Index >

Zuiderwoude Hervormde Gemeente


Classis: * Edam-Zaandam
Provincie: Noord-Holland
Ring: Monnickendam
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Monnickendam HG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Zuiderwoude opgericht in 1585:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Broek in Waterland sedert 1595 tot 1600
i.s.m. Uitdam tot 1651
i.s.m. Uitdam sedert 1808
-
ds. H. Johannis (Henricus) ??-??-1585 ??-??-1595
ds. A. Arentsz (Arent) ??-??-1595 Spaarndam ??-??-1599 overleden
ds. J. Lemhovius (Johannes) 30-04-1599 Asperen ??-10-1601 Noordeloos
ds. N. Bodecherus (Nicolaas) ??-??-1601 Beets - Oudendijk ??-??-1603 Nieuw-Loosdrecht
ds. B. Gartz (Bernardus) ??-??-1604 kandidaat ??-??-1628 overleden
ds. T. Harkenius (Tobias) ??-??-1628 afgezet Zunderdorp ??-??-1651 overleden
ds. G. Puppius (Guilhelmus) ??-??-1651 kandidaat ??-??-1653 overleden
ds. A. Duysendpond (Abraham) ??-??-1653 kandidaat 23-05-1686 overleden
ds. D. Arends (Daniel) ??-02-1687 kandidaat ??-10-1704 overleden
ds. J. Cronenburg (Johannes) ??-06-1705 hulppred. Den Hoorn (Texel) ??-??-1728 overleden
01 ds. J. van Diepenheim (Johannes) 03-07-1729 kandidaat Amsterdam 19-10-1732 Muiden 01
01 ds. H. ter Schuur (Hubertus) 08-02-1733 kandidaat Amersfoort 27-10-1747 overleden 00
01 ds. W. Kruijskerk (Wijnand) 30-06-1748 kandidaat Amsterdam 03-08-1755 Harderwijk 01
01 ds. P. Schim (Petrus) 04-01-1756 kandidaat Maassluis 25-07-1756 Leiderdorp 01
01 ds. R.A. Ens (Reinier Adrianus) 21-11-1756 kandidaat Buiksloot 22-02-1761 Oost-Zaandam 01
01 ds. P.I. de Fremery (Petrus Isaacus) 16-08-1761 kandidaat 31-07-1763 Rotterdam-Overschie 01
01 ds. P. Rietveld (Petrus) 04-03-1764 kandidaat Leiden 08-12-1765 Zwolle 01
01 ds. J.H. la Farque (Jacobus Hermannus) 15-07-1766 kandidaat Gravenhage 10-02-1798 overleden 00
09 ds. D. ten Napel (Dirk) 05-05-1799 Beusichem 23-06-1805 Hauwert 01
01 ds. W. Horst (Willem) 18-04-1808 Den Burg (Texel) 31-12-1828 emeritus 00
03 ds. J.J. Vinckers (Johannes Jacobus) 24-01-1830 Ankeveen 30-09-1860 emeritus 00
01 ds. J. de Jong (Jacobus) 24-02-1861 kandidaat 11-10-1863 Nieuwe-Niedorp 01
01 ds. W.D. Leeuwen van Boomkamp (Willem Diederik) 03-04-1864 kandidaat 15-05-1870 ontheven 01
02 ds. N. Tydeman (Nanning) 12-03-1871 kandidaat 05-06-1876 Scharwoude 02
01 ds. P.A. Busch Keizer (Pieter Abraham) 17-09-1876 kandidaat 16-03-1879 Musselkanaal - Horsten 02
07 ds. N.P. van Es (Nicolaas Pierre) 27-03-1881 kandidaat Delft 27-05-1883 Oosterdijk 03
06 ds. J.H. de Vries (Jacques Henri) 21-09-1884 kandidaat Amsterdam 14-11-1886 Rekken 01
06 ds. G.J. Brutel de la Riviere (Guilliam Johannes) 18-03-1888 Houtrijk 23-09-1888 Zundert 01
01 ds. C.J. Niemeijer (Cornelis Johan) 05-05-1889 kandidaat Leiden 12-07-1891 Oostwest-Blokker 04
01 ds. M.T. Laurman (Martinus Theodorus) 15-07-1894 Zunderdorp 06-09-1899 bediening neergelegd 00
08 ds. J.E. Koopmans (Jan Egbert) 20-03-1904 kandidaat Amsterdam 30-09-1928 emeritus 01
06 ds. A.M. Knottnerus (Adolph Meinhard) 14-09-1930 kandidaat Sebaldeburen 11-02-1934 Ee 01
01 ds. W.E.M. Eggink (Willem Engelbert Michael) 08-07-1934 kandidaat Scheveningen 24-07-1938 Nijega – Opeinde 01
01 ds. A.C. Christoffels (Albert Christiaan) 23-10-1938 Haulerwijk 31-01-1955 emeritus Helenaveen 01
-
gevoegd bij Monnikendam sedert 1-7-1955

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J.M. Barendrecht 1955 emeritus Noordgouwe 1958


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-06-1798 H.L. Munnekebult Oldenzijl
02 01-07-1798 E. Warmolts Buitenpost
03 09-09-1798 P.J. Vaillant kandidaat
04 15-10-1798 J.A. Hartman Hierden
05 06-11-1798 P.J. Leeuwen van Duivenbode Westwoud > aan > ovl. 14-11
06 12-12-1798 H. de Koe Bleiswijk
07 28-01-1799 H. Breyl Ursem
08 10-02-1799 S.A. Arntzen Scharwoude
09 10-03-1799 D. ten Napel Beusichem


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-05-1829 C. Broersma Zunderdorp
02 01-09-1829 N. Pluim Greidanus Etersheim-Schardam
03 23-10-1829 J.J. Vinckers Ankeveen


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1870 J.D. Sigal Lage Zwaluwe
02 ??-11-1870 N. Tydeman kandidaat


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1879 J.J. van der Vlugt kandidaat
02 ??-07-1879 C. Peters Marken
03 ??-09-1879 C.J. Lammerink kandidaat
04 ??-02-1880 H.M. Laurman Zunderdorp
05 ??-05-1880 C.H. Kuiperi Sluipwijk
06 ??-07-1880 J.S. King Arkel
07 ??-11-1880 N.P. van Es kandidaat Delft


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1883 L.J. Blanson Henkemans kandidaat Utrecht
02 ??-09-1883 L.C. Terneden Brakel
03 ??-10-1883 F. Beumer kandidaat De Steeg
04 ??-11-1883 J.H. Feringa kandidaat Amsterdam
05 ??-04-1884 W. van den Hoonaard Driel
06 ??-06-1884 J.H. de Vries kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1886 C. Barneveld kandidaat Amsterdam
02 ??-03-1887 P.H. Versteeg Sint Pancras
03 ??-05-1887 J. Brandsma kandidaat Oldemarkt
04 ??-07-1887 H.M. Laurman Zunderdorp
05 ??-09-1887 G. Plug kandidaat Utrecht
06 ??-10-1887 G.J. Brutel de la Riviere Houtrijk


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1888 C.J. Niemeijer kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1891 B.D. Eerdmans kandidaat Leiden
02 ??-09-1891 C.A. de Bruin kandidaat
03 ??-11-1891 J. Visser kandidaat
04 ??-05-1892 H. Limpers Stavoren
05 ??-09-1892 H.W.A. Voorhoeve kandidaat Rotterdam
06 ??-11-1892 P.A. Steenbakker Moriljon Loysen kandidaat Schoonhoven
07 ??-05-1893 H.J. Heijnes Durgerdam
08 ??-11-1893 F. Breen kandidaat Nieuwer-Amstel
09 ??-12-1893 J. Mooij kandidaat
10 ??-05-1894 M.T. Laurman Zunderdorp


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1900 J. van Duijvenbooden kandidaat Katwijk aan Zee
02 ??-05-1901 F.A. France kandidaat Zeist
03 ??-07-1902 P. Groot Midwoud
04 ??-08-1902 J.W. Prins kandidaat Alkmaar
05 ??-09-1902 J. de Vries Grijpskerke
06 ??-10-1902 H. van Elst kandidaat Bunnik
07 ??-06-1903 W.F.J. Brouwer Denekamp
08 ??-01-1904 J.E. Koopmans kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1929 G.W.K. Hugenholtz kandidaat Utrecht
02 ??-05-1929 G.J. Derksen hulppred. Rotterdam-Vreewijk
03 ??-12-1929 J.A. de Klerk kandidaat Gravenhage
04 ??-02-1930 M.N.W. Smit hulppred. Emmen (evang.)
05 ??-04-1930 L. Plette Etersheim-Schardam
06 ??-06-1930 A.M. Knottnerus kandidaat Sebaldeburen


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1933 W.E.M. Eggink kandidaat Scheveningen


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1938 A.C. Christoffels Haulerwijk


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018