Longerhouw-Schettens Hervormde Gemeente


Classis: Sneek
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Longerhouw-Schettens opgericht in 1600:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Wons-hg per 01-10-1969
-
ds. W. Georgii (Wilhelmus) ??-??-1600
ds. G. Sopingius (Godefridus) ??-??-1602 Tjerkwerd ??-??-1604 Bolsward
ds. J.C. Schotanus (Johannes Celli) ??-03-1605 Haskerhorne 08-12-1606 Goutum
ds. H.C. Antonides (Hermannus Clemens) ??-03-1608 kandidaat 06-04-1612 Naarden
ds. A. Sopingius (Adolphus) ??-10-1612 Leeuwarden 11-10-1620 Arnhem
ds. P. Eilshemius (Petrus) ??-03-1620 kandidaat 27-10-1623 Leeuwarden
ds. A.D. Eilshemius (Abraham Daniel) ??-04-1624 kandidaat 02-04-1627 Beetgum-Engelum
ds. V.P. Enema (Vitus Pibonus) ??-11-1627 Otterlo 01-08-1636 Makkum
ds. C. Fabius (Cornelius) ??-10-1631 kandidaat ??-??-1643 emeritus
ds. E. Terwold (Eteus) ??-??-1644 kandidaat 21-09-1668 overleden
ds. D. Sylvius (Duco) 14-02-1670 kandidaat 07-09-1674 Molkwerum
ds. H.W. Schrevenstein (Hermannus Wilhelmus) ??-??-1675 Akkerwoude 24-04-1682 Burgwerd
ds. J. Winkler (Johannes) ??-10-1682 kandidaat 22-01-1685 Oudemirdum
ds. J. Steenwijk (Jacobus) 07-06-1685 kandidaat 15-01-1742 overleden
01 ds. G. Lantinga (Gerbrandus) 20-10-1743 kandidaat Bolsward 05-06-1785 overleden 00
01 ds. J. Sardor (Johannes) 27-08-1786 kandidaat 09-01-1809 overleden 00
01 ds. J.A. Lemke (Johannes Aggaeus) 10-12-1809 Donkerbroek-Haule 16-11-1834 emeritus 00
01 ds. W.A. van Meurs (Willem Antonie) 30-08-1835 kandidaat 27-09-1840 Genemuiden 01
03 ds. T.C.K. Beilanus van Assen (Theodorus Coenraad Kock) 18-07-1841 hulppred. Paesens 24-01-1847 Arum 01
04 ds. J.W. Felix (Jan Wouter) 13-02-1848 kandidaat 19-10-1851 Opheusden 05
03 ds. W. Sijpkens (Willem) 02-01-1853 kandidaat 16-12-1855 Scharnegoutum 01
10 ds. D.J. Westerloo (Donko Jan) 13-06-1858 Gerkesklooster 30-06-1879 emeritus 00
02 ds. J.F.L.A. de Jagher (Julius Francois Louis August) 08-02-1880 Gaast-Ferwoude 29-10-1882 Rotterdam-IJsselmonde 01
09 ds. H.C. Lambers (Hendrik Cornelis) 27-01-1884 Rijperkerk 12-04-1891 Rijperkerk 14
01 ds. J. Hoekstra (Jetze) 06-09-1891 Workum 02-09-1894 Heteren 05
04 ds. H.A. van Oostrom Soede (Hendrik Albertus) 25-08-1895 Kolham 22-11-1896 Workum 01
07 ds. G.T. Smit (Gerrit Thomas) 22-05-1898 Makkum 03-11-1901 Poederoijen-Loevestein 02
03 ds. A.G.F. Smit (Anton Gerrit Frederik) 05-10-1902 Tjerkgaast 03-04-1910 Medemblik 01
03 ds. B. Dijkstra (Berend) 04-12-1910 Holysloot 22-05-1921 Harich 02
05 ds. G. van Hoeven (Gerrit) 18-06-1922 Blokzijl 08-07-1928 Wons-Engwier 01
02 ds. T. Kloek (Teunis) 18-11-1928 Goudswaard 30-04-1945 emeritus 00
01 ds. J.A. Gelderman (Johannes Antonie) 21-10-1945 hulppred. Lijnden 30-11-1947 Urk 01
02 ds. A.J. Visser (Anne Jippe) 20-06-1948 Bierum 18-11-1956 universiteit Groningen 01
01 ds. W. Hoogendoorn (Willem) 25-11-1956 kandidaat Woerden 04-06-1961 Medemblik 01
01 ds. J.H. Pol (Jan Hendrik) 17-09-1961 vicaris Gravenhage 24-10-1968 Bergum 03
04 ds. W.L. Speelman (Willem Lambertus) 16-10-1966 Vledder 13-09-1975 emeritus 00
02 ds. G.J. Ros (Gerrit Jan) 08-02-1976 kandidaat IJsselstein 04-01-1981 Brummen 01
02 ds. mw. E.S. Pettinga-Burger (Elizabeth Sophia) 18-10-1981 kandidaat Bunnik 11-05-1986 Doetinchem 01
02 ds. M.G. Pettinga (Martien) 18-10-1981 kandidaat Bunnik 11-05-1986 Doetinchem 01
01 ds. R.H.J. Jellema (Ruurd Hendrik Jan) (p-t) 07-05-1989 kandidaat Utrecht 25-07-1993 Goes 01
01 ds. mw. G.W.G. Lankhuijzen (Gerdien) (p-t) 07-05-1989 kandidaat Utrecht 23-09-1991 ontheven 00
01 ds. mw. H.C.M. Braakman-Bouma (Helena Cecilia Maria) 23-04-1995 kandidaat Amstelveen 16-06-1999 ontheven 00
01 ds. mw. M.R. Veen (Margaritha Rianne) 07-10-2001 kandidaat Gravenhage 26-02-2006 ontheven 00
01 ds. mw. E.K. Zwerver (Edna) 29-04-2007 g.v. Rotterdam-Zuid (Den Hoed)


Beroepen vacature 1840:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-11-1840 R.A. Benthem Sijpkens Lutjegast
02 20-01-1841 A.W. Buning Oostermeer
03 ??-07-1841 T.C.K. Beilanus van Assen hulppred. Paesens


Beroepen vacature 1847:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-04-1847 J.W. Becking Anjum
02 13-09-1847 J.W. Becking (2e keer) Anjum
03 05-07-1847 J.H. Seemerink Schraard
04 15-10-1847 J.W. Felix kandidaat


Beroepen vacature 1851:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1852 J.H. Guldenarm Engwierum
02 ??-08-1852 A.W. Buning Stedum
03 24-09-1852 W. Sijpkens kandidaat


Beroepen vacature 1856:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1856 F.J. Stroman de Grave Lollum
02 ??-05-1856 H.E. Gravemeijer Losdorp
03 ??-07-1856 W.A. Becking Genemuiden
04 ??-09-1856 F.A. van Loenen Hoenderloo
05 ??-01-1857 J.H. Guldenarm Engwierum
06 ??-03-1857 C.J. Bryce Vreeland
07 ??-06-1857 C.J. Bryce (2e keer) Vreeland
08 ??-07-1857 P. de Jong kandidaat
09 ??-08-1857 B. Mellink Post van Griethuijsen kandidaat IJlst
10 ??-12-1857 D.J. Westerloo Gerkesklooster


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1879 K.R. Bosma Surhuizum
02 ??-10-1879 J.F.L.A. de Jagher Gaast-Ferwoude


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1882 C. Veen Stedum
02 ??-01-1883 J. Beijer Lemele
03 ??-03-1883 W. van den Bergh Schaarsbergen
04 ??-04-1883 K.R. Bosma Kubaard
05 ??-06-1883 H.E. Gravemeijer Elburg
06 ??-07-1883 J.G. Klomp Broek op Langedijk
07 ??-09-1883 J. Bolkestein Gerkesklooster
08 ??-10-1883 L.J. van Apeldoorn Enter
09 ??-11-1883 H.C. Lambers Rijperkerk


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1891 J. Hoekstra Workum


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1894 D. Eringa Hemelum
02 ??-01-1895 J. van der Weide Workum
03 ??-04-1895 M. Buiskool Burgwerd
04 ??-06-1895 H.A. van Oostrum Soede Kolham


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1897 A. Jonker Tzum
02 ??-05-1897 W. Magendans Oosterzee
03 ??-08-1897 A.H. Magendans Terkaple
04 ??-10-1897 N. de Jong Engwierum
05 ??-11-1897 F.T. Salverda Lollum
06 ??-01-1898 K. Straatsma Ferwerd
07 ??-03-1898 G.T. Smit Makkum


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1902 S. Ronner Woudsend
02 ??-03-1902 J. Beijer Transvaal
03 ??-06-1902 A.G.F. Smit Tjerkgaast


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1910 G. Bolkestein Harich
02 ??-07-1910 J. Hoekstra Burum
03 ??-09-1910 B. Dijkstra Holijsloot


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1921 G. Elzenga Nijega
02 ??-09-1921 A.N. Tonsbeek Hindeloopen
03 ??-11-1921 H.G.W. Briede Amsterdam
04 ??-12-1921 U.P. Okken Eexta
05 ??-03-1922 G. van Hoeven Blokzijl


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1928 H.F. Pasma Steenwijkerwold
02 ??-09-1928 T. Kloek Goudswaard


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1945 J.A. Gelderman hulppred. Lijnden


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1948 J. Scholten Middelstum
02 ??-03-1948 A.J. Visser Bierum


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1956 W. Hoogendoorn kandidaat Woerden


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1961 J.H. Pol vicaris Gravenhage


Beroepen vacature 1965:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1965 C. Hoogendoorn kandidaat Woerden
02 ??-12-1965 A.K.L. Bloem Eexta
03 ??-03-1966 F.W. Teding van Berkhout Koekange
04 ??-05-1966 W.L. Speelman Vledder


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1975 W. Tijink kandidaat Hoogkerk
02 ??-10-1975 G.J. Ros kandidaat IJsselstein


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1981 E.J. Bluemink kandidaat Utrecht
02 ??-08-1981 mw. E.S. Pettinga-Burger kandidaat Bunnik
02 ??-08-1981 M.G. Pettinga kandidaat Bunnik


Beroepen vacature 1986:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1989 R.H.J. Jellema kandidaat Utrecht
01 ??-03-1989 mw. G.W.G. Lankhuijzen kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1994 mw. H.C.M. Braakman-Bouma kandidaat Amstelveen


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-2001 mw. M.R. Veen kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 2006:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-2007 mw. E.K. Zwerver g.v. Rotterdam-Zuid


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 20 juni 2021