Nieuw-Lekkerland Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sliedrecht
Digitale uitzending: ja
Voortgekomen uit: Lekkerkerk

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nieuw-Lekkerland opgericht in 1616:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Lekkerkerk
i.c.m. Kinderdijk tot 31-12-1963
-
ds. G. Verstegen (Gerardus) 20-03-1616 Buren ??-??-1624 Oud-Beijerland
ds. E. Paludanus (Erasmus) ??-05-1624 kandidaat ??-??-1630 Hendrik-Ido-Ambacht 02
ds. J. ban Oudenhoven (Jacobus) ??-??-1631 Aalburg ??-11-1664 emeritus
ds. R.M. Vossius (Reijnerus Martini) najaar 1665 kandidaat 11-11-1671 overleden
ds. J. Brandolphus (Johannes) 27-11-1672 Yssum (Cleef) 11-02-1680 Weesp
ds. P. van der Velden (Petrus) 21-09-1681 kandidaat Utrecht 01-06-1723 overleden
03 ds. J. Baudij (Joannes) 11-06-1724 Varik ??-06-1762 emeritus 00
01 ds. P. Vermaat (Philippus) 14-11-1762 kandidaat Oud-Beijerland 13-05-1764 Moordrecht 00
01 ds. H.G. Bakker (Hermanus Geugjes) 01-01-1765 hulppred. Oostzaan 25-02-1792 emeritus 00
01 ds. J. Dagevos (Jacobus) 02-09-1792 Ter Heide (Z-H.) 28-07-1795 losgemaakt > hulppred. Culemborg01
01 ds. S.I. Broekman (Stephanus Isaac) 24-04-1796 emeritus Schoonhoven 30-06-1799 Maasland 01
02 ds. J. van Schagen (Jacobus) 17-11-1799 Wilsveen 17-09-1809 emeritus 00
04 ds. C. Kumsius (Cornelis) 03-12-1809 Ouwerkerk 19-07-1818 Opheusden 01
07 ds. D.H. Horst (Daniel Hendrik) 06-06-1819 t Waal-Honswijk 19-10-1823 Gendringen 02
02 ds. A.J. Diemont (Adolph Johan) 15-08-1824 kandidaat 21-05-1826 Tuil 01
02 ds. H.R. de Holl (Henricus Reinardus) 05-11-1826 kandidaat 12-08-1827 Broek in Waterland 01
01 ds. G. Boele van Schagen (Gijsbert) 03-02-1828 kandidaat 02-05-1880 emeritus 00
01 ds. J.W.H. Kalkman (Jan Wouter Herman) 26-09-1880 kandidaat 06-01-1884 Maassluis 11
10 ds. P. Segboer (Pieter) 16-08-1885 Hoogvliet 02-01-1888 uitgetreden > dolerend Nieuw-Lekkerland07
01 ds. L. Hijmans (Lodewijk) 28-10-1888 Klaaswaal 18-12-1892 Koudekerke 04
10 ds. H.J. Hulscher (Hendrik Jan) 07-04-1895 Colijnsplaat 15-12-1919 overleden 01
04 ds. G. Alers (Gerard) 30-10-1921 Middelharnis 02-11-1930 Dordrecht 26
08 ds. J. van Dorssen (Johannes) 11-06-1933 Nieuw-Beijerland 29-09-1947 overleden 00
-
2e predikantsplaats (voor Kinderdijk) sedert 01-04-1948 tot 31-12-1963
08 ds. J. Zwijnenburg (Jan) 11-05-1952 Huizen 22-07-1956 Oldebroek 13
17 ds. B. Haverkamp (Berend) 12-07-1953 Veen 20-10-1957 Blauwkapel 04
12 ds. W. van Herpen (Willem) 26-10-1958 Melissant 31-12-1963 Kinderdijk 02
16 ds. W.C. Hovius (Willem Christiaan) 03-04-1961 kandidaat Haarlem 19-06-1966 Katwijk aan Zee 15
20 ds. T. de Jong (Tjitze) 04-10-1969 kandidaat Genderen 03-04-1974 Garderen 06
19 ds. W. Verboom (Willem) 11-01-1978 kand. Nieuwerkerk aan den IJssel 30-10-1983 Zegveld 02
03 ds. H. Penning (Hugo) 03-07-1984 Montfoort 06-09-1992 Hedel 01
01 ds. C. van den Berg (Cornelis) 16-12-1992 Katwijk aan Zee 24-08-1997 zendingspred. 01
01 ds. J. Belder (Jan) 26-12-1997 Katwijk aan Zee 07-07-2002 Dordrecht 04
-
2e predikantsplaats sedert 2002
01 ds. J.A. van den Berg (Jan Arie) 25-08-2002 Pretoria (Zuid-Afrika) 22-06-2008 IJsselmuiden-Grafhorst 07
01 ds. J.R. Volk (Johan Reinhard) (wijk Oost) 13-10-2002 Urk-deelgemeente De Bron 01-04-2007 emeritus 00
01 ds. J.N. Zuijderduijn (Jacob Nicolaas) (Oost) 05-09-2007 Valburg-Homoet 09-06-2013 Oosterwolde-Noordeinde 01
03 ds. E. Gouda (Ernst) (wijk West) 12-07-2009 Oude-Pekela-Assen
06 ds. A. de Lange (Albert) (wijk Oost) 10-04-2016 Dordrecht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
A.J. de Jong 01-01-1943 kandidaat 05-1943 pred. Ederveen
A. Terlouw 1943 kandidaat Utrecht 02-1944 Groot-Ammers
W.J. van der Kraats 1946 1953
C.J. de Groot
J. Kot 1981 Hardegarijp-evang
ds. H.J. Stoutjesdijk 2014 emeritus Dordrecht


Beroepen vacature 1624:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-03-1624 E. Paludanus kandidaat


Beroepen vacature 1664:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-08-1665 R. Vossius


Beroepen vacature 1671:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-10-1672 J. Brandolphus Yssum


Beroepen vacature 1680:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1680 P. van der Velden kandidaat Utrecht
02 10-03-1681 P. van der Velden (2e keer) kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1723:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1724 G. ten Dam kandidaat Oostzaan > afgekeurd
02 ??-03-1724 A. Bieruma kandidaat Leiden > afgekeurd
03 14-04-1724 J. Baudy Varik


Beroepen vacature 1799:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-08-1799 I. Nederhouw Waarder
02 ??-09-1799 J. van Schagen Wilsveen


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-07-1807 F.H. de Bruin Eck en Wiel
02 30-01-1809 J. de Bouter Aalst
03 10-06-1809 W.J. Crol Drumpt
04 ??-08-1809 C. Kumsius Ouwerkerk


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-08-1818 F.C. Everaars Lopik
02 ??-08-1818 A.C. Romswinkel Willige-Langerak
03 04-09-1818 F.C. Everaars (2e keer) Lopik
04 07-10-1818 C. van Diest Buren
05 ??-12-1818 H.J. van Nouhuijs Nederhemert
06 01-02-1819 B. Nieuwkoop Berkenwoude
07 16-02-1819 D.H. Horst t Waal


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-11-1823 A. van den Brandhoff Schalkwijk
02 19-05-1824 A.J. Diemont kandidaat


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-06-1826 D. Romar Hagestein
02 28-08-1826 H.R. de Holl kandidaat


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1828 G. Boele van Schagen kandidaat


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1880 J.W.H. Kalkman kandidaat


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1884 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-03-1884 J.H. Wensinck Aarlanderveen
03 ??-05-1884 A.S.E. Talma Nigtevecht
04 ??-07-1884 J.J.C. van Toorenenbergen Veenendaal
05 ??-08-1884 G. Vlug Nijkerk
06 ??-10-1884 J.A. van Boven Oostwest-Souburg
07 ??-11-1884 C. Hattink Nieuw-Vennep
08 ??-01-1885 J. Beijer IJsselmuiden
09 ??-03-1885 E.J. Homoet Putten
10 ??-05-1885 P. Segboer Hoogvliet


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1888 L. Hijmans Klaaswaal


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1893 J.J. de Kat Angelino Deil-Enspijk
02 ??-07-1893 P.S. Niemeijer Giessen-Oudekerk
03 ??-09-1893 J.H. Schreuder Bleiswijk
04 ??-10-1893 H. Visscher Sint Johannesga
05 ??-12-1893 P.F. van de Nieuwenhuizen Woudrichem
06 ??-04-1894 L.A.F. Creutzberg Pernis
07 ??-06-1894 J.P. Hattink Nieuwerkerk aan den IJssel
08 ??-09-1894 E.C. Gravemeijer Gorinchem
09 ??-10-1894 G. van Kempen Westbroek
10 ??-12-1894 H.J. Hulscher Colijnsplaat


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-10-1920 P. Kruijt Staphorst > ongeldig
02 ??-12-1921 P. Kruijt (2e keer) Staphorst
03 ??-04-1921 A.H.J.G. van Voorthuizen Doornspijk
04 ??-08-1921 G. Alers Middelharnis


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1931 J. Lekkerkerker Molenaarsgraaf
02 20-08-1931 J.H. Koster Montfoort
03 ??-10-1931 J. Vermaas Nieuwer ter Aa
04 ??-12-1931 E.V.J. Japchen Maartensdijk
05 ??-??-1932 S. Goverts Gameren
06 ??-08-1932 P. de Looze Waddinxveen
07 ??-01-1933 L. Vroegindeweij Wilnis
08 22-03-1933 J. van Dorssen Nieuw-Beijerland


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1948 J. de Lange Nunspeet
02 ??-04-1948 J.R. Cuperus Doornspijk
03 ??-08-1948 J.T. Doornenbal Oene
04 ??-12-1948 J. van Malenstein Nieuwpoort
05 ??-03-1949 P.J.F. Lamens Elspeet
06 ??-05-1949 D. van de Ent Braat Elburg
07 ??-05-1950 C. van de Bosch hulppred. Vreeswijk
08 ??-11-1950 L. Vroegindeweij Papendrecht
09 ??-01-1951 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
10 ??-04-1951 J.C. Stelwagen Wezep
11 ??-06-1951 J.T. Doornenbal Oene
12 ??-04-1952 J.R. Cuperus (2e keer) Doornspijk
13 ??-06-1952 L. Trouwborst Monster
14 ??-07-1952 H.G. Abma Rotterdam-Delfshaven
15 ??-12-1952 J.W. van der Linden Kamerik
16 ??-03-1953 B. Haverkamp (toez.) Veen
17 ??-05-1953 B. Haverkamp (2e keer) Veen


Beroepen vacature 1948 (voor Kinderdijk):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1948 J.R. Cuperus Doornspijk
02 ??-12-1948 J. van den Heuvel Schoonhoven
03 ??-02-1950 J. Vermaas Amersfoort
04 ??-11-1950 J. Hovius Hoogeveen
05 ??-03-1951 J. van Dijk Gameren
06 ??-04-1951 J.T. Doornenbal Oene
07 ??-06-1951 G.M. van Dieren Ede
08 ??-02-1952 J. Zwijnenburg Huizen


Beroepen vacature 1956 (vac. Zwijnenburg):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1956 J.C. Stelwagen Rotterdam-Hillegersberg
02 ??-02-1957 A. Gooijer kandidaat Huizen
03 ??-03-1957 J. Wieman Oudewater
04 ??-05-1957 C. Treure Ederveen
05 ??-07-1957 G.H. van Kooten Genemuiden
06 ??-09-1957 T. Poot Haaften
07 ??-12-1957 J. Spelt Dinteloord
08 ??-02-1958 C. van Bart kandidaat Maarssen
09 ??-03-1958 C. van Schoonhoven kandidaat Barneveld
10 ??-04-1958 A. Klein Kranenburg Hilversum
11 ??-06-1958 L. Vroegindeweij Gameren
12 ??-08-1958 W. van Herpen Melissant


Beroepen vacature 1957 (vac. Haverkamp):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1957 G.M. van Dieren Ede
02 ??-02-1958 W. Vroegindeweij Bleiswijk
03 ??-06-1958 J. van Sliedregt Putten
04 ??-07-1958 K. van de Pol Veenendaal
05 ??-09-1958 L. Trouwborst Grevelduin-Capelle
06 ??-10-1958 P. de Jong Kootwijk
07 ??-11-1958 J.C. Schuurman Bleskensgraaf
08 ??-02-1959 R.T. Huizinga Nieuw-Beijerland
09 ??-05-1959 W.L. Tukker Rotterdam
10 ??-06-1959 A.J. Timmer Huizen
11 ??-12-1959 T. Langerak Vinkeveen
12 ??-07-1960 J. van Rootselaar Delft
13 ??-10-1960 P. Westland Sint Annaland
14 ??-11-1960 P.J.F. Lamens Kamerik
15 ??-12-1960 C. Vos Bennekom
16 ??-02-1961 W.C. Hovius kandidaat Haarlem


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1966 S. de Jong (toez.) Houten
02 ??-08-1966 C. Treure Hasselt
03 ??-10-1966 G. Veldjesgraaf Nederhemert
04 ??-11-1966 J.T. Doornenbal Oene
05 ??-01-1967 J. Catsburg Opheusden
06 ??-02-1967 J. Vroegindeweij Goudswaard
07 ??-05-1967 A. Muilwijk Garderen
08 ??-06-1967 A.J. Timmer Elspeet
09 ??-08-1967 H. Harkema directeur GZB Zeist
10 ??-09-1967 W. van Hennekeler Zwartebroek
11 ??-11-1967 H.K. van Wingerden Zoetermeer
12 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
13 ??-04-1968 B.J. Zaal IJsselmuiden-Grafhorst
14 ??-05-1968 J. van Rootselaar Barneveld
15 ??-07-1968 S. de Jong (2e keer) Houten
16 ??-08-1968 J. Jongerden IJsselmuiden-Grafhorst
17 ??-11-1968 W.L. Tukker Zwolle
18 ??-01-1969 T. Langerak Veenendaal
19 ??-04-1969 A. Vlietstra Waarder
20 ??-06-1969 T. de Jong kandidaat Genderen


Beroepen vacature 1974:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1974 A. Vlietstra (toez.) Doornspijk
02 ??-05-1974 H. van der Post Bergambacht
03 ??-06-1974 S. de Jong Ouddorp
04 ??-08-1974 C. Evers Leerbroek
05 ??-10-1974 drs. J. Hoek kandidaat Katwijk aan Zee
06 ??-11-1974 J.C. Schuurman Putten
07 ??-04-1975 H. Visser Barneveld
08 ??-06-1975 P. Molenaar Jaarsveld
09 ??-07-1975 G.S.A. de Knegt Kesteren
10 ??-09-1975 J. Westland Schoonrewoerd
11 ??-01-1976 J. Maasland Middelharnis
12 ??-02-1976 G. Hendriks kandidaat Woudenberg
13 ??-05-1976 A. Muilwijk Ouderkerk aan den IJssel
14 ??-08-1976 J.P. Verkade Montfoort
15 ??-10-1976 J. Catsburg Katwijk aan Zee
16 ??-12-1976 B. Haverkamp Monster
17 ??-02-1977 H. Roseboom kandidaat Barneveld
18 ??-04-1977 J. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
19 ??-10-1977 W. Verboom kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-11-1983 L.H. Oosten Wouterswoude
02 ??-02-1984 W.J. op t Hof Ouddorp
03 04-04-1984 H. Penning Montfoort


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-09-1992 C. van den Berg Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1997 J. Belder Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 2002 (vac. wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-2002 J.A. van den Berg Pretoria


Beroepen vacature 2002 (vac. Belder):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-2002 J.R. Volk Urk (deelgem.)


Beroepen vacature 2007 (vac. Volk):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-2007 J.N. Zuijderduijn Valburg-Homoet


Beroepen vacature 2008 (vac. Van den Berg):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-2008 D. Breure Bruchem-Kerkwijk
02 ??-01-2009 A.L. van Zwet Woudenberg
03 ??-04-2009 E. Gouda Oude Pekela (Julianakapel)


Beroepen vacature 2013 (vac. Zuijderduijn):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-03-2014 D. Jongeneel Arnemuiden 01
02 19-06-2014 C.H. Hogendoorn Oud-Beijerland 04
03 01-12-2014 G. van Wijk Dordrecht 05
04 30-03-2015 M. Klaassen Sliedrecht 04
05 17-08-2015 J.B. ten Hove Katwijk aan Zee 19
06 17-10-2015 A. de Lange Dordrecht 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 26 september 2022