Brummen Hervormde Gemeente


Classis: Apeldoorn
Provincie: Gelderland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Brummen opgericht in 1598:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Hall-hg tot 1626
i.s.m. Brummen-gk sedert 1989
-
ds. J. Wedaeus (Johannes) ??-??-1598 Steenderen ??-??-1602 Zwolle
ds. E. van Goor (Everhardus) ??-03-1603 ??-??-1605
ds. B. Wentholt (Bartholdus) ??-??-1605 ??-??-1614 Angerlo-Drempt-Oldenkeppel
ds. J.R. Verbruggen (Johannes Rutgeri) ??-??-1614 ??-??-1619 Putten
ds. W. Molnerus (Wilhelmus) ??-??-1619 Bahr ??-??-1626 Wilp
ds. J. Jorlingius (Johannes) ??-??-1626 Didam ??-??-1636 overleden
ds. H.J. van Spankeren (Henricus Johannus) ??-??-1637 Spankeren-Dieren-Ellecom ??-??-1643 Rheinberg
ds. A. Rhodius (Abraham) ??-??-1643 Hoevelaken ??-??-1651 overleden
ds. C. Widmarius (Conradus) ??-??-1652 Oosterbeek 13-11-1686 overleden
ds. L. van Eibergen (Lucas) 21-06-1687 Loenen ??-07-1693 Hertogenbosch
ds. J.H. Hofstadt (Johannes Henricus) ??-02-1694 ??-??-1707 overleden
ds. H. van Sandbergen (Hermanus) 30-09-1708 Opijnen ??-07-1735 overleden
01 ds. J.I. Rauwerts (Jan Izak) 16-09-1736 kandidaat Zutphen 22-06-1738 Hattem 01
01 ds. A. Verbeek (Anthonius) 30-11-1738 Haringhuizen ??-11-1788 emeritus 00
01 ds. J.H. Meiling (Johannes Hermannus) 02-11-1788 kandidaat Lingen 01-01-1830 emeritus 00
01 ds. P. Attendoorn Allemand (Pieter) 01-08-1830 Soest 22-11-1836 overleden 00
01 ds. J. Wildschut (Jesaias) 04-06-1837 Vuursche 01-11-1866 emeritus 00
01 ds. F.L. Rutgers (Frederik Lodewijk) 10-03-1867 Eibergen 28-06-1874 Vlissingen 05
03 ds. J. Romeny (Joannes) 25-10-1874 Leeuwarden 11-01-1890 emeritus 00
02 ds. J. Brandsma (Jan) 03-08-1890 Haarloo 02-07-1906 dienst neergelegd 00
01 ds. J.C.E. van Herwerden (Johannes Cornelis Eliza) 06-01-1907 Heemse 03-09-1916 Groningen 01
01 ds. G. van Ramshorst (Gijsbert) 14-01-1917 Dedemsvaart 30-07-1930 Nijmegen 03
01 ds. T.J. Mudde (Thomas Johannes) 19-10-1930 Tweede-Exloermond 21-06-1946 kamppred. Avegoor 01
-
2e predikantsplaats sedert 01-06-1945 tot 01-08-1985
01 ds. H. Bartels (Hendrik) 27-10-1946 kandidaat Zevenaar 24-09-1950 jeugdpred. 00
02 ds. J.A. Raams (Johan Antonie) 13-10-1946 Feijenoord 30-04-1954 emeritus Hillegersberg 01
01 ds. C.I. Dijkhuis (Cornelis Ipe) 22-04-1951 ontheven Aalten 30-04-1965 emeritus 00
04 ds. S. Pennekamp 06-02-1955 luchtmachtpred. Arnhem 31-03-1959 Brummen (vrije herv. Gem.)00
01 ds. A. van der Veen (Arend) 18-10-1959 Joure 31-07-1985 emeritus 00
02 ds. J. Adolfsen (Jan) 21-11-1965 Neede 22-02-1970 Ellecom 01
01 ds. J.A. Heldring (Joan Agatho) 23-08-1970 Heeze 31-08-1973 g.v. Bennebroek 01
01 ds. C.L. Glastra (Cees) 29-09-1974 Berkhout 31-08-1980 luchtmachtpred. 01
01 ds. G.J. Ros (Jan) 18-01-1981 Longerhouw 15-12-1991 Hoogeveen 01
01 ds. mw. Y.M. Voorhaar (Yolanda) 28-06-1992 studentenpred. Amsterdam 03-09-2000 ontheven 00
01 ds. J. Ek (Jan) 04-03-2001 Makkum-hg 14-12-2004 Brummen-pg -
-
opgegaan in Brummen-pg sedert 15-12-2004

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. Uittien (catechiseermeester)
G.J. Kerlen (Gerardus Johannes) (catechiseermeester, p-t) 13-01-1851 ??-??-1863
C.T. Keilholz (Carel Theodoor) 1888 1906
C.T. Keilholz (Carel Theodoor) 1907
H. Coolsma 02-09-1934 kandidaat Groningen 1935 pred. Zundert 01
K.H.L. van Selms 02-06-1935 kandidaat Nijmegen 10-1936 pred. Angeren 01
G.J. Geurtsen 12-1936 kandidaat 1938 pred. Jutphaas 01
R. Timmerman 15-05-1938
E. Raams Arnhem 1946


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1874 E.E. Gewin Abcoude
02 ??-07-1874 Y.D. Muller Massis Wichmond
03 ??-08-1874 J. Romenij Leeuwarden


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1890 B. ten Kate Aalten
02 ??-04-1890 J. Brandsma Haarloo


Beroepen vacature 1946 (vac. Mudde):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1946 A.J. Jorg Heino
02 ??-03-1946 J.A. Raams Feijenoord


Beroepen vacature 1950 (vac. Bartels):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1950 C.I. Dijkhuis ontheven Aalten


Beroepen vacature 1954 (vac. Raams):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1954 P.L.M. Sterrenburg Kortenhoef
02 ??-08-1954 J.W. van Petegem Zaandam
03 ??-11-1954 A.J. den Tonkelaar Buurmalsen
04 ??-12-1954 S. Pennekamp luchtmachtpred. Arnhem


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1959 A. van der Veen Joure


Beroepen vacature 1965 (vac. Dijkhuis):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1965 J.H. Pol Longerhouw-Schettens
02 ??-09-1965 J. Adolfsen Neede


Beroepen vacature 1970 (vac. Adolfsen):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1970 J.A. Heldring Heeze


Beroepen vacature 1974 (vac. Heldring):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1974 C.L. Glastra Berkhout


Beroepen vacature 1980 (vac. Glastra):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1980 G.J. Ros Longerhouw


Beroepen vacature 1991:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1992 mw. Y.M. Voorhaar studentenpred. Amsterdam


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2000 J. Ek Makkum


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 22 oktober 2020