Index >

Blauwkapel-Groenekan Hervormde Gemeente


Classis: Utrecht
Provincie: Utrecht
Ring: Utrecht
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Blauwkapel-Groenekan opgericht in 1589:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. V. Nicolai (Volpardus) ??-??-1589 pastoor Blauwkapel ??-??-1602
ds. L. Spruyt (Lubertus) 31-08-1640 kandidaat ??-06-1644 Utrecht
ds. C. van der Lingen (Cornelius) ??-08-1644 Bunnik ??-??-1648 Sluis
ds. G. Ruysch (Gerardus) 23-01-1649 kandidaat 18-10-1652 overleden
ds. J.P. Schelterius (Johannes Petri) 13-10-1652 kandidaat 24-07-1661 overleden
ds. T. Dop (Theodorus) 23-03-1662 kandidaat ??-??-1684 Abcoude
ds. J. van Rodenburg (Johannes) 23-03-1685 kandidaat 07-06-1733 overleden
01 ds. J. de Jong (Jacobus) 04-07-1734 kandidaat Leiden 30-10-1735 Nieuwerkerk aan den IJssel 01
01 ds. P. van Gilst (Petrus) 13-05-1736 kandidaat ‘s-Gravenhage 18-03-1738 Klundert 01
01 ds. H. de Roo (Henricus) 13-08-1738 kandidaat Amsterdam 29-03-1778 emeritus 01
01 ds. J. van der Roest (Jan) 06-09-1778 kandidaat Utrecht 31-10-1779 Elst (Gld.) 01
01 ds. P. Mensinga (Petrus) 02-04-1780 hulppred. Amersfoort 04-04-1809 overleden 01
01 ds. L. Voerman (Laurens) 24-09-1809 kandidaat 31-03-1811 Scherpenisse 01
01 ds. D. van Westerhout (David) 07-10-1811 kandidaat 29-07-1812 overleden 00
01 ds. J.W. van Dolder (Johannes Wilhelmus) 16-05-1813 kandidaat 14-04-1816 Nederlangbroek 01
01 ds. A. Radijs (Albertus) 18-08-1816 kandidaat 21-02-1819 Altforst-Appeltern 01
02 ds. A. Schilt (Arnoldus) 12-09-1819 kandidaat 25-08-1822 Bunschoten 02
03 ds. E. Heringa (Eliza) 06-04-1823 Oudendijk 31-12-1847 emeritus 00
01 ds. J.J. Richard (Jacobus Jeremias) 30-04-1848 kandidaat 02-10-1853 Boskoop 02
01 ds. J.H. Gunning (Johannes Hermanus) 22-01-1854 hulppred. Heusden 22-02-1857 Hilversum 02
01 ds. P.A.J. Noordink (Petrus Albertus Jacobus) 07-06-1857 kandidaat Utrecht 10-08-1862 Makkum 02
01 ds. H.W. Creutzberg (Hendrik Willem) 09-11-1862 kandidaat 09-07-1865 Vaassen 03
01 ds. S.H.J. de Wolff (Severus Hermannus Johannes) 29-10-1865 kandidaat 25-10-1868 Dalfsen 06
01 ds. C.P.N. Pikaar (Charles Pieter Nicolaas) 14-02-1869 kandidaat 24-09-1871 Vriezenveen 10
05 ds. J. Hulsebos (Johannes) 04-08-1872 kandidaat 10-10-1875 Wissenkerke 05
05 ds. J. Doorenbos (Jan) 03-09-1876 kandidaat 31-08-1879 Beekbergen 04
02 ds. J.H. de Reuver (Johan Herman) 25-01-1880 kandidaat 26-06-1882 overleden 00
01 ds. G.B. Boomer (Gerrit Bernardus) 16-09-1883 kandidaat 30-05-1886 Linschoten 03
02 ds. P.A.J. Noordink (Petrus Albertus Jacobus) 07-11-1886 Sint Annaland 08-11-1888 emeritus 00
01 ds. J. Post (Johannes) 05-05-1889 Rotterdam-Charlois 31-07-1893 overleden 01
09 ds. J.M.Ph. Schippers (Johannes Martinus Philippus) 22-11-1896 kandidaat 09-04-1899 Huizen 07
09 ds. E.S. Postma (Eize Sipkes) 09-06-1901 Ameide-Tienhoven 03-04-1916 overleden 00
27 ds. D. van Luttervelt (Daniël) 07-11-1920 Tholen 24-06-1923 Dussen 04
01 ds. O.J. van Rootselaar (Otto Johan) 11-10-1925 Bergschenhoek 10-11-1929 Poortvliet 02
05 ds. D. Bax (Daniël) 26-10-1930 Puttershoek 26-09-1943 emeritus 05
03 ds. J. Arendsen (Jan) 01-09-1946 Suawoude 18-09-1955 Bunschoten 11
07 ds. B. Haverkamp (Berend) 27-10-1957 Nieuw-Lekkerland 29-04-1967 Nijkerkerveen 29
24 ds. J. Hoek (Jan) 25-01-1975 kandidaat 18-05-1979 Veenendaal 04
08 ds. P.J. Teeuw (Pieter Jan) 07-01-1981 kandidaat Lekkerkerk 08-12-1985 Moordrecht-deelgemeente 02
03 ds. G.J. Hiensch (Gerrit Jan) 01-10-1986 kandidaat Veenendaal 26-09-1993 Delft 02
03 ds. C. Hoogerwerf (Cornelis) 06-04-1994 kandidaat Maarsbergen 22-01-2009 legerpredikant 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
01 G.A. van Ginkel (p-t) 01-02-2010 kandidaat Maartensdijk


Beroepen vacature 1819 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-05-1819 J.J. Kuijper kandidaat
02 21-06-1819 A. Schilt kandidaat


Beroepen vacature 1822 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-10-1822 W.J. Niessen Odijk
02 29-10-1822 A. Faure Beeckman kandidaat
03 19-11-1822 E. Heringa Oudendijk


Beroepen vacature 1872 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1871 J.S. Tichelman kandidaat
02 ??-11-1871 C. Verhagen kandidaat
03 ??-01-1872 J. van der Werff Elspeet
04 ??-03-1872 H.W. Eigeman Hierden
05 ??-05-1872 J. Hulsebos kandidaat


Beroepen vacature 1875 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1875 H. van Griethuijsen kandidaat
02 ??-12-1875 K.R. Bosma kandidaat
03 ??-01-1876 J. van de Bergen kandidaat
04 ??-04-1876 G.C. Boomer Ritthem
05 ??-05-1876 J. Doorenbos kandidaat


Beroepen vacature 1877 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1877 J. Noordink Welsrijp - Baijum
02 ??-09-1879 J.H. de Reuver kandidaat


Beroepen vacature 1886 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1886 D.J. van Dalfsen kandidaat
02 ??-09-1886 P.A.J. Noordink Sint Annaland


Beroepen vacature 1894 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1894 C. Verhagen Zuilen
02 ??-09-1894 E.C. Gravemeijer Gorinchem
03 ??-12-1894 C.P.N. Pikaar Utrecht
04 ??-03-1895 F.W.C.L. Schulte kandidaat Driebergen
05 ??-05-1895 N.C. Bakker kandidaat Utrecht
06 ??-06-1895 T. Stigter kandidaat Moordrecht
07 ??-11-1895 G.G.J. Bleeker kandidaat Welsrijp
08 ??-12-1895 N.P.E.G. van Uchelen kandidaat Harderwijk
09 ??-09-1896 J.M.Ph. Schippers kandidaat


Beroepen vacature 1899 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1899 L. Okken Spijk (Gr.)
02 ??-07-1899 J.J. van Ingen Hedel
03 ??-11-1899 M. Jongebreur kand. Ouderkerk aan den IJssel
04 ??-12-1899 J.A. van Boven Oud-Beijerland
05 ??-05-1900 B. van der Wal kandidaat Utrecht
06 ??-07-1900 T. Lekkerkerker Hagestein
07 ??-10-1900 C. Bouthoorn Ede
08 ??-11-1900 L. van Mastrigt kandidaat Overschie
09 ??-01-1901 E.S. Postma Ameide-Tienhoven


Beroepen vacature 1916 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1916 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
02 ??-09-1916 J.A. van Boven Ede
03 ??-12-1916 L. Nugteren kandidaat Oud-Alblas
04 ??-02-1917 J. Ronge Hoogblokland
05 ??-04-1917 J.G. Woelderink Mijdrecht
06 ??-05-1917 N. Warmolts Nederlangbroek
07 ??-06-1917 B.N.B. Bouthoorn kandidaat Dordrecht
08 ??-08-1917 B.J. Werther Hedel
09 ??-09-1917 C.J. Leenmans Oosterwolde (Gld.)
10 ??-11-1917 F. de Gidts Goedereede
11 ??-01-1918 S.C. Groeneveld kandidaat Garderen
12 ??-02-1918 J. de Bruin Zeist
13 ??-04-1918 J.G.R. Langhout Den Bommel
14 ??-06-1918 J. Bus Enter
15 ??-08-1918 D.J. van de Graaf Nieuwpoort
16 ??-10-1918 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
17 ??-12-1918 D.M. Boonstra Wezep
18 ??-01-1919 H.A. de Geus Veenendaal
19 ??-03-1919 J.C. Klomp Rijssen
20 ??-05-1919 G.J. Koldewijn Domburg
21 ??-07-1919 J.C.C. Trillaard Zwijndrecht
22 ??-09-1919 G.H. Beekenkamp Oldebroek
23 ??-11-1919 J.C.G. Gobius du Sart Wijk bij Heusden
24 ??-01-1920 Th.G.C. Rappard Vuursche
25 ??-03-1920 J.J. Timmer Montfoort
26 ??-06-1920 A. Dekker Hoevelaken
27 ??-08-1920 D. van Luttervelt Tholen


Beroepen vacature 1929 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1929 W.L. Mulder Voorthuizen
02 ??-01-1930 N. Warmolts Wezep
03 ??-03-1930 S.C. van Wijngaarden Veenendaal
04 ??-05-1930 S.C. Groeneveld Ter Aar
05 ??-07-1930 D. Bax Puttershoek


Beroepen vacature 1944 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1944 A. Barendrecht Westbroek
02 ??-05-1944 L. Vroegindeweij Waddinxveen
03 ??-11-1945 J. Arendsen Suawoude


Beroepen vacature 1955 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1955 H. Harkema Zeist
02 ??-12-1955 K. van de Pol Veenendaal
03 ??-07-1956 G.M. van Dieren Ede
04 ??-02-1957 J.C. Stelwagen Rotterdam-Hillegersberg
05 ??-03-1957 J.H. Cirkel Woudenberg
06 ??-04-1957 H. Harkema (2e keer) Zeist
07 ??-08-1957 B. Haverkamp Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 1967 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1967 H. Harkema bijz. werk: GZB
02 ??-10-1967 C. Treure Hasselt
03 ??-04-1968 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.)
04 ??-06-1968 J. van Rootselaar Barneveld
05 ??-11-1968 W.L. Tukker Zwolle
06 ??-03-1969 T. Langerak Veenendaal
07 ??-08-1969 J.P. Verkade Nieuwe-Tonge
08 ??-03-1970 C. Evers kandidaat Putten
09 ??-04-1970 C. den Boer Zeist
10 ??-07-1970 W.Chr. Hovius Katwijk aan Zee
11 ??-09-1970 H. Jongerden Veenendaal
12 ??-11-1970 Joh.C. Schuurman Putten
13 ??-02-1971 G.S.A. de Knegt kandidaat Delft
14 ??-04-1971 G. Veldjesgraaf Wouterswoude
15 ??-06-1971 Jac. Westland kandidaat Huizen
16 ??-07-1971 Jac. Catsburg Sint Maartensdijk
17 ??-04-1972 G.H. van Kooten Delft
18 ??-10-1972 A. Beens kandidaat Genemuiden
19 ??-11-1972 J. Jongerden Wijk bij Heusden
20 ??-08-1973 A. Vlietstra Doornspijk
21 ??-10-1973 Tj. de Jong Nieuw-Lekkerland
22 ??-05-1974 H. van de Post Bergambacht
23 ??-08-1974 J. van Oostende kandidaat Putten
24 ??-10-1974 J. Hoek kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1979 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1979 J.H.C. Olie Linschoten
02 ??-09-1979 A. Vlietstra Doornspijk
03 ??-11-1979 G.S.A. de Knegt Barneveld
04 ??-02-1980 Jac. Westland Amersfoort
05 ??-05-1980 D. Oskam Spijk (Z-H)
06 ??-06-1980 L.H. Oosten Wouterswoude
07 ??-09-1980 P. Molenaar Groot-Ammers
08 ??-10-1980 P.J. Teeuw kandidaat Lekkerkerk


Beroepen vacature 1986 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-01-1986 L. Schaafsma Zuilichem-Nieuwaal
02 18-03-1986 J.C. de Groot kandidaat Ridderkerk
03 12-06-1986 G.J. Hiensch kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1993 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-11-1993 M. Baan Nijkerk
02 03-01-1994 L. Groenenberg Oud-Beijerland
03 08-02-1994 C. Hoogerwerf kandidaat Maarsbergen


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018