Index >

Uithoorn Hervormde Gemeente


Classis: Hoofddorp
Provincie: Noord-Holland
Ring: Haarlemmermeer
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Uithoorn opgericht in 1598 :
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Mijdrecht sedert 1600 tot 1624
bekend als Thamen aan de Amstel tot 1962
bekend als Uithoorn sedert 1962
-
B. Spanaeus (Bernardus) 07-03-1598 Cothen 21-05-1600 Jisp - Wormer
J. Gysius (Johannes) ??-??-1624 voorheen monnik ??-01-1636 overleden
J. Muylaert (Jacobus) 26-06-1636 kandidaat ??-??-1637 overleden
J. Baelde (Jacobus) 03-07-1637 Oppau ??-??-1653 overleden
R. de Vries (Regnerus) ??-10-1653 Ossenisse 29-09-1671 overleden
J. van Doorn (Johannes) 22-08-1672 Nieuwer ter Aa ??-06-1676 Elburg
J. Trigland (Jacobus) 25-03-1677 kandidaat ??-??-1678 Breda 02
L. Zegers (Lambertus) 31-08-1679 kandidaat ??-07-1682 Uitgeest – Akersloot
H. van Sijpesteyn (Henricus) ??-03-1686 Doorn ??-06-1709 Montfoort
P. Kalden (Petrus) 27-04-1710 afgezet Kaap de Goede Hoop ??-02-1720 Ned. Oost-Indie 02
P. Bredius (Philippus) 02-12-1721 Schalkwijk 10-04-1752 overleden 00 04
H. van Herwerden (Henricus) 23-11-1755 kandidaat 12-11-1764 Zaltbommel 01 01
H. van Monsjou (Hubertus) 30-06-1765 Domburg 07-06-1772 Buren 01 01
J. Dermout (Jacobus) 22-11-1772 Vuursche 18-12-1774 West-Zaandam 02 01
J. Verloren (Jacobus) 28-05-1775 Warmenhuizen 18-06-1786 Maastricht 02 01
E. Kist (Ewaldus) 15-10-1786 Gellicum – Rhenoy 17-01-1790 Arnhem 02 01
F.G. Immink (Franciscus Gerardus) 11-07-1790 Nieuwerkerk aan den IJssel 17-03-1799 Deventer 01 01
A. Simons (Adam) 07-04-1799 Vuursche 03-03-1816 universiteit Utrecht 01 01
W.H. van Griethuijsen (Willem Huibert) 01-09-1816 Woudenberg 27-10-1822 Hasselt 03 03
H.T. Roskes (Henri Theodore) 04-05-1823 Nieuwkoop 16-11-1834 Groningen 01 01
F.H.G. van Iterson (Frederik Hendrik Gijsbertus) 26-04-1835 Benthuizen 14-05-1837 Weesp 03 03
H.J.W. Wunder (Hendrik Jan Willem 27-08-1837 Ankeveen 09-04-1860 emeritus 01 01
G.J. van der Maaten (Gerrit Jan) 05-08-1860 Kwadijk 10-11-1875 overleden 00 04
G.J. van Limburgh (Gosewinus Johannes) 17-12-1876 Meteren 27-09-1914 emeritus 28 01
W. van Limburg (Willem) 17-01-1915 kandidaat Thamen aan de Amstel 18-04-1920 Amsterdam 04 05
A. Hijmans (Abraham) 07-11-1920 Goudswaard 25-11-1928 Nijverdal 02 01
T.H. Tonsbeek (Theodorus Hubertus) 03-02-1929 Appelscha 30-04-1955 emeritus Cuijk 01 01
R.C.A. van Voorst Vader 11-09-1955 Bergentheim 04-09-1960 bijz. werkzaamheden 01 02
B. Holl (Bernard) 15-01-1961 Middelbert 30-06-1970 emeritus 00
2e predikantsplaats sedert 1961 tot 1979 03
W.A. Kalkman 28-10-1962 Enter 14-08-1977 Noordwijkerhout 01
H.J. Smalbrugge (Hendrik Jan) (vac. Holl) 24-01-1971 Herveld 30-06-1979 emeritus 00 01
W. Hoekstra (Wiggele) (vac. Kalkman) 27-08-1978 g.v. Amsterdam ??-??-1982 Haastrecht 01 01
E.H. Wolbers (Evert Hendrik) 03-07-1983 Terneuzen 12-07-1987 ontheven 00 01
C.T. Mataheru 12-06-1988 Duivendrecht 20-10-1996 Hoorn 01 01
mw. S.H.H. Bloemert (Sophia Hilde Henriette) (p-t)14-09-1997 Leiden 16-10-2005 Heerlen 01 01
mw. E.C. Littooij (p-t) 05-09-1999 g.v. Amersfoort 24-08-2003 g.v. clas. Amsterdam 01 01
C.H. Oechies 09-07-2006 Nieuw en Sint Joosland-Ritthem

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P.C. de Bruyn (vicaris) ??-??-1952 kandidaat Apeldoorn


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018