Index >

Weesp Gereformeerde Kerk


Classis: Hilversum
Provincie: Noord-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Weesp opgericht in 2-5-1861:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H.W.J. van Baalen (Henri Wilhelm Jan) ??-??-1875 hulppred. Weesp 07-06-1877 Gent (Belgie)
ds. R. Goris (Roelof) 12-10-1879 hulppred. Weesp 06-06-1886 emeritus
ds. J.P. Tazelaar (Jacobus Pieter) 26-12-1886 kandidaat 29-05-1927 emeritus
ds. W. Goedhuijs (Willem) 11-11-1900 Oostburg ??-11-1916 Jutrijp - Hommerts
ds. W.A. Wiersinga (Willem Arentinus) 23-10-1927 Wormer ??-10-1932 Loosduinen
ds. D. Ringnalda (Dirk) 15-01-1933 Middelburg ??-10-1940 Drachten
ds. W.G. Harrenstein (Willem Gerhardus) 05-01-1941 emeritus Santpoort 03-04-1949 emeritus
ds. R. Groeneboer (Roelof) 06-11-1949 Wirdum (Fr.) ??-??-1955 Acton (Ontario, Canada)
ds. W.G. Scheeres 02-10-1955 Eefde - Gorssel ??-01-1961 Gorinchem
ds. J.H. Nammensma 21-08-1960 Roodeschool ??-03-1965 Schiedam
ds. W. van der Zwan 24-09-1961 Nieuwe-Pekela ??-08-1966 Rotterdam-Kralingen
ds. L. Herlaar 08-01-1967 Rockanje ??-08-1971 Heemstede (bijz. werk)
ds. M. Hiensch 08-01-1967 Nieuwkoop – Woerdense Verlaat ??-03-1972 Barendrecht
ds. M.P. van der Kruk 14-01-1973 Oudega - Idsega ??-09-1978 Leeuwarden
ds. C.W. Thijs 25-02-1979 Zuidwolde (Dr.) 31-12-1983 vervroegde uit treding
ds. D. Pruiksma 08-07-1984 Lichtenvoorde 13-05-2006 Weesp-pg
ds. M.Th. van der Sijs 20-05-1990 kandidaat ??-03-1998 Hoorn
-
bijzondere werkzaamheden
ds. J.F. Abma (g.v. Hogewey) 13-04-1986 kandidaat ??-05-1989 justitiepredikant
-
opgegaan in Weesp-pg sedert 14-5-2006

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H.W.J. van Baalen 24-03-1872 kandidaat ??-??-1875 pred. Weesp
R. Goris ??-08-1877 emeritus Maassluis 11-10-1879 pred. Weesp
G.J. van Kamp 1939 kandidaat 1940
B. Richters 1941 kandidaat 1942
E. Pijlman 1942 kandidaat 1942
J.F.H. van der Bom 1943 kandidaat 1943
W. Baas 1943 kandidaat 1943
H. Windig 1943 kandidaat 1944
G. Rienks 1944 kandidaat 1945
J.A. van Netten 1946 kandidaat 1947
ds. L.P. Krijger 1952 emeritus 1953
T. Oosterhuis 1973 1975
E. van der Woude 1976 kandidaat 1978
ds. C.P.T. Rijper 1984 emeritus 1989


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018