Bergschenhoek Hervormde Gemeente


Classis: * Zoetermeer
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Bleiswijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Bergschenhoek opgericht in 1658:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voortgekomen uit Rotterdam-Hillegersberg, eerste kerkdienst op 26-05-1658 (zondag voor de Hemelvaartsdag)
-
01 ds. J. Couwenhoven (Jacobus) 29-09-1658 kandidaat 24-01-1682 overleden 00
01 ds. A. Duez (Abraham) 16-08-1682 kandidaat 20-05-1685 Koudekerk aan den Rijn 01
01 ds. H. Dibbetzius (Henricus) 21-10-1685 Philippine 26-11-1690 Maassluis 02
01 ds. W. Temminck (Wemmerus) 06-05-1691 kandidaat 14-11-1700 Vlaardingen 01
01 ds. J. Tering (Johannes) 14-08-1701 kandidaat Leiden 10-02-1716 overleden 00
01 ds. H. van den Berg (Hermannus) 25-10-1716 Zuidland 10-11-1726 overleden 00
01 ds. P. Schregardus (Petrus) 15-06-1727 kandidaat Gravenhage 30-01-1735 Naarden 01
01 ds. H. van Loo (Hermannus) 05-06-1735 Voorthuizen 29-01-1741 Naarden 02
01 ds. J. Mijseras (Johannes) 07-05-1741 Spijkenisse 30-05-1743 overleden 00
01 ds. A. van de Velde (Abraham) 05-01-1744 kandidaat 15-09-1748 Veere 03
02 ds. J. Takens (Jacobus) 26-01-1749 Aalsmeer 20-10-1769 overleden 00
01 ds. A. Bruining (Abraham) 05-08-1770 Woudsend 10-10-1773 Schoonhoven 03
01 ds. P. Bruining (Petrus) 28-11-1773 Gorredijk 24-09-1775 Wirdum (Fr.) 01
02 ds. P.G. Sprenger van Eyk (Petrus Godefridus) 08-04-1776 Vuursche 12-03-1780 Sliedrecht 03
01 ds. J. Veltman (Johannes) 16-07-1780 Zwartewaal 02-12-1781 Sliedrecht 01
01 ds. J. Hoogstad (Johannes) 05-05-1782 Abbenbroek 31-03-1807 emeritus 00
02 ds. N. van Steenbergen (Nicolaas) 20-09-1807 Goudriaan 24-02-1811 Papendrecht 02
01 ds. G.C. t Hooft (Gerardus Cornelis) 12-05-1811 Maasdam 31-10-1819 emeritus 00
01 ds. J. de Weerdt (Johannes) 05-12-1819 Nieuwveen 30-09-1856 emeritus 00
05 ds. H.J.P. van der Linden (Hermanus Johannes Peter) 12-07-1857 Polsbroek 15-04-1860 Huizen 08
01 ds. J.J. Eigeman (Johannes Jacomines) 01-07-1860 kandidaat 29-03-1863 Hengelo (Gld.) 02
08 ds. H.E. Faure (Hendrik Emanuel) 01-05-1864 Sint Stephens (Kaapstad) 17-03-1867 Doesburg 08
08 ds. W. Callenbach (Willem) 17-05-1868 Gaastmeer 08-10-1871 Hardenberg 10
01 ds. C.A. Renier (Cornelis Adriaan) 07-01-1872 Buren 31-10-1875 Utrecht 30
17 ds. G. Nijhuis (Gerhard) 21-10-1877 Langerak 12-09-1880 Hoogeveen 14
19 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 05-11-1882 Veen 13-07-1890 Poortvliet 08
18 ds. W.J.M. Engelberts (Willem Jodocus Matthias) 26-08-1894 kandidaat 07-05-1899 Den Ham (Ov.) 11
04 ds. A.J.W. van Ingen (Abraham Jan Willem) 07-01-1900 kandidaat 14-10-1906 Klundert 08
09 ds. D. van Lutterveld (Daniel) 12-04-1908 Otterlo 24-09-1911 Wezep 02
02 ds. J.J. van de Pol (Jacob Johan) 07-04-1912 Oud-Vossemeer 06-06-1915 Krimpen aan de Lek 01
03 ds. O.J. van Rootselaar (Otto Johan) 14-11-1915 Polsbroek 04-10-1924 Blauwkapel 12
06 ds. L.G. Bruijn (Leendert Goris) 06-02-1927 Oene 30-03-1930 Katwijk aan den Rijn 06
14 ds. J. Bus (Jan) 22-05-1932 Wouterswoude 30-09-1934 Poortvliet 03
06 ds. S. Goverts (Sietse) 12-04-1936 Gameren 01-06-1947 Valburg 03
06 ds. D.B. van Lokhorst (Daniel Bernardus) 25-04-1948 Wierden 17-08-1958 Mastenbroek 08
01 ds. A. van Eijk (Adrianus) 14-12-1958 Benthuizen 29-03-1970 Gouda 12
01 ds. G.J. Wisgerhof (Gerrit Jan) 28-06-1970 Daarle 21-08-1977 Amersfoort 04
01 ds. C. van Andel (Christoffel) 23-10-1977 Heteren 10-12-1989 Amsterdam 06
01 ds. U.W. van Slooten (Ubbo Wigerius) 06-05-1990 Renswoude 30-04-1995 Heerde 01
02 ds. W. Markus (Willem) 30-06-1996 Klundert 04-10-2009 emeritus 03
-
2e predikantsplaats sedert 2002 tot 2012
04 ds. P. Hoogendam (Pieter) 06-07-2003 Schelluinen 15-04-2012 Veenendaal 01
01 ds. A.D.L. Terlouw (Adrianus Dirk Leendert) 03-10-2010 Ermelo 04-07-2021 Boskoop-pg 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J.G. van Ieperen ??-??-1974 emeritus Katwijk aan Zee
H. van Meerveld (vicaris) kandidaat 1983 pred. Rockanje 03
G. Doorn (Gerard) 2004 Buurmalsen
H. den Breejen (Henk) (evangelist) 2011
A. van den Berg
J.L. den Toom (Jan) (hulppred.) 20-05-2012 Nieuwerkerk aan den IJssel 31-05-2021
R. Gorter 01-05-2021 Stolwijk
A. van Wijk (Arjen) (pionier, p-t) 23-01-2022


Beroepen vacature 1658:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-08-1658 J. Couwenhoven kandidaat (door classis)


Beroepen vacature 1748:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1748 W. Knock Meeden
02 ??-12-1748 J. Taakens Aalsmeer


Beroepen vacature 1775:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
12-10-1775 A. Voorduyn Woudenberg 02
18-12-1775 P.G. Sprenger van Eyk Vuursche


Beroepen vacature 1807:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
08-06-1807 C. Burt Andriessen Rotterdam-Charlois 02
15-07-1807 N. van Steenbergen Goudriaan


Beroepen vacature 1856:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-10-1856 J.J. Knap Putten 02
??-11-1856 J. Boer Knottnerus Almkerk 03
??-12-1856 V. Koningsberger Hedel 04
??-02-1857 J.S. Nieweg Feerwerd 05
??-03-1857 H.J.P. van der Linden Polsbroek


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-02-1860 J.J. Eigeman kandidaat


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-04-1863 A.F. Simons Ermelo 02
??-05-1863 J. Boer Knottnerus Vriezenveen 03
??-06-1863 T.J. Stipriaan van Luiscius Oosterland (Zld.) 04
??-07-1863 H. Bax Vuursche 05
??-08-1863 A. Mac Pherson Nijkerk 06
??-09-1863 C.P. van Tooren Katwijk aan Zee 07
??-11-1863 D. Niessen Giessen-Rijswijk 08
??-12-1863 H.E. Faure Sint Stevens (Kaapstad)


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-03-1867 A.S. Joustra Wezep 02
??-04-1867 M.J. Wentink Loon op Zand 03
??-05-1867 H. Malcomesius Kollumerzwaag 04
??-06-1867 W. Kraijenbelt Ede 05
??-07-1867 J.A.C. Nonhebel Huizen 06
??-08-1867 G.J. Sijpkens Hardenberg 07
??-10-1867 L. Kijlstra Scharnegoutum 08
??-11-1867 W. Callenbach Gaastmeer


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
27-07-1871 C.A. Renier (toez.) Buren


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
09-08-1875 W.A. Houbolt (toez.) Paterson (Amerika) 02
16-11-1875 E.V.J. Japchen kandidaat 03
20-12-1875 E.A. Lazonder Oldebroek 04
06-01-1876 J. van den Bergen kandidaat 05
25-02-1876 W.R. Kalshoven Ede 06
10-03-1876 J. Koster Huizen 07
05-05-1876 A.J. Westhoff Biezelinge 08
23-06-1876 P. Deetman Nijkerk 09
23-08-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland 10
06-10-1876 H.A.J. Lutge Nederhorst den Berg 11
28-11-1876 P. Peter Valkenburg (Z-H.) 12
29-12-1876 J. van der Werf Kesteren 13
26-01-1877 A.E. van der Dussen Harmelen 14
19-03-1877 J.J. Ruijs Hoevelaken 15
23-05-1877 F. van Spall Leimuiden 16
14-06-1877 T.J. Locher Zelhem 17
09-08-1877 G. Nijhuis Langerak


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
29-09-1880 W.J.G. Aalders Maartensdijk 02
17-11-1880 E.A. Lazonder Zegveld 03
05-01-1881 W. Kraijenbelt Putten 04
19-02-1881 B. Lutge kandidaat 05
09-03-1881 J.J. Gobius du Sart Nijkerk 06
30-03-1881 J.P. Hattink Harderwijk 07
22-04-1881 A. Renier Bergambacht 08
24-06-1881 W. van Roggen Boven-Hardinxveld 09
28-07-1881 J.H. Wensinck Wezep 10
18-08-1881 C.P.N. Pikaar Harmelen 11
14-09-1881 A. van Veelo kandidaat 12
06-10-1881 J.G. Bruining Vreeswijk 13
18-11-1881 L. Wagenaar kandidaat 14
09-01-1882 J.A. van Boven Klaaswaal 15
10-03-1882 E.E. Gewin Renkum 16
05-05-1882 P.J.W. Klaarhamer kandidaat 17
26-05-1882 J.L. Tichelaar Wijngaarden 18
27-06-1882 G.E.K.A. Roskott Hendrik-Ido-Ambacht 19
11-08-1882 A.F. Simons Veen


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
26-08-1890 D.T. Meinsma Hedel 02
24-10-1890 J.G. Dekking Jaarsveld 03
08-01-1891 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen 04
04-03-1891 A. ten Have Polsbroek 05
30-04-1891 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland 06
16-07-1891 S. Kalma IJlst 07
06-11-1891 B.J. van Heijningen Kesteren 08
05-10-1892 J. Beijer Maartensdijk 09
10-11-1892 A.J. Loois Rotterdam-Delfshaven 10
09-02-1893 J.C. Klomp Lunteren 11
22-03-1893 P.S. Bartstra Krimpen aan de Lek 12
17-05-1893 K.A. de Groot Houten 13
27-07-1893 W. Zijlstra Vuursche 14
05-09-1893 P. Kuijlman Bunnik 15
03-10-1893 H. Visscher Sint Johannesga 16
21-12-1873 E.C. Gravemeijer Gorinchem 17
18-04-1894 J.L. Pierson Hengelo (Gld.) 18
31-05-1894 W.J.M. Engelberts kandidaat Hedel


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
31-03-1899 K.A. de Groot (toez.) Houten 02
05-06-1899 J.J. van Ingen Hedel 03
18-07-1899 J.P. de Bie kandidaat Rotterdam 04
21-09-1899 A.J.W. van Ingen kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
06-11-1906 N.C. Bakker (toez.) Poortvliet 02
11-12-1906 B. Batelaan Waarder 03
21-02-1907 J.P. Paauwe Yerseke 04
21-03-1907 D.E.J. Hupkes Waddinxveen 05
03-06-1907 N. Warmolts Ternaard 06
23-07-1907 F.F.J. van de Plassche Jaarsveld 07
24-09-1907 J.H.F. Remme kandidaat Rijswijk 08
08-10-1907 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie 09
02-01-1908 D. van Lutterveld Otterlo


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
09-11-1911 T.G.C. Rappard Randwijk 02
28-12-1911 J.J. van de Pol Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
22-06-1915 P. Kruijt (toez.) Gouderak 02
27-07-1915 H. Japchen Loon op Zand 03
07-09-1915 O.J. van Rootselaar Polsbroek


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-02-1926 G. van Montfrans Sommelsdijk 02
??-03-1926 D. Plantinga Elburg 03
??-05-1926 J.H. van Paddenburgh Elspeet 04
??-06-1926 D.J. van de Graaf Ridderkerk 05
??-08-1926 P. de Looze Renkum 06
??-11-1926 L.G. Bruijn Oene


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-04-1930 G.C. Severijn Waarder 02
??-05-1930 L. van Mastrigt Harderwijk 03
??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis 04
??-08-1930 C. van der Wal Dirksland 05
??-09-1930 J.E. Uitman kandidaat Zeist 06
??-10-1930 J.H. Gunning Schoonhoven 07
??-01-1931 E.V.J. Japchen Maartensdijk 08
??-03-1931 E. Schimmel Ameide-Tienhoven 09
??-05-1931 W. Rijnsburger Polsbroek 10
??-06-1931 W. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis 11
??-08-1931 J. Ronge Hoogblokland 12
??-10-1931 S. Goverts Gameren 13
??-11-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche 14
??-01-1932 J. Bus Wouterswoude


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-12-1934 J.C. van Apeldoorn Leiden 02
??-01-1935 W. Vroegindeweij Zegveld 03
??-03-1935 P.J. Steenbeek Oudewater 04
??-05-1935 E. Schimmel Ameide-Tienhoven 05
??-08-1935 T. van der Hee Polsbroek 06
??-09-1935 S. Goverts Gameren


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-03-1947 P. Bouw Woudenberg 02
??-05-1947 G. Willemsen Zuilichem-Nieuwaal 03
??-07-1947 M.J. ten Bruggenkate Zegveld 04
??-10-1947 H. Harkema Wijk bij Heusden 05
??-11-1947 R. de Bruin Veenendaal 06
??-01-1948 D.B. van Lokhorst Wierden


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-09-1958 A. van Eijk Benthuizen


Beroepen vacature 1970:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-01-1970 G.J. Wisgerhof Daarle


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-05-1977 C. van Andel Heteren


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
31-10-1989 U.W. van Slooten Renswoude


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
17-05-1995 D.M. van de Linde Groningen 02
25-01-1996 W. Markus Klundert


Beroepen vacature 2002 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
16-04-2002 A. den Besten Giessen-Nieuwkerk 02
04-06-2002 J.F. Schuitemaker Emmeloord 03
20-11-2002 G. van Meijeren Hierden 04
07-04-2003 P. Hoogendam Schelluinen


Beroepen vacature 2010 (vac. Markus):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
21-06-2010 A.D.L. Terlouw Ermelo 02


Beroepen vacature 2021:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-03-2022 M. Zeeman Hoogblokland 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 02 februari 2023