Index >

Amsterdam HG 1878-1977


Classis: * Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Ring: Amsterdam
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de 1878-1977 Amsterdam HG opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Buiksloot, Nieuwendam, Sloten-Osdorp sedert 1-7-1961
i.c.m. Schellingwoude sedert 1-7-1967
i.c.m. Amsterdam-Sloten en Amsterdam-West sedert 1-1-1980
i.s.m. Amsterdam-gk sedert 19-1-2004
-
aantal predikantsplaatsen 1900 29
1925 30
1950 41
1975 23
2000 22
-
06 ds. H.V. Hogerzeil (Hendrikus Vredenrijk) 28-04-1878 Arnhem 31-10-1902 emeritus 00
01 ds. H.A.J. Lutge (Heinrich Andreas Johannes) 02-06-1878 Nederhorst den Berg 05-10-1919 emeritus 02
01 ds. F.L. Rutgers (Frederik Lodewijk) 01-09-1878 Hertogenbosch 02-11-1879 V.U. Amsterdam 01
01 ds. C.A. Renier (Cornelis Adriaan) 07-07-1878 Utrecht 18-12-1886 uitgetreden > Amsterdam-gk02
05 ds. P.C. van der Horst (Pieter Cornelis) 24-04-1881 Schiedam 29-06-1913 emeritus 01
05 ds. W.J. Geselschap (Willem Jacobus) 03-07-1881 Rotterdam 31-05-1904 emeritus 05
02 ds. W. Kraijenbelt (Wouter) 15-05-1881 Putten 03-01-1890 overleden 01
02 ds. P. Deetman (Pieter) 12-06-1881 Kampen 15-07-1909 emeritus 13
02 ds. A.J. Westhoff (Adrianus Johannes) 02-07-1882 Gorinchem 31-07-1891 Ned. Oost-Indie: Probolingo01
05 ds. H.W. van Loon (Hendrik Willem) 20-08-1882 Meppel 01-07-1886 afgezet > Amsterdam-gk -
05 ds. A.E. van der Dussen (Anne Eli) 01-04-1883 Bennekom 31-10-1907 emeritus 02
04 ds. B. van Schelven (Bastiaan) 22-04-1883 Haarlem 01-07-1886 afgezet > Amsterdam-gk -
04 ds. N.A. de Gaaij Fortman (Nicolaas Adrianus) 27-08-1884 Vlissingen 01-07-1886 afgezet > Amsterdam-gk -
03 ds. W.J.G. Aalders (Willem Jan Goossen) 17-02-1885 Kampen 08-06-1900 overleden 02
03 ds. D.J. Karssen (Dirk Jan) 07-06-1885 Steenwijk 01-07-1886 afgezet > Amsterdam-gk -
01 ds. A. Voorhoeve (Ahasuerus) 04-12-1887 Katwijk aan Zee 25-01-1922 overleden 00
01 ds. J.H. Wiersma (Johannes Hessels) 15-01-1888 Rheden 29-03-1925 emeritus 00
01 ds. E. Barger (Everwijn) 05-02-1888 Haarlem 26-02-1917 overleden 00
01 ds. A.J. Eykman (Abraham Johannes) 19-02-1888 Groningen 19-12-1920 emeritus 00
02 ds. L.C. Schuller tot Peursum (Lodewijk Christiaan04-03-1888 Alkmaar 25-06-1916 emeritus 00
03 ds. J.J. van Noort (Johannes Jelis) 30-05-1888 Werkendam 24-01-1922 overleden 00
01 ds. F.H. Herfkens (Franciscus Hendrik) 05-08-1888 Dordrecht 06-09-1903 emeritus 00
01 ds. C.F. Gronemeijer (Carl Friedrich) 04-11-1888 Apeldoorn 01-11-1908 emeritus 00
01 ds. F.E. Daubanton (Francois Elbertus) 13-01-1889 Heemstede 27-09-1903 universiteit Utrecht 03
02 ds. P.J. Hoedemaker (Philippus Jacobus) 09-03-1890 Nijland 30-09-1909 emeritus 00
03 ds. J.M. Snethlage (Jacobus Martinus) 22-10-1890 Haarlem 06-02-1915 overleden 00
04 ds. M. Gopner (Marinus) 03-05-1891 Harderwijk 15-05-1916 overleden 00
09 ds. K.J. Bahr (Karl Johannes) (Hoogduits) 17-06-1891 Baden-Baden 15-01-1934 emeritus 00
01 ds. J.T. de Visser (Johannes Theodoor) 01-05-1892 Rotterdam 05-09-1909 emeritus > Lid Tweede Kamer00
04 ds. A.F. Adriani (Adolph Frederik) 06-05-1894 Zwolle 03-12-1894 overleden 00
03 ds. P.J. Romijn (Pieter Johannes) 06-09-1896 Scharnegoutum 04-09-1919 overleden 00
03 ds. J. Wieten (Jan) 20-06-1897 Apeldoorn 25-09-1921 emeritus 00
01 ds. C.J. Lammerink (Coenraad Jacobus) 22-05-1898 Scheveningen 30-04-1915 emeritus 00
02 ds. J.L. Heldring (Jan Lodewijk) 21-10-1900 Rotterdam 15-04-1917 emeritus 00
02 ds. J.P. Eringa (Jan Piers) 29-09-1901 Oostwold (Old.) 10-10-1920 emeritus 00
-
29ste predikantsplaats sedert 1899
07 ds. P.A. Klap (Pieters Adriaan) 14-09-1902 Velsen 30-09-1932 emeritus 00
01 ds. G. Mansvelt (Gerrit) 13-03-1904 Scheveningen 26-01-1930 emeritus 01
03 ds. C. Hunningher (Christiaan) 11-09-1904 Vlissingen 31-08-1927 emeritus 00
06 ds. J.D.J. Idenburg (Jacobus Diederik Jan) 06-11-1904 Groningen 30-05-1920 emeritus 01
01 ds. J. Lammerts van Bueren (Johan) 05-02-1905 Rotterdam 18-10-1914 Zetten (Vluchtheuvelkerk)03
01 ds. W.J.M. Engelberts (Willem Jodocus Matthias)(wijk XXV 14-05-1905 Den Ham (Ov.) 30-09-1939 emeritus 01
02 ds. T. Doevendans (Teunis) 12-09-1907 Elburg ??-??-1922 ontheven 01
03 ds. P.J. Kromsigt (Pieter Johannes) 02-05-1909 Rotterdam 30-09-1934 emeritus 00
01 ds. G. Oorthuys (Gerardus) 03-07-1909 Leiden 02-05-1943 emeritus 01
02 ds. N. van Schouwenburg (Nicolaas) 15-09-1909 Mijnsheerenland 14-12-1925 overleden 02
04 ds. C.A. ter Linden (Carel Anton) (Westerkerk) 09-10-1910 Langweer 04-10-1942 emeritus 00
04 ds. A.J. de Sopper (Arthur Joseph) 07-05-1911 Velsen 23-06-1918 universiteit Groningen 01
-
30ste predikantsplaats sedert 1-4-1911 tot 1-7-1937
02 ds. A.G.H. van Hoogenhuijze (Anton Gerard Hendrikus)25-02-1912 Doorn 05-02-1941 overleden 00
01 ds. H. Bakker (Hielke) 15-03-1914 Koudum 28-09-1941 emeritus 00
01 ds. J. Buenk (Jan) 03-05-1914 Arnhem 06-01-1927 overleden 00
03 ds. D. den Breems (Daniel) 07-11-1915 Rotterdam 16-01-1921 emeritus 01
03 ds. F.J. Los (Frans Johannes) 27-08-1916 Koudekerk aan den Rijn 31-10-1937 emeritus 00
01 ds. C.H. Nolke (Casper Hendrik) 17-09-1916 Hattem 16-08-1923 overleden 00
02 ds. A.H. de Hartog (Arnold Hendrik) 30-09-1917 Haarlem 01-02-1931 universiteit Amsterdam 01
01 ds. H.G.W. Briede (Henri Gerard Willem) 05-05-1918 Franeker 07-11-1934 overleden 01
02 ds. H. Eskelhoff Gravemeijer (Henricus) 26-05-1918 Steenwijk 31-12-1948 emeritus 00
05 ds. W. van Limburgh (Willem) 25-04-1920 Thamen aan den Amstel 30-04-1953 emeritus
05 ds. L.D. Poot (Lourens Dirk) 05-09-1920 Noordwijkerhout 30-05-1926 Haarlem 03
02 ds. L.C.W. Ekering (Lodewijk Cornelis Willem) 11-09-1921 Noordwijk aan Zee ??-09-1945 afgezet 00
01 ds. J. Laurense (Johannes) 25-09-1921 Diemen 18-01-1938 emeritus 00
01 ds. J.H.F. Remme (Jan Hendrik Frederik) 20-11-1921 Huizen 30-04-1949 emeritus 03
01 ds. P.J. Roscam Abbing (Pieter Johan) 21-06-1922 Loosduinen 29-02-1936 emeritus 00
04 ds. P.J. de Jong (Pieter Johannes) 01-10-1922 Bennebroek 31-12-1947 emeritus 00
03 ds. W.A. Hoek (Willem Andries) 15-10-1922 Laren (Gld.) 31-03-1951 emeritus 02
05 ds. J.P. van Bruggen (Jan Pieter) 21-01-1923 Rotterdam-Delfshaven 30-06-1948 emeritus 00
02 ds. M.J.A. de Vrijer (Marinus Johannes Antonie) 28-01-1923 Bloemendaal 01-12-1935 universiteit Utrecht 01
01 ds. G.A. den Hertog (Gerard Arie) 21-10-1923 Diemen 03-05-1950 overleden
01 ds. J. Kooy (Jacob) 01-06-1924 Broek op Langedijk 30-04-1960 emeritus
05 ds. R. Dijkstra (Rients) 23-11-1924 De Krim 30-04-1949 emeritus 01
04 ds. B. Gijzel (Benjamin) 09-05-1926 IJlst 05-06-1937 overleden 00
01 ds. L. Boer (Lambertus) (Westerkerk) 03-10-1926 Vriezenveen 05-01-1930 Scheveningen 01
01 ds. T.G. van Reeuwijk (Teunis Gerrit) 05-02-1927 Rotterdam-Hillegersberg 07-09-1941 emeritus 00
01 ds. A.A. Donszelmann (Adrianus Arnoldus) (Kattenburg-Wittenburg)26-06-1927Wassenaar 04-10-1943 emeritus 00
-
31ste predikantsplaats sedert 1-1-1928 tot 1933
01 ds. J.C. Koningsberger (Jacob Christiaan) (Noord)10-06-1928 Amsterdam-Noord-bijz.werk 18-09-1956 overleden 01
03 ds. C.J. Schweitzer (Christiaan Johannes) 14-04-1929 Workum 05-03-1933 Amerongen 02
01 ds. L.D. Poot (Lourens Dirk) 07-09-1930 Haarlem 07-05-1933 Gravenhage 01
03 ds. T. Kloosterman (Taeke) 08-02-1931 Leeuwarden 06-07-1938 overleden 00
06 ds. S.F.H.J. Berkelbach van der Sprenkel (Simon Frederik Hendrik Jan) 10-09-1933 Rotterdam 28-04-1935 universiteit Utrecht 01
02 ds. W.H.A. Nelck (Willem Hermanus Antonie) 11-02-1934 Rotterdam-IJsselmonde 07-10-1958 overleden
01 ds. P. Visser (Petrus) 26-06-1934 Warnsveld 17-01-1937 Apeldoorn 01
01 ds. A.H. Edelkoort (Albertus Hendrik) 01-09-1935 Rotterdam-Feijenoord 21-11-1945 universiteit Utrecht 01
03 ds. W.M.A. Kalkman (Wouter Marie Adriaan) 13-10-1935 Katwijk aan Zee 30-04-1954 emeritus
01 ds. J.L.G. Gregory (Joan Lodewijk Gerhard) 22-03-1936 Wageningen 30-04-1953 emeritus
01 ds. H. Dekker (Hendrik) 03-05-1936 Apeldoorn 30-04-1968 emeritus 01
01 ds. R.H.J. Fischer (Robert Heinrich Johannes)(Hoogduits) 18-07-1937 hulppred. Amsterdam 08-12-1940 Rotterdam 01
05 ds. J.K. Lofvers (Jan Karel) 19-06-1938 Noordhorn 04-01-1949 overleden 00
01 ds. J.H.H. van Beem (Johan Hermann Heinrich) 04-09-1938 Rotterdam-Vreewijk 30-04-1957 emeritus
01 ds. K.H. Miskotte (Kornelis Heiko) 25-09-1938 Haarlem 14-10-1945 universiteit Leiden 01
01 ds. A.C. van Ugchelen (Anton Cornelis) 14-01-1940 Meppel 06-10-1946 overleden 00
02 ds. T.G. Tonnon (Theodorus Gerardus) 31-03-1940 Vlaardingen 31-12-1968 emeritus
01 ds. J. Koopmans (Jan) (Noorderkerk) 27-07-1941 emeritus Leiderdorp 24-03-1945 overleden 00
01 ds. IJ. Alkema (IJnte) 15-03-1942 Aalsmeer 31-08-1968 emeritus
02 ds. J.M. Snethlage (Jacobus Martinus) 06-09-1942 Sittard 30-04-1969 emeritus
01 ds. M. Groenenberg (Marinus) (Parkkerk) 20-06-1943 Vlaardingen 05-04-1959 Utrecht 03
-
29ste predikantsplaats sedert 1-7-1943
01 ds. J.J. Buskes (Johannes Jacobus) 12-09-1943 Rotterdam-gk in h.v. 30-09-1961 emeritus
-
30ste predikantsplaats sedert 1-7-1943
01 ds. D. Tromp (Dirk) 09-01-1944 Zandvoort 30-01-1948 overleden 00
03 ds. L. Buenk (Louis) 08-07-1945 Veessen 23-07-1973 emeritus
01 ds. A. Donszelmann (Arinoldus) 18-08-1945 Amersfoort 15-09-1969 emeritus 01
-
31ste predikantsplaats sedert 1-10-1943
03 ds. J.R. Wolfensberger (Johannes Rudolf) 09-09-1945 Utrecht 30-04-1964 emeritus
01 ds. F. Visser (Frans) (adj. Secr. NBG) 16-09-1945 Den Burg 30-04-1970 emeritus
01 ds. K.H. Kroon (Kleys Hendrik) (schipperspred./Kerk en Israel) 16-12-1945 hulppred. Amsterdam 30-04-1970 emeritus
01 ds. A. Hijmans (Abraham) (ziekenhuispred.) 24-02-1946 Nijverdal 30-04-1955 emeritus
01 ds. F.M. Kooyman (Frans Marie) (secr. A.M.V.J.) 01-05-1946 Bussum (bijz. werk) ??-??-1946 Indonesie
01 ds. J.J. Louet Feisser (Johannes Jacobus) (A.M.V.J.) 01-05-1946 kandidaat 31-12-1952 ontheven
-
32ste predikantsplaats sedert 1-8-1944
03 ds. G. Lans (Gabriel) (jeugdpred.) 12-05-1946 Vlaardingen 23-05-1954 Amsterdam-West 01
-
33ste predikantsplaats sedert 1-11-1945
34ste predikantsplaats sedert 1-5-1946
35ste predikantsplaats sedert 1-5-1946
36ste predikantsplaats sedert 1-5-1946 tot 30-4-1953
37ste predikantsplaats sedert 1-5-1946 tot 31-7-1952
01 ds. J. ter Schegget (Jan) 15-05-1946 Amsterdam-Centrum-gk in h.v.??-09-1953Amsterdam-Watergraafsmeer
01 ds. E.L. Smelik (Evert Louis) 15-05-1946 Amsterdam-Zuid-gk in h.v. 15-02-1949 universiteit Amsterdam 01
01 ds. W. Volger (Willem) (Noord) 18-08-1946 Harlingen 15-05-1964 emeritus
01 ds. P. Boerma (Petrus) (Centrum Noord) 08-09-1946 Oudeschoot 14-11-1950 vlootpred. 01
02 ds. H.J. Langman (Harm Jan) 27-10-1946 Groningen 30-04-1963 emeritus
04 ds. G.W.C. Vunderink (George Willem Cornelis) 23-02-1947 Ned. Oost-Indie ??-11-1957 Zwolle (ziekenhuis)
01 ds. R.B. Evenhuis (Rudolf Barteld) 27-04-1947 Scheveningen 30-04-1960 emeritus
01 ds. R. van der Mast (Rein) (ziekenhuispred.) 18-05-1947 Blaricum 07-10-1951 Bloemendaal (bijz. werk) 01
01 ds. J.W. van Kooten (Jacobus Willem) (wijk 11) 31-08-1947 Hengelo (Ov.) 31-12-1967 emeritus
01 ds. R. Bijlsma (Roelof) (stadszending) 07-09-1947 Rotterdam-Charlois 01-04-1951 Monnickendam 01
-
38ste predikantsplaats sedert 1-4-1947 tot 31-12-1951
39ste predikantsplaats sedert 1-4-1947 tot 30-6-1951
40ste predikantsplaats sedert 1-4-1947 tot 30-6-1951
41ste predikantsplaats sedert 1-4-1947 tot 30-6-1951
42ste predikantsplaats sedert 1-10-1947 tot 1-3-1949
01 ds. J.M. van Veen (Johannes Marten) (studentenpred.) 19-09-1948 Rijswijk 23-05-1954 dir. Kerk en Wereld 01
01 ds. A.A. Wildschut (Antoon Adrianus) (bijz. werk: algemene dienst) 03-10-1948 Rotterdam ??-10-1949 Amsterdam-Sloten 01
01 ds. B. van Ginkel (Barthold) (Centrum) 10-04-1949 Amsterdam-West 30-06-1969 universiteit Utrecht 04
03 ds. H.A. Visser (Hendrikus Albertus) (Westerkerk) 08-05-1949 Amsterdam-Watergraafsmeer 30-05-1976 emeritus Westerkerk 01
01 ds. A.T. Stegenga (Anneus Theodorus) (ziekenhuispred., sinds 1954 Oranjekerk) 29-05-1949 Arnhem 15-05-1966 Gravenhage (ziekenhuis)01
02 ds. W.G. Overbosch (Willem-Gerard) (evang. pred. Groot-Zuid) 02-10-1949 Doetinchem (Ruimzicht) 30-04-1984 emeritus 00
01 ds. H. Jonker (Hendrik) (Oranjekerk Zuid) 15-01-1950 Bodegraven 31-12-1958 universiteit Utrecht 01
01 ds. J.M. de Jong (Johannes Marie) 11-06-1950 Amsterdam (vrijz. Herv.) 20-03-1955 conrector seminarium 02
01 ds. H.J. Kater (Hendrik Jan) 11-06-1950 Enschede 30-04-1976 emeritus 01
01 ds. L.D. Terlaak Poot (Laurens Dirk) (havenpred.) 25-06-1950 hoofd g.v. schipperspred. 30-04-1956 emeritus 00
01 ds. P.W. Spruyt (Petrus Wilhelmus) (Koepelkerk Centrum-Noord) 30-07-1950 Leiden 19-12-1976 emeritus 02
01 ds. H. Witvliet (Hendrik) (ziekenhuispred.) 25-05-1952 Groningen 29-12-1968 ziekenhuispred. Clas. Amsterdam01
03 ds. G. Hartdorff (Gerhardus) (Bethelkerk, sinds 1966 Oranjekerk) 01-03-1953 Antwerpen 30-04-1984 emeritus 03
03 ds. C. Keers (Cornelis) (Koepelkerk, sinds 1968 Noorderkerk) 14-03-1954 Rotterdam-Feijenoord 23-11-1972 emeritus 01
01 ds. G. van Leeuwen (Gerrit) (studentenpred.) 19-09-1954 Gravenhage 03-09-1961 Zetten (Vluchtheuvelkerk)02
02 ds. A.J. Schneider (Anton Johan) (jeugdpred./sinds 1961 Osdorp) 07-11-1954 Molkwerum 09-09-1973 g.v. Wolfheze 01
01 ds. W.L. Jens (Willem Leendert) (A.M.V.J.) 16-01-1955 Waalwijk 10-01-1960 Utrecht 01
02 ds. H.M. Cnossen (Harmen Marten) (Muiderkerk) 27-02-1955 Gouda 07-06-1975 Woerden 02
-
34ste predikantsplaats t.b.v. varende gemeente sedert 25-6-1955 tot 1-1-1968
01 ds. J.J.H. van der Ree (Johannes Josua Hendrik) (varende gemeente) 09-10-1955 Amsterdam-West 30-10-1971 overleden 00
01 ds. H. de Nie (Hendrik) (vrijz. Herv.) 22-04-1956 Oenkerk 19-09-1982 emeritus 00
03 ds. W.A. Smit (Wolter Arinus) (Oude Kerk) 06-05-1956 Dordrecht 15-11-1968 emeritus 00
01 ds. J.J. Meuzelaar (Jacobus Johannes) (Maranathakerk) 29-09-1957 Noordwijk-Binnen 24-08-1962 overleden 00
01 ds. H. van der Linden (Herman) (Oranjekerk) 14-06-1959 Scherpenzeel (Gld.) 25-12-1967 g.v. Groningen 01
02 ds. J.H. van Beusekom (Johan Hendrik) (Zwijgerkerk) 19-07-1959 Breskens 27-04-1986 emeritus Amsterdam 00
-
35ste predikantsplaats t.b.v. Elthetokerk sedert 1959 tot 31-12-1967
01 ds. J. Hoogenkamp (Jan) (Eltheto) 08-05-1960 Leeuwarden 13-10-1970 Voorhout 02
03 ds. A.H. Weenink (Albert Hendrik) (Parkkerk) 15-05-1960 schipperspred. 31-12-1962 ontheven 00
03 ds. P.F.T. Aalders (Paul Ferdinand Theodoor) (Zwijgerkerk) 16-04-1961 Middelburg 26-10-1975 Graveland - Ankeveen 01
- ds. W.J. Klaar (Willem Jan) 01-07-1961 Nieuwendam 31-12-1971 emeritus 00
- ds. N.H. Kuiperi (Nicolaas Hendrik) 01-07-1961 Sloten-Osdorp 31-10-1972 emeritus 00
02 ds. W. Bartlema (Walle) (Muiderkerk, sinds 1967 Bethelkerk) 01-10-1961 Leeuwarden 24-03-1974 g.v. Zaandam 01
01 ds. A.A.A.E.A. Voerman (studentenpred.) 08-10-1961 legerpred. ??-08-1965 luchtmachtpred. 01
02 ds. G.J. Paul (Gerrit Jan) (ziekenhuispred.) 09-09-1962 Oosterbeek 17-12-1967 Meppel 01
01 ds. E.J. Beker (Ernst Johannes) (Maranathakerk) 19-05-1963 Utrecht (studenten) 24-10-1965 conrector seminarium 01
02 ds. W.M. van Asperen (Wijnand Marie) (Parkkerk) 15-12-1963 Haarlem 17-01-1982 emeritus 01
01 ds. F. Oberman (Foppe) (Bachzaalgemeente) 12-04-1964 Rotterdam 19-10-1973 leraar Eindhoven 00
01 ds. A.D.H. Roscam Abbing (Arnout Diederik Herman) (Maranathakerk) 18-10-1964 emeritus 23-08-1970 Bilthoven 01
01 ds. M. Vos (Mathijs) (Noord) 16-05-1965 Ransdorp – Schellingwoude 07-09-1967 overleden 00
01 ds. C. Lebbing (Tuindorp–Oostzaan) 13-06-1965 Tuindorp - Oostzaan 31-10-1971 ontheven 00
01 ds. A.A. Spijkerboer (Arie Adrianus) (studentenpred., sinds 1972 Bethelkerk) 23-01-1966 Wijdenes - Schellinhout 17-05-1980 Bijlmermeer 01
02 ds. C.B. Posthumus Meyjes (Christaan Bernard) (Maranathakerk) 03-07-1966 Winsum (Gr.) 29-12-1974 Gouda 01
01 ds. K. Bouhuys (Klaas) (jeugdpred.) 19-05-1968 kandidaat Amsterdam 28-06-1969 studentenpred. Leiden 01
01 ds. K.E. Eykman (Karel Eduard) (Middelbare scholieren) 09-06-1968 vicaris Rotterdam 30-06-1970 ontheven 00
-
34ste predikantsplaats t.b.v. scriba Centrale Kerkenraad sedert 1-09-1968 tot 31-12-1968
01 ds. L.L. Blok (Leendert Lodewijk) (scriba CK, sinds 1974 Thomaskerk) 15-09-1968 bijz. werk 31-12-1985 emeritus 01
03 ds. J.W. Mazurel (Johannes Willem) (Weerenkapel) 29-09-1968 Hertogenbosch 30-04-1987 emeritus 00
01 ds. C. Graafland (Cornelis) (Oranjekerk) 06-10-1968 Veenendaal 08-10-1972 universiteit Utrecht 01
01 ds. E.E. Stern (Ernst Eduard) (jeugdwerk) 07-09-1969 Sas van Gent 31-12-1985 ontheven 00
01 ds. L.A. Bodaan (Laurens Antonie) (Prinsessekerk) 28-09-1969 koopvaardijpred. 10-10-1975 emeritus 00
01 ds. H. Woldendorp (Hendericus) (vormingswerk) 02-11-1969 Dronten 26-05-1979 Tiel 01
03 ds. M.C. Rientsma (Amstelkerk) 13-09-1970 kandidaat Amsterdam 31-08-1979 g.v. Amsterdam 01
01 ds. L. de Ru (Leendert) (Elthetokerk) 15-11-1970 g.v. Soest 21-11-1976 Losser 01
01 ds. H.H. Miskotte (Hermannes Heiko) (bijz. werk Thomaskerk) 28-02-1971 g.v. Bennebroek 31-01-1991 universiteit Amsterdam 01
03 ds. C. Vos (Cornelis) (Noorderkerk) 23-06-1974 Amersfoort 31-08-1981 g.v. Naarden 06
02 ds. C.B. Roos (Cornelis Bastiaan) (Osdorp) 15-09-1974 Gouda 21-02-1988 Bilthoven 03
01 ds. mw. A.E.J. Bunjes-Blommestein (Maranathakerk) 16-03-1975 vicaris Amsterdam 25-04-1976 Muiderberg 01
-
24ste predikantsplaats t.b.v. Amstelkerk sedert 1-07-1975 tot 31-12-1975
01 ds. mw. J.M. Deenik-Moolhuizen (Amstelkerk) (p-t) 07-09-1975 kandidaat Amsterdam 31-08-1979 ontheven 00
01 ds. G.H. Lensink (Gerrit Hendrik) (Maranathakerk) 13-06-1976 Nigtevecht 31-08-2003 emeritus 00
02 ds. H.A. van Olst (Muiderkerk) 09-01-1977 Hindeloopen (SoW) 30-08-1992 Utrecht 01
01 ds. J. Vuijst (Jan) (Willem de Zwijgerkerk) 05-06-1977 Zeist 29-06-1980 Kerk en Wereld 01
01 ds. N.M.A. ter Linden (Nico) (Westerkerk) 14-08-1977 bijstand Lith – Oyen/g.v. Nijmegen 03-09-1995 Amsterdam (Keizerskroon) 01
01 ds. N.H.J.E. Boomer (g.v. Flevohuis/Hoeksteengem.)04-09-1977 Helmond 30-04-1991 g.v. Walcheren 01
-
bijzondere werkzaamheden
01 ds. F. Visser (Frans) (adj. Secr. NBG) 16-09-1945 Den Burg 30-04-1970 emeritus 00
01 ds. K.H. Kroon (Kleys Hendrik) (schipperspred./Kerk en Israel) 16-12-1945 hulppred. Amsterdam 30-04-1970 emeritus 00
01 ds. J.J. Louet Feisser (Johannes Jacobus) (A.M.V.J.) 01-05-1946 kandidaat 31-12-1952 ontheven 00
01 ds. L.D. Terlaak Poot (Laurens Dirk) (havenpred.) 25-06-1950 hoofd g.v. schipperspred. 30-04-1956 emeritus 00
01 ds. W.L. Jens (Willem Leendert) (A.M.V.J.) 16-01-1955 Waalwijk 10-01-1960 Utrecht 01
01 ds. K. Strijd (Krijn) (Kerk en Vrede) 17-09-1961 Hertogenbosch 15-03-1968 universiteit Amsterdam 01
01 ds. W.J. Koole (Willem Jacobus) (A.M.V.J.) ??-??-1961 A.M.V.J. Limburg ??-07-1964 directeur IKON 01
02 ds. L.L. Blok (Leendert Lodewijk) (herv. Jeugdhonken) 23-09-1962 Huissen sinds 1974 Thomaskerk) 14-09-1968 scriba Centrale Kerkenraad01
01 ds. H.H. Nieuwenhuizen (Middelbare scholierenwerk) 10-05-1964 vicaris Amsterdam 31-08-1968 Arnhem 03
01 ds. A. Dronkers (Anton) (jeugd en jongerenwerk) 11-10-1964 vicaris Deventer 29-10-1972 Raad voor Jeugdwerk 01
01 ds. G. Lans (Gabriel) (Stichting Herv. scholen) 31-01-1965 Amsterdam-West 31-08-1975 Boxtel – Sint Michielsgestel01
01 ds. N. van Oosterzee (Nicolaas) (jeugdpred.) 19-09-1965 kandidaat ??-09-1967 Kerk en Wereld 01
01 ds. G. Prast (Gustaaf) (jeugdpred.) 10-10-1965 Westzaan 31-03-1971 ontheven 00
01 ds. mej. C. Boer (Cornelia) (g.v. Amstelhof) 18-05-1969 vormingscentrum Arnhem 30-04-1979 emeritus 00
01 ds. C.P. van Andel (Cent Pieter) (Diaconaal Centrum) 18-01-1970 bijz. werk: Kerk en Samenleving31-01-1973docent Amsterdam 00
01 ds. S.S.M. Aertsen (Servaas Sijmon Marinus) (Samenwerkende Tehuizen) 01-11-1970 Amsterdam-Sloten 30-09-1973 emeritus 00
01 ds. C. Lebbing (Herv. scholen) 31-10-1971 ontheven Tuindorp - Oostzaan 31-12-1972 emeritus 00
01 ds. J. Borghardt (Jan) (g.v. Buitenhof Buitenveldert) 01-10-1974 Haarlem – Wijk aan Zee 17-01-1980 emeritus 00
01 ds. H.M. Stam (Diaconaal Centrum) 04-01-1976 diaconaal maatschappelijk werk Z-Holland 15-08-1980 ontheven 00
-
opgegaan in Amsterdam-pg sedert 01-07-2005

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
?. Mohrman (g.o.) 1879
T. de Bruin (g.o.)
W.G. Hogerbees (g.o. gevangenispastoraat) 1884 1918
W.B. Geel (g.o. 04-01-1886
J.F.R. Schellenberg (g.o.) ??-04-1887 Marken
D.J. Spaling (g.o.) ??-05-1887
F.C. Neumann (g.o.) 1887
D.R. Bouhuys (evang.) 1894
N. Roose (g.o.) 01-07-1896
M.G. Gebhart (g.o.) ??-04-1898 Vrouwenpolder
P.J. Wierstra (g.o.) 05-09-1904
W. van Veen (g.o.) 01-06-1905 evang. Haarlemmermeer
J.S. Postema (g.o.) 02-1911 overleden
F.G. Leih (g.o.) 1913 Amerika
?. Snel (g.o.) 1916
J. Timmerman (evang.) 01-05-1908
F.C. Vermeer (g.o.) (oudeliedengesticht) 1909 Edam 22-07-1917 overleden
L. Bijvanck (g.o. 1909 Haarlemmermeeer
J.A. Kapel (g.o.) 1910
H. Bremer (g.o.) 1918 overleden
G. Beukers (g.o.) 1911 Nieuw-Dordrecht (evang)
J.F.K. Hofmeester (g.o.) 01-09-1912 Agent Ned. Zend. Vereniging
H. Peeters (g.o.) 1913
F.G. Beekman (stadsevang.) 05-07-1914 Roubaix
M. de Jong (g.o.) 01-09-1914
H. van Eijk (g.o.) 1916
ds. N. Padt (jonge mannenver.) 1917 Oosterzee
K. Teeling (oudenhuis) 01-03-1918 Amersfoort
J.A. Capel (g.o.) 01-11-1918
P. Deijs (g.o.) 31-05-1919 overleden
G. Besselaar 24-04-1921 overleden
U. Kooiman (evang. stadszending) 01-07-1922
J.M. Martens (evang. zeemanszending) 1924
J. Hilberts (evang. stadszending)
W. Falter (g.o.) 1925
J. Kal (g.o.) 01-01-1927
W.H. Kelder (Noord) 1927 kandidaat Charlois 1928 pred. Ellewoutsdijk 02
H. Heeresma (g.o.) 01-09-1927
H.J. Labberte (Noord) 10-09-1928 kandidaat 1929 pred. Haskerhorne 01
ds. H.M. Sasse (Henri Marinus) (stadszending)??-03-1931 Heerenberg 1939 hulppred. Sloten
K. Prinsen (g.o.) 1931 1963 Amstelveen
mw. G.C. Baronesse van Heemstra (evang.)
J. de Graaf (g.o.) 01-09-1931 evangelist Brussel
H.D. Elderkamp (g.o.) 1931 Winterswijk
H.C. van Gaasbeek (g.o.) 1937 oude mannen en vrouwenhuis Amsterdam
R.H.J. Fischer (Hoogduits, vac. Bahr) 15-07-1934 kandidaat Bochum 17-07-1937 pred. Amsterdam 01
W. Aalders (wijk 8) 1935 kandidaat Wijk aan Zee 1936 pred. Oosterzee-Echten 01
A. Plooy 1936 hulppred. Zelhem
V.E. Schaeffer ??-10-1935 kandidaat ??-07-1936 Indonesie
C.R. Plomp (Zuid) 1937 1937 pred. Oosterhout (Gld.) 01
mw. H.C.C. Krop (g.o.)
J.W. van Voorst (g.o.) 01-01-1940 Bijbels Museum
J.J.W.A. Wijchers 1940 kandidaat 1940 hulppred. Losser 01
F.J.C. Bredschneyder 23-04-1940 kandidaat 1941 pred. Zwijndrecht
J.D. de Stoppelaar 1941 kandidaat Amsterdam 1941 pred. Zevenhoven 01
D. Lamberts (Derk) 01-05-1941 kandidaat 1946 pred. Drachten 01
ds. H.M.E. Bremer (voor Edelkoort) 1942 emeritus Landsmeer
J. van Benthem
J.C. Aalders (wijk XI) 1942 kandidaat Amsterdam
C.M. Graafstal (Carel Martin) (wijk XV, voor Koningsberger) 1942 kandidaat Amsterdam 1946 legerpred.
ds. K.H. Kroon (Kleys Hendrik) (wijk XXX) 15-10-1942 voorheen Leiden-gk in h.v. 1945 schipperspred. Amsterdam 01
G.C. Tromp 1943 kandidaat Amsterdam
J.F. Wagener (wijk XV) 1943 kandidaat Amsterdam
O.V. Henkel (Otto Victor) (wijk XX) 01-07-1943 kandidaat Amsterdam 31-08-1944 Dinther 01
J. Henkel (wijk II) 1943 kandidaat Amsterdam
mej. J. Plooij (Zuid) 1944
J.A. Gelderman (wijk XXII) 1944 kandidaat Amsterdam
C.M. Graafstal 1944 kandidaat ??-??-1946 legerpred.
J. Klein 1944 hulppred. Koedijk
H.J. Meyer 1944 kandidaat Utrecht
G. Willemsen 1944 kandidaat Gouda
T.G.M.J. Winter (Zuid) 1944 pred. Oosterend-gk in h.v.
O. Ewoldt (Zuid) 1946 pred. Rijswijk (Gld.) 03
ds. H. Bakker (wijk XXV) 1945 emeritus Amsterdam
B. Breek (Zuid) 1942 kandidaat 1946 pred. Kattendijke 01
W. Reus 1947 Westkapelle
P. Kwantes (g.o. jeugdwerk)
J.A. Visser (Jan Alje) 1945 1947 pred. Ressen 01
ds. C. Mulder 1947 emeritus IJzendoorn 1950 pred. Hien – Dodewaard 04
mw. C. Rikkers
F.O. van Gennep (AMVJ) 1950 kandidaat 1951 vicaris Gravenhage
A.K. Abcouwer (vrijz. jeugdwerk) 1950 kandidaat 1952 pred. Oldehove
N.P. Faas (vicaris) 1954 pred. Nieuw-Weerdinge
W.K. de Haan (Willem Karel) (jeugdwerk) 1954 kandidaat Doesburg
ds. A. Hijmans 1955 emeritus Amsterdam
J. van Vliet (Jacob) (evangelist) 1956 Gravenhage 1959 jeugdwerk Zwijndrecht
ds. P. van der Staaij (Pieter) 1953 emeritus Anjum
J.J. Buskes (vicaris) 1957 pred. Etten (Gld.)
B.J. van Tent (vicaris) 1958 kandidaat 1960 Amsterdam-West (Jeruzalemkerk)
F. Gerbrandy (Noordoost) 1958 kandidaat Amsterdam
mw. E.A. van Wilsum (vicaris Westerkerk) 1960
ds. T.J. de Boer (Parkkerk) 1962 emeritus Hardegarijp 15-01-1964 overleden
B.J. van Tent (vicaris Muiderkerk) 1962 Amsterdam-West (Jeruzalemkerk)
ds. J.W. van Kooten 1968 emeritus Amsterdam
ds. H.A. Visser (Westerkerk) 1976 emeritus Amsterdam 01-05-1977


Beroepen vacature 1877 (vac. Modderman):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-01-1878 H.A.J. Lutge Nederhorst den Berg


Beroepen vacature 1878 (vac. P.H. Hugenholtz):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-04-1878 F.L. Rutgers Hertogenbosch


Beroepen vacature 1878 (vac. P.R. Hugenholtz):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-04-1878 C.A. Renier Utrecht


Beroepen vacature 1878 (vac. Pantekoek):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1880 B. van Schelven Hertogenbosch
02 ??-03-1880 G. Ringnalda Oldebroek
03 ??-06-1880 E.A.G. van Hoogenhuijze Dordrecht
04 ??-11-1880 C.P.N. Pikaar Harmelen
05 ??-02-1881 W.J. Geselschap Rotterdam


Beroepen vacature 1879 (vac. Rutgers):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1879 J.W. Felix Utrecht
02 ??-02-1880 E.E. Gewin Renkum
03 ??-03-1880 E.C. Gravemeijer Oosthem
04 ??-06-1880 N.A. de Gaaij Fortman Vlissingen
05 ??-11-1880 P.C. van der Horst Schiedam


Beroepen vacature 1880 (vac. Brumund):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1880 J. Hulsebos Lemmer
02 23-02-1881 W. Kraijenbelt Putten


Beroepen vacature 1880 (vac. Hoedemaker):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1880 E.E. Gewin Renkum
02 23-02-1881 P. Deetman Kampen


Beroepen vacature 1880 (vac. Vinke):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-06-1881 P. Bartstra Wassenaar
02 22-08-1881 A. den Hartogh Rotterdam
03 ??-11-1881 A.E. van der Dussen Bennekom
04 ??-03-1882 J. Kraijenbelt Rotterdam
05 ??-05-1882 H.W. van Loon Meppel


Beroepen vacature 1881 (vac. Adama Scheltema):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-07-1881 J. Kraijenbelt Rotterdam
02 ??-11-1881 B. van Schelven Haarlem
03 ??-03-1882 J. Koster Wissenkerke
04 ??-05-1882 J.A. Gerth van Wijk Gravenhage
05 ??-11-1882 A.E. van der Dussen Bennekom


Beroepen vacature 1881 (vac. Van Ronkel):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1881 G. Vlug Nijkerk
02 ??-03-1882 A.J. Westhoff Gorinchem


Beroepen vacature 1881 (vac. Sluiter):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1881 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
02 ??-03-1882 J. Langhout Anjum
03 ??-05-1882 G. Ringnalda Oldebroek
04 ??-11-1882 B. van Schelven Haarlem


Beroepen vacature 1882 (vac. Brandt):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1883 O. Theleman Detmold
02 ??-11-1883 H.E. Calaminus Elberfeld
03 ??-06-1884 J.G.F. Rahn Adamsdorf (Pruisen)> eerst aangenomen
04 ??-11-1888 J.J. Langen Nordhorn
05 ??-02-1889 C.G.H. Stockmann Borssum
06 ??-04-1889 J. Haarbeek Sudewick
07 ??-10-1889 F. Voget Bunde
08 ??-06-1890 L.E. Felke Cronenburg
09 ??-11-1890 K.J. Bahr Baden-Baden


Beroepen vacature 1883 (vac. Hasebroek):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1883 C.C. Schot Tholen
02 ??-11-1883 W. van den Bergh Schaarsbergen
03 ??-02-1884 G.H. van Kasteel Kollum
04 ??-04-1884 N.A. de Gaaij Fortman Vlissingen


Beroepen vacature 1883 (vac. Steenberg):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1884 E.C. Gravemeijer Oosthem
02 ??-11-1884 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
03 ??-03-1885 D.J. Karssen Steenwijk


Beroepen vacature 1884 (vac. Stricker):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1884 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
02 ??-07-1884 J.J.C. van Toorenenbergen Veenendaal
03 ??-11-1884 W.J.G. Aalders Kampen


Beroepen vacature 1885 (vac. Steinfort):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1887 E. Barger Haarlem


Beroepen vacature 1886 (vac. Van Marken):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1887 A. Voorhoeve Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1886 (vac. Van Son):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 J.H. Wiersma Rheden


Beroepen vacature 1886 (vac. Van Loon):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 P.S. Bartstra Wassenaar
02 ??-12-1887 L.C. Schuller tot Peursum Alkmaar
03 ??-01-1888 J.J. van Noort Werkendam


Beroepen vacature 1886 (vac. Van Schelven):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 W.L. Welter Zwolle
02 ??-12-1887 E.A.G. van Hoogenhuijze Dordrecht


Beroepen vacature 1886 (vac. De Gaaij Fortman):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1887 A.J. Eykman Groningen