Index >

Benthuizen Hervormde Gemeente


Classis: * Zoetermeer
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Bleiswijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Benthuizen opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Hazerswoude sedert 04-1583 tot 1592
-
ds. W. Gerritsz van Beeck (Wijnand) ??-??-1576 ??-??-1578 Zoetermeer
ds. J. Vossius (Johannes) ??-12-1578 ??-??-1580
ds. J. Janszen (Jan) ??-04-1583 Hazerswoude ??-??-1608 overleden
ds. E. Sybelius (Engelbertus) ??-08-1608 kandidaat ??-??-1610 Frankfurt aan de Main
ds. C. Tetrode (Cornelius) ??-??-1610 kandidaat ??-??-1610 Hoogmade – Koudekerk aan de Rijn
ds. A. Volkertsz (Andries) ??-??-1612 afgezet Sint Maarten ??-??-1619 afgezet > remonstrants
ds. N.A. Abeleven (Nicolaas Andriesz.) 13-10-1619 kandidaat 10-09-1641 Muiden
ds. A. Pots (Anthony) 16-03-1642 ??-??-1645 emeritus
ds. H. Veege (Henricus) ??-??-1647 kandidaat 08-09-1652 overleden
ds. H. Lorius (Hubertus) ??-??-1654 12-09-1655 Maastricht
ds. W. Fabius (Wilhelmus) 12-12-1655 ??-??-1657 Leerdam
ds. P. Visscherus (Philippus) 16-12-1658 kandidaat ??-??-1679 Breda
ds. A. Wenningh (Andries) ??-??-1679 12-12-1693 overleden
ds. J. van Noorden (Johannes) 05-02-1696 kandidaat 09-10-1702 Sommelsdijk
ds. H. van der Graef Vapour (Henricus) 07-10-1703 Herwijnen 08-11-1723 overleden
01 ds. C. van der Kemp (Cornelius) 27-08-1724 kandidaat 14-07-1726 Oostzaan 01
01 ds. C. Hoog (Cornelis) 08-12-1726 kandidaat Rotterdam 10-08-1732 Ooltgensplaat 01
01 ds. J. Patijn (Johannes) 09-11-1732 kandidaat Rotterdam 27-03-1735 Rijswijk (Z-H.) 01
01 ds. W. Winterswijk (Wynandus) 12-06-1735 kandidaat Leiden 20-05-1742 Middelharnis 01
01 ds. A. Velingius (Abdias) 21-06-1744 kandidaat 03-09-1747 s-Hertogenbosch 01
01 ds. C. Segaar (Carolus) 31-12-1747 kandidaat Leiden 05-01-1749 Goes 01
01 ds. J. van Eyk (Jacobus) 01-06-1749 kandidaat Utrecht 16-08-1750 Aarlanderveen 02
01 ds. J. Oosterbaan (Johannes) 16-05-1751 kandidaat Leiden 13-12-1767 overleden 00
01 ds. P.H. van Kessel (Petrus Henrikus) 17-07-1768 kandidaat Gravenhage 21-07-1776 Geertruidenberg 01
01 ds. R. Keer (Rutgerus) 01-03-1778 Heinkenszand 10-06-1798 emeritus 01
01 ds. J. Meemeling (Jan) 11-11-1798 Berkenwoude 08-03-1801 Hattem 01
01 ds. A. Haverkamp (Arent) 06-09-1801 Westbroek 18-10-1818 Oudenhoorn 01
04 ds. H. Astro (Hendrik) 02-05-1819 Zevenhoven 21-03-1830 Zegveld 02
01 ds. F.H.G. van Iterson (Frederik Hendrik Gijsbertus) 08-08-1830 kandidaat 12-04-1835 Thamen aan den Amstel 01
01 ds. F.J.J.A. Junius (Franciscus Joannes Jacobus Albertus) 11-10-1835 kandidaat 22-04-1838 Geervliet 01
01 ds. L.G.C. Ledeboer (Lambertus Gerhardus Cornelis) 29-07-1838 kandidaat 13-11-1840 afgezet 01
01 ds. T. Bussingh de Vries (Theodorus) 10-10-1841 kandidaat 05-02-1854 Budel 01
01 ds. W. Mijsberg (Willem) 11-06-1854 kandidaat 14-04-1867 Zwammerdam 01
01 ds. C.L.D. van Coeverden Adriani (Christoffel Lambert Daniel) 18-08-1867 kandidaat 20-08-1870 Zijderveld 04
10 ds. J.H. Beeckman (Johannes Hendricus) 01-03-1874 kandidaat 21-01-1877 Chaam 06
01 ds. L.J. van Apeldoorn (Lambertus Johannes) 11-04-1880 kandidaat 20-11-1881 Enter 01
05 ds. H. Wildeboer (Hendrik) 02-12-1883 kandidaat 13-11-1887 Oudewater 07
03 ds. J.C.G. Gobius du Sart (Jacob Cornelis Guilielmus) 06-05-1888 kandidaat 11-10-1891 Eemnes-Buiten 21
14 ds. J.A. Broers (Jacobus Antoni) 07-03-1897 kandidaat 24-11-1901 Nederlands Oost-Indie 02
01 ds. G.H. Beekenkamp (Gijsbertus Hermanus) 23-02-1902 kandidaat Gouda 22-06-1904 Huizen 03
03 ds. A. Luteijn (Adriaan) 14-05-1905 kandidaat Veenendaal 07-09-1907 Aalst 01
10 ds. J. van de Pol (Jan) 14-03-1909 kandidaat Werkendam 26-03-1911 uitgetreden > Nederhorst den Berg-gk 00
04 ds. E.D.G. van der Horst (Elisa Didericus Gertrudes) 31-03-1912 Nieuwpoort 22-09-1914 dienst neergelegd 00
05 ds. A. Oskam (Arie) 05-03-1916 kandidaat Stolwijk 06-10-1918 Rouveen 03
10 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) 18-09-1921 Garderen 11-05-1924 Enter 05
01 ds. J. Haring (Johannes) 04-11-1928 Nieuw-Beijerland 21-09-1930 Giessendam-Neder-Hardinxveld 02
10 ds. W. Bieshaar (Willem) 24-02-1935 kandidaat Utrecht 28-09-1947 Ederveen 08
04 ds. J.J. de Heer (Jacob Johannes) 29-08-1948 Opheusden 29-04-1951 Ridderkerk-Bolnes 03
08 ds. A. van Eijk (Adrianus) 17-09-1953 kandidaat De Bilt 07-12-1958 Bergschenhoek 03
05 ds. W.A.S. Laurense (Willem Adrianus Simon) 06-12-1959 Hoevelaken 01-05-1967 Hedel 03
15 ds. J. den Dikken 07-04-1969 kandidaat Hardinxveld 02-10-1977 Oldebroek 09
01 ds. K. Exalto (Klaas) 11-06-1978 Hasselt 28-04-1985 emeritus 00
03 ds. J. Boer (Jakob) 22-12-1985 kandidaat Nieuwveen 04-04-1993 Ermelo 02
01 ds. J.H. Lammers 29-08-1993 Sint Philipsland 08-03-1998 Krimpen aan den Ijssel (b.w.)01
01 ds. P.J. Krijgsman (Pieter Johannes) 18-10-1998 Willige-Langerak


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-10-1818 L. Bonzet Noorden
02 10-11-1818 L. Bonzet (2e keer) Noorden
03 10-12-1818 J.L.T. Cox Moerdijk
04 19-01-1819 H. Astro Zevenhoven


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1871 E.B. Gunning Nunspeet
02 ??-04-1871 C.P.N. Pikaar Blauwkapel
03 ??-07-1871 H.W. Eigeman Hierden
04 ??-08-1871 J.H.F. Gangel kandidaat
05 ??-12-1871 C. Diehl Werkhoven
06 ??-01-1872 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
07 ??-03-1872 W. Zegers Alphen aan den Rijn
08 ??-09-1872 J.H. Gravenstein De Bilt
09 ??-02-1873 M.M. de Lint Kattendijke
10 ??-??-1873 J.H. Beeckman


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1882 M.H. Bolkestein kandidaat
02 ??-11-1882 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
03 ??-05-1883 K. Fernhout kandidaat
04 ??-06-1883 C.J. Leenmans kandidaat
05 ??-10-1883 H. Wildeboer kandidaat


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 J. Krull Spannum
02 ??-01-1888 J.C. van Arkel kandidaat
03 ??-03-1888 J.C.G. Gobius du Sart kandidaat


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1891 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
02 ??-09-1892 W. van der Waal kandidaat Ridderkerk
03 ??-10-1892 H.A. Heijer kandidaat Utrecht
04 ??-05-1893 J.H. Gunning kandidaat Oosthem
05 ??-11-1893 C.A. Lingbeek kandidaat Marken
06 ??-04-1894 W.J.M. Engelberts kandidaat Hedel
07 ??-05-1894 N. Warmolts kandidaat s-Graveland
08 ??-07-1894 A.S. Gallee kandidaat Utrecht
09 ??-06-1895 T. Stigter kandidaat Moordrecht
10 ??-09-1895 P. Kuijlman Bunnik
11 ??-11-1895 J.J. van der Grient kandidaat Amsterdam
12 ??-01-1896 K.A. de Groot Houten
13 ??-05-1896 H. Haselager kandidaat
14 ??-11-1896 J.A. Broers kandidaat


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1901 G.H. Beekenkamp kandidaat Gouda


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1904 W.R. Kalshoven Elspeet
02 ??-11-1904 D. van Luttervelt Sprang
03 ??-01-1905 A. Luteijn kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1907 J.E. Klomp kandidaat Silvolde
02 ??-09-1907 J.H.F. Remme kandidaat Rijswijk
03 ??-11-1907 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie
04 ??-01-1908 D.E.J. Hupkes Waddinxveen
05 ??-04-1908 H. Doornveld Veenendaal
06 ??-05-1908 G. van Montfrans kandidaat Nijkerk
07 ??-07-1908 F. Kijftenbelt Wilnis
08 ??-09-1908 N.G. Veldhoen kandidaat Elburg
09 ??-11-1908 J. Goslinga Moerkapelle
10 ??-12-1908 J. van der Pol kandidaat Werkendam


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1911 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-06-1911 O.J. van Rootselaar Noorden
03 ??-09-1911 A.H.J.G. van Voorthuijzen kandidaat Ede
04 ??-12-1911 E.D.G. van der Horst Nieuwpoort


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1915 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
02 ??-03-1915 P. Kruijt Gouderak
03 ??-06-1915 J. Ronge Hoogblokland
04 ??-07-1915 J. Dijkshoorn Nieuwer ter Aa
05 ??-09-1915 A. Oskamp kandidaat Stolwijk


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1918 J.F.H. Rappard kandidaat Vuursche
02 ??-02-1919 J.A. van Boven Ede
03 ??-09-1919 D. Plantinga Bergambacht
04 ??-11-1919 W. Deur kandidaat Gouda
05 ??-04-1920 J.J. Timmer Montfoort
06 ??-06-1920 A.H.J.G. van Voorthuizen Doornspijk
07 ??-09-1920 A. Dekker Hoevelaken
08 ??-11-1920 B.G.C. Steenbeek Waddinxveen
09 ??-02-1921 G.A. Pott Oud-Beijerland
10 ??-05-1921 W.L. Mulder Garderen


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1928 J. Haring Nieuw-Beijerland


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1932 D. Plantinga Harmelen
02 ??-09-1932 F. van der Hee kandidaat Veenendaal
03 ??-10-1932 E.J. Beens kandidaat Oudenrijn
04 ??-11-1932 C. van Dop kandidaat Delft
05 ??-05-1933 T.G. Vollebregt kandidaat Delft
06 ??-06-1933 E.L.W.M. Hoeuft van Velsen kandidaat Scheveningen
07 ??-11-1933 K. van de Pol kandidaat De Bilt
08 ??-05-1934 J.G.R. Langhout Welsrijp-Baijum
09 ??-09-1934 J.G. van Ieperen kandidaat Bunnik
10 ??-11-1934 W. Bieshaar kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1947 N. Kleermaker Veen
02 ??-11-1947 H.A. van Slooten Haaften
03 ??-02-1948 B. Eijsenga Noordeloos
04 ??-05-1948 J.J. de Heer Opheusden


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1950 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
02 ??-02-1951 G.H. van Kooten Brandwijk
03 ??-05-1951 R.W. Steur Ouddorp
04 ??-08-1951 J. Zwijnenburg Huizen
05 ??-02-1952 C. Vos kandidaat Huizen
06 ??-03-1952 J. Smit kandidaat Rotterdam
07 ??-06-1952 G.C. Roosendaal Lienden
08 ??-07-1963 A. van Eijk kandidaat De Bilt


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1959 S. Meijers Hoogblokland
02 ??-02-1959 C. van den Bergh kandidaat Delft
03 ??-05-1959 T. Langerak Vinkeveen
04 ??-07-1959 J.T. Cazander kandidaat Gameren
05 ??-10-1959 W.A.S. Laurense Hoevelaken


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1967 L. Trouwborst Bleskensgraaf
02 ??-07-1967 W. van Gorsel kandidaat Montfoort
03 ??-08-1967 I. Boot Wijngaarden
04 ??-10-1967 H. van Amstel Nederlangbroek
05 ??-12-1967 L. Blok Ridderkerk
06 ??-02-1968 W. Verboom kandidaat Culemborg
07 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
08 ??-03-1968 G. van Estrik Genemuiden
09 ??-05-1968 H.C. Bultman Sommelsdijk
10 ??-06-1968 G. van den End kandidaat Kootwijk
11 ??-08-1968 A. Stekelenburg Lexmond
12 ??-09-1968 A. van den End Kootwijk
13 ??-11-1968 A. Wisgerhof Veenendaal
14 ??-02-1969 J. Kievit kandidaat Putten
15 ??-03-1969 J. den Dikken kandidaat Hardinxveld


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1977 K. Exalto Hasselt


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-06-1985 C. van Duijn kandidaat Bergambacht
02 19-09-1985 L.W.C. Ruijgrok Bruchem-Kerkwijk
03 12-11-1985 J. Boer kandidaat Nieuwveen


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-04-1993 J.H. Lammers Sint Philipsland


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-05-1998 P.J. Krijgsman Willige-Langerak


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 november 2018