Index >

Veen Hervormde Gemeente


Classis: * Heusden
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Heusden
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Veen opgericht in 1610:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. C. Sinapius (Cornelius) ??-07-1610 kandidaat ??-01-1611 overleden
ds. C.J. van Drongelen (Cornelis Johannis) ??-??-1611 Wadenoyen ??-??-1619 afgezet > remonstrants
ds. A. van de Velde (Abraham) ??-??-1619 kandidaat Leiden ??-03-1647 overleden
ds. J. Groen (Johannes) ??-??-1648 kandidaat ??-??-1652 Heusden
ds. J. Slatius (Johannes) ??-??-1652 kandidaat ??-??-1657 dienst neergelegd
ds. L. Groen (Lambertus) ??-??-1658 kandidaat ??-??-1664 Maastricht
ds. C. de Kranckel (Cornelius) ??-??-1664 kandidaat ??-??-1708 overleden
02 ds. C. Koekemoer (Cornelius) ??-??-1709 kandidaat ??-??-1714 overleden
ds. C. van Leeuwen (Cornelius) ??-??-1714 kandidaat 26-08-1750 overleden 01
01 ds. J.P. van Leeuwen (Johannes Petrus) 04-07-1751 kandidaat Veen 22-01-1800 overleden 00
02 ds. L.A. Meyer (Lambertus August) 06-04-1801 kandidaat 15-09-1805 Almkerk 03
01 ds. J.W. Chatin (Johannes Wilhelmus) 07-04-1806 kandidaat Lingen 28-08-1814 overleden 01
01 ds. G.W. Bisschop (Gerhardus Wilhelmus) 12-03-1815 Geldermalsen 25-06-1820 Elst (Utr.) 03
01 ds. J.F. Hoff (Jan Frederik) 03-12-1820 Hurwenen 25-06-1826 Engelen 02
06 ds. J.L.T. Cox (Johannes Laurentius Theodorus) 08-04-1827 Almkerk 18-07-1828 Loon op Zand 03
02 ds. H. van Noorden (Hendrik) 05-04-1829 Bruchem-Kerkwijk 17-11-1833 Drunen 01
01 ds. J. van Rhee (Jacobus) 07-07-1834 Biggekerke 24-11-1835 afgezet 00
01 ds. J.L.T. Cox (Johannes Laurentius Theodorus) 17-07-1836 loon op Zand 01-06-1843 overleden 00
06 ds. R. Hoogezand (Roelof) 16-03-1845 Axel 23-11-1857 overleden 00
01 ds. S.H. Buijtendijk (Simon Hendrik) 07-11-1858 kandidaat 11-08-1861 Beekbergen 01
05 ds. A.D. Thuyn de Ligny (Abraham Dirk) 22-06-1862 Schore-Vlake 31-05-1863 IJlst 01
09 ds. C.J. du Saar (Christiaan Jonathan) 21-08-1864 s-Gravenzande 31-03-1869 emeritus 02
01 ds. F. Hopster (Frederik) 29-08-1869 Noorden 18-06-1871 Lemele 02
01 ds. I. van Dijk (Isaac) 10-09-1871 kandidaat 27-06-1875 Baambrugge 09
05 ds. J. Kuyper (Jan) 30-07-1876 Giessen-Rijswijk 13-05-1879 Nunspeet 05
01 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 31-08-1879 Aalst 29-10-1882 Bergschenhoek 07
07 ds. G.J. van de Pol (Gerrit Jan) 28-09-1884 Garderen 30-09-1888 Werkendam 01
18 ds. G. Tjalma (Gerrit) 02-10-1892 kandidaat 31-12-1943 emeritus 09
02 ds. N. Kleermaker 19-08-1945 kandidaat 16-11-1947 Genemuiden 07
05 ds. B. Haverkamp 01-05-1949 Langerak 05-07-1953 Nieuw-Lekkerland 23
15 ds. C. den Boer 25-09-1955 Puttershoek 29-02-1960 Sliedrecht 03
05 ds. A.G. Haring 18-09-1961 Loon op Zand 01-08-1966 Nieuwland-Oosterwijk 01
01 ds. J.L. Ravesloot 21-08-1966 kandidaat Delft 21-03-1971 Oostermeer - Eestrum 12
13 ds. W. Westland 13-05-1973 kandidaat Huizen 18-09-1977 Lunteren 09
03 ds. W. Roos 08-01-1978 kandidaat Leek 06-07-1983 Harskamp 04
03 ds. G. Mulder 29-08-1984 Hasselt 18-06-1989 Nieuwerkerk aan den IJssel06
03 ds. M.B. van den Akker (Max Boudewijn) 01-07-1990 Wageningen 05-03-1995 Nieuwerkerk aan den IJssel01
08 ds. M.A. Kuijt 22-09-1996 Emst 26-08-2001 Genemuiden 05
08 ds. W. Peene 29-06-2003 Driesum 07-09-2008 Kootwijk-Kootwijkerbroek 02


Beroepen vacature 1709:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-06-1709 I. Schull kandidaat > afgekeurd
02 ??-??-1709 C. Koekemoer kandidaat


Beroepen vacature 1801:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-10-1800 A. Christiaanse kandidaat
02 23-12-1800 L.A. Meyer kandidaat


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-07-1826 K.H. Greeven Schalkwijk
02 05-08-1826 H.W. Holstein Hei- en Boeicop
03 05-09-1826 W. de Rapper Nederhemert
04 26-09-1826 J.L.T. Cox Almkerk
05 08-12-1826 H. van Noorden Bruchem-Kerkwijk
06 27-12-1826 J.L.T. Cox (2e keer) Almkerk


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-10-1828 A. Treffers Hellevoetsluis
02 12-11-1828 H. van Noorden Bruchem-Kerkwijk


Beroepen vacature 1833:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-12-1833 J. van Rhee Biggekerke


Beroepen vacature 1836:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-04-1836 J.L.T. Cox Loon op Zand


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1844 J.J. Knap Doornspijk
02 ??-05-1844 J.J. Knap (2e keer) Doornspijk
03 ??-06-1844 J.A.C. Nonhebel Nieuw-Loosdrecht
04 ??-08-1844 J. Montijn Oldebroek
05 ??-09-1844 D.A. van der Made Nederlangbroek
06 ??-12-1844 R. Hoogezand Axel


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1861 P.J.R. Laan kandidaat
02 ??-01-1862 W.J. Geselschap Aalburg
03 ??-03-1862 A.P.A. du Cloux s-Grevelduin-Capelle
04 ??-04-1862 W. Kraijenbelt Scheveningen
05 ??-05-1862 A.D. Thuyn de Ligny Schore-Vlake


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1863 A.F. Simons Ermelo
02 ??-07-1863 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
03 ??-08-1863 H. Bax Vuursche
04 ??-10-1863 G.A. Fijnvandraat Zwartsluis
05 ??-12-1863 A. Mac Pherson Nijkerk
06 ??-01-1864 H. Slothouber Doornspijk
07 ??-03-1864 G.J. Gobius du Sart Arnemuiden
08 ??-04-1864 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
09 ??-06-1864 C.J. du Saar s-Gravenzande


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1869 F. Hopster Noorden


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1871 I. van Dijk kandidaat


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1875 B. van Schelven Oostwest-Souburg
02 ??-10-1875 G. van Goor Op- en Neder-Andel
03 ??-11-1875 E.V.J. Japchen kandidaat
04 ??-02-1876 E.J. van Wisselingh Antwerpen
05 ??-03-1876 J. Kuyper Giessen-Rijswijk


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1879 A.F. Simons Aalst


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1883 P. Bartstra Wassenaar
02 ??-05-1883 J.H. Geselschap Dussen
03 ??-09-1883 J.M.C.H. Mond s-Grevelduin-Capelle
04 ??-02-1884 F. Oberman Ommen
05 ??-03-1884 J. van Bolhuis Rotterdam-Delfshaven
06 ??-05-1884 E.V.J. Japchen Kockengen
07 ??-08-1884 G.J. van de Pol Garderen


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1888 M. Buiskool Oostwold (Old.)
02 ??-04-1889 C. Hartwigsen Nieuwpoort
03 ??-06-1889 J.H. Geselschap Kampen
04 ??-08-1889 W.R. Kalshoven Ede
05 ??-10-1889 E.J. Homoet Opheusden
06 ??-12-1889 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
07 ??-03-1890 W.J. Geselschap Amsterdam
08 ??-05-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
09 ??-07-1890 W.E.M. Engelberts Ommen
10 ??-09-1890 J.J. Gobius du Sart Nijkerk
11 ??-11-1890 J.M.C.H. Mond Dinteloord
12 ??-01-1891 J. van Bolhuis Weesp
13 ??-05-1891 K. Havinga Zuilen
14 ??-08-1891 J.C.V. Meischke Raamsdonk
15 ??-10-1891 W.B.H. van Linschoten Oud-Vossemeer
16 ??-03-1892 H.J. Bisperink Waspik
17 ??-06-1892 A.S. Talma kandidaat
18 ??-07-1892 G. Tjalma kandidaat


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1944 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
02 ??-06-1944 N. Kleermaker hulppred. Delft


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1948 J.W. van der Linden Kootwijk
02 ??-07-1948 J. van Rootselaar Oosterwolde (Gld.)
03 ??-10-1948 J.W. de Bruijn Sprang
04 ??-11-1948 J. Bakker Veenendaal
05 ??-01-1949 B. Haverkamp Langerak


Beroepen vacature 1953:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1953 H. Goedhart Middelharnis
02 ??-10-1953 W. van Tuyl Lopik
03 ??-11-1953 P.P.J. Monster Katwijk aan Zee
04 ??-01-1954 H.K. van Wingerden Kockengen
05 ??-02-1954 C.J.P. Lam kandidaat Hilversum
06 ??-03-1954 J.A. de Bruin kandidaat Bodegraven
07 ??-07-1954 J.C. Schuurman kandidaat Rotterdam
08 ??-08-1954 P. de Jong kandidaat Zwijndrecht
09 ??-10-1954 H.K. van Wingerden (2e keer) Kockengen
10 ??-12-1954 J.R. Cuperus Doornspijk
11 ??-02-1955 J. Vos kandidaat Huizen
12 ??-03-1955 R.C. Cuperus kandidaat Doornspijk
13 ??-05-1955 J. Wieman Oudewater
14 ??-06-1955 L. Brasser Voorthuizen
15 ??-07-1955 C. den Boer kandidaat Puttershoek


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1960 P. de Jong Kootwijkerbroek
02 ??-02-1960 P.J.F. Lamens Kamerik
03 ??-03-1960 G. van Estrik Nieuwland-Oosterwijk
04 ??-05-1960 J.C. Schuurman Bleskensgraaf
05 ??-06-1960 A.G. Haring Loon op Zand


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1966 J.L. Ravesloot kandidaat Delft


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1971 A. van Brummelen Hierden
02 ??-05-1971 J. de Lange Rijssen
03 ??-07-1971 W. Arkeraats kand. Ouderkerk aan den IJssel
04 ??-09-1971 W. van Gorsel Oude-Tonge
05 ??-10-1971 P. Westland Uddel
06 ??-02-1972 J.E. de Groot kandidaat Zeist
07 ??-03-1972 A. de Reuver kandidaat Waddinxveen
08 ??-05-1972 W. Verboom Benschop
09 ??-06-1972 J.C. Stelwagen Delft
10 ??-08-1972 J. Koolen Werkendam
11 ??-11-1972 E.M. Bakker Rijssen
12 ??-12-1972 G. Jansen hulppred. Driedorp
13 ??-02-1973 W. Westland kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1977 I. Kok Zoetermeer
02 ??-10-1977 G. de Greef Wijngaarden
03 ??-11-1977 W. Roos kandidaat Leek


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-11-1983 J. van de Ketterij Wageningen
02 13-02-1984 H. Visser Katwijk aan Zee
03 05-04-1984 G. Mulder Hasselt


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-09-1989 C.J. van der Plas Zwijndrecht
02 03-11-1989 P. Vermeer Kesteren
03 29-01-1990 M.B. van den Akker Wageningen


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-01-1995 J. van Dijk Tholen
02 02-05-1995 L.W.C. Ruijgrok Middelharnis
03 20-06-1995 P. van der Kraan Bleskensgraaf
04 25-09-1995 A.L. van Zwet Uddel
05 04-01-1996 P. Vermeer Huizen
06 19-02-1996 H. Schipaanboord Waddinxveen
07 29-04-1996 J.P. Nap Barneveld
08 10-06-1996 M.A. Kuijt Emst


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-09-2001 A.L. van Zwet Hoevelaken
02 03-12-2001 J. van Dijk Ridderkerk
03 29-01-2002 J. Belder Nieuw-Lekkerland
04 04-03-2002 H. Westerhout Krimpen aan den IJssel (b.w.)
05 28-05-2002 D. Breure Barneveld
06 24-09-2002 J. de Jong Lunteren
07 30-12-2002 M. Goudriaan Lunteren
08 10-02-2003 W. Peene Driesum