Index >

Wijnjewoude Hervormde Gemeente


Classis: * Drachten
Provincie: Friesland
Ring: Drachten
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Wijnjewoude opgericht in 1599:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voor 1991 onder naam Wijnjeterp-Duurswoude
tot medio 1721 combinatie met Siegerswoude-Ureterp
ds. H. Cornelii (Haijo) ??-??-1599 pastoor alhier ??-??-1622 Elspeet
ds. G. Thorrenius (Gualtherus) ??-??-1626 ??-03-1635 overleden
ds. G. Ribbius (Gerlacus) 06-05-1635 kandidaat ??-??-1637 Arnhem
ds. J. Voskuil (Johannes) ??-??-1637 kandidaat 04-05-1642 Oldeboorn
ds. J. Matthaei (Johannes) ??-??-1642 kandidaat ??-06-1666 overleden
ds. H. Vorstius (Hugo) 17-04-1667 kandidaat ??-02-1669 overleden
ds. V. Winsemius (Valerius) ??-04-1670 Nieuw-Brongerga 06-08-1684 Noordhorn
ds. J.J. Munckerus (Johannes Jacobus) ??-??-1685 Tjerkwerd - Dedgum ??-??-1720 overleden
01 ds. T. Munckerus (Thomas) 19-07-1722 kandidaat 27-07-1734 overleden 00
01 ds. J. van Gorkum (Johannes) 17-06-1736 kandidaat 18-05-1738 Idaard 01
01 ds. A. Kramer (Alexander) 07-12-1738 kandidaat 14-07-1743 Purmerland 02
02 ds. E. Toll (Engelbertus) 19-07-1744 Gerkesklooster 09-11-1749 Uttum-O-Friesl 01
01 ds. W. Siccama (Wilhelmus) 19-04-1750 kandidaat 24-06-1753 Oudkerk-Roodkerk 02
01 ds. J. Chevallier (Jacobus) 28-10-1753 kandidaat 13-07-1760 St.Jacobiparochie 01
01 ds. E. Doornbosch (Eppo) 12-10-1760 kandidaat 20-05-1764 Idaard 02
01 ds. G. Oomkens (Gerhardus) 11-11-1764 kandidaat 02-11-1766 Engelbert 01
01 ds. A. Bruining (Abraham) 20-04-1767 kandidaat 30-10-1768 Woudsend 01
01 ds. J.C. Appelius (Johannes Conradus) 15-05-1769 kandidaat 22-06-1777 Langezwaag 05
01 ds. J.J. Groenewoud (Johannes Jacobus) 28-12-1777 kandidaat 21-05-1780 Marssum 01
01 ds. J. Wesselius (Joannes) 05-11-1780 kandidaat 10-07-1785 Langweer 03
01 ds. G. Habbema (Gosselius) 09-10-1785 kandidaat 06-07-1788 Oude-Tonge 01
01 ds. W. Beekhuis (Willem) 05-10-1788 kandidaat 29-05-1791 Garijp 01
01 ds. J.J. Damsté (Johannes Jacobus) 11-09-1791 kandidaat 04-05-1794 Oude-Schans 01
01 ds. L.E. van der Tuuk (Lambertus Eilerts) 29-06-1794 kandidaat 11-09-1796 ’t Zandt 01
02 ds. B. Brandsma (Bernardus) 06-08-1797 kandidaat 28-06-1840 emeritus 02
02 ds. T. Pijttersen (Tjeerd) 02-05-1841 Rottevalle 28-03-1842 Nijehaske 01
02 ds. C. Meijer (Conraad) 02-10-1842 Appelscha 27-09-1846 Norg 02
03 ds. T. van Duinen (Tonnis) 25-04-1847 Surhuisterveen 10-12-1848 Oudeschoot 01
01 ds. B.F. Brugsma (Bernardus Franciscus) 24-07-1849 kandidaat 29-10-1855 Stiens 01
02 ds. J.A.C.F. Revel (Jean Alexandre Charles Francois) 04-05-1856 Augsbuur-Kollumerzwaag 10-12-1877 overleden 00
05 ds. J. Bolkestein (Jacob) 05-10-1879 kandidaat 22-01-1882 Gerkesklooster 08
13 ds. L.M. van Noppen (Leendert Martinus) 09-03-1884 kandidaat 24-07-1887 Zwartsluis 03
09 ds. J.M.E. Steenbeek (Jordan Marinus Elias) 30-08-1891 kandidaat 02-09-1894 Steenderen 09
03 ds. M. de Jong (Minne) 16-08-1896 kandidaat 29-06-1902 Altforst-Appeltern 02
03 ds. A. Ewoldt (Abel) 21-06-1903 kandidaat 25-02-1906 Oosterzee-Echten 01
01 ds. M. Haveman (Meindert) 10-06-1906 kandidaat 24-08-1913 Tiel-evang 01
01 ds. J. Jebbink (Johannes) 19-10-1913 Bovensmilde 06-03-1921 Lutten 02
04 ds. A.J.W. Grolman (Anthony Jurrianus Willem) 28-08-1921 Wanneperveen 20-11-1932 Avereest 02
01 ds. E. Dijkhuis (Egbert) 30-08-1936 hulppred Harlingen 30-03-1941 Oldemarkt-Paaslo 02
02 ds. B. Maarsingh (Berend) 06-07-1941 hulppred IJsselmonde 08-10-1944 Ternaard 02
01 ds. E. Hagen (Evert) 04-02-1945 hulppred Appelscha 09-02-1947 kamppred. Hemrik 01
02 ds. P. Verdam (Piet) 12-10-1947 Nijemirdum (geref herst) 25-07-1954 bijz.werk 03
05 ds. T.S. Houtsma (Thijs Sybe) 18-09-1955 Laren (N-H) (sanatorium) 10-02-1963 Goënga 01
01 ds. G.J.J. Liefting (Gerrit J.J.) 08-09-1963 Niekerk-Oldekerk 29-09-1968 Haskerhorne-Oudehaske 03
01 ds. W.A. Soesan (Willem Albert) 19-10-1969 Eierland-Tex 21-02-1975 emeritus 00
01 ds. H.S.J. Kalf (Hendrik Simon Jan) 23-03-1975 Bennebroek 13-09-1978 overleden 00
02 ds. A.N. Langhout (Adolf Nicolaas) 07-10-1979 Akkerwoude-Murmerwoude 30-04-1981 emeritus 00
02 ds. A.D. Poortman (Arend Dinant) 26-01-1986 Echteld 26-08-1990 Nieuw-Stadskanaal 01
01 ds. J.H. van der Giessen (Jan Hendrik) 10-12-1991 Nieuweroord-Nscheschut 30-04-1994 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P. van der Veer ??-??-1950 kandidaat ??-??-1951 Oostwold-Gr
W.F. Kuil ??-??-1951 vicaris ??-??-1952 vicaris Hoogvliet
ds. A.N. Langhout (Adolf Nicolaas) 01-05-1981 Wijnjeterp-Duurswoude 20-10-1985
01 ds. J.H. van der Giessen (Jan Hendrik) 01-05-1981 Wijnjeterp-Duurswoude 30-11-1997
04 ds. L.H. Vosschezang (Lambertus Hendrik) 18-06-2000 emeritus pred. Lisse 01-06-2003
01 ds. J. de Roo (Johannes) 14-03-2004 emeritus pred. Nijbroek ??-??-2006
01 ds. J.H. Dekkers 21-09-2008 emeritus legerpred. 05-02-2012
01 M. van Heijningen (Michel) 19-02-2012 past. Werker Dorkwerd


Beroepen vacature 1743:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1743 M. Hagenouw Lutjegast
02 01-05-1744 E. Toll Gerskesklooster


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1797 H. Manger kandidaat
02 03-08-1797 B. Brandsma kandidaat


Beroepen vacature 1840:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1840 H.J.W. Sannes Donkerbroek
02 ??-01-1841 T. Pijttersen Rottevalle


Beroepen vacature 1842:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1842 H.J.W. Sannes Donkerbroek
02 ??-08-1842 C. Meijer Appelscha


Beroepen vacature 1846:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1846 M. Swijghuisen Reigersberg Augsbuur
02 21-12-1846 A. Maagh Meijer Appelscha
03 04-02-1847 T. van Duinen Surhuisterveen


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1855 C.P. de Groot Surhuisterveen
02 23-02-1856 J.A.C.F. Revel Augsbuur-Kollumerzwaag