Index >

Willemstad Hervormde Gemeente


Classis: West-Brabant
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Fijnaart
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Willemstad opgericht in 1575:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
J. Simonsz. (Jan) 1575 Westmaas 1575 Puttershoek
?. Wishagen 1581 1584
L. Sanders (Lambertus) 1584 1606 Papendrecht
M. Eyslenbergh (Martinus) 1606 Rhijnberg 1618 overleden
A. Spexius (Abrahamus) 1618 Cillaarshoek 1624 overleden
J. Celosse (Johannes) 1625 Ridderkerk 1653 emeritus
B. van Wesel (Bartholdus) 1654 Etten (N-Br.) 19-08-1655 Haarlem
H. Loheman (Hermanus) 1656 Hendrik Ido Ambacht 1661 overleden
W. Nieustad (Winandus) 1661 Strijen 1665 Hoorn
J. Fey (Jacobus) 1667 Rijsoord 1670 overleden
J. Hovius (Josephus) 05-10-1670 Tricht 1673 overleden
E. Pythius (Engelbertus) 29-07-1674 Zwartewaal 1682 overleden
J. Leydekker (Jacobus) 04-10-1682 Ritthem 04-05-1692 Heusden
J. Meytzelaar (Johannes) ??-??-1692 ??-??-1694 overleden
G.J. Step (Gerardus Jeremias) ??-??-1695 Prinsenhage ??-??-1705 overleden
R. Van der Vis (Rombout) ??-??-1706 Hooge-Lage-Zwaluwe ??-??-1730 emeritus
01 N. Zegers (Nicolaus) 24-09-1730 kandidaat Rotterdam 20-01-1776 overleden 00
01 J. Swart (Jacobus) 19-05-1776 Appingedam 11-05-1793 emeritus 01
01 H. Lastdrager (Hendrik) 20-10-1793 Koog 25-03-1810 Mijdrecht 01
02 J. Schoenmakers (Jeremias) 07-10-1810 Heusden 23-10-1821 overleden 00
01 H.J. Krom (Hermannus Johannes) 03-11-1822 Oudenbosch 09-04-1837 Leur 02
01 W.B. Barends (Wilhelmus Belianus) 03-09-1837 Lopik 13-04-1845 Culemborg 01
01 H. Bakker (Hendrik) 27-07-1845 Noordwijk aan Zee 02-09-1866 emeritus 00
18 M.J. Wentink (Matthijs Jan) 13-12-1868 Loon op Zand 05-10-1873 Berkel-Rodenrijs 06
11 A.J. Loois (Adrianus Johannes) 11-07-1875 Hoogblokland 07-11-1880 Aalsmeer 04
18 L. van Maanen (Lambertus) 02-12-1883 Schelluinen 28-04-1895 Boxmeer 05
04 J.W. Beerekamp (Jan Wouterus) 03-05-1896 Echteld 05-11-1899 Jutphaas 03
02 P.M. Eigeman (Paulus Marius) 06-05-1900 Nigtevecht 24-04-1938 emeritus 00
02 J.A. Peters 30-10-1938 Cothen 16-05-1943 Beverwijk 04
01 A.J. Bronkhorst (Alexander) 05-09-1943 Wijk aan Zee 01-06-1947 s-Gravenhage 02
06 M. Hylkema (Marten) 19-09-1948 Kloosterhaar 25-01-1969 Monnikendam 03
03 S. van den Oever 15-03-1970 kandidaat Alblasserdam 27-04-1975 Nieuwleusen 10
02 A. Schipper (Anthon) 09-11-1975 zendingspred. Indonesie 12-10-1980 Driebergen 06
13 H. Geurs 07-08-1983 Oranjestad (Aruba) 04-09-1988 Gent (Belgie) 01
05 P. van Veldhuizen 01-12-1996 voorheen Polen 17-11-1996 Rotterdam-Kralingen 01
03 mw. M.A. de Hoog 03-01-1998 kandidaat s-Gravenhage 18-04-2004 Doorn 01
01 W. Klouwen 12-12-2004 Wormerveer


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 15 november 2018