Index >

Eemnes-Buiten Hervormde Gemeente


Classis: * Amersfoort
Provincie: Utrecht
Ring: Amersfoort
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Eemnes HG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Eemnes-Buiten opgericht in 1567:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Eemnes-Binnen tot 1651
i.s.m. Eemnes-Binnen sedert 1992
i.c.m. Eemnes-Binnen sedert 1996
-
ds. D. Rijcxsz (Dirk) ??-??-1567 pastoor ??-??-1604 overleden
ds. H. Mertensz van der Pol (Hendrik) 03-10-1605 kandidaat ??-??-1606
ds. C. Egbertsz Ebben (Cornelis) 04-06-1607 Jutphaas ??-06-1615 overleden
ds. J. Brouwerus (Joannes) 01-09-1615 kandidaat ??-??-1623 Purmerend
ds. O.C. Swanenburg (Otto Cornelis) ??-??-1623 kandidaat ??-08-1624 overleden
ds. A. Hornhovius (Anthonius) 28-11-1624 emeritus Werkhoven 03-12-1641 Ned. Oost-Indie
ds. J. Flaman (Johannes) 03-07-1642 kandidaat 07-09-1650 overleden
ds. T. Spruit (Theodorus) 12-10-1651 kandidaat ??-11-1671 overleden
ds. C. van Rhijn (Cornelius) ??-10-1672 Hoevelaken ??-??-1702 overleden
ds. J. Smith (Johannes) 15-04-1703 vlootpredikant 10-10-1720 overleden
01 ds. J. van Bommel (Johannes) 29-03-1722 kandidaat ??-??-1730 afgezet 00
01 ds. D. Securius (Daniel) 08-04-1731 kandidaat Utrecht 09-11-1732 Oostkapelle 01
02 ds. A. Rijser (Adrianus) 12-04-1733 kandidaat Amsterdam 22-11-1736 overleden 00
01 ds. J.G. Moll (Jan Gijsbert) 30-06-1737 kandidaat Gorinchem 15-01-1741 Weesp 01
01 ds. J. Petraeus (Johannes) 16-04-1741 kandidaat Dordrecht 17-09-1750 overleden 00
02 ds. T. Sibelius (Taco) 10-10-1751 kandidaat Amsterdam 13-06-1756 Alphen aan den Rijn 01
01 ds. J. van Harsselaar (Johannes) 28-11-1756 kandidaat Nijkerk 29-09-1765 Alkmaar 01
01 ds. J. van Nuys Klinkenberg (Jacob) 13-04-1766 kandidaat Leiden 03-10-1773 Rotterdam-Overschie 01
02 ds. A.G. Wakker (Arend Gerardus) 17-04-1774 kandidaat Harderwijk 26-10-1809 overleden 00
01 ds. J. Broekman (Jacob) 09-09-1810 kandidaat 04-10-1818 Barneveld 03
01 ds. H. Dwars (Hendrik) 07-02-1819 kandidaat 28-03-1824 Steenwijk 01
01 ds. G. ter Weeme (Gerrit) 11-07-1824 kandidaat 06-05-1827 West-Zaandam 02
01 ds. J.J. de Jongh (Jan Jacob) 09-09-1827 kandidaat 27-06-1829 overleden 00
01 ds. J.J. Akersloot (Jacobus Johannes) 22-11-1829 kandidaat 07-05-1833 overleden 00
01 ds. H.L. Oort (Henricus Lucas) 15-12-1833 kandidaat 24-09-1837 Hoorn 03
01 ds. L.H. Schotsman (Lodewijk Henricus) 24-12-1837 kandidaat 15-10-1843 Papendrecht 01
01 ds. A.J.P. Oort (Arent Joan Petrus) 04-02-1844 kandidaat 26-11-1848 Broek in Waterland 02
01 ds. J.W. van der Leeuw (Jacobus Willem) 25-03-1849 kandidaat 04-11-1855 Alkmaar 02
01 ds. J. Posthumus Meijjes (Jeremias) 09-03-1856 kandidaat Amsterdam 28-11-1858 Doesburg 03
01 ds. H. de Jager (Hendrik) 06-03-1859 kandidaat 10-08-1862 Brielle 01
01 ds. F.C. Magendans (Frederik Christiaan) 30-11-1862 kandidaat 21-05-1866 Baambrugge 02
01 ds. B.J. Swaan Bernardus Johannes) 26-08-1866 kandidaat 27-08-1871 Maarssen 10
07 ds. J.T.F.U. Lauts (John Thomas Fredrik Ulrich) 24-11-1872 Zuid-Beijerland 07-04-1878 Sprang 07
02 ds. G. Wetsels (Gerard) 06-10-1878 Austerlitz 10-08-1880 overleden 00
04 ds. H. Doornveld (Harmen) 12-06-1882 Wilnis 04-05-1884 Staphorst 02
03 ds. J.J.C. van Toorenenbergen (Justus Johannes Cornelis)16-11-1884 Veenendaal 12-06-1887 Putten 05
05 ds. P. Bongers (Pieter) 03-06-1888 Ameide-Tienhoven 26-10-1890 Zevenbergen 11
05 ds. J.C.G. Gobius du Sart (Jacob Cornelis Guilielmus)18-10-1891Benthuizen 14-11-1897 Wijk bij Heusden 05
01 ds. A. ten Have (Abraham) 10-04-1898 Polsbroek 17-12-1909 overleden 04
02 ds. A. Renier (Adriaan) 07-08-1910 Ouderkerk aan den IJssel 25-06-1916 emeritus 00
03 ds. W. Zijlstra (Wijbe) 04-03-1917 Groot-Ammers 16-11-1919 Nederlangbroek 03
05 ds. W.J. Kolkert (Willem Jacob) 12-12-1920 Loon op Zand 14-10-1928 Hierden 06
09 ds. A.G. Oosterhuis (Albert Gerrit) 15-03-1931 Emst 19-08-1934 Daarle 11
07 ds. J. van Sliedregt (Jacob) 27-11-1938 kandidaat Dinteloord 18-05-1941 Vuursche 02
11 ds. G. Boer (Gijsbert) 31-10-1943 hulppred. Delfshaven 20-01-1946 Putten 03
15 ds. J. van Amstel (Jan) 15-05-1949 Hoevelaken 30-04-1951 emeritus 00
13 ds. M. Bergsma (Marinus) 31-10-1954 kandidaat Putten 06-05-1962 Nieuw-Beijerland 03
04 ds. D.B. van Lokhorst (Daniel Bernardus) 31-03-1963 Mastenbroek 20-08-1967 Hoogblokland 03
13 ds. R. de Bruin (Roel) 07-12-1969 Lunteren 29-11-1973 emeritus 00
02 ds. L. Schaap (Lambertus) 31-03-1974 hulppred. Hilversum 29-10-1978 Schoonhoven 05
06 ds. P. Posthouwer (Peter) 14-10-1979 Ochten 28-09-1986 emeritus 00
04 ds. A.D. Goijert (Arie Dirk) 30-10-1988 kandidaat t Harde 21-02-1993 Bunschoten 01
03 ds. A. Langerak (Arie) 31-10-1993 Oudewater 19-11-2006 Achterberg 02
-
opgegaan in Eemnes-hg sedert 1996


Beroepen vacature 1732:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-12-1732 J. Bijllaardt kandidaat Rotterdam
02 02-02-1733 dr. A. Rijser kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1750:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-07-1751 W.B. van de Kasteele Vuursche
02 23-07-1751 T. Sibelius kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1773:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-12-1773 H.N. Bakker kandidaat Hoorn > aan > vervolgens ovl.
02 29-01-1774 A.G. Wakker kandidaat


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1871 A. Piper Muiden
02 ??-12-1871 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
03 ??-02-1872 J.H. Gravenstein De Bilt
04 ??-03-1872 P.S. Bartstra Aarlanderveen
05 ??-05-1872 F.C. Wieder Bunschoten
06 ??-06-1872 W. van den Bijtel Montfoort
07 ??-10-1872 J.T.F.U. Lauts Zuid-Beijerland


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1878 A.H. de Klerck Nederlangbroek
02 ??-06-1878 G. Wetsels Austerlitz


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1881 J. Bolkestein Wijnjeterp-Duurswoude
02 ??-11-1881 J. Barbas Bemmel
03 ??-01-1882 G. Ringnalda Oldebroek
04 ??-03-1882 H. Doornveld Wilnis


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1884 W. van den Bergh Schaarsbergen
02 ??-07-1884 H. Hoekstra Berlikum
03 ??-09-1884 J.J.C. van Toorenenbergen Veenendaal


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1887 P.C. Koster Eemnes-Binnen
02 ??-09-1887 J.W.H. Kalkman Monster
03 ??-11-1887 C.J. Leenmans Staphorst
04 ??-01-1888 F. Kijftenbelt Hoevelaken
05 ??-02-1888 P. Bongers Ameide-Tienhoven


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1890 J. Bolkestein Ter Aar
02 ??-02-1891 J. Kok Gouderak
03 ??-04-1891 B.J. van Heijningen Kesteren
04 ??-05-1891 J.H. Wensinck Nijkerk
05 ??-07-1891 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1897 A. ten Have Polsbroek


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1910 W. Bieshaar Zetten-Andelst
02 ??-05-1910 A. Renier Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1916 D.E.J. Hupkes Wanswerd
02 ??-09-1916 J.C. Klomp Rijssen
03 ??-11-1916 W. Zijlstra Groot-Ammers


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1920 B. Batelaan Amersfoort
02 ??-03-1920 J.C. Klomp Rijssen
03 ??-05-1920 I. Kievit Benschop
04 ??-07-1920 IJ. Doornveld IJsselstein
05 ??-09-1920 W.J. Kolkert Loon op Zand


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1929 I. Kievit Baarn
02 ??-10-1929 W.L. Mulder Voorthuizen
03 ??-12-1929 D.E.J. Hupkes Oosterwolde (Gld.)
04 ??-01-1930 A.F.P. Pop Vaassen
05 ??-03-1930 J.J. Timmer Ermelo
06 ??-05-1930 K.J. van den Berg Amersfoort
07 ??-07-1930 T. Lekkerkerker Delft
08 ??-09-1930 E.V.J. Japchen Maartensdijk
09 ??-10-1930 A.G. Oosterhuis Emst


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1937 L. Vroegindeweij Waddinxveen
02 ??-05-1937 J.R. Cuperus Grevelduin-Capelle
03 ??-09-1937 H.S.J. Kalf kandidaat Amsterdam
04 ??-12-1937 J.J. Poot Bunschoten
05 ??-01-1938 K.J. van den Berg Amersfoort
06 ??-06-1938 D.J. van de Graaf Schoonhoven
07 ??-10-1938 J. van Sliedregt kandidaat Dinteloord


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1941 H.G. Abma kandidaat Ede
02 ??-09-1941 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
03 ??-12-1941 W.L. Tukker Hei- en Boeicop
04 ??-03-1942 J. de Lange Wilsum
05 ??-05-1942 L. Kievit kandidaat Baarn
06 ??-07-1942 J.H. Cirkel Leerbroek
07 ??-09-1942 J. van Sliedregt Vuursche
08 ??-12-1942 A. Vroegindeweij Loon op Zand
09 ??-02-1943 G.C. Roosendaal Randwijk
10 ??-07-1943 G.C. Roosendaal (2e keer) Randwijk
11 ??-08-1943 G. Boer hulppred. Delfshaven


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1945 J. van Malenstein (toez.) hulppred. Amersfoort
02 ??-01-1946 G.C. Roosendaal Randwijk
03 ??-04-1946 H. Goedhart kandidaat Utrecht
04 ??-07-1946 A.P. van der Kooij Aalst
05 ??-09-1946 K.J. van den Berg Garderen
06 ??-11-1946 J.C. Stelwagen Giessendam
07 ??-01-1947 A. Vroegindeweij Loon op Zand
08 ??-05-1947 D.J. van de Graaf Vinkeveen
09 ??-08-1947 J. van der Haar Kamperveen
10 ??-09-1947 J. de Bres Sint Maartensdijk
11 ??-02-1948 L. Kievit Putten
12 ??-04-1948 W. de Bruijn Lexmond
13 ??-06-1948 J. Zwijnenburg Huizen
14 ??-11-1948 J.T. Doornenbal Oene
15 ??-02-1949 J. van Amstel Hoevelaken


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1952 G.A. Pott Rotterdam-Kralingen
02 ??-06-1952 J.C. Terlouw Otterlo
03 ??-07-1952 H. Goedhart Middelharnis
04 ??-08-1952 G. van Estrik kandidaat Maurik
05 ??-09-1952 D.J. van de Graaf Leerbroek
06 ??-01-1953 W. de Bruijn IJsselmuiden-Grafhorst
07 ??-07-1953 C. Graafland kandidaat Gouda
08 ??-10-1953 C.J. van der Graaf Nijkerk
09 ??-02-1954 W. van Herpen kandidaat Rotterdam
10 ??-03-1954 J.A. de Bruin kandidaat Bodegraven
11 ??-07-1954 J.C. Schuurman kandidaat Rotterdam
12 ??-08-1954 G. Biesbroek kandidaat Slikkerveer
13 ??-08-1954 M. Bergsma kandidaat Putten


Beroepen vacature 1962:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1962 L. Doppenberg Wilsum
02 ??-07-1962 G. Veldjesgraaf kandidaat Ede
03 ??-10-1962 B.G.A. van der Wiel Elburg
04 ??-11-1962 D.B. van Lokhorst Mastenbroek


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1967 A. Breure Hei- en Boeicop
02 ??-09-1967 C. Treure Hasselt
03 ??-10-1967 W. van Hennekeler Zwartebroek
04 ??-12-1967 J. Bogaard Emst
05 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
06 ??-03-1968 A. van der Vlist Op- en Neder-Andel
07 ??-05-1968 A. Wisgerhof Veenendaal
08 ??-07-1968 J. Codee kandidaat Lunteren
09 ??-09-1968 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.)
10 ??-11-1968 J. Koele Nijkerk
11 ??-02-1969 H. Smit kandidaat Gouda
12 ??-07-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
13 ??-09-1969 R. de Bruin Lunteren


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1973 W. van Laar kandidaat Rhenen
02 ??-01-1974 L. Schaap kandidaat Laren


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1978 M. Aangeenbrug kandidaat Heukelum
02 ??-01-1979 G.H. Abma Poortvliet
03 ??-02-1979 J.A.H. Jongkind kandidaat Langerak
04 ??-04-1979 F. van Roest kandidaat Wageningen
05 ??-05-1979 M.A. van den Berg kandidaat Bodegraven
06 ??-06-1979 P. Posthouwer Ochten


Beroepen vacature 1986:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-10-1986 T. Ouwerkerk IJzendoorn
02 02-06-1987 K. van Meijeren Ooltgensplaat
03 07-09-1987 C. van de Scheur Nederlangbroek
04 11-07-1988 A.D. Goijert kandidaat t Harde


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-02-1993 H.J. van der Veen voorheen zendingspred.
02 21-05-1993 G. Wassinkmaat Oene
03 09-08-1993 A. Langerak Oudewater


Beroepen vacature 2006:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-06-2007 E.J. de Groot kandidaat Wezep


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 16 december 2018