Index >

Uithuizen Gereformeerde Kerk


Classis: Winsum
Provincie: Groningen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Uithuizen opgericht in 21-9-1835:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Uithuizermeeden sedert 1835 tot 1842
-
ds. H. Joffers (Hendrik) 01-04-1842 Beilen - Borger 28-05-1849 s-Gravenhage
ds. K.J. Timmerman (Koert Jacobs) 04-05-1850 Grootegast 30-04-1865 Beilen
ds. H.A. Nieboer (Hendrik Alberts) 17-09-1865 Garrelsweer 10-03-1870 overleden
ds. J. Greven (Jannes) 23-10-1870 Dinteloord 17-04-1881 Rijnsburg
ds. J. Duursema (Jan) 13-11-1881 Arum 18-02-1917 emeritus
ds. D. van Dijk (Douwe) 14-10-1917 De Knijpe 15-08-1920 Groningen
ds. R. Haitsma (Reinder) 05-06-1921 Gaast – Piaam 26-04-1922 afgezet
ds. C.J. Bos (Cornelis Jans) 18-11-1923 Zuidwolde (Gr.) 28-06-1936 emeritus
ds. A.W. Wymenga (Abraham Willem) 11-07-1937 Jutrijp – Hommerts 12-05-1940 Leeuwarden
ds. D.A. Zijlstra (Dirk Andries) 23-06-1940 Nijbeets 10-03-1946 Amersfoort
ds. J.G. Marseille (Johannes Gerrit) 05-05-1946 Hoogersmilde 02-10-1949 Groningen
-
2e predikantsplaats sedert 1947 tot 1949
ds. E. Jansen 01-06-1947 hulppred. Uithuizen ??-05-1951 Berlikum
ds. W.C.P. den Boer 17-02-1952 Vorden ??-05-1966 Ferwerd
ds. E.J. Oomkes 22-06-1969 Leeuwarden 30-06-1977 emeritus Daarlerveen
06 ds. R.J. Visser 30-08-1981 Duisburg - Ruhrort ??-10-1989 Uelsen (Duitsland)
ds. K. Meijer 10-06-1990 Surhuisterveen 27-08-1995 Grootegast
ds. J. Bakker 23-06-1996 Arnemuiden ??-10-2003 Giessendam-Neder-Hardinxveld
ds. J.H. van der Mark 12-12-2004 Broeksterwoude

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
D.J. van der Werp (oefenaar) 03-08-1835 ??-??-1842
W.H.J. de Boer ??-??-1936 kandidaat ??-??-1937
ds. P. van der Sluis ??-??-1942 emeritus ??-??-1943
J. van den Berg ??-??-1943 kandidaat ??-??-1944
L.W. Muns ??-??-1944 kandidaat ??-??-1944
ds. E. Jansen ??-??-1945 emeritus Anna Paulowna 31-05-1947 pred. Uithuizen
G. de Klein ??-??-1988 ??-??-1990


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1977 W.A. Boer Meerkerk
02 ??-05-1977 C. Zeeman Birdaard
03 ??-07-1977 A.A. Zwaal Beekbergen
04 ??-04-1979 H. Lijesen Rotterdam-Pendrecht
05 ??-10-1979 G.H. ter Maat Andel
06 ??-12-1980 R.J. Visser Duisburg-Ruhrort


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 13 november 2018