Index >

Vrouwenpolder Hervormde Gemeente


Classis: Walcheren
Provincie: Zeeland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Vrouwenpolder opgericht in 1611:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Gapinge-hg sedert 1926 tot 31-03-1988
i.s.m. Veere-Kleverskerke-hg sedert 01-04-1988 tot 31-12-1994
i.s.m. Vrouwenpolder-gk sedert 13-04-1996
-
ds. T. Sael (Theodorus) ??-09-1618 ??-??-1640 Arnemuiden-Kleverskerke
ds. C. Aleman (Christoffel) 30-06-1640 Retranchement ??-??-1652 overleden
ds. W. Sael (Wilhelmus) 17-07-1653 ??-??-1658 overleden
ds. D. Laccher (David) 22-08-1659 ??-??-1673 overleden
ds. G. van der Port (Gerardus) 12-01-1674 ??-01-1681 Londen
ds. D. Beukelaar (Daniel) 25-03-1681 kandidaat ??-??-1684 Groot-Ammers
ds. J. de Visscher (Johannes) ??-??-1685 ??-??-1712 overleden
ds. J. van Arxhoek (Johannes) 30-07-1713 kandidaat 30-08-1722 Veere 01
01 ds. I. Schorer (Isaac) 03-01-1723 kandidaat ??-06-1726 Maastricht 01
01 ds. D. Scheurwater (Daniel) 13-07-1727 kandidaat Middelburg 30-12-1738 overleden 00
01 ds. G. Step (Gerhardus) 28-06-1739 kandidaat 14-10-1742 IJzendijke 01
02 ds. J.A. Bierman (Johannes Albertus) 19-07-1744 Kats ??-10-1757 overleden 01
01 ds. J. te Water (Jan) 02-04-1758 kandidaat Axel 06-10-1765 Wemeldinge 01
01 ds. A. Braam (Arnoldus) 09-02-1766 Kattendijke 10-04-1768 IJzendijke 01
02 ds. H. van Nimwegen (Henricus) 02-04-1769 Kleverskerke 02-04-1775 hulppred. Lommel 01
01 ds. B. Sandijk (Bernardus) 06-08-1775 IJzendoorn 21-11-1775 overleden 00
01 ds. N. Oliphant (Nicolaas) 18-08-1776 kandidaat Leiden 06-08-1780 Yerseke 01
01 ds. W. te Water (Willem) 21-01-1781 kandidaat 29-02-1784 Hulst 01
02 ds. C.J. Pols (Cornelis Jacobus) 01-05-1785 Sint Philipsland 18-09-1788 Heer Arendskerke 02
04 ds. D. Keer (Dirk) 25-09-1791 hulppred. Pannerden 30-07-1797 Oudelande 02
03 ds. D.J. Dresselaar (Daniel Jacobus) 28-01-1798 Ede (Wal.) 26-03-1815 emeritus 00
01 ds. J. Meerburg Snarenberg (Johannes) 07-05-1815 kandidaat 25-04-1819 Aagtekerke 03
03 ds. J.W. Ermerins (Jan Willem) 11-06-1820 kandidaat 27-08-1826 Oud-Gastel 01
01 ds. R. Schouten (Roeland) 14-03-1827 Hoedekenskerke 31-05-1829 Waterlandkerkje 01
02 ds. J. van Leeuwen (Johannes) 28-03-1830 kandidaat 28-06-1846 Colijnsplaat 01
01 ds. H.Q. Janssen (Hendrik Quirinus) 01-11-1846 Heer Abtskerke 25-03-1855 Sint Anna ter Muiden 01
01 ds. C.M. van der Weijde (Cornelis Marinus) 01-07-1855 Serooskerke (Schouwen) 23-10-1864 emeritus 01
03 ds. J.T.F.U. Lauts (John Thomas Frederik Ulrich) 30-04-1865 Zoutelande 12-05-1867 Oosterland 04
10 ds. L. Kan de Beer (Lambertus) 22-11-1868 emeritus 16-01-1870 Arnemuiden 03
05 ds. E. Janzen (Ernst) 02-04-1871 kandidaat Oosterbierum 26-10-1873 Vroomshoop 06
03 ds. J. Koster (Johannes) 31-03-1878 kandidaat 12-09-1880 Wissenkerke 02
21 ds. P.I. Hage (Pieter Izak) 19-04-1903 kandidaat Maartensdijk 08-10-1905 Doeveren 01
02 ds. J. van der Vlugt (Johannes) 22-04-1906 kandidaat Coevorden 31-10-1909 Nieuw-Buinen 01
01 ds. W. Kroese (Walter) 13-03-1910 kandidaat Workum 17-02-1918 Den Burg (Tex.) 02
02 ds. C.W. Bastiaanse (Christiaan Willem) 05-05-1918 Doeveren 29-10-1922 t Woud 01
01 ds. S.J.M. Hulsbergen (Sibolt Jan Michael) 28-11-1926 kandidaat Noordlaren 30-11-1930 Hoedekenskerke 01
01 ds. J. Tjebbes (Jan) 25-01-1931 kandidaat Maarssen 24-02-1935 Ned. Oost-Indie 01
01 ds. H.M.J. van Duijne (Hendrik Martinus Johannes) 26-05-1935 hulppred. Terneuzen 09-06-1940 Heino 01
01 ds. A.J. de Bie (Abraham Johan) 25-08-1940 kandidaat 19-04-1945 overleden 01
01 ds. J.J.P. Valeton (Josue Jean Philippe) 18-11-1945 hulppred. Vrouwenpolder-Gapinge 07-12-1947 Ulrum 01
02 ds. J. de Boer (Jan) 11-04-1948 kandidaat Zaandam 01-05-1988 emeritus 00
01 ds. J. Lukasse (Jaap) 23-04-1989 g.v. classis Middelburg 31-12-1994 Veere -
01 ds. mw. J.M. Haas (Marga) 29-10-2000 kandidaat Amsterdam 31-03-2003 emeritus 00
-
opgegaan in Vrouwenpolder-pg sedert 31-12-2005

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
M.G. Gebhart (Martinus Gerhardus) ??-06-1896 Velzen-evang ??-04-1898 g.o. Amsterdam (De Jordaan)
J.J.P. Valeton (Josue Jean Philippe) ??-??-1944 hulppred. Glanerbrug 17-11-1945 pred. Vrouwenpolder-Gapinge-hg
ds. J. de Boer (Jan) 02-05-1988 emeritus Vrouwenpolder ??-??-1989
mw. A. Spaans-Molenaar (vicaris) ??-??-1989 kandidaat Westkapelle


Beroepen vacature 1742:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1744 L. Ens Breskens
02 19-04-1744 J.A. Bierman Kats


Beroepen vacature 1768:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-04-1768 F. van de Kasteele Yerseke
02 20-12-1768 H. van Nimwegen Kleverskerke


Beroepen vacature 1784:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-05-1784 H. van den Hespel Ovezande-Driewegen
02 12-09-1784 C.J. Pols Sint Philipsland


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-06-1789 J. Mynssen Zijderveld
02 04-04-1790 N. van Ryssel Hurwenen
03 08-08-1790 B.P.S.A. Vriesekolk Oosterleek
04 26-04-1791 D. Keer hulppred. Pannerden


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-07-1797 J.T. Grinwis Sas van Gent
02 25-09-1797 J. Akersloot Asch
03 13-11-1797 D.J. Dresselaar Ede (Wal.)


Beroepen vacature 1815:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-10-1814 J. Meerburg Snarenberg kandidaat


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-07-1819 B. Loose Domburg
02 29-09-1819 A. Pieterse Zuidzande
03 22-04-1820 J.W. Ermerins kandidaat


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-10-1826 R. Schouten Hoedekenskerke


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-08-1829 A. Tak kandidaat
02 12-10-1829 J. van Leeuwen kandidaat


Beroepen vacature 1846:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-07-1846 H.Q. Janssen Heer Abtskerke


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1855 C.M. van der Weijde Serooskerke-Schouwen


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1864 G.J. Gobius du Sart Arnemuiden
02 ??-01-1865 G.C. Boomer Ritthem
03 ??-02-1865 J.T.F.U. Lauts Zoutelande


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1867 M.J. Wentink Loon op Zand
02 ??-08-1867 H. Malcomesius Kollumerzwaag
03 ??-10-1867 H. van Strien Bennekom
04 ??-12-1867 A. Dekkers Chaam
05 ??-01-1868 P.K. Dommisse Schraard
06 ??-03-1868 J. Enderle Rotterdam-Kralingen
07 ??-04-1868 W. Callenbach Gaastmeer
08 ??-06-1868 J. Moulijn Weesp
09 ??-07-1868 J.E. van Toorenenbergen Lienden
10 ??-09-1868 L. Kan de Beer emeritus


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1870 G. Wetsels Burum
02 ??-05-1870 R.A. van Deursen Purmer
03 ??-07-1870 W.A. van Beusekom Vinkeveen
04 ??-09-1870 G.L. Fruitier de Talma Vlissingen
05 ??-10-1870 E. Janzen kandidaat Oosterbierum


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1873 D.F. Meinsma Spannum
02 ??-12-1873 J.A. de Vlieger Oosterland
03 ??-11-1877 J. Koster kandidaat


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1882 P.C. Koster kandidaat Winterswijk
02 ??-12-1882 H.J.L. Poort kandidaat Rotterdam
03 ??-06-1883 A. Tap kandidaat Ressen
04 ??-09-1883 J. Ossewaarde kandidaat Wilhelminadorp
05 ??-10-1883 H. Zeijdner kandidaat Amsterdam
06 ??-05-1884 H.G. van Endt kandidaat Utrecht
07 ??-05-1885 W. van Beke Callenfels kandidaat Vlissingen
08 ??-05-1886 J. Schrijver kandidaat Weesp
09 ??-12-1886 J.G. Deur kandidaat Utrecht
10 ??-05-1889 H.J. Pijnacker Hordijk kandidaat
11 ??-05-1892 J. Groeneweg kandidaat
12 ??-05-1893 A.M. van der Sluis kandidaat Warns
13 ??-05-1894 W.J. Aalders kandidaat Amsterdam
14 ??-05-1895 F.C. van de Plassche kandidaat
15 ??-01-1897 H.G. Rozeboom Elkerzee
16 ??-02-1897 J. Willemse Kruiningen
17 ??-10-1897 J. Hoekstra Heteren
18 ??-12-1897 J.D.J. Idenburg Rotterdam-Hillegersberg
19 ??-11-1898 W. Westhoff Hardenberg
20 ??-10-1899 J. Draaisma Steenwijk
21 ??-11-1902 P.I. Hage kandidaat Maartensdijk


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1905 G.J.G. de Bel kandidaat Bussum
02 15-12-1905 J. van der Vlugt kandidaat Coevorden


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1909 W. Kroes kandidaat Workum


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1918 P. de Borst Blitterswijk
02 ??-02-1918 C.W. Bastiaanse Doeveren


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1926 S.J.M. Hulsbergen kandidaat Noordlaren


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1930 J. Tjebbes kandidaat Maarssen


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1935 H.M.J. van Duijne hulppred. Terneuzen


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1940 A.J. de Bie kandidaat


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1945 J.J.P. Valeton hulppred. Vrouwenpolder-Gapinge


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1947 P.M. van Waarde kandidaat Driewegen
02 ??-02-1948 J. de Boer kandidaat Zaandam


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1989 J. Lukasse g.v. classis Middelburg


Beroepen vacature 1994:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-2000 mw. J.M. Haas kandidaat Amsterdam


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 18 november 2019