Index >

Aartswoud Hervormde Gemeente


Classis: * Hoorn
Provincie: Noord-Holland
Ring: Medemblik
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Midden Westfriesland PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Aartswoud opgericht in 1573:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Hoogwoud sedert 01-01-1940 tot 30-06-1971
i.s.m. Opperdoes sedert 01-06-1972
i.s.m. Opperdoes en Abbekerk sedert 01-01-1985
i.s.m. Abbekerk en Lambertschaag sedert 1-1-2000
bekend als hervormde gemeente Aabel
-
ds. M. Petrus (Michael) ??-??-1573 ??-??-1575 Hensbroek
ds. C. Pietersz. (Carolus) ??-??-1586 ??-??-1591 Westwoud - Binnenwijzend
ds. J. Kuylman (Jan) ??-??-1599 ??-11-1606 Leimuiden
ds. J. Agricola (Johannes) ??-??-1607 kandidaat 17-05-1609 Heenvliet
ds. B. Rijswijk (Benjamin) ??-??-1612 kandidaat ??-07-1617 Bruinisse
ds. J.G. Schutter (Jellis Gerbrandsz.) ??-??-1618 kandidaat ??-??-1645 overleden
ds. C. Dankerts (Cornelis) ??-??-1646 kandidaat ??-??-1649 Ouderkerk aan den Amstel
ds. W. Hoytzema (Witzonius) ??-??-1649 kandidaat ??-??-1688 overleden
ds. J. Best (Jacobus) ??-??-1690 kandidaat ??-06-1702 Oud-Loosdrecht
ds. J.H. Brender van Brandis (Johannes Hermanus) ??-09-1704 kandidaat 27-02-1707 Rotterdam-Overschie
ds. J. Lansbergen (Johannes) ??-??-1710 kandidaat 06-09-1739 emeritus
01 ds. I. Reinders (Isaacus) 03-07-1740 kandidaat Amsterdam 08-09-1755 overleden 00
01 ds. J. Cuperus (Johannes) 25-07-1756 kandidaat Leiden 27-12-1757 Vollenhove 01
01 ds. M. Tim (Marcus) 13-08-1758 kandidaat Amsterdam 09-04-1769 Jisp 01
01 ds. H.W. Benier (Henricus Wynandus) 08-10-1769 kandidaat Opperdoes 08-10-1797 emeritus 00
01 ds. J. Martijn (Jacob) 20-05-1798 kandidaat Leiden 26-05-1799 Bergambacht 02
03 ds. S.A. Arntzen (Stephanus Antonius) 05-10-1800 Scharwoude 27-04-1806 Wormer 02
04 ds. R. Hermanides (Renicus) 26-10-1806 Callantsoog 28-07-1811 overleden 00
01 ds. W.M. Kooij (Willem Marius) 23-08-1812 Brielsch-Nieuwland 29-10-1815 Warmond 01
01 ds. J.A. de Hollander (Johannes Abraham) 09-06-1816 Hoogkarspel 22-03-1818 Barsingerhorn - Haringhuizen02
02 ds. P.W. Prins (Pieter Wijbrand) 15-11-1818 Landsmeer 09-10-1825 Maria-Hoorebeeke 06
03 ds. T.G.A. Pollius (Tjalling Godefridus Adama) 20-08-1826 Sint Maarten 17-07-1845 overleden 00
01 ds. W.H. Mirandolle (Willem Hendrik) 18-10-1846 kandidaat 26-03-1849 Zuidzijpe 01
02 ds. J.P. van der Horst (Jan Philip) 02-09-1849 kandidaat 20-12-1863 Bedijkte-Schermer 01
02 ds. J.H. Kremer (Johann Heinrich) 19-06-1864 kandidaat 22-08-1869 Den Helder 01
01 ds. J.A. Bruins (Jan Antonie) 21-11-1869 kandidaat 06-02-1881 Oostwest-Blokker 03
02 ds. P.A. Riedel (Petrus Adrianus) 19-06-1881 Giethoorn 12-09-1886 Oudorp 02
04 ds. A.M.A. Reynders (Anton Marie Adriaan) 22-05-1887 Uitgeest 06-07-1890 Wognum 02
01 ds. J. Zegers (Jan) 12-10-1890 Koedijk 29-10-1893 Oostwest-Blokker 03
01 ds. C. Woutman (Cornelis) 29-04-1894 Boskoop 04-08-1895 Enschede 01
01 ds. J.C. Voorduin (Justinus Cornelis) 23-02-1896 kandidaat Hoogwoud 07-08-1898 Purmerend 04
08 ds. J.D. Dardenne Ankringa (Jan Dirk) 18-02-1900 Hijlaard 19-11-1905 Lutkewierum 07
04 ds. D.N. Zuithoff (Dirk Nicolaas) 05-08-1906 Midwoud 29-01-1911 Bolsward 01
01 ds. M. van Leeuwen (Marinus) 02-04-1911 Bergum 14-05-1916 Winschoten 01
02 ds. W.A. Kastein (Wessel Adrianus) 26-11-1916 Wervershoof 06-07-1919 Hoogkarspel 01
01 ds. J.J.T. Spaargaren (Jacques Johan Teunis) 28-09-1919 Oterleek 28-09-1930 Midsland (Terschelling) 03
01 ds. H. Kreb (Huibert) 02-06-1940 Westzaan 25-06-1944 Culemborg 02
02 ds. C. van Dorp (Cornelis) 24-06-1973 kandidaat Utrecht 11-03-1978 Oostermeer - Eestrum 02
02 ds. D.G. Posthuma (Douwe) 23-12-1979 kandidaat Groningen 09-12-1990 Noordbergum 01
01 ds. A.J. Stein (Alexander Jacob) 10-01-1993 hulppred. Swifterbant 05-07-1998 Zelhem 01
01 ds. W. Smit (Wim) 09-05-1999 kandidaat Haarlem 26-04-2009 Smilde 01
-
opgegaan in Midden-Westfriesland-pg per 19-10-2011


Beroepen vacature 1799:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-01-1800 S. Roorda van Eysinga Kuinre
02 10-03-1800 R.W. Hellingwerf Egmond-Binnen
03 10-04-1800 S.A. Arntzen Scharwoude


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-03-1806 D. IJpeij Oosterleek
02 08-04-1806 W.A. van Hengel Driehuizen
03 16-06-1806 J. la Lau Heiloo
04 12-08-1806 R. Hermanides Callantsoog


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-06-1818 L. Visser Spanbroek-Opmeer
02 16-08-1818 P.W. Prins Landsmeer


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-02-1826 J. van Rhee Benningbroek
02 ??-05-1826 T.J. Wijnoldij Egmond aan Zee
03 ??-06-1826 T.G.A. Pollius Sint Maarten


Beroepen vacature 1849:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1849 H.J. van Gruting Jisp
02 ??-05-1849 J.P. van der Horst kandidaat


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1864 W.H. Luttenberg kandidaat
02 ??-03-1864 J.H. Kremer kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1869 J.A. Bruins kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1881 A.K.E. Horst Barchem
02 ??-03-1881 P.A. Riedel Giethoorn


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1886 H.S.K.P. Begemann Witmarsum
02 ??-10-1886 M. van Kleeff Stolwijk
03 ??-12-1886 A. van Oosten Avezaath
04 ??-01-1887 A.M.A. Reijnders Uitgeest


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1890 J. Zegers Koedijk


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1894 C. Woutman Boskoop


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1895 J.C. Voorduin kandidaat Hoogwoud


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1898 A. Stramrood Ursem
02 ??-08-1898 P.H. Kapteijn Oterleek
03 ??-11-1898 H. Klimp kandidaat Groningen
04 ??-12-1898 H.E. Knappert kandidaat Amsterdam
05 ??-03-1899 J. ten Bruggenkate Barchem
06 ??-06-1899 P. Groot kandidaat Schagen
07 ??-07-1899 J.M. Natzijl kandidaat Zwaag
08 ??-11-1899 J.D. Dardenne Ankringa Hijlaard


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1905 A.T. de Boer kandidaat Witmarsum
02 ??-12-1905 H.G. Wijngaarden kandidaat Utrecht
03 ??-03-1906 W. van Griethuijsen Oost-Indie, wonend Breda
04 ??-05-1906 D.N. Zuithoff Midwoud


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1911 M. van Leeuwen Bergum


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1916 O.J. Reinders Anna-Paulowna
02 ??-08-1916 W.A. Kastein Wervershoof


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1919 J.J.T. Spaargaren Oterleek


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1940 H. Kreb Westzaan


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1973 L. Korevaar kandidaat Utrecht
02 ??-03-1973 C. van Dorp kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1979 S. den Blaauwen Zijpe-Zuid
02 ??-10-1979 D.G. Posthuma kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1992 A.J. Stein hulppred. Swifterbant


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018