Index >

Veendam Gereformeerde Kerk


Classis: Noordoost-Groningen
Provincie: Groningen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Veendam opgericht in 1836:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Wildervank-gk sedert 1840 tot 1841
i.s.m. Wildervank-gk sedert 1936 tot 1940
i.s.m. Meeden-gk sedert 1972 tot 1975
i.s.m. Wildervank-gk sedert 1977 tot 1988
-
opgeheven per 1845
opnieuw opgericht per 2-12-1858
-
02 ds. F. Hulst (Frederikus) 23-12-1860 Siddeburen 14-08-1864 Oldekerk
01 ds. W.F. Postmus (Wietze Feddes) 16-10-1864 Wezep 08-07-1867 Bodegraven
02 ds. J. van Beest van Andel (Jakob) 01-12-1867 kandidaat 08-08-1875 Hoogkerk
01 ds. W.J. Thijssen (Willem Jan) 24-10-1875 Sint Annaparochie 26-07-1880 Dordrecht
02 ds. R. Vos (Reinder) 19-12-1880 Ruinerwold - Koekange 31-12-1899 overleden
ds. F.G. Petersen (Freerk Geerts) 14-10-1900 Oude Pekela 04-09-1920 legerpred
ds. N. Postema (Nittert) 12-09-1920 Beilen 07-03-1948 emeritus
ds. A. Vellema 18-06-1950 legerpred. Indonesië ??-11-1955 Eindhoven
ds. H.T. van Bochove (Hendrik Teunis) 02-09-1956 Ens ??-03-1961 Bolsward
ds. H. den Boeft 01-10-1961 kandidaat 01-08-1965 bijz. werk Italië
ds. F. de Jong 19-05-1968 Appingedam ??-01-1975 Leek
ds. J. van der Klaauw 25-06-1972 Rotterdam-Charlois ??-07-1977 Hoogeveen
ds. J.J.A. Doolaard 03-04-1977 kandidaat 26-04-1981 Amsterdam
ds. H.J. Nieuwenhuis 04-09-1977 g.v. Hoogezand - Sappemeer 11-10-1981 Zutphen
ds. B. Scholten 07-05-1978 Groningen-Noordoost 31-05-1988 emeritus
ds. A.J. Verhoog 13-05-1990 Ruinerwold – Koekange 07-11-1996 emeritus
ds. mw. G.L. Glasbergen-van Harten (p-t) 01-02-1998 Uithuizermeeden 04-09-2006 ontheven
ds. T.W. Glasbergen (p-t) 01-02-1998 Uithuizermeeden 04-09-2006 ontheven
-
predikant voor bijzondere werkzaamheden
ds. F.G. Petersen (Freerk Geerts) (legerpred.) 05-09-1920 Veendam 31-12-1931 emeritus
ds. H. den Boeft (arbeid Italië) 1965 Veendam 1968

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.G. Huiskes (Jacob Geerts) (oefenaar) 1840 16-01-1841 pred. Wildervank
D.C. Tiemens (evangelisatie) 1936 kandidaat ??-??-1940
J.F. Heij 1943 kandidaat 1944
C. Kamper 1944 kandidaat 1944


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1860 F.S. Rederus Beetgum
02 ??-11-1860 F. Hulst Siddeburen


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1864 W.F. Postmus Wezep


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1867 M. Noordtzij kandidaat
02 ??-09-1867 J. Beest van Andel kandidaat


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-07-1875 W.J. Thijssen Sint Annaparochie


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1880 L. Dellen Kollum
02 25-10-1880 R.H. Vos Ruinerwold-Koekange


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 15 november 2018