Index >

Hoogland Hervormde Gemeente


Classis: Amersfoort
Provincie: Utrecht
Ring: Amersfoort
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hoogland opgericht in 1836:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Amersfoort
-
01 J.G. Dornseiffen 13-05-1838 hulppred. Hoogland 30-10-1864 emeritus 00
01 E.C. van Baerle (Eduard Constant) 23-04-1864 hulppred. Austerlitz 15-11-1868 Zuilichem-Nieuwaal 04
01 H.B. Noorda (Hendrik Bentum) 11-04-1869 Urk 08-10-1871 Jutphaas 06
04 H.W. Brandt (Hendrik Wilhelmus) 01-09-1872 voorheen Zuid-Afrika 26-10-1873 Austerlitz 01
01 M.J. Bouman (Marcus Jan) 10-05-1874 Voorst 17-02-1878 Baambrugge 20
01 J.J. Richard (Jacobus Jeremias) 16-06-1878 Vlissingen 01-09-1889 emeritus 11
04 L.H.F. Creutzberg (Lodewijk Hendrik Frederik) 20-04-1890 g.v. Heemstede 29-04-1893 overleden 00
02 W. Willems (Willem) 07-10-1894 Langerak 12-01-1895 overleden 00
03 J.D. Bierens de Haan (Johannes Diederik) 07-06-1896 Ootmarssum 27-01-1901 Roosendaal (N-B) 02
01 J. Riemens (Johannes) 17-03-1901 kandidaat Rotterdam 13-09-1908 Dedemsvaart 02
01 J.J. Thomson (Jan Jacobus) 20-12-1908 kandidaat Bredevoort 25-04-1920 ambt neergelegd 01
01 E. Reeser (Emile) 06-02-1921 kandidaat s-Gravenhage 15-09-1929 Winterswijk 03
01 C.J. Warners (Cornelis Jacobus) 26-01-1930 vlootpred. Haarlem 19-04-1934 emeritus 00
01 W.C. Posthumus Meyjes (Willem Christiaan) 23-09-1934 Rotterdam 30-04-1946 emeritus Amersfoort 02
02 O.S. Jellema (Otto Samuel) 31-08-1947 Beilen 30-04-1955 emeritus 00
01 H.J. Bodisco Massink (Hendrik Jan) 01-09-1957 kandidaat Utrecht 31-07-1965 overleden 00
03 A. Corbijn van Willenswaard (Anton) 19-06-1966 Strijen 30-04-1972 g.v. Groningen 01
01 D.J.J. Wolthuis (Dirk Jacob Jan) 13-08-1973 Klazienaveeen-Zwartemeer 28-10-1979 Oenkerk 01
02 A.W. Berkhof (Albertus Wilhelmus) 22-02-1981 Holten 16-08-1987 Blaricum 01
01 J.J. van Oord (Jan Jasper) 24-04-1988 Wierden-deelgemeente 31-07-2006 emeritus 00
-
2e predikantsplaats sedert 1993
01 mw.A. Dekker (Annemieke) (p-t) 09-05-1993 Garijp 31-12-1999 emeritus 00
01 S.J.R. Rosmolen (Simon Jacob Rene) (p-t) 09-05-1993 Garijp 30-04-2003 emeritus 00
-
3e predikantsplaats sedert 2000
01 mw.A.S. Sprotte (Anette Sybille) 19-11-2000 Oosterhout-Ressen-Lent
01 mw.R.A.H.M. Klein Kranenburg (Rolinka) 03-06-2007 ontheven Abbenes
-
bijzondere werkzaamheden
01 P.L.R. van der Spoel (Ron) (missionair pred.) 27-08-2006 Harderwijk

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.G. Dornseiffen 15-05-1836 kandidaat 12-05-1838 pred. Hoogland


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 17 augustus 2018