Giessen-Nieuwkerk Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gorinchem
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Giessen-Nieuwkerk opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Giessen-Oudekerk
-
01 ds. J. la Motius (Johannes) 27-09-1592 kandidaat Londen 08-11-1593 Gravenzande 01
04 ds. H. Celosse (Hermes) ??-10-1594 voorheen Sandwich ??-??-1604 Hendrik-Ido-Ambacht 01
01 ds. J. Mercerus (Joannes) ??-05-1604 kandidaat ??-??-1617 emeritus
01 ds. L. van Ilpendam (Lothus) ??-??-1617 emeritus Made-Drimmelen zomer 1617 overleden 00
02 ds. P. Paludanus (Petrus) ??-10-1618 afgezet Zoetermeer ??-??-1625 Papendrecht
ds. A. van den Corput (Abraham) ??-02-1627 kandidaat ??-??-1639 emeritus
ds. J. Fenacolius (Johannes) ??-07-1639 kandidaat ??-??-1669 overleden
01 ds. J. van Flodorp (Jacobus) 06-09-1671 Kaldenkirchen (Gulik) 24-02-1680 Goes 01
01 ds. A. van Bronkhorst (Anthonius) 08-12-1680 Wamel ??-??-1706 overleden 00
02 ds. L. Blom (Leonardus) ??-??-1707 Ammerstol 05-10-1710 Vlaardingen 01
02 ds. M. de Rijke (Marinus) 13-12-1711 Oud-Vossemeer 26-03-1749 overleden 00
01 ds. H.R. Siblink (Henricus Regnerus) 30-11-1749 kandidaat Utrecht 25-01-1761 Hooge-Lage-Zwaluwe 03
01 ds. C. Slotemaker (Cornelis) 04-10-1761 kandidaat Utrecht 27-09-1772 Brouwershaven 03
02 ds. G. t Hooft (Gosuinus) 27-06-1773 Zegveld 18-06-1780 Strijen 01
04 ds. G. Masman (Gerardus) 22-07-1781 Sprang 21-07-1782 Rotterdam-Delfshaven 01
04 ds. C. Diemont (Christiaan) 21-10-1783 kandidaat Utrecht 26-08-1818 overleden 00
04 ds. H. Stenfert Kroese (Herman) 07-11-1819 Hoogvliet 10-10-1830 overleden 05
01 ds. J.M. Spoor (Jan Marinus) 29-01-1832 kandidaat 05-11-1835 overleden 00
01 ds. G. Alting Bosken (Gerhard) 08-01-1837 kandidaat 11-10-1840 Waddinxveen 01
01 ds. A.F. van der Scheer (Adolph Frederik) 10-01-1841 kandidaat 12-10-1845 Vlaardingen 01
01 ds. M.A. van Booven (Martinus Abraham) 08-02-1846 kandidaat 01-05-1870 Hellouw 01
01 ds. R.A. van Deursen (Reinier Aarnout) 21-08-1870 Purmer 25-06-1871 Gellicum-Rhenoy 01
01 ds. B. Cloos (Bernardus) 01-10-1871 Urk 29-12-1873 afgezet 00
05 ds. G.H. van Kasteel (Gerrit Hendrik) 24-01-1875 kandidaat 06-05-1877 Oppenhuizen 08
17 ds. W. van Asch (Willem) 22-02-1880 kandidaat 24-09-1882 Eethen-Drongelen 03
01 ds. A. Metz (Arnoldus) 01-04-1883 Etershem 05-02-1888 Puttershoek 02
06 ds. J. van der Spek (Jacob) 10-02-1889 Sint Anthoniepolder 03-12-1893 Schoonhoven 06
05 ds. G. Timmer (Gerrit) 16-09-1894 Nieuwpoort 02-05-1897 De Lier 01
01 ds. B.A. de Jong (Bernard Antonie) 17-10-1897 Harderwijk 16-08-1910 emeritus 02
01 ds. D.J. Lazonder (Daniel Justus) 26-02-1911 Zoutelande 21-07-1918 Ankeveen 02
01 ds. B.N.J. Roskott (Bernhard Johan) 17-11-1918 Piershil 03-04-1921 Buiksloot 02
02 ds. L. Nugteren (Leendert) 09-10-1921 Bleiswijk 31-08-1939 emeritus 02
05 ds. P. Moerenhout (Pieter) 27-07-1941 kandidaat Utrecht 16-09-1945 Maarssen 02
01 ds. A. Breure (Antonie) 09-12-1945 kandidaat 28-08-1949 Zegveld 07
01 ds. A. Luteijn (Adriaan) 04-12-1949 Loenen aan de Vecht 31-12-1956 bijz. werk: IZB 03
07 ds. C. van Schoonhoven (Cornelis) 15-05-1958 kandidaat Barneveld 03-01-1965 Vreeswijk 03
03 ds. G.T. Vollebregt (Gerrit Theodoor) 16-05-1965 kandidaat Rotterdam 22-03-1970 Renkum 02
02 ds. H. van Vreeswijk (Hendrik) 26-04-1970 kandidaat Baarn 06-06-1976 Vriezenveen 03
02 ds. C.G. Geluk (Cornelis Gerrit) 16-01-1977 kandidaat Ede 01-07-1981 bijz. werk: HGJB 01
05 ds. B. de Jong (Bernardus) 13-12-1981 Meeuwen 28-08-1988 Den Ham (Ov.) 02
03 ds. I. Hoornaar (Izaak) 30-04-1989 Dirksland 25-09-1994 Harderwijk 02
02 ds. A. den Besten (Andries) 22-01-1995 Ochten 01-09-2002 Nijkerk (b.w.) 03
-
2e predikantsplaats sedert 14-5-2000 -
01 ds. L. Lammers (Lambertus) (p-t) 14-05-2000 kandidaat Giessenburg 22-01-2006 Wezep 02
01 ds. A. Hamstra (Auke) 30-03-2003 Eethen-Drongelen 10-04-2010 Broek op Langedijk 02
01 ds. M. Dubbelman (Michiel) 17-12-2006 kandidaat Rotterdam 12-09-2021 Giessendam-Neder-Hardinxveld 04
01 ds. J. Holtslag (Jan) 19-06-2011 Vollenhove-Sint Jansklooster
01 ds. J.H. Menkveld (Joren) ??-??-2022 hulppred. Dordrecht-Krispijn

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Hondsbergius 1593 Groote-Lindt 1594
Z.M. van Kuijk 01-01-1835 kandidaat ??-06-1836


Beroepen vacature 1592:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1592 J. la Motte kandidaat Londen


Beroepen vacature 1593:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1594 S. Vlieger Stolwijk
02 ??-06-1594 M.P. van Stralen Barendrecht
03 ??-08-1594 M. Mochaert Streefkerk
04 ??-09-1594 H. Celosse voorheen Sandwich


Beroepen vacature 1604:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-05-1604 J. Mercerus kandidaat


Beroepen vacature 1617:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1618 A. van der Borre Ottoland > bezwaren ambachtsheer
02 ??-09-1618 P. Paludanus afgezet Zoetermeer


Beroepen vacature 1625:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-11-1626 A. Corput kandidaat


Beroepen vacature 1639:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-05-1639 J. Fenakolius kandidaat


Beroepen vacature 1669:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-05-1671 J. van Flodorp Kaldenkirchen


Beroepen vacature 1680:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-05-1680 A. van Bronkhorst Wamel


Beroepen vacature 1706:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-02-1707 T. van Bronkhorst voorheen vlootpred > afgekeurd
02 16-08-1707 L. Blom Ammerstol


Beroepen vacature 1710:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-01-1711 P. Gastus Herkingen > afgekeurd
02 08-04-1711 M. de Rijke Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1749:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-09-1749 H.R. Sibelink kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1772:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-12-1772 J. Drubbels Nieuwe-Tonge > afgekeurd
02 11-03-1773 G. Hooft Zegveld


Beroepen vacature 1780:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-05-1780 W. de Roo Zuilen
02 19-09-1780 S.I. Broekman Rockanje > afgekeurd
03 28-12-1780 G. Masman Sprang > afgekeurd
04 21-05-1781 G. Masman (2e keer) Sprang


Beroepen vacature 1782:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-08-1782 W. Schortinghuis Baarland
02 12-12-1782 J. Wildschut Velp > afgekeurd
03 07-03-1783 J.F. Moltzer Ameide-Tienhoven
04 03-06-1783 C. Diemont kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-03-1819 G.F. Heenk Schelluinen
02 10-05-1819 J. Smijtegeld van der Hoek Sleeuwijk
03 29-06-1819 H. Stenfert Kroese Hoogvliet
04 14-08-1819 H. Stenfert Kroese (2e keer) Hoogvliet


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1874 A.F. Simons Kesteren
02 ??-05-1874 P.C. van der Horst Gorinchem
03 07-08-1874 L. van Maanen Oud-Vossemeer
04 01-10-1874 J.W. Margadant Ravenswaaij
05 22-10-1874 G.H. van Kasteel kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-05-1877 A. Guldenarm kandidaat
02 25-07-1877 D. Niessen Giessen-Oudekerk
03 20-08-1877 R. Visscher Asch
04 16-10-1877 T.J. Ringeling Bleskensgraaf
05 26-11-1877 T.F. Westrik kandidaat
06 22-01-1878 A.H. de Klerck Nederlangbroek
07 01-04-1878 B.A. de Jong Krimpen aan de Lek
08 10-05-1878 L.S. de Bruijn kandidaat
09 10-07-1878 E.M. van IJzendijk kandidaat
10 04-11-1878 J.E. van Toorenenbergen Nieuwe-Tonge
11 03-01-1879 J.G. Klomp Lienden
12 14-02-1879 A.H. Overman Meeuwen
13 22-04-1879 E. Otten Nieuwer ter Aa (na loting)
14 30-05-1879 A. Steehouwer kandidaat Strijen
15 23-07-1879 G.H. van Kasteel Oppenhuizen
16 23-09-1879 C.J. Lammerink kandidaat Utrecht
17 19-11-1879 W. van Asch kandidaat Rumpt


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-10-1882 A. Metz Etershem


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1888 L.J. Blanson Henkemans Bar-Lathum
02 13-03-1888 P. Flieringa Babylonienbroek
03 11-05-1888 J.M.S. Baljon Nederhemert
04 25-07-1888 J.G. Harthoorn Steenwijkerwold
05 06-09-1888 H. van den Bijtel Wichmond
06 25-10-1888 J. van der Spek Sint Anthoniepolder


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1893 S. van Daalen Sluipwijk
02 27-01-1894 P.J. Steenbeek Lochem
03 01-03-1894 J.J.A. Herman Everdingen
04 10-05-1894 J. Vinke Gramsbergen
05 05-07-1894 G. Timmer Nieuwpoort


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1897 B.A. de Jong Harderwijk


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1910 D.J. Lazonder Zoutelande


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1918 B.N.J. Roskott Piershil


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-03-1921 H. Meijer (toez.) Dubbeldam
02 11-07-1921 L. Nugteren Bleiswijk


Beroepen vacature 1939:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-12-1939 J. de Lange Wilsum
02 26-04-1940 A. Vroegindeweij Loon op Zand
03 13-06-1940 D.B. van Lokhorst kandidaat Hilversum
04 12-11-1940 J.C. Stelwagen kandidaat Driebergen
05 23-05-1941 P. Moerenhout kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-08-1945 A. Breure (toez.) kandidaat Numansdorp


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1949 A. Luteijn Loenen aan de Vecht


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1956 I. Kok kandidaat Veenendaal
02 12-02-1957 A. Gooijer kandidaat Huizen
03 03-07-1957 A. Kastelein kandidaat Zegveld
04 20-09-1957 T. Poot Haaften
05 20-11-1957 G. van Estrik Nieuwland-Oosterwijk
06 27-01-1958 J. Jongerden kandidaat Huizen
07 01-03-1958 C. van Schoonhoven kandidaat Barneveld


Beroepen vacature 1965:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1964 H.J. Smit (toez.) Stellendam
02 14-01-1965 H. Stroeve kandidaat Utrecht
03 09-02-1965 G.T. Vollebregt kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1970:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-01-1970 S.W. Verploeg Leerdam
02 ??-03-1970 H. van Vreeswijk kandidaat Baarn


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-06-1976 F. van der Sluis Nieuw-Beijerland
02 21-09-1976 C.G. Geluk kandidaat Ede


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1981 P.J. Bos Hierden
02 ??-06-1981 A. van der Meer Lopik
03 ??-07-1981 A. van der Meer (2e keer) Lopik
04 ??-09-1981 W. de Bruin Vreeswijk
05 ??-10-1981 B. de Jong Meeuwen


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-10-1988 P. van den Heuvel Harmelen
02 06-12-1988 J. het Lam Besoyen
03 25-01-1988 I. Hoornaar Dirksland


Beroepen vacature 1994:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-09-1994 J.B. Alblas Hazerswoude
02 18-10-1994 A. den Besten Ochten


Beroepen vacature 2000 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-02-2000 L. Lammers kandidaat Giessenburg


Beroepen vacature 2002 (vac. Den Besten):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-10-2002 A. Hamstra Eethen-Drongelen


Beroepen vacature 2006 (vac. Lammers):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-10-2006 M. Dubbelman kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 2010 (vac. Hamstra):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-11-2010 J. Holtslag Vollenhove-Sint Jansklooster


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 07 juli 2022