Index >

De Wilp Hervormde Gemeente


Classis: * Westerkwartier
Provincie: Groningen
Ring: Westerkwartier
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Marum en Noordwijk (Gr.)
Opgegaan in: Vredewold - Westerdeel

Predikanten van de Hervormde Gemeente De Wilp opgericht in 1868:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Noordwijk sedert 1957
-
01 ds. S.H.A. Begemann (Simon Hendrik Anton) 02-05-1869 kandidaat 29-06-1873 Aduard 02
04 ds. H.J.C. Bekenkamp (Hendrik Jan Cornelis) 29-03-1874 Haulerwijk 18-02-1881 overleden 03
03 ds. J.H. Themmen de Lang (Jacobus Henricus) 07-10-1883 hulppred. Jubbega-Schurega 12-04-1885 Haulerwijk 02
23 ds. L. de Baan (Leendert) 12-02-1905 kandidaat Maasland 30-08-1908 Beetgum 05
03 ds. M. Hoekstra (Minne) 31-10-1909 kandidaat 11-02-1912 Wier 02
06 ds. H.T.A.J. Westrik (Hendrik Tiemon Albertus Joachim) 19-10-1913 kandidaat Sommelsdijk 12-11-1916 Surhuisterveen 01
04 ds. J.B.F. van Kleffens (Johannes Bernhard Frederik) 13-03-1921 Tinallinge 27-11-1927 Kiel – Windeweer 01
02 ds. G. Teensma (Geert) 14-04-1929 Siddeburen 14-02-1932 Urmond 01
01 ds. D. Bender (David) 08-10-1933 kandidaat Hilversum 26-04-1936 Sint Jacobiparochie 01
01 ds. C.D. Moulijn (Cornelis Diedericus) 11-10-1936 kandidaat Franeker 11-06 1939 Blija 01
03 ds. W.A. Noest (Willem Anton) 06-07-1941 Grootegast – Doezum 21-12-1943 overleden 00
01 ds. E.A.A. Snijdelaar (Engelbert Andries Alexander) 29-07-1945 Roordahuizum 01-12-1946 Lippenhuizen 01
02 ds. H. Brouwer (Hindrik) 28-09-1952 kandidaat Groningen 28-04-1957 Holwerd 03
01 ds. P.J. de Ridder (Pieter Johannes) 23-03-1958 Kollum 29-08-1965 Stiens 01
01 ds. K.J. Inberg (Klaas Jan) 25-09-1966 kandidaat Cornjum 01-09-1968 Britswerd 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.J. Henckel 1889 1892
C. Niessink 1893 g.o. Huisduinen 1895
R. Wieringa 1912 1913
mej. M. Nieweg
D.W.A. te Winkel 1968 Roderwolde 1970
J.M. van Geer 1970


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1873 M. Wassenaar Oudeschild
02 ??-10-1873 H.H. Okken Paesens
03 ??-12-1873 C. ter Spill Akkerwoude
04 ??-01-1874 H.J.C. Bekenkamp Haulerwijk


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1883 H. Rutgers Terhorne
02 ??-04-1883 J.A. Nijenhuis Schoonoord
03 ??-08-1883 J.H. Themmen de Lang hulppred. Jubbega-Schurega


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1886 P. Damste Brandwijk
02 ??-07-1886 J. van Waning Bolt Ruinen
03 ??-10-1886 H.C. Speckman Noordwijk
04 ??-01-1887 N.E. van Laer Dinckgreve Ballum-Hollum
05 ??-02-1888 C.L. van de Broek Heiloo
06 ??-03-1889 P. Damste (2e keer) Musselkanaal
07 ??-10-1889 K. Lijfering kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1892 J. Bruining (als g.o.) Nieuw-Dordrecht
02 ??-??-1893 C. Niessink (als g.o.) Huisduinen


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1895 S.H.A. Begemann Holwerd
02 ??-10-1896 H.J. Groenman emeritus Kropswolde
03 ??-08-1897 C. Pekelharing kandidaat Assen
04 ??-09-1897 H.P. Rogaar kandidaat Midwolda
05 ??-10-1897 J.W. Visscher kandidaat Roodeschool
06 ??-09-1898 J.E. de Vries kandidaat Groningen
07 ??-10-1899 O. Tiddens Surhuisterveen
08 ??-11-1899 ?. Dijksterhuis Tolbert
09 ??-12-1899 N.C. Renken kandidaat Groningen
10 ??-01-1900 D. Edens kandidaat Groningen
11 ??-05-1900 F.J. Folpmers kandidaat Eernewoude
12 ??-04-1901 C. Broekema kandidaat Pieterburen
13 ??-10-1901 G.J.A. Offerhaus kandidaat Noordwolde (Gr.)
14 ??-12-1903 H.J. Engelkes kandidaat Groningen
15 ??-09-1904 F.W.J. van den Kieboom kandidaat Utrecht
16 ??-11-1904 L. de Baan kandidaat Maasland


Beroepen vacature 1908:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1909 J. Postma kandidaat Blauwkapel
02 ??-06-1909 J.C.A. Fetter kandidaat Waalwijk
03 ??-??-1909 M. Hoekstra kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1912 N.W. Posthumus Eijsden
02 ??-08-1912 J.B.F. van Kleffens Thesinge
03 ??-10-1912 A.H. de Boer kandidaat Groningen
04 ??-06-1913 A. Veldkamp kandidaat Bedum
05 ??-07-1913 H. Sterringa kandidaat Leeuwarden
06 ??-08-1913 H.T.A.J. Westrik kandidaat Sommelsdijk


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1916 J.H.C. Israel kandidaat Visvliet
02 ??-01-1920 K.J. de Groot kandidaat Friens
03 ??-07-1920 J.J. Homan kandidaat Noordhorn
04 ??-10-1920 J.B.F. van Kleffens Tinallinge


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1927 H. Bax kandidaat Gravenhage
02 ??-11-1928 G. Teensma Siddeburen


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1933 D. Bender kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1936 C.D. Moulijn kandidaat Franeker


Beroepen vacature 1939:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1940 D. Colenbrander Peperga
02 ??-09-1940 G.K. Wiersma Noordwolde (Fr.)
03 ??-03-1941 W.A. Noest Grootegast-Doezum


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1945 E.A.A. Snijdelaar


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1952 J.H.A. Doeschot kandidaat Borne
02 ??-06-1952 H. Brouwer kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1958 P.J. de Ridder Kollum


Beroepen vacature 1965:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1966 K.J. Inberg kandidaat Cornjum


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1968 D.W.A. te Winkel (als hulp) hulppred. Roderwolde


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018