Index >

Asperen Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Gelderland
Ring: Leerdam
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Asperen opgericht in 1573:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
-
ds. Q. de Palme (Quirinus) ??-??-1573 ??-??-1574 overleden
ds. L. Bracht (Lambertus) ??-??-1575 ??-??-1579 Barendrecht
ds. P.B. Mercator (Paulus Bernardi) ??-05-1582 ??-??-1583 Pernis
ds. J. Andelius (Johannes) ??-??-1584 Wormer - Jisp ??-??-1586 Westzaan
ds. N. van Halteren (Nicolaus) ??-??-1585 ??-??-1588 Hoornaar
ds. G.C. Bax (Govert Claesz) ??-??-1592 afgezet Rotterdam-Overschie 30-05-1595 emeritus
ds. J. Lemhovius (Johannes) ??-??-1597 Elst ??-??-1599 Broek in Waterland
ds. M. van Regt (Matthias) ??-??-1599 Doetinchem ??-??-1608 overleden
ds. D. van Spranckhuysen (Dionysius) ??-??-1609 kandidaat ??-??-1614 Puttershoek
ds. C. de Leeuw (Cornelius) ??-??-1614 Maartensdijk ??-??-1620 Bunschoten
ds. P. Loonius (Petrus) ??-??-1620 Baardwijk ??-??-1625 Woudrichem
ds. J. van Sonneveld (Josua) ??-??-1626 ??-??-1636 overleden
ds. J. Vrechemius (Johannes) ??-??-1636 ??-??-1643 Werkendam
ds. H. Alutarius (Hieronymus) ??-??-1644 kandidaat ??-??-1647 Steenwijk
ds. P. Bucaeus (Petrus) ??-??-1647 kandidaat 24-04-1650 Aardenburg
ds. C. van der Vliet (Cornelius) ??-??-1651 kandidaat ??-??-1653 Klundert
ds. S. Loenius (Sibrandus) ??-02-1654 kandidaat 28-03-1698 emeritus
ds. A. Huberts (Abraham) 18-07-1698 Beers - Cuijk 23-08-1705 Brielle
ds. J. Hagelis (Johannes) 06-12-1705 Koudum 22-12-1709 Brielle
ds. B.S. Cremer (Bernardus Sebastiaan) 16-01-1711 Stavenisse ??-??-1717 universiteit Harderwijk
01 ds. J.M. Laats (Johannes Marcus) 17-07-1718 Gameren 30-10-1735 Klundert 01
01 ds. A. Brouwer Semeyns (Arend) 28-10-1736 Hypolitushoef 13-11-1740 Deventer 01
01 ds. H. van Alphen (Hermannus) 04-06-1741 Ottoland 04-11-1742 Montfoort 01
01 ds. A. Gravesande (Adrianus) 03-06-1743 Noordwijk aan Zee 29-11-1745 Gorinchem 01
01 ds. J. Klencke (Johannes) 12-06-1746 kandidaat Leiden 15-08-1756 Lehe (Bremen) 01
02 ds. H. van Marwijk (Henricus) 26-06-1757 kandidaat Amsterdam ??-02-1785 emeritus 00
02 ds. F. Fock (Franciscus) 23-10-1785 Tricht 18-10-1789 Rotterdam-Delfshaven 02
02 ds. J. Hoolboom (Johannes) 02-05-1790 Haaften 27-12-1842 emeritus 00
02 ds. D. Bijdendijk (Dirk) 13-11-1842 kandidaat 13-04-1908 overleden 00
05 ds. L.J. van Leeuwen (Leendert Johannes) 21-05-1911 Cothen 15-08-1915 Lisse 04
08 ds. D. Bax (Daniel) 06-08-1916 Hierden 24-10-1920 Noorden 04
05 ds. C. Veltenaar (Cornelis) 02-10-1921 Veenendaal-gk 01-11-1925 ambt neergelegd 01
11 ds. F. de Gidts (Frits) 13-11-1932 Oud-Vossemeer 27-09-1942 emeritus 01
02 ds. N. den Oudsten (Nicolaas) 28-03-1943 kandidaat Utrecht 05-01-1947 Alkmaar 08
02 ds. W. Brinkman (Willem) 09-02-1947 kandidaat Utrecht 13-06-1968 overleden 20
01 ds. K. Pot (Klaas) 20-07-1969 Beusichem 04-01-1974 Hendrik-Ido-Ambacht 01
04 ds. A.F. Troost (Andries Floris) 30-06-1974 jeugdpred. classis Heusden 24-06-1979 Ermelo 05
04 ds. P.L. de Jong (Pieter Leenderd) 17-08-1980 Laar (Duitsland) 22-06-1986 Nunspeet 02
02 ds. D. Verboom (Dirk) (sinds 1988 tevens hulp te Bussum)05-10-1986 Daarle 05-05-1991 Rijnsburg 01
04 ds. H. Born (Huibrecht) 19-01-1992 Stavenisse 17-08-1997 Brakel 01
02 ds. G. van den Berg (Gerrit) 01-03-1998 kandidaat IJsselmuiden 15-06-2003 Heerde 02
01 ds. T.J. Korten (Teunis Jan) 28-09-2003 Nieuwendijk 03-06-2012 Lopikerkapel 01
04 ds. P.G.I. van den Berg (Pieter Gerrit Izaak) 12-04-2015 kandidaat Barendrecht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.H. de Vree (Jacob Hendrik) 18-11-2012 kandidaat Dodewaard


Beroepen vacature 1756:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1757 P. Schols van Asperen Abcoude
02 ??-04-1757 H. van Marwijk kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1785:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1785 H. Boon Acquoy
02 ??-09-1785 F. Fock Tricht


Beroepen vacature 1789:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-02-1790 Y. van der Leeden IJzendoorn
02 19-03-1790 Joh. Hoolboom Haaften


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1842 C.H. Hagenberg Everdingen
02 ??-??-1842 D. Bijdendijk kandidaat


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1910 A.C.G. den Hertog kandidaat Streefkerk
02 ??-07-1910 B. Gijzel kandidaat Hilversum
03 ??-09-1910 Is. Voorsteegh Acquoy
04 ??-11-1910 M.P. de Roon Wadenoijen
05 ??-01-1911 L.J. van Leeuwen Cothen


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1915 H.E. Gravemeijer Schipluiden
02 ??-08-1915 L.W.C. Ekering Woubrugge
03 ??-09-1915 J. van Rijs Tjerkwerd
04 ??-11-1915 R. Steenbeek Scherpenisse
05 ??-12-1915 J. Hoekstra Burum
06 ??-01-1916 L.C.W. Ekering (2e keer) Woubrugge
07 ??-03-1916 K. Olivier Hoogmade
08 ??-04-1916 D. Bax Hierden


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1920 N. Luijendijk Scherpenisse
02 ??-02-1921 J. Vermeulen Mijnsheerenland
03 ??-03-1921 H. van Dijken �s-Graveland
04 ??-06-1921 J. Kraaij Gorinchem
05 ??-08-1921 C. Veltenaar Veenendaal-gk


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1930 A. van Willigen �s-Grevelduin-Capelle
02 ??-02-1931 P. Kuijlman Doornspijk
03 ??-03-1931 H. van Elst IJzendoorn
04 ??-06-1931 J.C. Terlouw Kamperveen
05 ??-07-1931 H. Schroten kandidaat Hasselt
06 ??-09-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
07 ??-12-1931 S. Goverts Gameren
08 ??-01-1932 E. Warmolts Scherpenzeel (Gld.)
09 ??-03-1932 D. Bouman Molkwerum
10 ??-05-1932 W.J. Keller Nijkerkerveen
11 ??-07-1932 F. de Gidts Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1942 J.J.H. van der Ree Vianen
02 ??-12-1942 N. den Oudsten kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1946 G. Spilt kandidaat Dordrecht
02 ??-10-1946 W. Brinkman kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1969 K. Pot Beusichem


Beroepen vacature 1974:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1973 A. Jonkers voorheen Otterlo
02 ??-02-1974 K. Schaap Marknesse-Luttelgeest
03 ??-03-1974 G.J. Rebel Elim
04 ??-04-1974 A.F. Troost jeugdpred. classis Heusden


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1979 D. van Meulen Goudriaan-Ottoland
02 ??-09-1979 F.G. Immink kandidaat Utrecht
03 ??-10-1979 D.M. van de Linde kandidaat Rotterdam
04 ??-12-1979 P.L. de Jong Laar


Beroepen vacature 1986:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-05-1986 G. de Fijter Siddeburen-Wagenborgen
02 01-07-1986 D. Verboom Daarle


Beroepen vacature 1991:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-03-1991 G.J. Mantel Lopikerkapel
02 24-04-1991 J. Quist Hendrik-Ido-Ambacht
03 13-06-1991 C.D. Zonnenberg Benschop
04 23-09-1991 H. Born Stavenisse


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-10-1997 J.C. van Trigt Goudriaan-Ottoland
02 01-12-1997 G. van den Berg kandidaat IJsselmuiden


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-06-2003 T.J. Korten Nieuwendijk


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-07-2013 M.M. van Campen Rotterdam-Zuid 03
02 24-10-2013 P. van de Voorde Wijngaarden 04
03 08-01-2014 J. van Rumpt hulppred. Dirksland 01
04 ??-10-2014 P.G.I. van den Berg kandidaat Barendrecht 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 26 juli 2017