Ter Aar Hervormde Gemeente


Classis: * Alphen ad Rijn
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Ter Aar
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Ter Aar opgericht in 1583:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Kneckink (Allardus) ??-??-1583 Nieuwveen ??-??-1588 overleden
ds. H. Reineri (Henricus) ??-??-1588 Nieuwkoop ??-??-1593 Noorden
ds. M.J. Paludanus (Martinus Jansz.) ??-??-1594 Purmerland - Ilpendam ??-??-1596 Hilversum - Laren
ds. C.F. Polletz (Cornelius Fransz.) ??-??-1599 Renkum ??-??-1607 Uitwijk - Waardhuizen
ds. H. Mabilius (Henricus) ??-??-1607 ??-??-1614
ds. J. Buisson (Justus) ??-??-1614 Nieuw-Beijerland ??-11-1618 Voorburg
ds. A.J. van Dorp (Johannes) ??-??-1619 kandidaat ??-??-1628 Rijnsaterwoude
ds. J. Hancke (Johannes) 06-05-1629 ??-04-1639 Breda
ds. C. Vergeer (Cornelis) 03-07-1639 ??-??-1648 Schoonhoven
ds. C. Butenius (Cornelius) ??-??-1649 rector Monnikendam ??-??-1655 overleden
ds. M. Keyser (Maljardus) 28-05-1656 ??-??-1677 overleden
ds. H. de Moor (Hermannus) 19-04-1677 kandidaat ??-??-1683 Schagen
ds. J. Claré (Johannes) 20-05-1683 rector Monnikendam ??-??-1696 overleden
ds. J. van Rouveroy (Johannes) ??-??-1696 kandidaat ??-??-1700 Leiden
ds. J. Duitz (Johannes) 29-10-1700 Oirle 16-08-1733 emeritus
01 ds. J. Loopwijk (Johannes) 13-09-1733 Ossendrecht 19-09-1738 overleden 00
01 ds. A. van der Heyden (Arnoldus) 26-07-1739 kandidaat Zwijndrecht 25-02-1784 overleden 00
01 ds. H. Huijser (Henricus) 04-07-1784 Colmschate 31-12-1827 emeritus 00
02 ds. H. van Schelle (Hendrik) 27-04-1828 Lopik 27-09-1863 emeritus 00
01 ds. A.P.G. Jorissen (Anne Pieter Govert) 22-11-1863 Purmerland 13-05-1866 Culemborg 01
03 ds. I. Montagne (Isaac) 14-10-1866 Kattendijke 16-01-1870 Graveland 07
04 ds. J.G. Blaauw (Jean Gerard) 11-09-1870 Oostkapelle 02-03-1873 Noordwijk-Binnen 02
06 ds. L. ten Bosch (Lambertus) 02-11-1873 kandidaat 29-10-1876 Oegstgeest 03
10 ds. T.F. Westrik (Timon Frederik) 28-04-1878 kandidaat 23-10-1881 Schiedam 02
05 ds. A. Knoll (Anne) 09-07-1882 Sloten (Fr.) 26-04-1884 Waarder 03
11 ds. J. Bolkestein (Jacob) 23-05-1886 Gerkesklooster 24-05-1891 Putten 57
09 ds. G. van Dijk (Geert) 13-03-1892 Sprang 31-03-1895 Anjum 04
16 ds. P.J. Wauters (Pierre Joseph) 06-12-1896 Rozenburg 29-09-1912 emeritus 01
02 ds. W.J. Kolkert (Willem Jacob) 09-11-1913 Zunderdorp 09-12-1917 Loon op Zand 03
03 ds. A.C. Enkelaar (Anthonie Cornelis) 25-08-1918 Jaarsveld 30-04-1922 Hasselt 01
06 ds. G. Enkelaar (Gerrit) 02-09-1923 Wierden 04-09-1927 Monster 06
01 ds. C. Vlasblom (Cornelis) 04-03-1928 Driesum 13-01-1929 Oude Tonge 01
05 ds. S.C. Groeneveld (Samuël Christiaan) 22-09-1929 Leerdam 15-05-1932 emeritus 01
08 ds. E.L.W.M. Hoeuft van Velsen 12-11-1933 kandidaat Scheveningen 12-03-1939 Meeuwen 02
04 ds. G. Huls (Gerhard) ??-07-1940 hulppred. Ede 12-12-1943 Gouda 02
01 ds. L.P. Sterk (Lambertus Pel) 27-02-1944 hulppred. Rotterdam-Delfshaven 18-08-1946 Rijsoord 01
06 ds. G.C. Severijn (Gijsbertus Cornelis) 07-09-1947 Muiden 12-09-1948 Hoogeveen 02
12 ds. H. van Amstel (Hendrik) 10-09-1950 kandidaat Goudswaard 03-08-1958 Nederlangbroek 03
02 ds. A.M. Lindenburg (Abraham Mouring) 21-12-1958 Klundert 30-04-1979 emeritus Dorkwerd 00
01 ds. E.S. Klein Kranenburg 14-10-1979 marinepred. 28-02-1985 ontheven 00
03 ds. P.J. Stam (Pieter Johannes) 03-11-1985 kandidaat Barendrecht 10-12-1989 Katwijk aan Zee 01
07 ds. J.K. Vlasblom (Johan Karel) 26-05-1991 Ommen 03-10-2010 emeritus 00
01 ds. W.H. van Boeijen (Willem Hendrik) 26-06-2011 Rockanje 31-10-2018 ontheven 00
02 ds. W.H. Hendriks Vogelaar 04-10-2020 Mijnsheerenland-pg

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Hoising (Johannes) 10-02-1737 1739
ds. C. Hendriks (als interimpred.) 06-01-2019 kandidaat Ede 2020


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1827 P. Schoenmakers Nieuwveen
02 08-01-1828 H. van Schelle Lopik


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1866 P. van Son Kethel
02 ??-04-1866 A. Loeff Leusden
03 ??-06-1866 I. Montagne Kattendijke


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1870 J. Kool Bunschoten
02 ??-03-1870 L.H.A. Bahler Kesteren
03 ??-04-1870 G.J. van der Flier Eemnes-Binnen
04 ??-05-1870 J.G. Blaauw Oostkapelle


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1873 N.A. de Gaaij Fortman Vleuten
02 ??-03-1873 H. Smeding Nederhorst den Berg
03 ??-05-1873 N. de Jonge Lexmond
04 ??-06-1873 H.J.P. van der Linden Hoevelaken
05 ??-07-1873 W. Koelman Katwijk aan den Rijn
06 ??-09-1873 L. ten Bosch kandidaat


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1876 B. van Schelven Oostwest-Souburg
02 ??-12-1876 N.A. de Gaaij Fortman Elden
03 ??-02-1877 H.A.J. Lutge Nederhorst den Berg
04 ??-03-1877 W.H.J. Baart de la Faille Leiden
05 ??-05-1877 A. Mac Pherson Ooltgensplaat
06 ??-06-1877 A.H. de Klerck Nederlangbroek
07 ??-08-1877 G. Nijhuis Langerak
08 ??-09-1877 T.N. Crousaz Noordwijk aan Zee
09 ??-10-1877 J.D. Sigal Lisse
10 ??-12-1877 T.F. Westrik kandidaat


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1881 P.F. van der Steen Gouderak
02 ??-11-1881 L. Wagenaar kandidaat
03 ??-01-1882 H. Doornveld Wilnis
04 ??-02-1882 J.G. Bruining Vreeswijk
05 ??-03-1882 A. Knoll Sloten (Fr.)


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1885 J. Teves Suameer
02 ??-05-1885 M.H. Bolkestein Hierden
03 ??-06-1885 H. Bax Doornspijk
04 ??-07-1885 A.H. de Klerck Weesp
05 ??-09-1885 J.P. Hattink Harderwijk
06 ??-10-1885 C.J. Leenmans Sloten (Fr.)
07 ??-11-1885 W. Hoekzema kandidaat
08 ??-12-1885 J.A. van Boven Oostwest-Souburg
09 ??-01-1886 T.H. Woudstra Oudemirdum
10 ??-02-1886 R. Jaarsma Balk
11 ??-03-1886 J. Bolkestein Gerkesklooster


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1891 W. Hoekzema Burum
02 ??-03-1891 A. ten Have Polsbroek
03 ??-04-1891 J. Rijnenberg Ternaard
04 ??-06-1891 P.S. Meerburg Kethel
05 ??-07-1891 B.J. van Heijningen Kesteren
06 ??-08-1891 K.W. Vethake dolerend Arnhem
07 ??-09-1891 J.J. van der Lip Leiden
08 ??-10-1891 J. Oosterhuis Vriezenveen
09 ??-11-1891 G. van Dijk Sprang


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1895 Y. Bootsma Zoetermeer
02 ??-02-1895 P. Kuijlman Bunnik
03 ??-03-1895 J.C. Klomp Lunteren
04 ??-04-1895 D. Osinga Wijckel
05 ??-05-1895 W. van Sloten Rouveen
06 ??-07-1895 Y. Bootsma (2e keer) Zoetermeer
07 ??-08-1895 H.C. Lambers Rijperkerk
08 ??-11-1895 J.D.J. Idenburg Nieuwer ter Aa
09 ??-01-1896 P. Bokma Bruinisse
10 ??-02-1896 A. ten Have Polsbroek
11 ??-03-1896 C.A. Lingbeek Voorthuizen
12 ??-05-1896 J. Doorenbos Barneveld
13 ??-06-1896 J.H. Gunning Leersum
14 ??-07-1896 T.G.C. Rappard Zuilichem-Nieuwaal
15 ??-08-1896 K.A. de Groot Houten
16 ??-10-1896 P.J. Wauters Rozenburg


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1912 F.G. Hospers Workum
02 ??-07-1913 W.J. Kolkert Zunderdorp


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1918 J.H. Koster ’s-Grevelduin-Capelle
02 ??-02-1918 N. van der Snoek Ameide-Tienhoven
03 ??-04-1918 A.C. Enkelaar Jaarsveld


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1922 J. Kraaij Gorinchem
02 ??-05-1922 B.N.B. Bouthoorn Wapenveld
03 ??-08-1922 W.J. Lokhorst Bennekom
04 ??-10-1922 S.C. van Wijngaarden Mastenbroek
05 ??-12-1922 H.A. Leenmans Bodegraven
06 ??-05-1923 G. Enkelaar Wierden


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1927 C. Vlasblom Driesum


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1929 J. Enkelaar Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-03-1929 L.G. Bruijn Bergschenhoek
03 ??-04-1929 B.G.C. Steenbeek Wierden
04 ??-05-1929 A.J. Westra Hoekzema Zegveld
05 ??-06-1929 S.C. Groeneveld Leerdam


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1932 B. van Ginkel Nieuwpoort
02 ??-10-1932 J.J. van den Pol Oene
03 ??-11-1932 J.D. Kleijne Willige-Langerak
04 ??-12-1932 J.T. Klamer kandidaat Amsterdam
05 ??-02-1933 J. Bakker Bleiswijk
06 ??-03-1933 J. van Dorssen Nieuw-Beijerland
07 ??-05-1933 T.G. Vollebregt kandidaat Delft
08 ??-06-1933 E.L.W.M. Hoeuft van Velsen kandidaat Scheveningen


Beroepen vacature 1939:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1939 W.L. Tukker kandidaat Hoek van Holland
02 ??-11-1939 P.P.J. Monster Aalburg
03 ??-01-1940 J.H. Cirkel Leerbroek
04 ??-04-1940 G. Huls hulppred. Ede


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1943 L.P. Sterk hulppred. Rotterdam-Delfshaven


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1946 W.J. Kolkert Schalkwijk
02 ??-11-1946 L. Vroegindeweij Waddinxveen
03 ??-12-1946 A. Klein Kranenburg Hagestein
04 ??-01-1947 A.J. Wijnmaalen Leerbroek
05 ??-04-1947 W. Bieshaar Benthuizen
06 ??-06-1947 G.C. Severijn Muiden


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1948 J. van Malenstein Nieuwpoort
02 ??-02-1949 A.J. Timmer Polsbroek
03 ??-03-1949 J. van Drenth Waverveen
04 ??-05-1949 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
05 ??-06-1949 A. Luteijn Loenen aan de Vecht
06 ??-07-1949 H. Jongebreur Mastenbroek
07 ??-09-1949 A. Baars Sluipwijk
08 ??-10-1949 L. van de Peut Besoyen
09 ??-12-1949 P.M. van Galen Brakel
10 ??-02-1950 B.J. Zaal kandidaat Alphen aan den Rijn
11 ??-05-1950 C. van de Bosch hulppred. Vreeswijk
12 ??-06-1950 H. van Amstel kandidaat Goudswaard


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1958 K. Schipper Waspik
02 ??-09-1958 A.M. Lindenburg Klundert


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1979 E.S. Klein Kranenburg marinepred.


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-03-1985 J. Quist Tange-Alteveer
02 14-05-1985 P.L. de Jong Asperen
03 21-08-1985 P.J. Stam kandidaat Barendrecht


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-09-1989 J.L. Ravesloot Westerhaar
02 10-10-1989 G.F. Smaling Rijnsburg
03 13-02-1990 A.N. Rietveld Amerongen
04 17-04-1990 J. Quist Hendrik-Ido-Ambacht
05 21-08-1990 D. Heikoop Vreeswijk
06 13-11-1990 P.L. Tolhoek Jaarsveld
07 14-02-1991 J.K. Vlasblom Ommen 05


Beroepen vacature 2010:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-01-2011 W.H. van Boeijen Rockanje 01


Beroepen vacature 2018:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-2020 J. Scheele Goedhart voorheen interimpred. Zeist-hg03
02 ??-07-2020 W.H. Hendriks Vogelaar Mijnsheerenland-pg 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 18 januari 2022