Index >

Warns–Scharl Hervormde Gemeente


Classis: * Sneek
Provincie: Friesland
Ring: Workum
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Molkwerum-Warns

Predikanten van de Hervormde Gemeente Warns–Scharl opgericht in 1598:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Molkwerum sedert 1599 tot 1610
i.s.m. Molkwerum per 01-07-1983
-
ds. H.B. van Berkel (Henricus Bernardi) ??-??-1598 Goutum ??-??-1599 afgezet
ds. J. Biltius (Johannes) 09-02-1601 Tjerkwerd ??-12-1603 Workum
ds. A. Hanson (Antonius) ??-12-1610 kandidaat 06-03-1617 Twisk
ds. T. Tegnejus (Tobias) ??-07-1617 kandidaat 19-10-1618 Sneek
ds. W. Acronius (Wessel) ??-??-1618 kandidaat 21-05-1624 Exmorra
ds. O. Schroderus (Oltmannus) ??-08-1624 kandidaat 07-09-1640 Witmarsum
ds. T. Ruardi (Theodorus) ??-10-1640 kandidaat 15-06-1646 IJlst
ds. A.H. Reen (Albert Hessels) ??-06-1646 ontheven Wijnaldum 04-04-1653 Rauwerd
ds. P.G. van Ilpendam (Petrus Georgii) ??-08-1653 kandidaat 18-08-1662 kandidaat
ds. H. Sapeides (Hermannus) ??-??-1664 conrector Harlingen ??-04-1671 overleden
ds. Q. van de Velde (Quirinus) 03-07-1673 Harich 06-10-1679 Blokzijl
ds. H. Warendorp (Henricus) 07-03-1680 kandidaat 03-10-1681 Wehe – Zuurdijk
ds. P. Theodorides (Petrus) ??-11-1681 IJtens ??-??-1691 overleden
ds. J. Wigersma (Johannes) ??-12-1692 kandidaat 27-12-1718 overleden
01 ds. J. Baumgarten (Johannes) 07-01-1720 kandidaat Emden 10-09-1752 emeritus 00
01 ds. W. Heineman (Wibrandus) 19-11-1752 kandidaat Harlingen 21-09-1794 emeritus 00
02 ds. H.W.C.A. Visser (Hans Willem Cornelis Anne) 09-08-1795 kandidaat 25-02-1810 IJsbrechtum 02
04 ds. S. Hanewinckel (Stephanus) 23-06-1811 Vierlingsbeek 11-10-1818 Ravestein 01
02 ds. D.M. Miedema (David Martinus) 02-05-1819 Werkhoven 17-09-1826 Spanbroek 02
03 ds. S.J. Attama (Sino Johan) 04-11-1827 Scherpenzeel (Fr.) 11-09-1844 overleden 00
01 ds. J.P. van Berkum (Jacob Pieter) 14-12-1845 kandidaat 13-08-1848 Wolsum – Westhem 02
01 ds. W. Zegers (Willem) 17-12-1848 kandidaat 21-03-1852 Wijk bij Heusden 04
03 ds. C.J.C. Venema (Cornelis Johannes Christiaan) 06-02-1853 Gaast – Ferwoude 05-04-1858 Hollandscheveld 01
10 ds. J. Rijsdijk Takens Lambrechts (Jacobus) 06-05-1860 Westkapelle 17-09-1865 Ermelo 01
07 ds. F.J. Stroman de Grave (Franciscus Johannes) 21-10-1866 Veenendaal 17-05-1868 Kollumerzwaag 03
04 ds. B.M. Post van Griethuijsen (Barend Mellink) 04-04-1869 Hollandscheveld 29-09-1872 Streefkerk 05
16 ds. H. van Druten (Hendrik) 21-02-1875 kandidaat 29-04-1877 Idsegahuizen – Piaam 02
07 ds. P.A.J. Noordink (Petrus Albertus Jacobus) 31-08-1879 Aarlanderveen 25-07-1880 Stad aan t Haringvliet01
15 ds. J. Oosterhuis (Johannes) 09-09-1883 Acquoy 14-11-1886 Oostrum - Jouswier 03
34 ds. B.S. Dijkstra (Berend Sijbren) 11-03-1900 kandidaat Hilversum 15-04-1917 Zevenhoven 02
03 ds. J.P. Buiskool (Jan Pieter) 25-11-1917 Kethel 11-04-1920 Sint Pancras 01
05 ds. P. Peter (Philippus) 29-05-1921 Zuidland 26-10-1924 Amstelveen 05
01 ds. E.A. Lazonder (Elias Anne) 15-03-1925 Tricht 03-06-1928 Spannum - Edens 04
07 ds. G.L. Bouman (Gerardus Libertus) 25-08-1929 kandidaat Groningen 28-08-1932 Winschoten (evang.) 01
01 ds. J.W. van Barneveld (Jan Wulf) 08-01-1933 kandidaat Veenendaal 05-01-1936 Zuidwolde (Dr.) 04
01 ds. J.F.L.A. Becht (Jules Francois Louis Auguste) 01-03-1936 hulppred. Arnhem 14-11-1943 Sint Johannesga 03
01 ds. J.C.H. Romijn (Johannes Cornelis Herberthus) 16-01-1944 hulppred. Amersfoort 12-01-1947 Harlingen 01
01 ds. W. van Hoogevest (Willem) 16-02-1947 kandidaat Amersfoort 26-06-1949 Nieuwleusen 03
01 ds. A.J. Oostenrijk (Arend Jan) 30-10-1949 hulppred. Driebergen 30-08-1953 vlootpred. 01
02 ds. Q. Rovers (Quirinus) 13-12-1953 kandidaat Groningen 25-11-1962 Oostvoorne (evang.) 05
02 ds. L. Jansen Schoonhoven (Leendert) 28-04-1963 Roodeschool 15-10-1970 emeritus Serooskerke (Schouwen) 01
03 ds. G. Nagel 03-10-1971 kandidaat Utrecht 25-04-1976 Valkenswaard 01
-
opgegaan in Molkwerum-Warns sedert 01-07-1983
-
01 ds. mw. A.I. van Amstel 01-04-1984 kandidaat Diemen 14-01-1990 ontheven 00
01 ds. mw. J. Hoomoedt-Wesselink 13-12-1992 kandidaat Molkwerum 10-07-2004 Ruinen 02

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
O. Zijlstra 1900
G. Kuperus 1977 wonend Leeuwarden 1981


Beroepen vacature 1794:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1795 H. Muntingh Sloten (Fr.)


Beroepen vacature 1810:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-07-1810 W. Sannes Oudega-Kolderwolde
02 22-08-1810 J.J. Florison kandidaat
03 15-11-1810 H. Doornbosch kandidaat
04 04-03-1811 S. Hanewinckel Vierlingsbeek


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-11-1818 J.H. Lammers Kesteren
02 18-01-1819 D.M. Miedema Werkhoven


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1827 D. Noordhoff Schalzum
02 31-05-1827 H.J.C. Mensonides Koudum
03 01-09-1827 S.J. Attama Scherpenzeel (Fr.)


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1845 J.P. van Berkum kandidaat


Beroepen vacature 1848:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1848 W. Zegers kandidaat


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1852 J.H.A.C. Hanewinckel Ravestein
02 ??-08-1852 W.A. van Beusekom Kootwijk
03 ??-10-1852 C.J.C. Venema Gaast-Ferwoude


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1858 J.H.A.C. Hanewinckel Ravestein
02 ??-08-1858 J.H. Seemerink Woudsend
03 ??-10-1858 W.P. van Zadelhoff Hattem
04 ??-12-1858 F.J. Stroman de Grave Lollum
05 ??-03-1859 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
06 ??-05-1859 L. de Geer Bunschoten
07 ??-06-1859 J.A. Vietor Dantumawoude
08 ??-08-1859 G.J. Cool Garijp-Suameer
09 ??-11-1859 L. Tinholt Haarlemmermeer
10 ??-12-1859 J. Rijsdijk Takens Lambrechts Westkapelle


Beroepen vacature 1865:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1865 W.R. Kalshoven Sint Johannesga
02 ??-12-1865 J.A. Vietor Dantumawoude
03 ??-02-1866 W. Zegers Oosterbeek
04 ??-03-1866 J. Appel Noordeloos
05 ??-05-1866 C.P. de Meijer Warder
06 ??-06-1866 C.J. du Saar Veen
07 ??-08-1866 F.J. Stroman de Grave Veenendaal


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1868 B. Mossel Nederhorst den Berg
02 ??-09-1868 J.H. Gravenstein Serooskerke
03 ??-10-1868 J. Noordink Eibergen
04 ??-01-1869 B.M. Post van Griethuijsen Hollandscheveld


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1872 W.R. Kalshoven Wanswerd-Jislum
02 ??-01-1873 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
03 ??-03-1873 C.A. Renier Bergschenhoek
04 ??-04-1873 M.A. van Regteren Altena Nigtevecht
05 ??-06-1873 M.J. Wentink Willemstad
06 ??-07-1873 J.F.W. Troostenburg de Bruijn Benschop
07 ??-09-1873 H.A. Leenmans Anjum
08 ??-10-1873 D.F. Meinsma kandidaat
09 ??-12-1873 J.A. Ruijs Putten
10 ??-02-1874 J.T.F.U. Lauts Eemnes-Buiten
11 ??-04-1874 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
12 ??-06-1874 E.J. van Wisselingh Antwerpen
13 ??-07-1874 J.J. Ruijs Ermelo
14 ??-08-1874 J. van der Werff IJsselmuiden-Grafhorst
15 ??-10-1874 J.G. Bruining kandidaat
16 ??-11-1874 H. van Druten kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1877 W. van den Bijtel IJlst
02 ??-03-1878 J.H. Gravestein De Bilt
03 ??-05-1878 W.H.G. Harders Parrega
04 ??-11-1878 B.M. Post van Griethuijsen Lopik
05 ??-01-1879 D.T. Meinsma Nijega
06 ??-04-1879 P.H. Wiersma Polsbroek
07 ??-05-1879 P.A.J. Noordink Aarlanderveen


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1880 E. Eisma Oudega
02 ??-10-1880 P.J. Hopman Wouterswoude
03 ??-03-1881 H. Hoekstra Idsegahuizen
04 ??-05-1881 J.G. Blaauw Noordwijk-Binnen
05 ??-06-1881 J.W.A. Woldringh Sint Johannesga
06 ??-07-1881 A.L. Geselschap Nieuwerkerk aan den IJssel
07 ??-09-1881 W. Zegers Gorinchem
08 ??-10-1881 J. Bolkestein Wijnjeterp-Duurswoude
09 ??-02-1882 J.G. Bruining Vreeswijk
10 ??-05-1882 M.H. Bolkestein kandidaat Hilversum
11 ??-10-1882 H.A. Leenmans Workum
12 ??-11-1882 S. Sleeswijk Visser kandidaat Lemmer
13 ??-04-1883 J. Wisse Garijp
14 ??-06-1883 W.F. Bluggel Nijkerk
15 ??-07-1883 J. Oosterhuis Acquoy


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1886 J.G. Bruining Workum
02 ??-03-1887 C.R. Rijnenberg Dantumawoude
03 ??-04-1887 P. Eringa Birdaard
04 ??-08-1887 D.F. Meinsma Hantum
05 ??-11-1887 J.G. Verhoeff Bodegraven
06 ??-01-1888 J. Bolkestein Ter Aar
07 ??-04-1888 H. Franssen Ankeveen
08 ??-06-1888 J.C. de Mol Moncourt Vriezenveen
09 ??-09-1888 E.H. Jonkers kandidaat Scheemda
10 ??-10-1888 W. Willems IJzendoorn
11 ??-12-1888 J. Oosterhuis Oostrum-Jouswier
12 ??-02-1889 A. Jellema Idsegahuizen
13 ??-05-1889 A. van Griethuijsen Oppenhuizen
14 ??-08-1889 R. Jaarsma Balk
15 ??-11-1889 H.J. Hulscher Reeuwijk
16 ??-06-1890 H.C. Lambers Longerhouw
17 ??-11-1891 E.H. Jonkers (2e keer) Buitenpost
18 ??-06-1891 J. Hoekstra Workum
19 ??-06-1892 J.P. Eringa Engwierum
20 ??-12-1892 E.B. Gunning Oosthem
21 ??-06-1893 D. Osinga Wijckel
22 ??-11-1893 P.J. Raap Oudemirdum
23 ??-10-1894 C.F.S. Rutgers Koudum
24 ??-05-1895 O. Norel Gaastmeer
25 ??-12-1895 J.H. Gunning Leersum
26 ??-05-1896 D. Eringa Hemelum
27 ??-12-1896 J. van Rijs kandidaat Hemelum
28 ??-07-1897 N. Warmolts Ternaard
29 ??-12-1897 W. Timmermans Paquy Oudega-Idsega
30 ??-06-1898 W. Hoekzema Achlum
31 ??-12-1898 J. de Puij Oudega
32 ??-02-1899 H. Haselager Harich
33 ??-06-1899 W. Magendans Oosterzee
34 ??-10-1899 B.S. Dijkstra kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1917 C.J. Oskam Aalsum-Wetzens
02 ??-06-1917 J. Vermeulen Stavoren
03 ??-08-1917 J.P. Buiskool Kethel


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1920 H.E. Beernink Elkerzee
02 ??-12-1920 C. Kroon Strijen
03 ??-10-1920 J.G. Keij Varik
04 ??-05-1920 A.J. Wormgoor Harich
05 ??-02-1921 P. Peter Zuidland


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1924 E.A. Lazonder Tricht


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1928 H. Dekker Haskerhorne
02 ??-08-1928 G. Gerbrandy Nieuw-Weerdinge
03 ??-10-1928 E. Pot Opende
04 ??-11-1928 W. de Kam Zoutelande
05 ??-01-1929 C. Zeeman Vollenhove
06 ??-04-1929 F. van der Brug Wolvega
07 ??-05-1929 G.L. Bouman kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1932 J.W. van Barneveld kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1935 J.F.L.A. Becht hulppred. Arnhem


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1943 J.C.H. Romijn hulppred. Amersfoort


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1946 W. van Hoogevest kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1949 A.J. Oostenrijk hulppred. Driebergen


Beroepen vacature 1953:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1953 G. Zonneberg vicaris Werkendam
02 ??-10-1953 mr. Q. Rovers kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1962:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1962 R. Houtsma Exmorra
02 ??-02-1963 L. Jansen Schoonhoven Roodeschool


Beroepen vacature 1970:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1971 E.P. van der Beek vicaris Ugchelen
02 ??-04-1971 J. de Gier kandidaat Nijkerkerveen
03 ??-07-1971 G. Nagel kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1976 J.A.J. Seeleman kandidaat Weesp
02 ??-02-1977 G. Kuperus (als bijstand) wonend Leeuwarden


Beroepen vacature 1983 (i.c.m. Molkwerum):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1983 mw. A.I. van Amstel kandidaat Diemen


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1992 mw. J. Hoomoedt-Wesselink kandidaat Molkwerum


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 24 september 2017