Index >

Jaarsveld Hervormde Gemeente


Classis: * Woerden
Provincie: Utrecht
Ring: Woerden
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Jaarsveld opgericht in 1589:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. I.J. van Byland (Isebrandus Johannis) ??-??-1589 kandidaat ??-??-1594 Ede (Zld.)
ds. J. Campius (Johannes) ??-??-1603 kandidaat ??-??-1611
ds. P. de Fijne (Paschier) ??-??-1611 kandidaat ??-08-1619 afgezet
ds. A. Hellius (Arnoldus) 07-06-1620 kandidaat 30-05-1632 Nieuwpoort
ds. J. van de Velde (Justus) 10-10-1632 Zijderveld ??-02-1666 overleden
ds. J. van de Velde (Johannes) 12-09-1666 kandidaat Jaarsveld 05-05-1671 overleden
ds. J. van Doesburgh (Johannes) ??-04-1672 Beesd ??-05-1674 Kampen
ds. A. van Schaick (Anthonius) 13-06-1675 Zeist 25-07-1681 Landsmeer
ds. C. van Beveren (Cornelis) 21-05-1682 kandidaat ??-??-1691 Ouderkerk aan den IJssel
ds. A. van Binnevest (Aegidius) 25-11-1691 kandidaat ??-??-1705 Ouderkerk aan den IJssel
ds. H. Bogaert (Hiskias) 03-01-1706 kandidaat 21-04-1720 Leerdam
01 ds. W. Kohnen (Warner) 27-10-1720 kandidaat 04-10-1727 overleden 00
01 ds. J. Vrolijk (Johannes) 02-01-1729 kandidaat Gravenhage 05-11-1741 Groot-Ammers 02
01 ds. J. Roos (Johannes) 15-04-1742 kandidaat Gravenhage 30-06-1754 Hien-Dodewaard 02
01 ds. G. de Brouwer (Gijsbert) 26-01-1755 kandidaat 16-07-1767 Haarlem 02
01 ds. C. Leemans (Coenradus) 10-01-1768 kandidaat Rijswijk 08-11-1778 Baardwijk-Elshout 02
01 ds. J.C. ten Ham (Johannes Cornelis) 21-03-1779 kandidaat 04-05-1783 Monnickendam 01
01 ds. J. Kooy (Johannes) 21-09-1783 hulppred. Oostwoud 19-06-1791 Nieuw-Hellevoet 01
01 ds. J.M. Noothoven (Jacob Meinard) 09-10-1791 West-Graftdijk 18-05-1794 Vianen 01
02 ds. C. Colmschate (Coenraad) 02-11-1794 Limmen 24-10-1802 Goes 01
01 ds. M. Benedictus (Michael) 26-12-1802 Poederoijen 03-10-1847 emeritus 02
01 ds. T.C.M. von Baumhauer (Matthieu) 13-02-1848 kandidaat 31-08-1851 Geervliet 01
01 ds. B.L. Verweij (Bernardus Lodewijk) 30-11-1851 kandidaat 27-07-1856 IJsselstein 02
01 ds. T. van Westrheene (Tobias) 09-11-1856 kandidaat 26-04-1863 Rozendaal 01
01 ds. C.H. Boland (Caspar Hendrik) 26-07-1863 kandidaat Voorst 13-11-1870 Brakel 01
15 ds. A.H. den Boer (Arie Hendrik) 09-02-1873 kandidaat 28-10-1877 Muiden 09
05 ds. W.A. Mac Pherson (Willem Antonie) 04-08-1878 kandidaat Schoonhoven 30-12-1883 Westkapelle 02
16 ds. J.G. Dekking (Jacobus Gerardus) 15-04-1888 Zijderveld 21-08-1898 Krimpen aan de Lek 16
10 ds. M. Jongebreur (Martinus) 25-03-1900 kandidaat Ouderkerk aan den IJssel 13-11-1904 Veenendaal 15
03 ds. F.F.J. van de Plassche (Francois Frederik Jacob) 16-04-1905 Hasselt 26-10-1913 Den Ham (Ov.) 14
03 ds. A.C. Enkelaar (Anthonie Cornelis) 09-08-1914 Hedel 18-08-1918 Ter Aar 12
06 ds. L.J. Lammerink (Leonard Johannes) 31-08-1919 Hellouw 05-06-1921 Delft 01
04 ds. E. Schimmel (Evert) 22-01-1922 kandidaat Scherpenzeel (Gld.) 26-04-1925 Lunteren 13
16 ds. J. Hovius (Jan) 29-01-1933 kandidaat s-Graveland 01-12-1935 Ouddorp 01
06 ds. C.C.T. Postma (Cornelis Carel Titus) 07-02-1937 kandidaat Utrecht 23-03-1947 Den Bommel 06
09 ds. J. Enkelaar (Jakobus) 12-09-1948 Leerdam 10-12-1950 Vreeswijk 01
12 ds. I. de Tombe (Izak) 30-11-1952 Zalk - Veecaten 01-05-1961 emeritus 01
03 ds. J.M. de Raad (Jacobus Marinus) 15-10-1961 kandidaat Hei- en Boeicop 06-03-1966 Sint Annaland 01
06 ds. H. Smits (Hendrik) 18-09-1966 kandidaat Hilversum 04-10-1970 Ingen 02
04 ds. P. Molenaar (Pieter) 20-05-1971 kandidaat Lunteren 13-06-1976 Groot-Ammers 10
08 ds. G.J. van Beusekom (Gijsbert Jacobus) 18-09-1977 kandidaat Veenendaal 03-01-1982 Oostwold (Old.) 01
01 ds. P.L. Tolhoek (Pieter Leunis) 02-05-1982 hulppred. Everdingen 06-09-1992 Giessen 08
02 ds. J. van Beek (Jacobus) 25-10-1992 Gravenmoer 30-05-1999 Wierden-West 01
01 ds. J. de Wit (Jan) 05-09-1999 Babylonienbroek 00


Beroepen vacature 1794:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-06-1794 W.F. Weyers Oldenkeppel > afgekeurd
02 25-08-1794 C. Colmschate Limmen


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1870 P. Deetman Bennekom
02 ??-02-1871 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
03 ??-03-1871 J.J.A. Ploos van Amstel Groningen
04 ??-04-1871 P.N. Pikaar Hoogblokland
05 ??-06-1871 C.A. Renier Buren
06 ??-07-1871 H. Timmer Westerouen van Meeteren Aalburg-Heesbeen
07 ??-08-1871 H. Hasselman Heukelum
08 ??-09-1871 S. Kalma Losdorp
09 ??-11-1871 G.J. Vos Katwijk aan Zee
10 ??-01-1872 P.C. van der Horst Zevenhuizen
11 ??-02-1872 A. van Griethuijsen Oud-Alblas
12 ??-04-1872 H.J.P. van der Linden Hoevelaken
13 ??-06-1872 W. Kraijenbelt Ede
14 ??-08-1872 J.G. Ormel Loon op Zand
15 ??-10-1872 A.H. den Boer kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1877 E.A. Lazonder Oldebroek
02 ??-12-1877 J.G. Klomp Lienden
03 ??-02-1878 F.J.C. Schook Garderen
04 ??-05-1878 T.N. Crousaz Noordwijk aan Zee
05 ??-06-1878 W.A. Mach Pherson kandidaat Schoonhoven


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1884 I. Vonk De Meern
02 ??-05-1884 J. Hoogenraad Polsbroek
03 ??-07-1884 G. Klaarhamer Montfoort
04 ??-11-1884 P. Bongers kandidaat
05 ??-01-1885 D.A. van Haselen kandidaat
06 ??-02-1885 C. Hattink Nieuw-Vennep
07 ??-03-1885 J. Bolkestein Gerkesklooster
08 ??-06-1885 M. Gopner Linschoten
09 ??-09-1885 M.H. Bolkestein Hierden
10 ??-12-1885 H. Wildeboer Benthuizen
11 ??-11-1886 J.H. Wensinck Nederlangbroek
12 ??-12-1886 C. Ynzonides Waspik
13 ??-01-1887 C. Hartwigsen kandidaat
14 ??-05-1887 P. Segboer Nieuw-Lekkerland
15 ??-09-1887 P. Segboer (2e keer) Nieuw-Lekkerland
16 ??-11-1887 J.G. Dekking Zijderveld


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1898 H.A. Heijer Lienden
02 ??-08-1898 W. Zijlstra Waddinxveen
03 ??-10-1898 P. Kuijlman Oud-Alblas
04 ??-12-1898 J.M.P. Schippers Blauwkapel
05 ??-02-1899 I. Vonk Oldebroek
06 ??-03-1899 H. Snel Gameren
07 ??-05-1899 A. van der Sluis Monster
08 ??-08-1899 J.C. Klomp Lunteren
09 ??-10-1899 C.J. Leenmans Zetten-Andelst
10 ??-11-1899 M. Jongebreur kand. Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1904 H.A. Heijer Staphorst
02 ??-09-1904 P. de Looze Oud-Vossemeer
03 ??-12-1904 F.F.J. van de Plassche Hasselt


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1913 J. Kraaij Hasselt
02 ??-11-1913 K. van As Moerkapelle
03 ??-03-1914 A.C. Enkelaar Hedel


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
02 ??-08-1918 J.H. Gunning Hoogeveen
03 ??-10-1918 J. Bus Enter
04 ??-12-1918 R. Bartlema Beesd
05 ??-03-1919 H.A. de Geus Veenendaal
06 ??-05-1919 L.J. Lammerink Hellouw


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1921 J.J. Timmer Montfoort
02 ??-07-1921 J. Bus Ouddorp
03 ??-08-1921 J.H.T. Rappard Brakel
04 ??-10-1921 E. Schimmel kand. Scherpenzeel (Gld.)


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1930 D.T. Keck Heteren
02 ??-05-1930 E.V.J. Japchen Maartensdijk
03 ??-06-1930 D. Bax Puttershoek
04 ??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
05 ??-10-1930 P. Kuijlman Doornspijk
06 ??-01-1931 A. van Willigen s-Grevelduin-Capelle
07 ??-04-1931 D.E.J. Hupkes Oosterwolde (Gld.)
08 ??-05-1931 J.R. Cuperus kandidaat Utrecht
09 ??-06-1931 W. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
10 ??-09-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
11 ??-12-1931 A.M. den Oudsten Elburg
12 ??-03-1932 I. Kievit Baarn
13 ??-08-1932 J.G. Woelderink Vreeswijk
14 ??-09-1932 F. van der Hee kandidaat Veenendaal
15 ??-10-1932 E.J. Beens kandidaat Oudenrijn
16 ??-11-1932 J. Hovius kandidaat s-Graveland


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1935 H.A. Labrie kandidaat Vianen
02 ??-12-1935 R.W. Steur kandidaat Burgh
03 ??-02-1936 G. Lans kandidaat Huizen
04 ??-05-1936 J.W. van der Linden kandidaat Utrecht
05 ??-09-1936 M. Verkerk kandidaat Amsterdam-Noord
06 ??-11-1936 C.C.T. Postma kandidaat Utrecht