Waarder Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gouda
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Waarder opgericht in 1600:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Lange-Ruigeweide
-
ds. G. Blockhoven (Gerardus) ??-??-1601 Maarssen ??-??-1603 Leimuiden
ds. T. Gellinkhuizen (Tobias) ??-??-1603 kandidaat ??-??-1609 Middelharnis
ds. W.C. van Warder (Wouter Cornelisz.) ??-??-1612 Sluipwijk ??-??-1613 Nieuwkoop
ds. S. Pythius (SamuŽl) ??-??-1613 Soest ??-??-1619 afgezet
ds. J.G. Vergeer (Johannes Gijsbertus) ??-??-1620 Zunderdorp ??-??-1628 Bodegraven
ds. S. Pythius (SamuŽl) ??-??-1628 afgezet Waarder ??-??-1652 overleden
ds. A. Boedonk (Aegidius) ??-??-1653 kandidaat ??-??-1653 overleden
ds. J. Wijckentoorn (Jesaias) ??-02-1654 kandidaat ??-02-1670 Voorburg
ds. T.D. Rolandus (Thomas Dolegius) ??-10-1670 kandidaat ??-??-1716 emeritus
01 ds. P. Nahuys (Petrus) 09-05-1717 kandidaat Delfshaven 01-01-1723 Monnikendam 02
01 ds. M. den Appel (Maximiliaan) 11-07-1723 kandidaat Gravenhage 21-05-1755 overleden 00
01 ds. J. van Wintraadt (Jacobus) 11-04-1756 kandidaat Gravenmoer 07-10-1792 emeritus 00
03 ds. D.C. van Leeuwen van Duivenbode (DaniŽl Constant) 14-10-1792 Zunderdorp 07-09-1794 Rotterdam-Kralingen 04
01 ds. I. Nederhouw (Isaac) 02-11-1794 Wijk bij Heusden ??-??-1816 emeritus 03
02 ds. T. van Schuilenburgh (Thomas) 07-04-1816 Zevenhoven 26-02-1837 Hellevoetsluis 03
01 ds. D. van Wijngaarden (DaniŽl) 04-06-1837 kandidaat 27-11-1842 Zwijndrecht 01
04 ds. A. van Herwaarden (Adrianus) 20-08-1843 kandidaat 22-02-1846 Fijnaart 03
01 ds. J.D. Beman Brouwer (Jan DaniŽl) 05-07-1846 Welsrijp-Baijum 28-03-1852 Ede 08
01 ds. P.A. van Toorenenbergen (Petrus Aleid) 11-07-1852 Elspeet 26-08-1855 Barneveld 05
02 ds. A. Piper (Anton) 30-12-1855 IJsselmuiden-Grafhorst 26-05-1867 Heemse 04
04 ds. H. Bax (Hendrik) 15-12-1867 Ouddorp 14-01-1872 Poortvliet 16
13 ds. H. Groeneveld (Hinrich) 30-08-1874 kandidaat 13-03-1881 Hoogblokland 05
02 ds. A. van Veelo (Abraham) 06-11-1881 kandidaat 01-06-1884 Klundert 09
06 ds. A. Knoll (Anne) 03-05-1885 Ter Aar 31-10-1886 Elburg 01
04 ds. H. Visch (Hannes) 01-12-1889 Herwijnen 02-10-1892 Vuren-Dalem 01
28 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelis) 08-11-1896 Zuilichem-Nieuwaal 24-09-1899 Mijnsheerenland 03
02 ds. C. Heemskerk (Cornelis) 21-01-1900 kandidaat Ter Aar 26-04-1903 Dordrecht 04
04 ds. B. Batelaan (Baan) 10-01-1904 kandidaat Koudekerk aan de Rijn 05-05-1907 Hoogeveen 06
02 ds. P. de Looze (Pieter) 01-12-1907 Oud-Vossemeer 10-01-1915 Barneveld 18
06 ds. J.J. Timmer (Johan Jacob) 23-01-1916 kandidaat Utrecht 07-04-1918 Montfoort 07
04 ds. J.H. van Paddenburgh (Jan Hendrik) 16-02-1919 Staphorst 14-09-1919 Grevelduin-Capelle 01
11 ds. C.J. Leenmans (Casimier Johannes) 22-05-1921 Oosterwolde (Gld.) 10-09-1922 Gameren 03
07 ds. G.C. Severijn (Gijsbertus Cornelis) 18-07-1926 Schelluinen 26-04-1931 Muiden 12
07 ds. E.V.J. Japchen (Eduard Victor Jozef) 10-04-1932 Maartensdijk 01-02-1950 emeritus 10
05 ds. P. Westland (Pieter) 10-12-1950 kandidaat Huizen 24-06-1956 Sint Annaland 12
14 ds. B.M. Meijndert (Bastiaan Maarten) 12-10-1958 kandidaat Bergschenhoek 23-08-1964 Woudenberg 18
05 ds. A. Vlietstra (Albert) 19-04-1965 kandidaat Hoogeveen 11-08-1969 Doornspijk 10
05 ds. T.J. Kamerbeek (Teunis Jacob) 30-03-1970 Rouveen 19-05-1975 Hoevelaken 02
10 ds. A.P. Voets (Abraham Paulus) 25-09-1976 kandidaat Bergambacht 20-04-1981 Kootwijk 01
04 ds. J. van Rossem (Jan) 04-11-1981 Huizen 19-01-1994 Zuilichem-Nieuwaal 03
- ds. K.M. van Dijk (Krijn Michiel) 06-12-1989 hulppred. Waarder 07-11-1991 emeritus 00
01 ds. D.J. Budding (Dirk Jan) 08-06-1994 Elspeet 23-03-2008 Grand Rapids (VS) 02
02 ds. D. Breure (Dirk) 22-03-2009 Bruchem-Kerkwijk 18-10-2020 Kockengen 05
01 ds. B.L.P. Tramper (Barend Leendert Pieter) 04-07-2021 Oud-Beijerland

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. A. Jansz. (Abraham) ??-??-1600 Goedereede ??-08-1601 afgezet
C. Zijp (Cornelis) (catechiseermeester) ??-06-1807 wonend Waarder
J.A. Kruithof (Johannes Arnoldus) 08-1941 wonend Monster ??-??-1950
G. de Pater (Gerrit)
K.M. van Dijk 05-12-1989 pred. Waarder


Beroepen vacature 1600:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1600 A. Jansz Goedereede > afgekeurd
02 ??-??-1601 G. Blockhoven Maarssen


Beroepen vacature 1792:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-03-1792 J. de Waal Garderen
02 26-04-1792 J. Dagevos Ter Heide (Z-H.)
03 19-07-1792 D.C. van Leeuwen van Duivenbode Zunderdorp


Beroepen vacature 1816:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-11-1815 J.P. Verff Emmelenkamp
02 23-01-1816 T. van Schuilenburgh Zevenhoven


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1842 J.C. Eijkman Oosterwolde (Gld.)
02 ??-02-1843 C.D.L. Bahler Aalst
03 ??-03-1843 C.D.L. Bahler (2e keer) Aalst
04 ??-06-1843 A. van Herwaarden kandidaat


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1855 H. Gann Dun Fijnaart
02 ??-09-1855 A. Piper IJsselmuiden-Grafhorst


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1867 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-08-1867 C.J. Bryce Alphen aan den Rijn
03 ??-09-1867 G.J. Sijpkens Hardenberg
04 ??-09-1867 H. Bax Ouddorp


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1873 I.C. de Vijver Scheveningen
02 ??-05-1873 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
03 ??-06-1873 J.C. Eijkman Bruchem-Kerkwijk
04 ??-07-1873 C.A. Renier Bergschenhoek
05 ??-08-1873 C.H. Koopman Waspik
06 ??-09-1873 H.M.M. Rappard Bennekom
07 ??-10-1873 J. Kromsigt Kortgene
08 ??-11-1873 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
09 ??-01-1874 G. Ringnalda Doornspijk
10 ??-02-1874 D. Niessen Wijk bij Heusden
11 ??-03-1874 J.J. Ruijs Ermelo
12 ??-04-1874 E.A. Lazonder Oldebroek
13 ??-05-1874 H. Groeneveld kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1881 F. van Spall Leimuiden
02 ??-09-1881 A. van Veeloo kandidaat


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1884 J.J.C. van Toorenenbergen Veenendaal
02 ??-08-1884 G. Vlug Nijkerk
03 ??-10-1884 J.W.H. Kalkman Maassluis
04 ??-11-1884 P.S. Bartstra Wassenaar
05 ??-01-1885 F. Kijftenbelt Maartensdijk
06 ??-02-1885 A. Knoll Ter Aar


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1886 G. van Goor Bunschoten
02 ??-01-1887 W. Ringnalda Harmelen
03 ??-09-1889 H.J. Hulscher Reeuwijk
04 ??-10-1889 H. Visch Herwijnen


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1892 J.G. Dekking Jaarsveld
02 ??-12-1892 W. Zijlstra Vuursche
03 ??-02-1893 C. Bouthoorn Groot-Ammers
04 ??-04-1893 J.M. Conradi De Lier
05 ??-05-1893 D.T. Meinsma Ouddorp
06 ??-06-1893 Y. Bootsma Zoetermeer
07 ??-07-1893 D.M. Boonstra dolerend Schiedam
08 ??-08-1893 N. Warmolts ís-Graveland
09 ??-09-1893 J. van der Spek Giessen-Nieuwkerk
10 ??-10-1893 J.C. Klomp Lunteren
11 ??-11-1893 W. Mense Heteren > eerst aangenomen
12 ??-05-1894 P. Kuijlman Bunnik
13 ??-06-1894 W. de Lange Gorinchem
14 ??-08-1894 J.G. Deur Zetten-Andelst
15 ??-09-1894 H. Doornveld Wierden
16 ??-11-1894 J. Oosterhuis Vriezenveen
17 ??-01-1895 W. van der Waal Moerkapelle
18 ??-03-1895 J.A. de Vlieger Maasland
19 ??-05-1895 J. Vonk Oldebroek
20 ??-07-1895 D. Osinga Wijckel
21 ??-08-1895 J.A. van Boven Ede
22 ??-10-1895 J.H. Gunning Leersum
23 ??-11-1895 P. Bokma Bruinisse
24 ??-01-1896 J. Boer Knottnerus Rhoon
25 ??-05-1896 W.R. Kalshoven Kesteren
26 ??-06-1896 E.B. Gunning Oosthem
27 ??-07-1896 C.A. Lingbeek Voorthuizen
28 ??-09-1896 T.G.C. Rappard Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1899 J.A. van Boven Oud-Beijerland
02 ??-11-1899 C. Heemskerk kandidaat Ter Aar


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1903 M. Jongebreur Jaarsveld
02 ??-06-1903 C.J. Leenmans Bennekom
03 ??-08-1903 B. van der Wal Waddinxveen
04 ??-09-1903 B. Batelaan kand. Koudekerk aan de Rijn


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1907 W. Zijlstra Bruchem-Kerkwijk
02 ??-06-1907 P. de Looze Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1915 P. Zandt IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-05-1915 B. van der Wal Hoevelaken
03 ??-07-1915 K. van As Moerkapelle
04 ??-09-1915 S. Ronner Waddinxveen
05 ??-10-1915 A. Dekker Giessendam-Neder-Hardinxveld
06 ??-11-1915 J.J. Timmer kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1918 P. Zandt Ede
02 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
03 ??-06-1918 C.J. Six Dijkstra Oud-Alblas
04 ??-07-1918 J.H. van Paddenburgh Staphorst


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1919 P. Kuijlman Lunteren
02 ??-11-1919 B.N.B. Bouthoorn Nieuwer ter Aa
03 ??-12-1919 G.J. Koolhaas Barneveld
04 ??-01-1920 G.A. Pott Oud-Beijerland
05 ??-02-1920 J.A. van Boven Ede
06 ??-04-1920 I. Kievit Benschop
07 ??-05-1920 H.A. Leenmans Oudemirdum
08 ??-06-1920 J. Enkelaar kandidaat Ter Aar
09 ??-08-1920 J.G. Woelderink Randwijk
10 ??-09-1920 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
11 ??-12-1920 C.J. Leenmans Oosterwolde (Gld.)


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1922 J. van Amstel kandidaat Zeist
02 ??-08-1925 G. Alers Nieuw-Lekkerland
03 ??-09-1925 D.T. Keck Garderen
04 ??-11-1925 H.J. van Schuppen Groot-Ammers
05 ??-01-1926 J.H. Gunning Vuursche
06 ??-02-1926 G. Benes Monster
07 ??-04-1926 G.C. Severijn Schelluinen


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1931 F. van Asch Randwijk
02 ??-05-1931 T. Lekkerkerker Delft
03 ??-06-1931 W. Rijnsburger Polsbroek
04 ??-08-1931 A.M. den Oudsten Elburg
05 ??-09-1931 J.C. Terlouw Kamperveen
06 ??-10-1931 J. Vermaas Nieuwer ter Aa
07 ??-12-1931 E.V.J. Japchen Maartensdijk


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1950 J. Hovius Hoogeveen
02 ??-03-1950 J.R. Cuperus Doornspijk
03 ??-05-1950 C. van den Bosch hulppred. Vreeswijk
04 ??-06-1950 J.T. Doornenbal Oene
05 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1956 G.M. van Dieren Ede
02 ??-09-1956 P. Bouw Ridderkerk
03 ??-11-1956 J.H. Cirkel Woudenberg
04 ??-02-1957 J.C. Stelwagen Rotterdam-Hillegersberg
05 ??-04-1957 R.W. Steur Ouddorp
06 ??-05-1959 G.H. van Kooten Genemuiden
07 ??-07-1957 J.T. Doornenbal Oene
08 ??-09-1957 C. Treure Ederveen
09 ??-11-1957 K. van de Pol Veenendaal
10 ??-01-1958 J. Noltes Emst
11 ??-02-1958 L. Vroegindeweij Gameren
12 ??-03-1958 J.A. de Waard kandidaat Rijsoord
13 ??-03-1958 G. van Estrik Nieuwland
14 ??-07-1958 B.M. Meijndert kandidaat Bergschenhoek


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1964 J. van Sliedregt Baarn
02 ??-09-1964 P.J. Bos Sprang
03 ??-10-1964 L. Doppenberg Wilsum
04 ??-12-1964 R.C. Cuperus Rouveen
05 ??-01-1965 A. Vlietstra kandidaat Hoogeveen


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1969 G. van Estrik Genemuiden
02 ??-07-1969 T. de Jong kandidaat Genderen
03 ??-08-1969 T. Langerak Veenendaal
04 ??-10-1969 C. Treure Hasselt
05 ??-11-1969 T.J. Kamerbeek Rouveen


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1975 H. Visser Barneveld
02 ??-05-1975 P. Molenaar Jaarsveld
03 ??-08-1975 J.H. Vlijm IJsselmuiden-Grafhorst
04 ??-10-1975 J. den Besten Huizen
05 ??-01-1976 J. den Hoed Sliedrecht
06 ??-02-1976 G. Hendriks kandidaat Woudenberg
07 ??-03-1976 H.F. Klok kandidaat Woerden
08 ??-05-1976 L. Quist Molenaarsgraaf
09 ??-06-1976 T.W. van Bennekom kandidaat Wezep
10 ??-07-1976 A.P. Voets kandidaat Bergambacht


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1981 J. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
02 ??-05-1981 L.H. Oosten Wouterswoude
03 ??-06-1981 A. Vlietstra kandidaat Doornspijk
04 ??-08-1981 J. van Rossem Huizen


Beroepen vacature 1994:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-02-1994 D.J. Budding Elspeet


Beroepen vacature 2008:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-09-2008 L. de Wit Oude Tonge
02 29-10-2008 D. Breure Bruchem-Kerkwijk


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 17 januari 2022