Index >

Zegveld Hervormde Gemeente


Classis: * Woerden
Provincie: Utrecht
Ring: Woerden
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Zegveld opgericht in r1595:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. S. Heldt (Sebastiaan) 12-04-1595 monnik Marienweerd 03-08-1603 Op- en Neder- Andel
ds. L. du Bois (Ludovicus) 13-12-1603 Kudelstaart ??-??-1609 Kamerik
ds. J. Tayus (Johannes) 19-08-1609 Nederhorst den Berg ??-??-1611 Nijkerk
ds. P. Busch (Petrus) 24-09-1611 kandidaat ??-??-1613 Wijk bij Duurstede
ds. J. Schotenus (Johannes) ??-??-1614 t Waal-Honswijk ??-??-1615 Hazerswoude
ds. A. Seystius (Aegidius) ??-??-1616 Emmerich 19-08-1619 afgezet > remonstrants
ds. P. Valkius (Petrus) 14-05-1620 afgezet Langerak 17-10-1638 emeritus
ds. J. van Almeloveen (Johannes) 23-06-1639 kandidaat 16-03-1651 Mijdrecht
ds. A. Rodenburg (Abraham) 10-08-1651 Heeze – Leende 24-01-1694 emeritus
ds. J. van Breen (Johannes) 24-06-1694 kandidaat 22-06-1728 afgezet
01 ds. J. Pauw (Johan) 13-02-1729 kandidaat Utrecht 04-11-1729 overleden 00
01 ds. J. Grambusch (Johannes) 03-09-1730 kandidaat 29-11-1733 Venlo 01
01 ds. W. van Oudheusden (Wilhelmus) 04-07-1734 kandidaat Giessen-Oudekerk 10-03-1765 emeritus 00
01 ds. G. Hooft (Gosuinus) 08-09-1765 kandidaat 13-06-1773 Giessen-Nieuwkerk 01
01 ds. A. Offers (Abraham) 21-11-1773 kandidaat Utrecht 29-08-1790 Nieuw- en Sint Joosland 03
01 ds. W. Schintzel (Willem) 04-09-1791 kandidaat 13-03-1796 Kockengen 02
01 ds. F. Everaars (Ferdinand) 26-06-1796 emeritus Boskoop 17-03-1799 Zwartewaal 03
02 ds. J.P. Sprenger van Eyk (Jacobus Petrus) 21-07-1799 kandidaat Rotterdam 20-03-1803 Kethel – Spaland 02
01 ds. S.D. de Keizer (Simon Dirk) 28-08-1803 kandidaat 02-11-1806 Egmond-Binnen 01
01 ds. A.F. van der Scheer (Adolf Frederik) 06-09-1807 kandidaat 04-09-1808 Rotterdam-Hillegersberg 02
01 ds. J. Kortenhoef Smith (Jan) 03-04-1809 kandidaat 12-08-1810 Oud-Loosdrecht 01
01 ds. G.J. Post (Gerardus Johannes) 25-11-1810 Kalslagen 16-09-1811 overleden 00
01 ds. H.J. Hombrink (Hermanus Jacobus) 02-05-1813 Moerkapelle 26-01-1817 Oostzaan 01
02 ds. W.K.M. van Leeuwen van Duivenbode (Willem Karel Maurits)10-08-1817 Sijbekarspel 03-01-1819 Bergambacht 03
02 ds. C. le Clercq (Cornelis) 25-04-1819 kandidaat 04-10-1828 overleden 01
01 ds. H. Astro (Hendrik) 04-04-1830 Benthuizen 21-06-1846 bediening neergelegd 10
02 ds. I.C. de Vijver (Isaac Cornelis) 10-01-1847 kandidaat 25-08-1850 Schoonrewoerd 06
01 ds. H. Timmer Westerouen van Meeteren (Herman) 02-02-1851 kandidaat 22-04-1855 Schoonrewoerd 04
01 ds. H.A. Laan (Hendrik Arnoud) 05-08-1855 emeritus Ottoland 04-10-1863 emeritus 01
04 ds. A. Scholte (Antonie) 23-10-1864 kandidaat 04-04-1875 Stavenisse 04
03 ds. G.J. Antink (Gerrit Jan) 29-08-1875 kandidaat 28-10-1877 Wagenborgen 03
07 ds. E.A. Lazonder (Elisa Anne) 17-11-1878 Oldebroek 16-11-1884 Oosterwolde (Gld.) 74
25 ds. W.E. Noordink (Wilhelmus Eliza) 10-11-1889 Groote Lindt 28-05-1893 Cubaard 02
04 ds. H. Visscher (Hugo) 07-01-1894 Sint Johannesga 12-04-1896 Delft 04
02 ds. P.S. Bartstra (Pieter Steffens) 06-09-1896 Streefkerk 19-02-1899 Nijkerk 03
03 ds. P. Kuijlman (Pieter) 15-10-1899 Oud-Alblas 20-04-1902 Barneveld 02
08 ds. W.J. de Leeuw (Willem Jacobus) 04-10-1903 Randwijk 25-03-1906 Loon op Zand 02
02 ds. S. van Dorp (Simon) 02-09-1906 kandidaat Hazerswoude 29-05-1910 Bodegraven 07
03 ds. P. Kruijt (Pieter) 08-01-1911 kandidaat Hekendorp 05-10-1913 Gouderak 06
03 ds. A.H.J.G. van Voorthuizen (Aart Hendrik Jan Gerard) 10-05-1914 Ameide – Tienhoven 04-11-1917 Doornspijk 18
16 ds. W. Deur (Willem) 25-04-1920 kandidaat Gouda 01-02-1925 Schoonhoven 16
13 ds. A.J. Westra Hoekzema (Aldert Johannes) 10-04-1927 Willige-Langerak 14-09-1930 Mijnsheerenland 11
07 ds. W. Vroegindeweij (Willem) 11-10-1931 kandidaat Middelharnis 27-09-1936 Hoogeveen 11
06 ds. A.J. Brinkman (Abraham Jacob) 14-11-1937 kandidaat Ooltgensplaat 23-01-1944 Utrecht 07
01 ds. M.J. ten Bruggenkate (Michiel Jacob) 18-06-1944 hulppred. Hilversum 30-01-1949 Rotterdam-Vreewijk 08
02 ds. A. Breure (Antonie) 04-09-1949 Giessen-Nieuwkerk 22-01-1956 Oud-Vossemeer 05
07 ds. I. Kok (Izaac) 13-02-1957 kandidaat Veenendaal 10-09-1967 Baarn (b.w. Calvijnkerk) 17
25 ds. W. Arkeraats (Willem) 01-09-1971 kand. Ouderkerk aan den IJssel 02-01-1977 Katwijk aan Zee 06
09 ds. H. Verheul (Hendrik) 16-08-1978 kandidaat Ede 17-07-1983 Tholen 01
01 ds. W. Verboom (Willem) 13-11-1983 Nieuw-Lekkerland 21-02-1988 Streefkerk 01
01 ds. F. Stevens (Frederik) 04-09-1988 kandidaat Huizen 21-03-1993 Lunteren 02
04 ds. J.J. van Holten (Jilles Johannes) 03-07-1994 kandidaat Ridderkerk 14-07-2002 Leerdam 03
01 ds. A. Stijf (Aalt) 12-01-2003 kandidaat Wapenveld 15-04-2007 docent Chr. Hogeschool Ede 01
04 ds. N. Noorlander (Nicolaas) 03-05-2009 Zalk – Veecaten 30-06-2013 emeritus 00
03 ds. C.J. Overeem (Cornelis Jan) 08-03-2015 Wilsum

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. D.A. Detmar ??-??-1828 Woerden 12-10-1828 Woerden


Beroepen vacature 1799:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-03-1799 J.W. Bussingh emeritus Gouda
02 16-05-1799 J.P. Sprenger van Eyk kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1817:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-03-1817 F.C. Everaars Lopik
02 24-04-1817 W.K.M. van Leeuwen van Duivenbode Sijbekarspel


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-01-1819 B. Nieuwkoop Berkenwoude
02 13-02-1819 C. le Clercq kandidaat


Beroepen vacature 1846:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1846 J.A.C. Nonhebel Nieuw-Loosdrecht
02 ??-11-1846 I.C. de Vijver kandidaat


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1863 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
02 ??-11-1863 J.H. Gravenstein Loon op Zand
03 ??-12-1863 W.J. Geselschap Heemstede
04 ??-07-1864 C.J. Calkoen voorheen Bouverie (Belgie) > afgekeurd
05 03-08-1864 A. Scholte kandidaat


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1875 H.W. Eigeman Wezep
02 ??-05-1875 C. Snel kandidaat
03 ??-06-1875 G.J. Atink kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1877 A.J. Westhoff Bennekom
02 ??-12-1877 J.J. Ruijs Hoevelaken
03 ??-02-1878 A.H. de Klerck Nederlangbroek
04 ??-04-1878 F. van Spall Leimuiden
05 ??-05-1878 A.E. van der Dussen Rhenen
06 ??-07-1878 J. Koster Huizen
07 ??-08-1878 E.A. Lazonder Oldebroek


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1884 G. Ringnalda Oldebroek
02 ??-02-1885 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
03 ??-04-1885 W. Ringnalda Loon op Zand
04 ??-05-1885 E.J. Homoet Putten
05 ??-10-1885 F. van Spall Leimuiden
06 ??-11-1885 P.S. Bartstra Wassenaar
07 ??-03-1886 J. Bajema Ermelo
08 ??-05-1886 T.H. Woudstra Oudemirdum
09 ??-07-1886 C.J. Leenmans Barneveld
10 ??-09-1886 E.B. Gunning Zetten - Andelst
11 ??-11-1886 J.W.H. Kalkman Monster
12 ??-01-1887 E. Eisma Bennekom
13 ??-02-1887 C. Bouthoorn Sprang
14 ??-07-1887 P. Bongers Ameide – Tienhoven
15 ??-09-1887 D.F. Meinsma Hantum
16 ??-11-1887 J.J. Ruijs Mijnsheerenland
17 ??-02-1888 W. Mense Heteren
18 ??-06-1888 J.J.C. van Toorenenbergen Putten
19 ??-08-1888 W. de Lange Bruchem – Kerkwijk
20 ??-09-1888 H.J. Bisperink Moerkapelle
21 ??-11-1888 S. Dijkstra Hilversum
22 ??-01-1889 P. Gemser Oud-Loosdrecht
23 ??-03-1889 J.G. Dekking Jaarsveld
24 ??-08-1889 P.G. Datema Hasselt
25 ??-09-1889 W.E. Noordink Groote Lindt


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1893 N. Warmolts s-Graveland
02 ??-08-1893 P. Bongers Zevenbergen
03 ??-09-1893 E.J. Homoet Staphorst
04 ??-10-1893 H. Visscher Sint Johannesga


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1896 P.S. Bartstra Streefkerk
02 ??-04-1896 P.S. Bartstra (2e keer) Streefkerk


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1899 B.J. van Heijningen Hoogeveen
02 ??-04-1899 S. Dijkstra Hilversum
03 ??-07-1899 P. Kuijlman Oud-Alblas


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1902 W.R. Kalshoven Elspeet
02 ??-07-1902 J.M.P. Schippers Huizen
03 ??-10-1902 A.J.W. van Ingen Bergschenhoek
04 ??-11-1902 B. van der Wal Waddinxveen
05 ??-01-1903 H.A. Heijer Staphorst
06 ??-02-1903 P. de Looze Oud-Vossemeer
07 ??-04-1903 L. van Mastrigt Heteren
08 ??-06-1903 W.J. de Leeuw Randwijk


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1906 B. Batelaan Waarder
02 ??-05-1906 S. van Dorp kandidaat Hazerswoude


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1910 P. van Toorn Sprang
02 ??-07-1910 L. van Mastrigt Barneveld
03 ??-09-1910 P. Kruijt kandidaat Hekendorp


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1913 W. Zijlstra Groot-Ammers
02 ??-12-1913 H.A. Heijer Renkum
03 ??-02-1914 A.H.J.G. van Voorthuizen Ameide-Tienhoven


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1917 I. Kievit Garderen
02 ??-01-1918 J.H. Koster s-Grevelduin-Capelle
03 ??-03-1918 B. Batelaan De Bilt
04 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
05 ??-06-1918 S.C. van Wijngaarden Wijngaarden
06 ??-08-1918 J. Bus Enter
07 ??-10-1918 P. Zandt Ede
08 ??-12-1918 W.J. van Lokhorst Noorden
09 ??-01-1919 G.J. Koolhaas Barneveld
10 ??-03-1919 R. Bartlema Beesd
11 ??-04-1919 N. Warmolts Nederlangbroek
12 ??-05-1919 C.J. Leenmans Oosterwolde (Gld.)
13 ??-07-1919 W. Wesseldijk Wapenveld
14 ??-08-1919 J.A. van Boven Ede
15 ??-10-1919 A. Dekker Hoevelaken
16 ??-11-1919 W. Deur kandidaat Gouda


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1925 J.C. Klomp Westbroek
02 ??-07-1925 J.H. Gunning Vuursche
03 ??-08-1925 J.C. van Apeldoorn Voorthuizen
04 ??-09-1925 G. Alers Nieuw-Lekkerland
05 ??-10-1925 A. Luteijn Muiden
06 ??-12-1925 C.J. Six Dijkstra Nieuwer ter Aa
07 ??-02-1926 G. Enkelaar Ter Aar
08 ??-04-1926 D. Plantinga Elburg
09 ??-05-1926 W.L. Mulder Enter
10 ??-06-1926 J.H.T. Rappard Barneveld
11 ??-08-1926 J.A. van Nie Moerkapelle
12 ??-09-1926 J.D. van Hof Wilnis
13 ??-11-1926 A.J. Hoekzema Willige-Langerak


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1930 J.E. Uitman kandidaat Zeist
02 ??-10-1930 W. Rijnsburger Polsbroek
03 ??-11-1930 E. de Looze kandidaat Waddinxveen
04 ??-12-1930 F. van Asch Randwijk
05 ??-02-1931 N. Warmolts Wezep
06 ??-05-1931 A.M. den Oudsten Elburg
07 ??-06-1931 W. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1936 J. Batelaan hulppred. Boskoop
02 ??-12-1936 T.G. Vollebregt Hoornaar
03 ??-01-1937 P.P.J. Monster kandidaat Rotterdam-Zuid
04 ??-03-1937 J.G. van Ieperen Leerbroek
05 ??-08-1937 H.S.J. Kalf kandidaat Amsterdam
06 ??-09-1937 A.J. Brinkman kandidaat Ooltgensplaat


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1944 M.J. ten Bruggenkate hulppred. Hilversum


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1949 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
02 ??-04-1949 A. Breure Giessen-Nieuwkerk


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1956 E.F. Vergunst kandidaat Leiden
02 ??-03-1956 J. Smit Groot-Ammers
03 ??-05-1956 E.J. Schimmel Hei- en Boeicop
04 ??-06-1956 J. Smit (2e keer) Groot-Ammers
05 ??-07-1956 L. Doppenberg kandidaat Putten
06 ??-08-1956 C. Vos Westbroek
07 ??-10-1956 I. Kok kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1967 W. van Gorsel kandidaat Montfoort
02 ??-08-1967 L. Blok Ridderkerk
03 ??-10-1967 W. van Hennekeler Zwartebroek
04 ??-12-1967 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.)
05 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
06 ??-05-1968 E.M. Bakker Tholen
07 ??-06-1968 G. Voordijk Mastenbroek
08 ??-08-1968 W. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
09 ??-10-1968 J. van Rootselaar Barneveld
10 ??-11-1968 W.L. Tukker Zwolle
11 ??-02-1969 H. Smit kandidaat Gouda
12 ??-06-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
13 ??-08-1969 W. van Tuyl Rijssen
14 ??-11-1969 H.A. van de Pol Leerbroek
15 ??-02-1970 C.J. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee
16 ??-03-1970 M.B. van den Akker kandidaat Monster
17 ??-04-1970 C. Evers kandidaat Putten
18 ??-07-1970 A.W. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee
19 ??-08-1970 S.P. van Assenbergh Veenendaal
20 ??-11-1970 C.J. van den Broek Weesp
21 ??-01-1971 H. Vreekamp kandidaat Houten
22 ??-02-1971 G.S.A. de Knegt kandidaat Delft
23 ??-03-1971 P. Molenaar kandidaat Lunteren
24 ??-06-1971 J. Westland kandidaat Huizen
25 ??-07-1971 W. Arkeraats kand. Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1977 H. Roseboom kandidaat Barneveld
02 ??-04-1977 E.M. Bakker Nieuwerkerk aan den IJssel
03 ??-06-1977 C. Oorschot kand. Capelle aan den IJssel
04 ??-10-1977 J. Bos Otterlo
05 ??-11-1977 W. Verboom kand. Nieuwerkerk aan den IJssel
06 ??-03-1978 D.C. Floor kandidaat Maarssen
07 ??-04-1978 T.W.H. van der Heijden Zalk-Veecaten
08 ??-05-1978 J.P. Nap kandidaat Ede
09 ??-06-1978 H. Verheul kandidaat Ede


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-07-1983 W. Verboom Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-05-1988 F. Stevens kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-06-1993 T. Wegman Wijngaarden
02 02-11-1993 J. Post Ederveen
03 01-02-1994 H. van Ginkel Tiendeveen – Nieuw-Balinge
04 28-03-1994 J.J. van Holten kandidaat Ridderkerk