Index >

Wilnis Hervormde Gemeente


Classis: * Breukelen
Provincie: Utrecht
Ring: Maarssen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Wilnis opgericht in 1594:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Oudhuizen
i.c.m. Vinkeveen tot 1774
-
ds. W. Belida (Wigboldus) ??-??-1594 kandidaat ??-??-1600 Maarssen
ds. H. ten Brink (Henricus) ??-??-1600 kandidaat ??-??-1634 emeritus
ds. H. ten Brink (Henricus) 28-11-1634 kandidaat 08-03-1664 overleden
ds. H. ten Brink (Henricus) 28-08-1664 kandidaat 21-03-1704 overleden
ds. H. ten Brink (Henricus) 31-08-1704 kandidaat ??-03-1736 overleden
01 ds. H. Hendrikse (Hendrik) 28-07-1737 kandidaat Middelburg 01-04-1742 St. Crux (West-Indie) 01
01 ds. H. Gockinga (Hendrik) 25-11-1742 kandidaat Leiden 17-09-1772 overleden 00
01 ds. C.J. van Zeist (Cornelis Jan) 18-09-1774 Kudelstaart 13-06-1779 Oudewater 03
01 ds. D.H. van Rossum (Dirk Herman) 24-10-1779 Gorssel 13-08-1780 Oudewater 02
01 ds. P. Vlek (Petrus) 19-11-1780 Hoogkarspel 09-06-1782 Edam 01
01 ds. S. Lette (Salomon) 29-09-1782 Westwoud 05-04-1790 Wassenaar 03
01 ds. J. Noordink (Johannes) 08-08-1790 Winkel 12-06-1791 Heusden 01
02 ds. F.H. Welman (Frederik Hendrik) 18-11-1791 Abbekerk 02-11-1794 Tholen 01
02 ds. J. Siebert (Johannes) 04-10-1795 Vinkeveen 11-06-1797 Schipluiden 02
05 ds. E.L. de Bruyn (Engelbertus Leonardus) 29-04-1798 Wervershoof 08-01-1830 emeritus 01
01 ds. D. Copijn (Dirk) 14-03-1830 kandidaat 13-04-1845 West-Indie 01
01 ds. F. Smeer (Frans) 17-08-1845 hulppred. Arnhem 14-06-1849 overleden 00
01 ds. B. van Hattem (Barend) 02-12-1849 kandidaat 24-10-1858 Culemborg 01
01 ds. D.G.M. Roldanus (Dionysius Gerrit Maurits) 09-01-1859 kandidaat Schiedam 11-08-1861 Oostzaan 01
01 ds. M.A. Gooszen (Maurits Albrecht) 24-11-1861 kandidaat 19-03-1865 Dwingeloo 01
01 ds. J.H. Muhring (Johan Herman) 03-09-1865 kandidaat 12-12-1869 Sint Philipsland 01
01 ds. H.A. Leenmans (Hendrik Arie) 26-06-1870 kandidaat 29-06-1873 Slochteren 04
12 ds. A. Renier (Adriaan) 21-03-1875 kandidaat 02-02-1879 Bergambacht 13
03 ds. H. Doornveld (Harmen) 24-08-1879 kandidaat 04-06-1882 Eemnes-Buiten 10
01 ds. D.J.M. Wustenhoff (Daniel Johannes Marie) 06-08-1882 kandidaat Waalse Commissie 27-09-1885 Monnikendam 03
11 ds. P.F. van den Steen (Petrus Francois) 07-10-1888 Rotterdam-Charlois 06-04-1890 Noordeloos 01
08 ds. M.M. de Lint (Meeuwis Marinus) 17-01-1892 Ooltgensplaat 22-04-1894 Leimuiden 01
07 ds. W. Mense (Willem) 10-05-1896 emeritus Heteren 25-02-1902 overleden 01
02 ds. F. Kijftenbelt (Frederik) 10-05-1903 kandidaat Eibergen 03-10-1909 Nieuwer ter Aa 04
02 ds. H.A. de Geus (Henrik Adrianus) 06-03-1910 kandidaat Bruchem 04-01-1914 Wezep 05
05 ds. J. Severijn (Johannes) 23-05-1915 kandidaat Utrecht 25-08-1918 Leerdam 08
04 ds. P.J. Steenbeek (Pieter Jacobus) 02-03-1919 Oosternijkerk 14-05-1922 Bergambacht 06
12 ds. J.D. van Hof (Jacob Dirk) 31-08-1924 kandidaat Harmelen 30-09-1928 Oud-Beijerland 17
09 ds. L. Vroegindeweij (Leendert) 05-10-1930 kandidaat Middelharnis 24-06-1934 Waddinxveen 14
07 ds. C. Brouwer (Cornelis) 29-03-1936 kandidaat Vlaardingen 09-07-1944 Utrecht 02
01 ds. A. de Zeeuw (Arie) 22-10-1944 hulppred. Boskoop 23-11-1947 Wanswerd 01
11 ds. H. Pol (Herm) 04-06-1950 zendingspred. GZB 13-05-1956 Vriezenveen 02
01 ds. A.O. Zijlstra (Arie Otto) 09-09-1956 Tietjerk 16-04-1961 Amersfoort 02
04 ds. J.J. de Heer (Jacob Johannes) 08-10-1961 Babylonienbroek 21-02-1965 zendingspred. Celebes 01
01 ds. J.H. van de Bank (Johannes Hendrikus) 12-09-1965 kandidaat Wilnis 14-09-1969 leraar Ede 01
04 ds. P.J. Droogers (Paulus Johannes) 24-05-1970 kandidaat Ridderkerk 06-10-1974 Bodegraven 02
06 ds. M.A. Jansens (Marinus Abraham) 04-04-1976 Mastenbroek 30-10-1977 emeritus 00
03 ds. G. van Leijen (Gerard) 09-04-1978 kandidaat Nunspeet 25-05-1986 Otterlo 02
01 ds. J.A. de Koeijer (Jozias Anthonie) 19-10-1986 kandidaat Gravenpolder 18-08-1991 Baarn (b.w.) 05
03 ds. D. Breure (Dirk) 10-05-1992 Haaften 18-01-1998 Barneveld 11
01 ds. W.C. Meeuse (Willem Cornelis) 05-07-1998 Sint Annaland 14-09-2003 Bilthoven 01
09 ds. J.P. Ouwehand (Jan) 15-01-2006 kandidaat Apeldoorn 28-02-2010 directeur Geref. Zendings Bond01
05 ds. P. Veerman (Pieter) 28-08-2011 Lopikerkapel 22-01-2017 Katwijk aan Zee 01
01 ds. M. van de Ruitenbeek 10-09-2017 Dussen – Hank


Beroepen vacature 1791:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-07-1791 C.H. van Herwerden Jutphaas
02 17-10-1791 F.H. Welman Abbekerk


Beroepen vacature 1794:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-11-1794 W. Schintzel Zegveld
02 19-07-1795 J. Siebert Vinkeveen


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-07-1797 D.L. van der Hammen Rijnsaterwoude
02 25-07-1797 G.E. de Kock De Bilt
03 23-08-1797 H.E. van de Kerkhoff Wateringen
04 06-10-1797 S.C. van der Hammen Andijk
05 27-12-1797 E.L. de Bruyn Wervershoof


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1873 N.A. de Gaaij Fortman Vleuten
02 ??-07-1873 G.W.A. de Veer Hagestein
03 ??-08-1873 A.F. Simons Bergambacht
04 ??-10-1873 J.H. Beekman kandidaat
05 ??-12-1873 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
06 ??-01-1874 J.F. van Dijk Monnikendam
07 ??-03-1874 M.J.C. Wolff Wilp
08 ??-05-1874 H. Groeneveld kandidaat
09 ??-06-1874 T.J. Ringeling kandidaat
10 ??-07-1874 P.F. van der Steen Nieuwerkerk aan den IJssel
11 ??-09-1874 F.J. Kijf Boerma Lellens
12 ??-10-1874 A. Renier kandidaat


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1879 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-03-1879 G. Boer (2e keer) Ouderkerk aan den IJssel
03 ??-06-1879 H. Doornveld kandidaat


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1882 D.J.M. Wustenhoff kandidaat Waalse Commissie


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1886 G. Ringnalda Oldebroek
02 ??-03-1886 J. Bajema Ermelo
03 ??-06-1886 H. Doornveld Staphorst
04 ??-07-1886 C.J. Leenmans Barneveld
05 ??-10-1886 W.R. van Kalshoven Ede
06 ??-12-1886 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
07 ??-05-1887 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
08 ??-07-1887 C. Bouthoorn Sprang
09 ??-06-1888 F. Kijftenbelt Hoevelaken
10 ??-07-1888 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
11 ??-08-1888 P.F. van den Steen Rotterdam-Charlois


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1890 K.A. de Groot kandidaat
02 ??-08-1890 J.L. Pierson Halle
03 ??-09-1890 J.C. Klomp kandidaat Nunspeet
04 ??-01-1891 W.R. Kalshoven Hasselt
05 ??-03-1891 C. Bouthoorn Dirksland
06 ??-06-1891 P. Kuijlman kandidaat Harderwijk
07 ??-08-1891 K.W. Vethake Arnhem-gk
08 ??-10-1891 M.M. de Lint Ooltgensplaat


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1894 P. Kuijlman Bunnik
02 ??-09-1894 J.C. Klomp Lunteren
03 ??-04-1895 H. Doornveld Wierden
04 ??-07-1895 A. Renier IJsselmuiden
05 ??-10-1895 C. Bouthoorn Groot-Ammers
06 ??-01-1896 W.R. Kalshoven Kesteren
07 ??-02-1896 W. Mense emeritus Heteren


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1902 E. Warmolts kandidaat Hilversum
02 ??-01-1903 F. Kijftenbelt kandidaat Eibergen


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1909 A.J.W. van Ingen Klundert
02 ??-11-1909 H.A. de Geus kandidaat Bruchem


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1914 B.J. Werther Otterlo
02 ??-05-1914 A. van der Kooij Ouddorp
03 ??-10-1914 D.M. Boonstra Schoonhoven
04 ??-12-1914 K. van As Moerkapelle
05 ??-02-1915 J. Severijn kandidaat Utrecht