Index >

Maartensdijk Hervormde Gemeente


Classis: * Utrecht
Provincie: Utrecht
Ring: Utrecht
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Maartensdijk opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. T.J. Goys (Theodoris Johannis) ??-??-1592 Vleuten ??-??-1598 afgezet
ds. H. Godefridi (Halewinus) 13-01-1604 kandidaat ??-02-1609 Heusden
ds. C. de Leeuw (Cornelius) 07-04-1609 kandidaat ??-12-1614 Asperen
ds. H.R. Welsingius (Henricus Rutgerus) 31-03-1615 kandidaat 26-08-1619 afgezet
ds. C. van Emelenbroek (Cornelius) 10-12-1620 Schalkwijk ??-12-1639 overleden
ds. C. Bergius (Cornelius) 06-09-1640 Moskou ??-03-1653 overleden
ds. D. Montanus (David) 04-09-1653 kandidaat ??-08-1656 Sluis
ds. N. van der Sandt (Nicolaus) 06-09-1657 kandidaat ??-03-1662 overleden
ds. P. Berchman (Philippus) 29-06-1662 kandidaat ??-11-1666 overleden
ds. W. van Rhijn (Wilhelmus) 31-03-1667 kandidaat ??-04-1675 West-Zaandam
ds. Q. Best (Quirinus) 06-06-1675 kandidaat ??-07-1678 IJsselstein
ds. T. Wolfskuyl (Theodorus) 08-09-1678 kandidaat ??-??-1689 overleden
ds. Z. van Eyndhoven (Zacharias) 03-07-1689 kandidaat ??-06-1707 afgezet
ds. H. Kroes (Hermanus) ??-05-1708 kandidaat 15-12-1749 overleden
01 ds. H.D. van der Horst (Henricus Daniel) 20-12-1750 kandidaat Schoonhoven 03-10-1756 Ned. Oost-Indie 01
01 ds. T. Appels (Thomas) 27-03-1757 kandidaat Utrecht 24-06-1764 Bodegraven 01
01 ds. W. Kock (Wilhelmus) 02-12-1764 kandidaat Woerden 26-06-1768 Papendrecht 01
01 ds. J. Prinse (Johannes) 02-10-1768 kandidaat Utrecht 16-12-1770 Lekkerkerk 01
01 ds. J.P. Bodde (Johannes Petrus) 14-04-1771 kandidaat s-Gravenhage ??-11-1784 emeritus 00
01 ds. J.H. van der Palm (Johannes Henricus) 28-03-1785 kandidaat 16-09-1787 ontslag genomen 00
02 ds. C. Kumsius (Cornelis) 28-09-1788 kandidaat Meeuwen 14-11-1790 Nieuwerkerk aan den IJssel03
02 ds. J.A. Lotze (Johannes Antonius) 15-05-1791 kandidaat ??-??-1805 universiteit Franeker 01
01 ds. J.J. van Beuningen (Johannes Jacobus) 22-09-1805 kandidaat Utrecht 11-11-1810 Harlingen 01
01 ds. H.J. Eijkmans (Hendrik Jacob) 27-01-1811 kandidaat 16-06-1816 Alblasserdam 05
01 ds. A.H. Blaauw (Anthony Hester) 13-10-1816 kandidaat 07-10-1827 Zonnemaire 02
01 ds. A.C. de Meijier (Adriaan Cornelis) 10-02-1828 kandidaat 19-02-1832 Voorburg 05
01 ds. E.J. van Spankeren (Eduard Jacob) 03-06-1832 kandidaat 25-06-1837 Zuidland 02
01 ds. J.W. Middelburg (Jan Willem) 24-09-1837 kandidaat 31-03-1857 emeritus 00
01 ds. L.H. Slotemaker (Lambertus Hendrik) 05-07-1857 kandidaat 29-09-1861 Hoorn 01
01 ds. S.L. ten Hove (Samuel Louis) 22-12-1861 kandidaat 29-10-1865 Hoorn 01
02 ds. J.H. Klomp (Jan Hendrik) 18-03-1866 kandidaat 10-01-1869 Polsbroek 01
01 ds. H. Schouw Santvoort (Herman) 13-06-1869 kandidaat 29-03-1874 emeritus 01
03 ds. J.M. Rutte (Jacobus Marie) 01-11-1874 Arnemuiden 30-04-1876 Bunschoten 03
12 ds. W.J.G. Aalders (Willem Jan Goossens) 20-01-1878 kandidaat 30-10-1881 Kampen 07
05 ds. F. Kijftenbelt (Frederik) 26-11-1882 kandidaat 13-09-1885 Hoevelaken 04
03 ds. C.H. Callenbach (Carel Hendrik) 12-09-1886 Hien-Dodewaard 12-05-1889 Hollandscheveld 02
06 ds. J. Beijer (Johannes) 03-08-1890 Hierden 30-07-1893 Eemnes-Binnen 11
01 ds. W.E. Noordink (Willem Eliza) 26-11-1893 Cubaard 31-08-1911 emeritus 01
13 ds. H. Doornveld (Harmen) 07-12-1913 Oudewater 28-09-1919 emeritus 01
04 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelis) 15-08-1920 Vuursche 27-05-1923 Kootwijk 01
04 ds. E.V.J. Japchen (Eduard Victor Joseph) 02-10-1927 Kockengen 03-04-1932 Waarder 16
10 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 01-04-1934 Opheusden 31-08-1942 emeritus 01
04 ds. J.H. Koster (Johannes Hermanus) 07-11-1943 Montfoort 30-04-1947 emeritus 00
05 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) 05-09-1948 Rijssen 01-04-1951 Houten 13
04 ds. A.J. Wijnmaalen (Abraham Jacob) 02-03-1952 Oldebroek 30-04-1979 emeritus 22
07 ds. D. Heemskerk (Dirk) 12-01-1983 kandidaat Katwijk aan Zee 19-06-1988 Ouddorp 02
01 ds. H. Zweistra (Hendrik) 10-11-1988 Wouterswoude 10-07-1994 Leerbroek 06
10 ds. B. Reinders 02-06-1999 kandidaat Rijssen 30-04-2004 losgemaakt > Maartensdijk-hhg00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
W. van Leeuwen ??-??-1925 Dordrecht
G.H. Kruijmer 01-09-2009 Vuursche


Beroepen vacature 1787:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-05-1788 P.J. Resler Vuursche
02 06-06-1788 C. Kumsius kandidaat Meeuwen


Beroepen vacature 1791:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-12-1790 J. de Waal Garderen
02 03-03-1791 J.A. Lotze kandidaat


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1865 W. Koelman kandidaat
02 ??-12-1865 J.H. Klomp kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1868 H. Schouw Santvoort kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1874 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
02 ??-06-1874 P. Deetman Nijkerk
03 ??-08-1874 J.M. Rutte Arnemuiden


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1876 J. van Meulen Hedel
02 ??-07-1876 C.P.N. Pikaar Zevenbergen
03 ??-08-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
04 ??-10-1876 P. Bartstra Klundert
05 ??-12-1876 C.L.D. van Coeverden Adriani Harderwijk
06 ??-02-1877 P.C. van der Horst Gorinchem
07 ??-03-1877 H. Bax Doornspijk
08 ??-05-1877 J.G. Ormel Sint Maartensdijk
09 ??-06-1877 J. Noordink Wesrijp-Baijum
10 ??-08-1877 E.A. Lazonder Oldebroek
11 ??-09-1877 J. van der Werff Kesteren
12 ??-11-1877 W.J.G. Aalders kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1881 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-02-1882 H. Bax Doornspijk
03 ??-06-1882 M.H. Bolkestein kandidaat
04 ??-08-1882 W. van den Bergh Schaarsbergen
05 ??-09-1882 F. Kijftenbelt kandidaat


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1885 J.H. Guldenarm Nijland
02 ??-03-1886 J. Vonk Dalfsen
03 ??-04-1886 C.H. Callenbach Hien-Dodewaard


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1889 F. Kijftenbelt Hoevelaken
02 ??-09-1889 W.E.M. Engelberts Ommen
03 ??-11-1889 G. Boer Ermelo
04 ??-01-1890 W.J.G. Aalders Amsterdam
05 ??-04-1890 J. Kok Gouderak
06 ??-05-1890 J. Beijer Hierden


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1893 W.E. Noordink Cubaard


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1911 C.B. Holland Den Ham (Ov.)
02 ??-01-1912 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-03-1912 J.A. van Boven Barneveld
04 ??-04-1912 D.E.J. Hupkes Staphorst
05 ??-06-1912 A. Prins Rouveen
06 ??-07-1912 T.G.C. Rappard Randwijk
07 ??-10-1912 N.C. Bakker Kesteren
08 ??-12-1912 P. Zandt IJsselmuiden-Grafhorst
09 ??-02-1913 P. Kuijlman Oosterwolde (Gld.)
10 ??-04-1913 P. Kruijt Zegveld
11 ??-06-1913 J.H. Koster Wijckel
12 ??-08-1913 B. van der Wal Hoevelaken
13 ??-10-1913 H. Doornveld Oudewater


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1919 H.A. de Geus Veenendaal
02 ??-01-1920 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
03 ??-02-1920 C.J. Leenmans Oosterwolde (Gld.)
04 ??-04-1920 T.G.C. Rappard Vuursche


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1927 T. Lekkerkerker Delft
02 ??-04-1927 J. Bus Aalburg
03 ??-06-1927 P. Kuijlman Houten
04 ??-07-1927 E.V.J. Japchen Kockengen


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1932 H.A. Leenmans Delft
02 ??-05-1932 J.H. Koster Montfoort
03 ??-07-1932 D.E.J. Hupkes Oosterwolde (Gld.)
04 ??-09-1932 D.T. Keck Staphorst
05 ??-12-1932 D.J. van de Graaf Ede
06 ??-02-1933 J.J. Timmer Ermelo
07 ??-05-1933 A.G. Oosterhuis Eemnes-Buiten
08 ??-07-1933 B. Batelaan Barneveld
09 ??-09-1933 J. Bus Bergschenhoek
10 ??-11-1933 N.C. Bakker Opheusden


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1942 H.A. Leenmans Ede
02 ??-12-1942 J.R. Cuperus Doornspijk
03 ??-01-1943 J. Bus Kockengen
04 ??-08-1943 J.H. Koster Montfoort


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1947 L. Vroegindeweij Waddinxveen
02 ??-09-1947 J.T. Doornenbal Oene
03 ??-11-1947 J. Zwijnenburg Huizen
04 ??-01-1948 J.R. Cuperus Doornspijk
05 ??-04-1948 W.L. Mulder Rijssen


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1951 P.J. Dorsman Schelluinen
02 ??-07-1951 J.R. Cuperus Doornspijk
03 ??-09-1951 R.W. Steur Ouddorp
04 ??-12-1951 A.J. Wijnmaalen Oldebroek


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1979 T. de Jong voorheen Rhodesë, wonend Doornspijk
02 ??-05-1980 L.H. Oosten Wouterswoude
03 ??-02-1981 W. Pieters kandidaat Ede
04 ??-06-1981 W. van Hennekeler Loon op Zand
05 ??-01-1982 W. Roos Veen
06 ??-08-1982 S. de Jong Katwijk aan Zee
07 ??-11-1982 D. Heemskerk kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-09-1988 H. Zweistra Wouterswoude


Beroepen vacature 1994:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-10-1994 C. Stelwagen Harskamp
02 26-06-1995 C.M. Buijs Kesteren
03 02-01-1996 A. Vlietstra Driesum
04 23-09-1996 T. de Jong Staphorst
05 18-08-1997 D. Heemskerk Nieuwleusen (deelgem.)
06 18-11-1997 M. van Kooten Montfoort
07 08-06-1998 P. van Bergen Bravenboer Loon op Zand
08 08-11-1998 T. de Jong (2e keer) Staphorst
09 09-02-1999 A. den Hartog Sint Maartensdijk
10 22-03-1999 B. Reinders kandidaat Rijssen


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018