Index >

Gouderak Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gouda
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Gouderak opgericht in 1658:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
01 ds. G. Wiltvang (Gualtherus) ??-??-1658 kandidaat 14-08-1684 overleden
01 ds. C. van Zuren (Casparus) 26-08-1685 Amerika 07-10-1708 overleden
01 ds. J. van Zuren (Johannes) 29-01-1708 hulppred Gouderak 28-11-1739 overleden
02 ds. J.G. Staringh (Jacobus Gerardus) 26-02-1741 Hummelo 26-11-1804 overleden 01
01 ds. P. Lietaert (Petrus) 12-05-1805 Groot-Ammers 10-10-1830 emeritus 02
01 ds. H. Bron (Hendrik) 12-12-1830 t Woudt 31-10-1861 overleden 04
01 ds. J. Moulijn (Jacob) 09-03-1862 kandidaat 16-10-1864 Amerongen 01
03 ds. J.A. van Wijk (Johannes Arnoldus) 21-05-1865 Bunschoten 07-06-1874 t Woudt 07
01 ds. Th. Hoog (Thomas) 04-10-1874 Sluipwijk 12-10-1879 Bennebroek 03
03 ds. P.F. van der Steen (Petrus Francois) 04-04-1880 Kockengen 24-09-1882 Charlois 05
15 ds. J. Kok (Jacob) 14-12-1884 Wijk bij Heusden 10-05-1891 Opheusden 12
19 ds. F.F.J. van der Plassche (Francois Frederik Jacob) 26-11-1893 Leerbroek 13-06-1897 Hasselt 18
04 ds. K. Eekhof (Karel) 02-01-1898 Werkhoven 30-09-1900 Rouveen 02
02 ds. C. Verhagen (Cornelis) 31-03-1901 Zuilen 15-06-1913 emeritus 02
02 ds. P. Kruijt (Pieter) 12-10-1913 Zegveld 08-10-1916 Nieuwe-Tonge 17
12 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) 05-05-1918 Arnemuiden 15-12-1918 Garderen 01
11 ds. M.B. Verkerk (Marcus Bron) 11-07-1920 Polsbroek 13-07-1924 Puttershoek 09
18 ds. C.J. Leenmans (Casimir Johannes) 06-05-1928 emeritus Zeist 28-09-1930 emeritus 01
19 ds. T.H. Oostenbrug (Teunis Hessel) 23-12-1934 kandidaat Genemuiden 12-06-1938 Grevelduin-Capelle 12
16 ds. J. van Vliet (Jan) 15-12-1940 kandidaat Bleskensgraaf 07-04-1946 Hellouw 01
33 ds. J. Plomp (Jacobus) 20-01-1952 kandidaat Meerkerk 28-04-1966 overleden 01
07 ds. H. Smit (Herbert) 26-05-1969 kandidaat Gouda 26-08-1973 IJsselmuiden 10
10 ds. P.A. Vlok (Peter Albertus) 31-03-1975 kandidaat Wageningen 18-04-1999 emeritus 02
02 ds. B.E. Weerd (Beert Egbert) 30-04-2000 kandidaat Utrecht 29-08-2004 Wierden 01
01 ds. A. Schroten (Albert) 10-04-2005 hulppred. Meerkerk 27-02-2011 Leerdam 03
01 ds. G. Lugthart (Gerrit) 19-06-2011 hulppred. Dirksland 03-07-2016 Katwijk aan Zee 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
S. van Wagtendorp (Simon) 14-04-1697 kandidaat
H. van Drunis (Henricus ??-??-1701 kandidaat
J. van Zuren (Johannes) ??-??-1704 kandidaat 1708 pred. Gouderak
B. Oosterom (Bas) ??-??-2004 emeritus Oudewater


Beroepen vacature 1739:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-09-1740 J. Vrolijk Jaarsveld > afgekeurd
02 30-11-1740 J.G. Staringh Hummelo


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1864 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Koudekerke
02 ??-12-1864 H.W. Creutzberg Blauwkapel
03 07-02-1865 J.A. van Wijk Bunschoten


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1879 G.J. van Limburgh Thamen aan den Amstel
02 ??-12-1879 A.H. den Boer Muiden
03 ??-01-1880 P.F. van der Steen Kockengen


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1882 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-11-1882 W.E. Noordink Hagestein
03 ??-01-1883 W.A. Houbolt Westbroek > eerst aangenomen
04 ??-03-1883 F. van Spall Leimuiden
05 ??-05-1883 A.J. Loois Aalsmeer
06 ??-06-1883 J.L. de Heer Nootdorp
07 ??-07-1883 J.H. Wensinck Aarlanderveen
08 ??-09-1883 I. Vonk De Meern
09 ??-11-1883 P.J. Hopman Oosterwolde (Gld.)
10 ??-01-1884 H. Popp Goudriaan
11 ??-02-1884 A. Knoll Ter Aar
12 ??-04-1884 M.J. Bouman Leerbroek
13 ??-06-1884 P.H. Wiersma Harmelen
14 ??-07-1884 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Naarden
15 08-09-1884 J. Kok Wijk bij Heusden


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1881 P. Kuijlman kandidaat Harderwijk
02 ??-06-1891 J.G. Dekking Jaarsveld
03 ??-08-1891 H. Doornveld Huizen
04 ??-09-1891 P.S. Niemeijer Giessen-Oudekerk
05 ??-11-1891 A.J. Loois Rotterdam-Delfshaven
06 ??-01-1892 P. Bokma Hien-Dodewaard
07 ??-03-1892 B. van Meer Meteren
08 ??-04-1892 J. Verweij Ovezande
09 ??-05-1892 M.J. Sanders Woubrugge
10 ??-08-1892 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
11 ??-09-1892 A. ten Have Polsbroek
12 ??-10-1892 J.Ph. Hattink Nieuwerkerk aan den IJssel
13 ??-12-1892 K.A. de Groot Houten
14 ??-03-1893 H. Bruijel Steenwijkerwold
15 ??-04-1893 D.F. Meinsma Ouddorp
16 ??-05-1893 G. Nijhuis Veenendaal
17 ??-06-1893 J.J. Ruijs s-Grevelduin-Capelle
18 ??-07-1893 D.M. Boonstra Schiedam-gk
19 ??-08-1893 F.F.J. van der Plassche Leerbroek


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1897 H.A. Heijer Lienden
02 ??-08-1897 A. ten Have Polsbroek
03 ??-09-1897 W.J.M. Engelberts Bergschenhoek
04 ??-11-1897 K. Eekhof Werkhoven


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1900 J.A. van Boven Oud-Beijerland
02 ??-12-1900 C. Verhagen Zuilen


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1913 B. van der Wal Hoevelaken
02 ??-07-1913 P. Kruijt Zegveld


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1916 A. Dekker Giessendam-Neder-Hardinxveld
02 ??-11-1916 O.J. van Rootselaar Bergschenhoek
03 ??-12-1916 B. Batelaan De Bilt
04 ??-02-1917 J. Haring IJsselstein
05 ??-03-1917 J.H. Koster s-Grevelduin-Capelle
06 ??-04-1917 H. Doornveld Maartensdijk
07 ??-05-1917 A.C. Enkelaar Jaarsveld
08 ??-07-1917 G.A. Pott Leerbroek
09 ??-08-1917 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
10 ??-10-1917 P. Kuijlman Lunteren
11 ??-12-1917 J. Ronge Hoogblokland
12 ??-02-1918 W.L. Mulder Arnemuiden


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1919 G.H. Beekenkamp Oldebroek
02 ??-03-1919 O.J. van Rootselaar Bergschenhoek
03 ??-05-1919 H.A. Leenmans Oudemirdum
04 ??-06-1919 J.A. van Boven Ede
05 ??-07-1919 W. Wesseldijk Wapenveld
06 ??-08-1919 Joh. de Bres Bruchem-Kerkwijk
07 ??-10-1919 H.A. Heijer Vlaardingen
08 ??-11-1919 W. Deur kandidaat Gouda
09 ??-01-1920 B.N.B. Bouthoorn Nieuwer ter Aa
10 ??-03-1920 K. van As Dirksland
11 ??-04-1920 M.B. Verkerk Polsbroek


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1925 S. Goverts Lexmond
02 ??-04-1925 G.C. Severijn Schelluinen
03 ??-05-1925 J.C. Wolters Sprang
04 ??-08-1925 J.H. Gunning Vuursche
05 ??-10-1925 J.C. Klomp Westbroek
06 ??-02-1926 C. Vlasblom Driesum
07 ??-03-1926 L.J. Lammerink Delft
08 ??-05-1926 A.F.P. Pop Vaassen
09 ??-08-1926 A.C. Enkelaar Hasselt
10 ??-09-1926 J.D. van Hof Wilnis
11 ??-10-1926 L.G. Bruijn Oene
12 ??-12-1926 A. van der Kooij Kampen
13 ??-02-1927 G. Enkelaar Ter Aar
14 ??-03-1927 J. Ronge Hoogblokland
15 ??-06-1927 S. Goverts Oldebroek
16 ??-10-1927 C. van der Wal Rijnsaterwoude
17 ??-11-1927 W.J. Kolkert Eemnes-Buiten
18 ??-01-1928 C.J. Leenmans emeritus Zeist


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1930 B. Batelaan Barneveld
02 ??-10-1930 G.C. Severijn Waarder
03 ??-11-1930 F. van Asch Randwijk
04 ??-02-1931 A. van Willigen s-Grevelduin-Capelle
05 ??-04-1931 W. Rijnsburger Polsbroek
06 ??-06-1931 W. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
07 ??-09-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
08 ??-12-1931 J.H. van Paddenburgh Elspeet
09 ??-04-1932 H. Japchen Otterlo
10 ??-06-1932 J.G. Woelderink Vreeswijk
11 ??-09-1932 F. van der Hee kandidaat Veenendaal
12 ??-11-1932 J. Spelt kandidaat Stoutenburg
13 ??-12-1932 J. Hovius kandidaat s-Graveland
14 ??-03-1933 Joh. van Dorssen Nieuw-Beijerland
15 ??-05-1933 Th.G. Vollebregt kandidaat Delft
16 ??-06-1933 E.L.W.M. Hoeufft van Velsen kandidaat Scheveningen
17 ??-11-1933 K. van de Pol kandidaat De Bilt
18 ??-04-1934 J. van Rootselaar Hagestein
19 ??-09-1934 T.H. Oostenbrug kandidaat Genemuiden


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1938 J. van Amstel Vuursche
02 ??-05-1938 P. Zijlstra Noordeloos
03 ??-07-1938 J.W. van der Linden Kootwijk
04 ??-09-1938 Jac. van Sliedregt kandidaat Dinteloord
05 ??-11-1938 A. Barendrecht kandidaat Delft
06 ??-01-1939 J.W. van der Linden (2e keer) Kootwijk
07 ??-02-1939 C.C.T. Postma Jaarsveld
08 ??-04-1939 R.W. Steur Oud-Alblas
09 ??-05-1939 P. van den Berg kandidaat Amersfoort
10 ??-07-1939 P.P.J. Monster Aalburg
11 ??-09-1939 W.L. Tukker kandidaat Hoek van Holland
12 ??-10-1939 H. Harkema kandidaat Hilversum
13 ??-12-1939 J. de Lange Wilsum
14 ??-03-1940 J.H. Cirkel Leerbroek
15 ??-06-1940 D.B. van Lokhorst kandidaat
16 ??-09-1940 J. van Vliet kandidaat Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1946 E.R. Damste Stavenisse
02 ??-08-1946 H.G. Abma IJsselstein
03 ??-10-1946 A.J. Wijnmaalen Leerbroek
04 ??-01-1947 P. Bouw Woudenberg
05 ??-03-1947 P.J.F. Lamens Elspeet
06 ??-06-1947 C.C. Klerkx Op- en Neder- Andel
07 ??-07-1947 Joh. Verwelius kandidaat Huizen
08 ??-09-1947 K. van de Pol Ede
09 ??-10-1947 J. van der Haar Kamperveen
10 ??-02-1948 J.J. de Heer Opheusden
11 ??-05-1948 J.J. Timmer Harderwijk
12 ??-07-1948 H. Goedhart Reeuwijk
13 ??-09-1948 J. van Malenstein Nieuwpoort
14 ??-10-1948 J. Lekkerkerker Westbroek
15 ??-01-1949 J.T. Doornenbal Oene
16 ??-02-1949 W. van Tuyl kandidaat Utrecht
17 ??-05-1949 Jac. van Drenth Waverveen
18 ??-06-1949 A.J. Timmer Polsbroek
19 ??-08-1949 J.H.F. Remme (als hulp) emeritus Amsterdam
20 ??-09-1949 J. Hovius Hoogeveen
21 ??-11-1949 P.M. van Galen Brakel
22 ??-02-1950 J.R. Cuperus Doornspijk
23 ??-04-1950 Jac. van Lokhorst kandidaat Hilversum
24 ??-05-1950 C. van de Bosch hulppred. Vreeswijk
25 ??-08-1950 M. Verweij Melissant
26 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
27 ??-11-1950 S. Gerssen hulppred. Putten
28 ??-01-1951 A.L. van de Smit Onstwedde
29 ??-02-1951 L. Roetman kandidaat Genemuiden
30 ??-03-1951 W.L. Tukker Delft
31 ??-07-1951 Joh. Bos kand. Capelle aan den IJssel
32 ??-10-1951 M. Ottevanger Leiden
33 ??-11-1951 J. Plomp kandidaat Meerkerk


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1967 J. Maasland kandidaat Sliedrecht
02 ??-10-1967 J.L.W. Koppenhol Haaften
03 ??-04-1968 J. Enkelaar Sluipwijk
04 ??-08-1968 A. van der Vlist Op- en Neder- Andel
05 ??-10-1968 A. Stekelenburg Lexmond
06 ??-11-1968 P. Kolijn Scherpenisse
07 ??-02-1969 H. Smit kandidaat Gouda


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1973 J.C. Stelwagen Delft
02 ??-09-1973 W. van Laar kandidaat Rhenen
03 ??-12-1973 R. van Kooten kandidaat Delft
04 ??-03-1974 C. Trouwborst kandidaat Waarder
05 ??-05-1974 T.J. Kamerbeek Waarder
06 ??-06-1974 G. Mulder kandidaat Nieuw-Loosdrecht
07 ??-08-1974 J. van de Ketterij kandidaat Zeist
08 ??-10-1974 J. Blom kandidaat Utrecht
09 ??-12-1974 M.B. van den Akker Stellendam
10 ??-01-1975 P.A. Vlok kandidaat Wageningen


Beroepen vacature 1999:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-10-1999 G. Lustig Noordeloos
02 31-01-2000 B.E. Weerd kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-11-2004 A. Schroten kandidaat Meerkerk


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-03-2011 G. Lugthart kandidaat Dirksland


Beroepen vacature 2016:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-06-2017 H.J. Donken Renswoude 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 11 december 2017