Berkel-Rodenrijs Hervormde Gemeente


Classis: * Zoetermeer
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Bleiswijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Berkel-Rodenrijs opgericht in 1581:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. V. Coornwinder (Vedast) ??-??-1584 16-03-1607 overleden
ds. B.A. Dwinglo (Bernard Arentsz.) 20-01-1608 kandidaat 07-11-1615 Leiden
ds. T. Swaen (Theodorus) ??-12-1615 Rijnsaterwoude ??-07-1619 afgezet (remonstrant)
ds. A. Moreus (Abraham) ??-09-1619 kandidaat 25-04-1648 emeritus
ds. P. van Geelkerken (Philippus) ??-01-1649 kandidaat ??-10-1656 Woerden
ds. J. Brakman (Johannes) ??-12-1656 kandidaat 10-12-1659 overleden
ds. J. Kalff (Johannes) ??-07-1660 kandidaat 12-02-1662 Rotterdam-Delfshaven
ds. P. Wittewrongel (Petrus) ??-05-1663 kandidaat ??-??-1669 Leerdam
ds. J. Rulicius (Johannes) ??-09-1669 Leeuwen 24-07-1675 Oudewater
ds. J. Hensbroek (Johannes) ??-05-1676 kandidaat ??-??-1677 overleden
ds. S.J. Kruger (Simon Jodocus) 14-11-1677 kandidaat 02-05-1700 emeritus
02 ds. J.W. Dukerus (Johannes Wilhelmus) 16-05-1700 Leur 27-09-1733 overleden
01 ds. J. Engel (Jacobus) 20-06-1734 Zunderdorp 14-07-1737 Zierikzee 01
01 ds. G.J. Swaan (Gerardus Johannes) 13-10-1737 Nieuwendam 09-07-1747 Maassluis 02
01 ds. W. Greve (Wilhelmus) 08-10-1747 Ilpendam 03-10-1790 emeritus 00
01 ds. B. Taay (Barend) 31-10-1790 Zoelen 29-06-1794 Breda 02
01 ds. H. van IJssel Groothuis (Henricus) 12-10-1794 Woudenberg 29-04-1798 Hoorn 02
01 ds. S. Kam (Samuel) 24-06-1798 Woudenberg 27-04-1828 overleden 00
02 ds. W. Ternooij Apel (Willem) 08-11-1829 Vreeswijk 28-10-1832 Vlissingen 03
02 ds. W.A. Lamping (Willem Antonie) 08-04-1833 Sprang 29-12-1834 overleden 00
01 ds. C.E. van Koetsveld (Cornelis Eliza) 22-11-1835 Westmaas 30-09-1838 Schoonhoven 01
01 ds. J.C. Hentzepeter (Johan Coenraad) 18-08-1839 Heinenoord 21-04-1850 Katwijk aan Zee 02
04 ds. J.A. ten Bokkel Huinink (Jan Adam) 23-02-1851 Veenendaal 02-10-1853 Doornspijk 04
06 ds. T.E. Heinecken (Thomas Eduard) 08-10-1854 Burum 09-05-1858 overleden 00
03 ds. S. Hogerzeil (Simon) 15-01-1860 Nieuwe-Tonge 24-10-1863 Wijk bij Heusden 04
02 ds. W.H. Krijt (Willem Herman) 24-04-1864 Hardenberg 23-04-1865 Groningen 01
02 ds. H.J.P. van der Linden (Hermanus Johannes Peter) 03-09-1865 Heeg 17-03-1867 Zevenbergen 02
06 ds. J. Koster (Johan) 05-01-1868 Bleskensgraaf 26-07-1868 Nijkerk 01
01 ds. E.A. Lazonder (Elisa Anne) 15-11-1868 Noordwijk aan Zee 18-04-1873 Oldebroek 58
02 ds. M.J. Wentink (Matthijs Jan) 12-10-1873 Willemstad 02-04-1877 Dinteloord 02
07 ds. G. van Dorssen (Gerrit) 28-10-1877 Lexmond 24-04-1881 Staphorst 04
05 ds. J.W.F. Roth (Johannes Willem Frederik) 06-11-1881 Zwartsluis 25-06-1884 Wageningen 02
05 ds. J.F.W. Troostenburg de Bruijn (Johan Frederik Willem) 01-03-1885 Sommelsdijk 30-03-1890 Montfoort 05
08 ds. J.H. Geselschap (Joachumus Hermanus) 19-07-1891 Kampen 27-02-1898 Vaassen 06
06 ds. T. Stigter (Teunes) 20-11-1898 Groote Lindt 26-12-1943 emeritus 04
02 ds. J.W. Beerekamp (Jan Wouterus) 05-03-1944 Nieuw-Weerdinge 18-08-1946 Vianen 05
02 ds. C. Fortuin (Cornelis) 10-11-1946 Nes-Wierum 19-03-1950 Emmeloord 01
03 ds. L. van Hartingsveld (Lodewijk) 01-10-1950 Midwolda 19-06-1955 Maassluis 01
01 ds. G. van Noordennen (Gijsbert) 14-08-1955 zendingspred. 26-02-1967 Krabbendijke 02
03 ds. W.C. Klumper (Willem Christiaan) 17-09-1967 Vuren-Dalem 11-04-1975 overleden 02
05 ds. A. Jonkman (Anton) 07-08-1977 Harkema 04-04-1982 Musselkanaal 03
-
2e predikantsplaats sedert 1-8-1981
03 ds. G. Juckema (Gerlof) 09-08-1981 Scheveningen 27-04-1986 emeritus 00
07 ds. M. Zoeteweij 08-12-1985 kandidaat Waddinxveen 21-04-1991 Heerde 04
01 ds. J.T.W. Quak (Jacobus Theodorus Willem) 28-09-1986 Vianen 01-04-1993 emeritus 00
03 ds. C.H. Wesdorp (Cornelis Hendrik) 29-09-1991 Wijckel-Sloten 21-09-2003 Zwijndrecht 02
07 ds. J.R. Smit 07-05-1995 Zuidwolde (Dr.) 27-02-2000 Daarlerveen 01
01 ds. P.A. Verbaan (Peter) 10-09-2000 Oostermeer 21-06-2009 Ermelo 01
01 ds. J.G. Schenderling (Jacobus Gerard) 16-05-2004 Varik-Heesselt 01-07-2012 Alphen aan den Rijn 01
02 ds. A. Gooijer (Aaldert) 04-07-2010 Varik-Heesselt
01 ds. mw. G.J. Stougie (Geertje Jannie) 08-12-2013 kandidaat Capelle aan den IJssel 17-01-2021 Pernis 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
R. Heusinkveld (vicaris) 1955 kandidaat Apeldoorn
D.R. Jonker (vicaris) 1959 kandidaat Apeldoorn
C. Neeleman wonend Pijnacker
H. Weenink wonend Gravenhage
A. Sebstijn kandidaat
D. van Bodengraven kandidaat Amstelveen
I. van Beemen wonend Gravenhage
A.J. Jumelet wonend Reeuwijk
mw. S. Voskuil-Dijkshoorn 01-07-2009 hulppred. Maassluis 26-06-2011 hulppred. Boskoop
mw. G.J. Stougie ??-11-2012 kandidaat 07-12-2013 pred. Berkel-Rodenrijs


Beroepen vacature 1700:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1700 H. Vos kandidaat > afgekeurd
02 ??-??-1700 J.W. Dukerus Leur


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-05-1829 J.H. Dumans Harmelen
02 25-06-1829 W. Ternooij Apel Vreeswijk


Beroepen vacature 1832:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-11-1832 C.L.P. Metelerkamp Soest
02 17-12-1832 W.A. Lamping Sprang


Beroepen vacature 1838:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-11-1838 J.C. Hentzepeter Heinenoord > afgekeurd
02 15-05-1839 J.C. Hentzepeter (2e keer) Heinenoord


Beroepen vacature 1850:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-05-1850 J.C. de Vijver Zegveld > na loting
02 12-06-1850 H.J. den Boer Ouderkerk aan den IJssel
03 03-08-1850 J.J. du Sart Kamerik
04 02-10-1850 J.A. ten Bokkel Huinink Veenendaal


Beroepen vacature 1853:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-10-1853 V. Koningsberger Koudekerke
02 06-01-1854 J.J. du Sart Kamerik
03 08-02-1854 J.D. Beman Brouwer Ede
04 02-05-1854 J.G. van Rhijn Elst (Utr.)
05 21-06-1854 P.A. van Toorenenbergen Waarder
06 04-08-1854 T.E. Heinecken Burum


Beroepen vacature 1859:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-06-1859 M. van Leeuwen Elspeet
02 08-07-1859 A. Mac Pherson Hantum
03 20-08-1859 S. Hogerzeil Nieuwe-Tonge


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-11-1863 C.J. Bryce Aarlanderveen
02 24-11-1863 dr. W.H. Krijt Hardenberg


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-05-1865 N. Warmolts Gerkesklooster
02 17-05-1865 H.J.P. van der Linden Heeg


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1867 N. Warmolts Ee
02 27-03-1867 J.H. Gravenstein Serooskerke
03 22-05-1867 W. van den Bijtel Nunspeet
04 12-06-1867 L. Kijlstra Scharnegoutum
05 31-07-1867 G.J. Sijpkens Hardenberg
06 18-09-1867 J. Koster Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-08-1868 E.A. Lazonder Noordwijk aan Zee


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-05-1873 N. Osti Warmond
02 ??-07-1873 M.J. Wentink Willemstad


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1877 F. van Spall (toez.) Leimuiden
02 ??-03-1877 E.A. Lazonder (toez.) Oldebroek
03 23-04-1877 E.B. Gunning Alkmaar
04 07-06-1877 J. Vermeer Zwolle
05 03-07-1877 E.E. Gewin Abcoude
06 17-07-1877 J.D. van Arkel Broek op Langedijk
07 12-09-1877 G. van Dorssen Lexmond (eerst bedankt)


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1881 F. van Spall (toez.) Leimuiden
02 04-05-1881 F. van Spall Leimuiden
03 10-06-1881 K.E. van Griethuijsen Wageningen
04 11-07-1881 A. Renier Bergambacht
05 08-09-1881 J.W.F. Roth Zwartsluis


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-07-1884 P. Segboer Hoogvliet
02 17-09-1884 C. Hattink Nieuw-Vennep
03 22-10-1884 W. Ringnalda Loon op Zand
04 26-11-1884 P. Bongers kandidaat
05 29-12-1884 J.F.W. van Troostenburg de Bruijn Sommelsdijk


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1890 J. Bolkestein Ter Aar
02 ??-06-1890 D. Bax Bunnik
03 ??-08-1890 R. Jaarsma Balk
04 ??-10-1890 H.C. Lambers Longerhouw
05 ??-12-1890 C. Verhagen Diemen
06 ??-01-1891 C.J. Leenmans Rotterdam-Overschie
07 ??-02-1891 C. de Hoogh Nijehaske
08 ??-04-1891 J.H. Geselschap Kampen


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1898 W. Zijlstra Waddinxveen
02 ??-03-1898 J.H. Wensinck Nijkerk
03 ??-05-1898 J.L. Dippel De Bilt
04 ??-06-1898 E.J.W. Posthumus Meijjes Heinenoord
05 ??-07-1898 H.A. Heijer Lienden
06 ??-09-1898 T. Stigter Groote-Lindt


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1943 C.A. van Harten Katwijk aan Zee
02 ??-12-1943 J.W. Beerekamp Nieuw-Weerdinge


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1946 C.A. van Harten Katwijk aan Zee
02 ??-08-1946 C. Fortuin Nes-Wierum


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1950 J.L. Couvee Rheden
02 ??-04-1950 H. de Ruyter Eck-Wiel
03 ??-06-1950 L. van Hartingsveld Midwolda


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1975 J. ter Steege Aalsum
02 ??-07-1976 D. Heikoop Herwijnen
03 ??-09-1976 D.D. Lucas Waardenburg-Neerijnen
04 ??-12-1976 H. Geurs Broek op Langedijk
05 ??-03-1977 A. Jonkman Harkema


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1980 W. Balke Den Ham (Ov.)
02 ??-08-1980 J.M.D. van den Berg Werkendam
03 ??-02-1981 G. Juckema Scheveningen


Beroepen vacature 1982 (vac. Jonkman):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-12-1982 B. van t Veld Nunspeet
02 08-02-1983 J.H. van Osch Waarde
03 05-07-1983 J.J. Ruitenberg Vianen
04 19-06-1984 G.A. van der Weerd Ophemert
05 28-01-1985 W.J.J. Koelewijn Woubrugge
06 06-06-1985 G.S. Alma Epe (b.w.)
07 10-09-1985 M. Zoeteweij kandidaat Waddinxveen


Beroepen vacature 1991 (vac. Zoeteweij):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-01-1991 P.L. de Jong Nunspeet
02 13-03-1991 C. Cluistra Ternaard
03 04-06-1991 C.H. Wesdorp Wijckel - Sloten


Beroepen vacature 1993 (vac. Quak):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-02-1993 T.A. Eijsenga Dordrecht
02 11-05-1993 E.S. Klein Kranenburg Nijverdal
03 30-08-1993 G. van de Pol Nigtevecht
04 06-12-1993 J.B. Kamp Vollenhove
05 07-03-1994 N. de Boo Zierikzee
06 26-09-1994 J.B. Alblas Hazerswoude
07 07-11-1994 J.R. Smit Zuidwolde (Dr.)


Beroepen vacature 2000 (vac. Smit):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-02-2000 P.A. Verbaan Oostermeer


Beroepen vacature 2003 (vac. Wesdorp):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-01-2004 J.G. Schenderling Varik-Heesselt


Beroepen vacature 2009 (vac. Verbaan):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-12-2009 G.C. Buijs Haulerwijk
02 06-04-2010 A. Gooijer Varik-Heesselt


Beroepen vacature 2012 (vac. Schenderling:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-09-2013 mw. G.J. Stougie kandidaat Capelle aan den IJssel 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 28 januari 2022