Index >

Eierland Hervormde Gemeente


Classis: Alkmaar
Provincie: Noord-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Eierland opgericht in 1841:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. De Cocksdorp-hg
i.s.m. Oosterend-Oudeschild-hg sedert 1983
-
01 ds. P. Haesebroeck (Pieter) 13-06-1841 kandidaat 07-05-1851 overleden 00
01 ds. J.A.P. Ris Lambers (Jan Adriaan Pieter) 15-08-1852 kandidaat 12-02-1860 Schraard 01
01 ds. R.A. van Deursen (Reinier Aarnout) 13-05-1860 kandidaat 19-10-1862 Haringkarspel 01
01 ds. H.A. Gillot (Hendrik Adolph) 01-02-1863 kandidaat Amsterdam 15-10-1865 Assendelft 01
01 ds. J. Riet (Jan) 07-01-1866 kandidaat 08-10-1871 Wijdenes 01
01 ds. J.W. Nijenhuis (Jan Willem) 03-12-1871 kandidaat Gorssel 08-11-1874 Gapinge 01
01 ds. B.H. Habbema (Bokke Hermannus) 12-03-1876 kandidaat 19-09-1880 Hippolytushoef 04
02 ds. S. te Gempt (Salomon) 03-09-1882 Oost-Vlieland 15-02-1885 Callantsoog 01
34 ds. D.E. Boeke (Dionijs Emil) 05-04-1908 kandidaat Alkmaar 28-05-1916 inwendige zending Noord-Holland01
06 ds. G.C. Schellenberg (George Christiaan) 25-04-1920 kandidaat Amsterdam 04-10-1925 Markelo 01
05 ds. W.A. Plug (Willem Andries) 06-06-1926 kandidaat Someren 11-03-1934 Bredevoort 02
02 ds. J. Papineau Salm (Jean) 27-05-1934 kandidaat Amsterdam 17-03-1946 Huisduinen-Julianadorp 01
03 ds. T.W. Dekker (Tiesse Willem) 08-12-1946 kandidaat Oldemarkt 21-08-1949 Hemelum 02
01 ds. W.A. Soesan (Willem Albert) 02-10-1949 kandidaat Bilthoven 12-10-1969 Wijnjeterp-Duurswoude 04
02 ds. P.D. Wolthaus (Pieter Dirk) 16-03-1980 hulppred. Eierland 25-04-1982 Huissen 01
-
gevoegd bij Oosterend-Oudeschild-hg sedert 1990

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.W. Niessink (Jan Willem) 01-08-1888 Kage ??-08-1892 Huisduinen
R.G. Barends (Rinse Gentius) ??-??-1892 wonend Tzummarum ??-02-1907 Heiloo (evang.)
E. Loerakker (Evert) ??-??-1970 ??-??-1976
P.D. Wolthaus (Pieter Dirk) ??-01-1978 kandidaat 15-03-1980 pred. Eierland-De Cocksdorp-hg


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1881 H. Damste Heemskerk
02 ??-06-1882 S. te Gempt Oost-Vlieland


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1885 F.T. de Mazure Waal-Koog
02 ??-03-1887 G. Boer Urk
03 ??-09-1894 H. van den Brink Maarssen
04 ??-11-1894 B.H. Habbema Noord-Scharwoude
05 ??-12-1894 P. van Binnendijk Obergum
06 ??-10-1895 F.T. de Mazure (2e keer) Waal-Koog
07 ??-12-1895 J. Groeneweg West-Terschelling
08 ??-11-1896 N.C.J. de Minjer Sexbierum
09 ??-12-1896 P.J. van Melle Nijkerk
10 ??-12-1897 J. Pot Oosterbierum
11 ??-01-1898 J.L. Tichelaar Nijland
12 ??-12-1898 S. Dijkstra Hilversum
13 ??-02-1899 C.J. Veenhuijsen Minnertsga
14 ??-11-1899 J.A. Gerth van Wijk Benningbroek
15 ??-12-1899 M. Jongebreur kandidaat Ouderkerk aan den IJssel
16 ??-11-1900 H.G. van der Flier kandidaat Hertogenbosch
17 ??-12-1900 J. van Duijvenboden kandidaat Katwijk aan Zee
18 ??-12-1901 W.F. Smits Waal-Koog
19 ??-02-1902 P.S. Pots kandidaat Nieuweschans
20 ??-10-1902 W.H. de Bode kandidaat Zwolle
21 ??-12-1902 K.P. Datema kandidaat Rotterdam
22 ??-11-1903 I.G. Knottnerus kandidaat Gravenhage
23 ??-12-1903 J.N. van Druten kandidaat Rijnsburg
24 ??-11-1904 B.G.C. Steenbeek kandidaat Lochem
25 ??-12-1904 W.A. Wasch kandidaat Vlissingen
26 ??-06-1905 J.H. van Paddenburgh kandidaat Zuidlaren
27 ??-07-1905 H.A.C. Snethlage kandidaat Amsterdam
28 ??-12-1905 H.G. van Wijngaarden kandidaat Utrecht
29 ??-05-1906 J.A. Barbas kandidaat Haarlem
30 ??-11-1906 G.J. van der Flier kandidaat Gravenhage
31 ??-12-1906 L.T. Wieten kandidaat Amsterdam
32 ??-05-1907 J.M. Muller kandidaat Utrecht
33 ??-10-1907 J. Jebbink kandidaat Doetinchem
34 ??-01-1908 D.E. Boeke kandidaat Alkmaar


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1916 G.W. Oberman kandidaat Oegstgeest
02 ??-08-1916 T.J.H. Steenbeek kandidaat Weesp
03 ??-10-1916 F.H. Plooy kandidaat Amsterdam
04 ??-06-1918 J.W. van der Does Nieuw-Beijerland
05 ??-10-1918 J.A.F.M. van der Jagt Sint Anthoniepolder
06 ??-10-1919 G.C. Schellenbreg kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1925 D.J. Vossers kandidaat Utrecht
02 ??-07-1925 W.T. Hoek Nijega
03 ??-09-1925 A.A. Wildschut kandidaat Haarlem
04 ??-12-1925 H. Dekker kandidaat Middelburg
05 ??-02-1926 W.A. Plug kandidaat Someren


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1933 J.W. van der Meene hulppred. IJmuiden-Oost
02 ??-01-1934 J. Papineau Salm kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1946 C. Fortgens hulppred. Enkhuizen
02 ??-07-1946 J.H. van Beusekom kandidaat Utrecht
03 ??-10-1946 T.W. Dekker kandidaat Oldemarkt


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1949 W.A. Soesan kandidaat Bilthoven


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1977 J. Muis kandidaat Utrecht
02 ??-03-1980 P.D. Wolthaus hulppred. Eierland


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 20 augustus 2019