Index >

Waverveen Hervormde Gemeente


Classis: * Breukelen
Provincie: Utrecht
Ring: Maarssen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Waverveen opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. C.C. Paludanus (Cornelius Corneliszen) ??-11-1592 ziekentrooster ??-09-1602 overleden
ds. G. Dirksz. (Goossen) 05-12-1604 ziekentrooster ??-01-1613 Huizen
ds. R.J. Dorgelo (Rudolphus Johannes) ??-07-1617 kandidaat ??-02-1620 Broek in Waterland
ds. G. Dirksz. (Goossen) 20-10-1620 Huizen ??-11-1622 overleden
ds. J. de Mourcourt (Joannes) 01-07-1623 Keulen ??-02-1626 Weesp
ds. J. Boutius (Johannes) 27-09-1626 kandidaat ??-??-1631 Diemen
ds. W.H. van Wijk (Wilhelmus Henricides) 30-11-1631 kandidaat 05-04-1653 overleden
ds. E. Westerneyn (Eduard) 28-12-1653 kandidaat 18-07-1666 Voorburg
ds. H. Selijns (Henricus) 26-09-1666 Amerika 19-04-1682 West-Indie
ds. J. Tuck (Johannes) 15-11-1682 Vessem – Hoogeloon 19-01-1692 overleden
ds. A. Oosterland (Abraham) 26-10-1692 Keulen 06-10-1697 Goes
ds. G. Luijk ab Isendoorn (Gijsbertus) 30-08-1698 legerpred. 12-11-1737 overleden
01 ds. J. van Staveren (Johannes) 30-11-1738 kandidaat Leiden 08-12-1758 overleden 00
01 ds. W. Mobachius Quaat (Wilhelmus) 23-09-1759 kandidaat s-Hertogenbosch 16-01-1763 s-Hertogenbosch 01
01 ds. H.J. Heyman (Hermanus Johannes) 07-08-1763 kandidaat Leiden 04-01-1767 Ouderkerk aan den Amstel 01
02 ds. J.W. Kraals (Johannes Wilhelmus) 27-10-1767 kandidaat Leiden 14-04-1771 s-Gravenzande 01
01 ds. A. Lambrechts (Amos) 22-09-1771 kandidaat Delft 13-10-1782 Genemuiden 02
01 ds. J. van Bosveld (Jacobus) 03-02-1783 kandidaat Utrecht 19-10-1783 Beemster 01
02 ds. H. Tjeenk (Hendrik) 04-07-1784 kandidaat Utrecht 06-06-1787 overleden 00
01 ds. J.L. Wolterbeek (Johannes Leonardus) 18-11-1787 kandidaat Utrecht 18-05-1794 Loenen aan de Vecht 02
02 ds. J.C. Guinoseau (Johannes Christoffel) 15-02-1795 kandidaat s-Gravenhage 06-11-1803 Landsmeer 02
01 ds. C. van Engelen (Cornelis) 06-05-1804 kandidaat Delft 01-02-1818 Kamerik 05
02 ds. A. Sjoenis (Arie) 02-08-1818 Petten 28-03-1852 emeritus 07
01 ds. E.C. van der Zaag (Evert Cornelis) 10-10-1852 hulppred. Lutten 13-05-1855 overleden 00
01 ds. A.L. van Woerden (Abraham Leonard) 25-11-1855 kandidaat 19-04-1868 Vleuten 01
01 ds. H.C. Speckman (Hermannus Cornelis) 09-08-1868 kandidaat 19-05-1870 Schoonoord 01
84 ds. J.A.A. Ouwejan (Johannes Adriaan Antoon) 12-02-1905 kandidaat Utrecht 20-07-1919 Dorkwerd 04
13 ds. L. Emmerzaal (Leendert) 01-10-1939 kandidaat Rotterdam 29-09-1946 Ommen 03
01 ds. J. van Drenth (Jacobus) 08-12-1946 kandidaat Utrecht 07-10-1951 Ooltgensplaat 12
03 ds. J. Kerekes (Janos) 28-09-1952 hulppred. Zaandam 14-08-1961 overleden 01
01 ds. J. Broekhuis (Jan) 27-05-1962 kandidaat Barneveld 06-09-1966 Onstwedde 05
03 ds. A. van Wijngaarden (Anton) 10-03-1968 kandidaat Lunteren 28-09-1997 emeritus 02
01 ds. A. Bloed (Arie) 21-06-1998 kandidaat Hilversum 22-06-2003 Wijk bij Duurstede 04
01 ds. C.H. Hogendoorn (Cornelis Hendrik) 18-04-2004 kandidaat Haastrecht 20-07-2008 Oud-Beijerland 01
02 ds. P.G. Oskamp 17-05-2009 kandidaat Nieuw-Lekkerland

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
M.J. Taal ??-??-1892 Enschede


Beroepen vacature 1767:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-05-1767 J.H. Smeets kand. Maastricht > afgekeurd
02 21-06-1767 J.W. Kraals kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1784:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-02-1784 G. van Geelkerken kandidaat Tiel > afgekeurd
02 ??-04-1784 H. Tjeenk kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1794:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-08-1794 N. Prijshof Enigenburg > afgekeurd
02 11-09-1794 J.C. Guinoseau kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-03-1818 P. van Ameron Sint Anthoniepolder
02 28-04-1818 A. Sjoenis Petten


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1870 N. Caro emeritus Maria Hoorebeeke > eerst aangenomen
02 ??-01-1871 M.A. van Regteren Altena Nigtevecht
03 ??-02-1871 G.O.W. van Geijtenbeek Scherpenisse
04 ??-04-1871 J. Luining Speckman Gasselternijveen
05 ??-11-1871 J.A. Barbas kandidaat
06 ??-01-1872 N.A. Kuiperi emeritus Aruba
07 ??-05-1872 G. Boxman kandidaat
08 ??-08-1872 G. van Goor kandidaat
09 ??-10-1872 Th.H. van Dolder Kage
10 ??-12-1872 J.L. Adriani Lutjebroek
11 ??-10-1873 W.F. Bluggel kandidaat
12 ??-12-1873 J.F.L.A. Jagher kandidaat
13 ??-05-1874 F. van Spall kandidaat
14 ??-08-1874 H. Timmers Knollendam
15 ??-10-1874 H. Vermaas emeritus Gapinge
16 ??-12-1874 P.F. van den Berg kandidaat
17 ??-02-1875 A.P.A. du Cloux emeritus Spijk (Gr.)
18 ??-05-1875 C. Peters Marken
19 ??-11-1875 A.C.L.W. Vollenhoven van Daalen emeritus Heino
20 ??-05-1876 S. Ulfers kandidaat
21 ??-09-1876 L. Kan de Beer Aagtekerke
22 ??-12-1876 P.H. Wiersma kandidaat
23 ??-04-1877 A. van Laer Haarlo
24 ??-07-1877 H.A.J. Lutge Nederhorst den Berg
25 ??-11-1877 Y.J. Bootsma kandidaat
26 ??-03-1878 A.H. Roose Zwartsluis
27 ??-07-1878 C.M. van Oosterzee kandidaat
28 ??-09-1878 A.W.F.A. Faure kandidaat
29 ??-04-1879 J.J. van der Vlugt kandidaat
30 ??-08-1879 H. Doorenbos kandidaat
31 ??-12-1879 W.H. Snethlage kandidaat
32 ??-05-1880 J.W.H. Kalkman kandidaat
33 ??-11-1880 A. van Veen kandidaat
34 ??-03-1881 J. Gann Dun Hoenderloo
35 ??-07-1881 E. Eisma Oudega-Kolderwolde
36 ??-12-1881 A. Jonker kandidaat
37 ??-04-1882 C. Hattink kandidaat
38 ??-10-1882 A.P. de Groot Ophemert
39 ??-11-1882 J.H.M.G. Wolff kandidaat
40 ??-04-1883 C.L.D. van Coeverden Adriani Oude- en Nieuwe-Wetering
41 ??-07-1883 L.J. Blanson Henkemans kandidaat
42 ??-09-1883 J.H. Feringa kandidaat
43 ??-12-1883 G. Spijkerboer kandidaat
44 ??-03-1884 E. Otten Joure
45 ??-09-1884 T.W.J. Wolff kandidaat Utrecht
46 ??-11-1884 J.F. Verhoeff kandidaat
47 ??-05-1885 J.W.F. Gobius du Sart kandidaat
48 ??-08-1885 T. Rinses Oudega-Kolderwolde
49 ??-01-1888 J.C. van Arkel kandidaat
50 ??-06-1888 I.Ph.F. van de Plassche kandidaat
51 ??-10-1888 J.C.V. Meischke kandidaat Hoogezand
52 ??-11-1888 A. Timmerman kandidaat
53 ??-04-1889 W.G. van Zadelhoff Over- en Neder-Asselt
54 ??-08-1889 H.W. Vethake Schalkwijk
55 ??-03-1890 N.P. Fockens Schelluinen
56 ??-05-1891 J. Koek kandidaat Velp
57 ??-08-1894 R. Bennink Bolt Zwammerdam
58 ??-05-1896 J.H. Gunning Leersum
59 ??-10-1896 K. Janzen Veessen
60 ??-11-1897 J. Krull emeritus Muiden
61 ??-05-1898 A. Hagedoorn kandidaat Amsterdam
62 ??-07-1898 E.B. Couvee kandidaat Leiden
63 ??-11-1898 O. Hokwerda kandidaat Oosthem
64 ??-03-1899 J. Verweij Ooltgensplaat
65 ??-05-1899 J.W. Blankert kandidaat Utrecht
66 ??-09-1899 G.G.J. Bleeker Mastenbroek
67 ??-05-1900 D. Bax Hierden
68 ??-08-1900 J. Kooiman kandidaat Schoonhoven
69 ??-10-1900 H. van Elven kandidaat Amsterdam
70 ??-12-1900 H.J. Schouten Ommeren
71 ??-02-1901 A.J. Svanback kandidaat Amsterdam
72 ??-06-1901 J.E. van der Valk kandidaat Amsterdam
73 ??-07-1901 E.D.G. van de Horst kandidaat Amsterdam
74 ??-09-1901 G. Oorthuijs kandidaat Rotterdam
75 ??-12-1901 J.J.H. Klomp kandidaat s-Gravenhage
76 ??-05-1902 Th.J.L. Ruijs kandidaat Kampen
77 ??-10-1902 G. Barger kandidaat Amsterdam
78 ??-12-1902 A.G. van Willenswaard kandidaat Schoonhoven
79 ??-01-1903 A. Ewoldt kandidaat Sloten (Fr.)
80 ??-06-1903 G. Samplonius kandidaat Santpoort
81 ??-11-1903 W.R. Boerendans Nieuwkoop
82 ??-03-1904 K. den Hollander kandidaat Middelburg
83 ??-05-1904 R. van den Waal kandidaat Rhenen
84 ??-10-1904 J.A.A. Ouwejan kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1921 H.A. Heijer Vlaardingen
02 ??-10-1922 P. Kruijt Nieuwe-Tonge
03 ??-05-1931 J.R. Cuperus kandidaat Utrecht
04 ??-07-1931 H. Schroten kandidaat Hasselt
05 ??-05-1937 J. van den Heuvel kandidaat Delft
06 ??-08-1937 L. Brasser kandidaat Huizen
07 ??-09-1937 J.H. Cirkel kandidaat Amersfoort
08 ??-05-1938 M.H.A.L.H. van der Valk kandidaat Capelle aan den IJssel
09 ??-07-1938 J.C. Hooijkaas Dussen
10 ??-11-1938 A. Barendrecht kandidaat Delft
11 ??-01-1939 P.M. van Galen kandidaat Monster
12 ??-04-1939 C. Mulder kandidaat Amsterdam
13 ??-05-1939 L. Emmerzaal kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1946 J. van Drenth kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1952 J. Enkelaar kandidaat Hasselt
02 ??-05-1952 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
03 ??-06-1952 J. Kerekes hulppred. Zaandam


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1962 J. Broekhuis kandidaat Barneveld


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1966 A. van de Beek kandidaat Lunteren
02 ??-07-1967 G. Bos Genderen-Doeveren
03 ??-11-1967 A. van Wijngaarden kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-04-1998 A. Bloed kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-01-2004 C.H. Hogendoorn kandidaat Haastrecht


Beroepen vacature 2008:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-11-2008 E.G. de Kruijff hulppred. Rouveen
02 11-03-2009 P.G. Oskamp kandidaat Nieuw-Lekkerland


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018