09-2000 M.J. van Oordt kandidaat Oudewater


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-03-2006 M. Klaassen kandidaat Rhenen
02 23-06-2006 L.W. den Boer kandidaat Nieuw-Beijerland
03 07-11-2006 L.J. Vogelaar kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-05-2012 K.E. Schonewille Gravenmoer 06
02 14-07-2012 D.G.R.A. Beekman kandidaat Doornspijk 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 18 december 2018