Index >

Woudsend Hervormde Gemeente


Classis: Sneek
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Woudsend opgericht in 1593:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Woudsend-gk sedert 01-06-1988
-
ds. G. Moerlingius (Gualtherus) ??-??-1593 Joure ??-12-1594 Burgwerd
ds. M. Clant (Melchior) ??-??-1597 Britsum ??-??-1603 Goingarijp 02
ds. D. Hylconides (Doeke) ??-11-1608 schoolmeester Witmarsum ??-??-1636 overleden
ds. J. Holterus (Jacobus) ??-12-1637 Akkerwoude ??-08-1637 overleden
ds. W.A. Sjamburgh (Wibrandus Annii) ??-12-1638 ??-08-1672 overleden
ds. R. Meilsma (Regnerus) 22-10-1672 kandidaat 03-06-1679 Jutrijp-Hommerts
ds. A. Landreben (Arnoldus) ??-10-1679 kandidaat 04-12-1681 Roordahuizum
ds. L. Algera (Lollius) ??-03-1682 kandidaat ??-04-1691 Arum
ds. P. Johannis (Paulus) ??-07-1691 Gaastmeer ??-??-1692 overleden
ds. R. Haanstra (Rinze) ??-08-1692 kandidaat 08-04-1743 overleden
01 ds. P.T. Couperus (Petrus Theodorus) 15-11-1745 kandidaat 12-05-1765 Gouda 02
01 ds. B. van der Feen (Bartout) 16-06-1765 kandidaat Leeuwarden 16-10-1768 Heerenveen 05
01 ds. A. Bruining (Abraham) 13-11-1768 Wijnjeterp-Duurswoude 22-07-1770 Bergschenhoek 01
02 ds. E. Rijpma (Enno) 02-09-1770 kandidaat 12-07-1772 Tinallinge 01
01 ds. A. Lentz (Adam) 02-08-1772 kandidaat 06-05-1773 IJsbrechtum 01
02 ds. B. Ronner (Bernardus) 13-06-1773 kandidaat Dokkum 14-08-1785 Wanneperveen 01
01 ds. T. Reneman (Tjeerd) 02-10-1785 kandidaat 18-11-1792 Hindeloopen 03
01 ds. N. Nieveen (Nicolaas) 22-09-1793 Oldelamer 11-06-1797 Rouveen 01
01 ds. C. van der Velde (Cornelis) 06-08-1797 emeritus Nijkerk 07-10-1827 emeritus 06
04 ds. E.J. van Wesel (Evert Jacob) 04-01-1829 Reeuwijk 27-10-1839 emeritus 01
10 ds. C.J. Krafft (Carel Jacobus) 22-08-1841 kandidaat 24-06-1849 Veenendaal 03
02 ds. J.H. Seemerink (Jan Hendrik) 18-11-1849 Sint Johannesga 16-12-1860 Genemuiden, ovl. 18-12 02
05 ds. J.J. Knap (Jan Jacob) 01-06-1862 Losdorp 29-03-1865 overleden 01
01 ds. G. Ringnalda (Gerben) 07-01-1866 kandidaat 27-09-1868 Aarlanderveen 01
16 ds. J. de Jong (Jan) 23-10-1870 kandidaat 26-04-1874 Surhuizum 01
09 ds. I. Montagne (Isaac) 26-09-1875 Graveland 12-05-1878 Monnickendam 05
12 ds. A.H. Roose (Anthony Hendrik) 26-10-1879 Zwartsluis 15-07-1888 Rotterdam 07
20 ds. H. Gerbrandy (Hijltje) 01-11-1891 Oosterzee 28-03-1897 Marrum 04
10 ds. S. Ronner (Sijbrand) 09-10-1898 Steenwijkerwold 17-04-1904 Oudemirdum 04
01 ds. H. Bakker (Hielke) 21-08-1904 Wijckel 27-06-1909 Koudum 01
04 ds. C. Vlasblom (Cornelis) 06-02-1910 Urk 10-05-1914 Sint Pancras 02
02 ds. E.J.H. van Leeuwen (Edmond Julius Hendrik) 18-10-1914 Gravenmoer 15-10-1916 Arnhem 01
03 ds. F.H. van Oosten (Frederik Hendrik) 04-03-1917 Makkum 07-11-1920 Capelle aan den IJssel 03
04 ds. C. Kroon (Cornelis) 21-08-1921 Strijen 03-04-1932 Enter 03
03 ds. H.B. Spijkerboer (Hendrik Bernard) 18-03-1934 Gaast 10-11-1946 Zevenaar 05
03 ds. H.C. Kranendonk (Hendrik Cornelis) 08-06-1947 Oosterzee-Echten 15-05-1955 Emmen (evangelisatie) 02
01 ds. A. Meijeringh (Albertus) 12-06-1955 vicaris Schoonebeek 19-07-1959 Schoonebeek 01
01 ds. T. Stehouwer (Theunis) 09-08-1959 Paesens 28-08-1966 Nijverdal 05
01 ds. J. Mansvelt (Jan) 02-10-1966 Giessen-Oudekerk 20-06-1971 Zwijndrecht 02
02 ds. M. Hausmann (Manfred) 03-10-1971 kandidaat Utrecht 10-10-1976 Niedermansberg (Westfalen)02
01 ds. H. Bousema (Harmen) 13-02-1977 hulppred. Oldebert 10-01-1982 Bergum 01
03 ds. R. Reitsma (Reinder) 17-10-1982 Anjum 28-06-1987 Hoogeveen 01
02 ds. mw. M.A. de Jager (Maaike) 27-09-1998 Dinxperlo 05-08-2006 vervroegd emeritaat 00
01 ds. mw. R. Bosman-Romkema (Renske) 20-01-2008 kandidaat Vleuten ??-??-2008 Woudsend-pg -
-
opgegaan in Woudsend-pg sedert 2008

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. G. de Vries (Geert) 1948 emeritus Heerde 08-12-1950 overleden
T.P. Pol (vicaris) 1957 kandidaat Vriezenveen
ds. T. Wever (Tjeerd) 02-10-1988 Meerkerk 31-08-1996 Bijbelschool Soest 01


Beroepen vacature 1770:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1770 P. Bruining Gorredijk
02 ??-07-1770 E. Rijpma kandidaat


Beroepen vacature 1773:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1773 U. Emmius Berchuis Nieuw-Hellevoet
02 ??-05-1773 B. Ronner kandidaat Dokkum


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1827 P.D. Koopmans Drogeham
02 ??-03-1828 H. Slothouber Garderen
03 ??-04-1828 G.J. Lette Nieuwerkerk
04 ??-11-1828 E.J. van Wezel Reeuwijk


Beroepen vacature 1839:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-01-1840 H. Slothouber Huizen
02 10-03-1840 J.C. Eijkman Nederlangbroek
03 01-04-1840 S. Hoogerzeil Fijnaart
04 ??-06-1840 S.H. Sijpkens Elspeet
05 13-07-1840 J.C. Eijkman (2e keer) Nederlangbroek
06 16-08-1840 J.J. Knap Aarlanderveen
07 19-10-1840 A.J.C. van Blokhuizen kandidaat > aan > ovl. 5-12
08 06-01-1841 J.R. de Bruine Balk
09 ??-03-1841 C.D.L. Bahler Aalst
10 28-04-1841 C.J. Krafft kandidaat


Beroepen vacature 1849:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-07-1849 H. Slothouber Huizen
02 02-09-1849 J.H. Seemerink Sint Johannesga


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1861 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
02 ??-10-1861 J.C. Eijkman Rinsumageest
03 ??-12-1861 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
04 ??-02-1862 J.A. Ruijs Putten
05 ??-03-1862 J.J. Knap Losdorp


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1865 G. Ringnalda kandidaat


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1868 J.C. Eijkman Bruchem-Kerkwijk
02 ??-11-1868 N. Warmolts Ee
03 ??-01-1869 H. van Griethuijsen Oudega-Idsega
04 ??-03-1869 W. van den Bijtel Grevelduin-Capelle
05 ??-04-1869 B. Mossel Nederhorst den Berg
06 ??-06-1869 P.J.R. Laan Maassluis
07 ??-07-1869 N. Osti Hattem
08 ??-08-1869 A. Meerdink Vriezenveen
09 ??-10-1869 J.A. Ruijs Putten
10 ??-11-1869 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Rotterdam-Overschie
11 ??-01-1870 A. van Griethuijsen Oud-Alblas
12 ??-02-1870 F.C. Magendans Baambrugge
13 ??-04-1870 H. van Broekhuizen Wissenkerke
14 ??-05-1870 W. Zegers Alphen aan den Rijn
15 ??-06-1870 L.H.A. Bahler Kesteren
16 ??-08-1870 J. de Jong kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1874 P.J. Moeton kandidaat
02 ??-07-1874 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Oud-Beijerland
03 ??-08-1874 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
04 ??-09-1874 W. van den Bijtel Montfoort
05 ??-11-1874 P. Bartstra Klundert
06 ??-12-1874 C. Knap Rotterdam-Kralingen
07 ??-02-1875 W.H.J. Baart de la Faille Ridderkerk
08 ??-03-1875 J.G. Verhoeff Maassluis
09 ??-05-1875 I. Montagne Graveland


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1878 J.H. Guldenarm Vuursche
02 ??-06-1878 H.A. Leenmans Anjum
03 ??-08-1878 J.P. van der Land Wons
04 ??-09-1878 H. Hoekstra kandidaat
05 ??-10-1878 J. van t Hooft Koudekerk aan den Rijn
06 ??-11-1878 A. Keers Hazerswoude
07 ??-01-1879 J. van den Bergen Oostkapelle
08 ??-03-1879 C.H. van Rhijn Leusden
09 ??-04-1879 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Bruchem-Kerkwijk
10 ??-05-1879 C. Knap Kampen
11 ??-06-1879 J.H. Beekman Chaam
12 ??-07-1879 A.H. Roose Zwartsluis


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1888 J. Willemse Heerenhoek
02 ??-09-1888 H. de Jong Gaastmeer
03 ??-10-1888 A. Lagerweij Hoogeloon
04 ??-12-1888 M.J. Sanders Sluipwijk
05 ??-01-1889 W. Gerritsen Wierden
06 ??-04-1889 L. Balk Sebaldeburen
07 ??-06-1889 J. van Bergen Gelselaar
08 ??-08-1889 H.T. Barbas Hurwenen
09 ??-10-1889 J. Pot Dalfsen
10 ??-12-1889 F.T. Salverda Rijperkerk
11 ??-02-1890 P. van Binnendijk Garsthuizen
12 ??-04-1890 H.A. Leenmans Overlangbroek
13 ??-06-1890 J. Hoek Zevenhuizen
14 ??-07-1890 J.P. Eringa Ferwerd
15 ??-09-1890 J. Schuurmans Stekhoven Oudega
16 ??-12-1890 H. Visscher kandidaat Zwolle
17 ??-01-1891 J. Politiek Oudwoude
18 ??-04-1891 J.C.K. Nonhebel Ee
19 ??-06-1891 L.M. van Noppen Zwartsluis
20 ??-07-1891 H. Gerbrandij Oosterzee


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1897 G. Vellinga Kootwijk
02 ??-07-1897 J. de Visser Brakel
03 ??-08-1897 P.J. Kromsigt Scherpenisse
04 ??-09-1897 N. de Jong Engwierum
05 ??-12-1897 J. Vermeer Zwolle
06 ??-01-1898 G.T. Smit Makkum
07 ??-03-1898 O. Norel Wons
08 ??-04-1898 H. Visser Idsegahuizen
09 ??-06-1898 W. Hulsbergen Slochteren
10 ??-07-1898 S. Ronner Steenwijkerwold


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1904 H. Bakker Wijckel


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1909 J. Eringa Woerden
02 ??-07-1909 A.A. Donszelmann Hien-Dodewaard
03 ??-08-1909 J.P. van Dijk Nijega
04 ??-10-1909 C. Vlasblom Urk


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1914 L.J. van Leeuwen Asperen
02 ??-05-1914 E.J.H. van Leeuwen Gravenmoer